Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr wrz 26, 2018 1:43 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1061 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 67, 68, 69, 70, 71  Następna strona
 Ziemia i jej kształt - szermierka słowna (wydz.) 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ziemia i jej kształt - szermierka słowna (wydz.)
W Psalmach w wielu miejscach występuje ówczesnowieczne postrzeganie budowy świata, ale liczy się treść a nie ozdobniki.
Podobnie w Księdze Koheleta bezsens świata został ukazany przez kołowrotek powtarzalności. Nauka mówi zaś o zwiększaniu entropii, czyli jednak w tej księdze jest dobrze ukazany bezsens, choć według współczesnej nauki polega on na czymś innym.

N cze 10, 2018 11:01 am
Gaduła
Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Nie wiem skąd założenie że Eratostenes robił pomiary dla Ziemi która jest kulą. Trzeba też uwzględnić czasy i wiedzę o świecie Eratostenesa która przecież była niepełna

Ja cały czas czekam na działający model Globusa(to że wiara w kulę ziemską jest olbrzymia wszyscy wiemy) bo religijną wizje Ziemi obala najprostsza intuicyjna logika że po powierzchni kuli poruszać się nie da a i woda na niej nie utrzyma się :D

1.Nie udowodniono że powstanie kuli Ziemskiej jest w ogóle możliwe
2.Nie udowodniono że Ziemia jest kulą( nie jest teorią naukową więc żadne fakty za nią nie przemawiają)
3.Nie udowodniono że model Globu działałby w praktyce
4.Nie udowodniono że poruszanie się, utrzymanie się ogromnych mas lądów i wody i prawidłowe funkcjonowanie na kulistej powierzchni jest możliwe

5. Nie udowodniono prawidłowego funkcjonowania i poruszania się satelitów w próżni i jaki ma ona i promieniowanie wpływ na działanie satelitów

Wniosek? Kula Ziemska- największy dogmat religijny na świecie :D

N cze 10, 2018 11:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Udowodniono wszystko. Problem w tym, że albo rzeczywiście nie przyjmujesz tego do wiadomości, albo zwyczajnie trollujesz.

Pn cze 11, 2018 7:23 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
King napisał(a):
5. Nie udowodniono prawidłowego funkcjonowania i poruszania się satelitów w próżni i jaki ma ona i promieniowanie wpływ na działanie satelitów

Ale czasem korzystasz z GPSu?

Pn cze 11, 2018 7:29 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
https://www.facebook.com/PlusRadio/phot ... 61/?type=3

Ostatnio edytowano Wt cze 12, 2018 8:48 pm przez Jockey, łącznie edytowano 1 raz

Poprawiono link do obrazka

Wt cze 12, 2018 4:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Obrazek nie działa.

Wt cze 12, 2018 4:39 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Obrazek nie działa.
Kliknij PPM na "Otwórz w nowej karcie".

Wt cze 12, 2018 8:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Można kliknąć na Cytuj, i wziąć adres obrazka z okna do cytowania. To słoneczko na ciężarówce - wiozą je do łóżka na noc.

Wt cze 12, 2018 8:19 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem

Poprawiłem zeby nie trzeba było cytować aby zobaczyć link.
Żeby wyświetlił się obrazek na forum to adres musi być adresem obrazka. Na końcu zazwyczaj ma .jpg albo .png
Wtedy znaczniki [img ] bedą pokazywać obrazek w przypadku zwykłego link nie będzie wyświetlał się obrazek. Jak to miało miejsce w tym poście

Wt cze 12, 2018 8:53 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Z GPSu jak na rasowego płaskoziemce przystało właściwie nie korzystam... :-D nie korzystam bo nie mam takiej potrzeby. Niemniej nie ma to nic do rzeczy, jak ktoś jest ciekawy może sobie sięgnąć do historii powstania GPS.

Pytanie za milion dolarów, Czy Yarpen da radę swobodnie poruszać się po powierzchni kuli? :D Warto wiedzę weryfikować w praktyce, w tym przypadku doświadczenie może być ekstremalne bo jeśli zrobimy to na wielkim modelu kuli to w wyniku niewłaściwie przeprowadzonego doświadczenia można ponieść śmierć! ale czego się nie zrobi aby udowodnić poprawność kulistej formy świata, ku chwale propagandy! :D

A obrazek co właściwie wnosi do tematu? przynajmniej wiadomo kto(jak to lubią niektórzy mawiać'') ,,trolluje'' Ale bądźmy pogodni i doceńmy jego walory humorystyczne :-D

Pt cze 15, 2018 8:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
King napisał(a):
Pytanie za milion dolarów, Czy Yarpen da radę swobodnie poruszać się po powierzchni kuli? :D Warto wiedzę weryfikować w praktyce, w tym przypadku doświadczenie może być ekstremalne bo jeśli zrobimy to na wielkim modelu kuli to w wyniku niewłaściwie przeprowadzonego doświadczenia można ponieść śmierć!

