Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt gru 11, 2018 3:10 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1061 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 71  Następna strona
 Ziemia i jej kształt - szermierka słowna (wydz.) 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ziemia i jej kształt - szermierka słowna (wydz.)
Maxik napisał(a):
Dobre.

Jak ruszam pociągiem to wiem, widzę i czuję, że to pociąg się porusza, a nie peron.Na tym właśnie polega weryfikacja bezpośrednia.W przypadku wiary w KZ/HC i rozumując analogicznie, to ani nie wiesz, ani nie czujesz, ani nie widzisz.

A Kiedy ja stoję na polu i widzę poruszający się w powietrzu samolot, to ty chcąc być konsekwentny, musisz stwierdzić, że to ziemia się kręci, a samolot stoi w powietrzu. :D

Czujesz że pociąg rusza dlatego że odczuwasz przyspieszenie. Jak pociąg już jedzie ze stałą prędkością - nie powinieneś odczuwać nic. Jeśli odczuwasz, to efekty zmiany kierunku (wykrzywione tory, jazda po łuku)- czyli znowu przyspieszenie (przyspieszenie jest wielkością wektorową). Skoro odczuwasz przyspieszenie - oznacza że to Ty się poruszasz. Stojąc na peronie i widząc odjeżdżający pociąg nie odczuwasz żadnego przyspieszenia (zakładając że jesteś trzeźwy ;-) )
Obserwacje przesuwającego się krajobrazu, czy też obserwacje poruszającego się samolotu z punktu obserwatora stojącego na ziemi - to stwierdzenie faktu, że coś się porusza względem czegoś. Przy jednostajnym ruchu - w warunkach rzeczywistych trudno osiągalnym - może rzeczywiście następować kontrowersja czy to świat się przesuwa, czy my względem świata - jest to nierozstrzygnięte - punkt odniesienia (co stoi a co się porusza) może być obrany dowolnie. W nauce jednak dąży się do upraszczania opisu problemu, a nie jego niepotrzebnego komplikowania. Czy prościej jest wyznaczyć parametry ruchu dla prawie niezliczalnej grupy punktów krajobrazu względem pociągu, czy parametry ruchu pociągu względem dowolnego punktu krajobrazu? W przypadku ruchu ciał niebieskich - łatwiej jest wyznaczyć orbity o kształcie orbit wokół Słońca (czy też wokół jądra Galaktyki), w tym i Ziemi (kuli krążącej wokół Słońca) czy też wyznaczać jakieś dziwne krzywe (do tego jakieś nieciągłe) po których poruszają się Słońce (jądro galaktyki) względem płaskiej Ziemi?
Model z kulistymi obiektami w Kosmosie (w tym i kulistej Ziemi) - łatwiej się liczy parametry takiego modelu (co za tym idzie prościej przewidzieć wzajemne położenia), czy model z płaskimi obiektami nad płaską Ziemią - ustalenie tego wszystkiego jest o wiele trudniejsze i o wiele mniej dokładniejsze (konieczność większego przybliżania)?

Inna rzecz.. Jak sobie szanowni płaskoziemcy wyobrażają funkcjonowanie systemu GPS? Są satelity, które latają w kółko? Wiecie że w tak istniejącym świecie byłyby to urządzenia prawie jednorazowe - do skończenia paliwa, które błyskawicznie się kończy?

Pt sty 05, 2018 10:30 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Maxik napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Jak jadę pociągiem, to za oknem widzę ruch otaczającej mnie okolicy i "stacjonarność" siedzenia pode mną i mnie samego. Mimo to wiem, że to pociąg się porusza, a nie otaczający mnie świat

Czyli sam widzisz, że dopóki pociąg nie ruszy/jedzie dopóty nie możesz dokonać takiej interpretacji.Gdyby pociąg stał, to taka możliwość by nie istniała.W przypadku słońca mogę sobie stać i widzieć jak słońce się przesuwa.Różnica zasadnicza.Podobnie z samolotem ;)

Przykro mi, ale nie. Gdybyś urodził się i wychował w pociągu jadącym cały czas z tą samą prędkością, miałbyś dokładnie taką samą sytuację: Z Twojego punktu widzenia pociąg byłby stacjonarny, a cały świat się poruszał wokół niego.