Hm... Kulę powiadasz? No cóż, gdybym to ja miał spacerować po tejże kuli, aby sprawdzić, czy nie spadnę z kulistej Ziemi, musiałbym zbudować sobie model takiej kulistej Ziemi w skali 1:1. Czyli o promieniu 6370 km i masie 5,97219×10^24 kg.
Dla mnie niewykonalne.

Aha... Przedstaw wreszcie dowody, że Ziemia jest płaska.

Wt cze 26, 2018 7:32 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pisałem wcześniej dlaczego ziemia jest Płaska, polecam wizytę u okulisty albo czytanie wcześniejszych moich postów do śmierci skoro udajesz że nie rozumiesz czyli rżniesz typowego głupa, więcej czytania mniej dziobem kłapania. Albo jeszcze polecam opuścić dział jeśli tematyka cię nie interesuje i dostałeś odgórne wytyczne klepać farmazony.

To heliocentryczne elity niech zbudują sobie mniejszą kulę i chętnie zobaczę jak się będą po niej poruszać, pływać i latać..Nie pisałem o ,,kuli ziemskiej'' ale napisałem kuli...najwidoczniej jesteście tak tępi że pojedyncze słówka sprawiają wam problem o przetestowaniu teorii w praktyce nie wspominając :D
Na Księżycu podobno byli, na Marsa chcą lecieć, patrzą w najdalsze miejsca kosmosu więc myślałem że zbudowanie modelu Ziemi w skali 1:1 to dla nich kromka z masłem...come on! czego się nie zrobi dla dobra ,,nauki'' :D

Albo kulistość będzie się dało zweryfikować w praktyce albo ten dogmat religijny trafi w końcu tam gdzie jego miejsce, na śmietnik historii :)

Wt cze 26, 2018 8:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
King napisał(a):
Pisałem wcześniej dlaczego ziemia jest Płaska, polecam wizytę u okulisty albo czytanie wcześniejszych moich postów

Gdybyś je przedstawił, to bym cię nie prosił o wskazanie dowodów na płaskość Ziemi.

Cytuj:
Nie pisałem o ,,kuli ziemskiej'' ale napisałem kuli...najwidoczniej jesteście tak tępi że pojedyncze słówka sprawiają wam problem o przetestowaniu teorii w praktyce nie wspominając

Model musi być odwzorowaniem badanego obiektu. Inaczej wynik eksperymentu będzie niewiarygodny. Chcąc zbadać czy jest możliwe poruszanie się po kulistej Ziemi trzeba zbudować model odpowiadający jej wymiarami i masą jeżeli mamy badać czy ja z niej nie spadnę.

Kulistość Ziemi zweryfikowano w praktyce. Tyle, że Ty nie przyjmujesz tego do wiadomości.

Ostatnio edytowano Wt cze 26, 2018 8:37 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie dwóch postów

Wt cze 26, 2018 8:16 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czekam na udowodnienie że powstanie kuli ziemskiej w próżni jest w ogóle możliwe...to raz, od tego trzeba zacząć, przyzwoitości za g

Czekam na zweryfikowanie kulistości Ziemi w praktyce to znaczy zbudowanie kręcącego się modelu po którym będzie się można swobodnie poruszać

Grób dla kulistej Ziemi już czeka przygotowany :)

Zamiast tchórzyć możecie próbować się poruszać po jakiejkolwiek kuli niekoniecznie to musi być kula ,,ziemska'' prostych słów nie pojmujecie :D

Wt cze 26, 2018 8:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
King napisał(a):
Czekam na udowodnienie że powstanie kuli ziemskiej w próżni jest w ogóle możliwe...

Zapraszam do podręczników do fizyki. Rozdziały na temat grawitacji i kosmologii.

Cytuj:
Czekam na zweryfikowanie kulistości Ziemi w praktyce to znaczy zbudowanie kręcącego się modelu po którym będzie się można swobodnie poruszać

Nie rżnij głupa. Kulistość Ziemi potwierdziła chociażby ostatnia wyprawa polskiego jachtu dookoła Antarktydy, której czas trwania i pokonana trasa pokrywają się z tym, jakie by były na kuli o promieniu 6371 km. Nie trzeba do tego budować modelu o średnicy ponad 12 tys km.

I przedstaw wreszcie te dowody na to, że Ziemia jest płaska. Bo ciągle gardłujesz, że kulista Ziemia to bzdura, ale nie pokazałeś niczego na potwierdzenie płaskiej. :D

Wt cze 26, 2018 9:01 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1061 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 67, 68, 69, 70, 71  Następna strona