Cytuj:
Cytuj:
Między innymi dlatego to, że wydaje Ci się, iż to Ziemia jest nieruchoma, a porusza się Słońce czy gwiazdy, to jeszcze nie oznacza, że tak jest rzeczywiście.

Kiedy stoisz rzeczywiście tak jest.

Przykro mi, ale jednak nie. Pozorny ruch Słońca wynika jedynie z tego, że patrzysz na nie z wnętrza przemieszczającego się układu odniesienia. Gdybyś patrzył np. z Księżyca, to widziałbyś, iż to Ziemia się obraca, a nie Słońce ją okrąża.

Cytuj:
Chyba nie twierdzisz, że samolot stoi w powietrzu nawet jak idziesz?

Nie mieszaj kilku przykładów ze sobą.

Cytuj:
Cytuj:
.Aha... Zmysły mogą okłamywać mózg. I to całkiem skutecznie, więc nie zawsze można im wierzyć. :D

Jak to?

Normalnie. Jak się uczyłeś fizyki, że nie wiesz chociażby o załamaniu światła?

Pt sty 05, 2018 11:20 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Czujesz że pociąg rusza dlatego że odczuwasz przyspieszenie. Jak pociąg już jedzie ze stałą prędkością - nie powinieneś odczuwać nic.

Pod warunkiem że nie otworzymy okna i nie wystawimy głowy.
A ziemia nie jest podobno niczym otoczona , ma różne prędkosci w róznych jej obszrach (na biegunach powinno byc 0km/h).
Ciekawe czemu nikt nie doczuwa tych róznic prędkości przy zmianie równoleżników.

Cytuj:
Inna rzecz.. Jak sobie szanowni płaskoziemcy wyobrażają funkcjonowanie systemu GPS? Są satelity, które latają w kółko? Wiecie że w tak istniejącym świecie byłyby to urządzenia prawie jednorazowe - do skończenia paliwa, które błyskawicznie się kończy?

GPS nie lata w kółko.
Podobny "GPS" mieli juz niemcy w czasie II wojny swiatowej . I jakoś wtedy nie było satelit.

Poza tym powiedz mi dlaczego GPS nie działa mi w samolocie a czasami mi nawet nie działa jak jadę w jakiejś wiosce zabitej dechami ?

Pt sty 05, 2018 12:00 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Przepraszam, ale nie mogę dojść do ładu z cytatami, dlatego wrzucam tak jak jest :)

PeterW napisał(a):
. Obserwacje przesuwającego się krajobrazu, czy też obserwacje poruszającego się samolotu z punktu obserwatora stojącego na ziemi - to stwierdzenie faktu, że coś się porusza względem czegoś

I leżąc sobie w upalny dzień na leżaku z piwkiem w ręku wiem, że obserwuje poruszające się słońce :-) Nic mi nie zabuża mojej oceny, no chyba że zacznę biec w stronę słońca. :D.Brzytwa Ockhama jest w tym przypadku nieoceniona :) .

Cytuj:
. W nauce jednak dąży się do upraszczania opisu problemu, a nie jego niepotrzebnego komplikowania

Jest raczej odwrotnie.

Nauka to całe spektrum teorii i narzędzi które niestety zaburzają obserwację i de facto tworzą w naszych głowach niepotrzebne dylematy, generując tym samym wirtualną rzeczywistość.W ten sposób ekonomia wyjaśniania zjawisk pełni rolę poddańczą.Klasycznym tego przykładem jest koncepcja ruchu ziemi z" prędkością 32 razy większą niż pęd naboju strzelby i obrotu z prędkością 1.000 mil (1.609 km) na godzinę".

Nikt nie jest w stanie doświadczyć tego zjawiska.Dlatego panowie w "kitlach" służą pomocą i tworzą "przekonywujące" konceptualne twory wyjaśniajjące.

Taki model myślenia tworzy pewnego rodzaju system wierzeń ukonstytuowany specyficznym żargonem.W umysłach o orientacji anty krytycznej, rodzi określony rodzaj dogmatyzmu, który w każdej chwili można uzasadnić przy pomocy całej dostępnej palety narzędzi.

Cytuj:
.
Inna rzecz.. Jak sobie szanowni płaskoziemcy wyobrażają funkcjonowanie systemu GPS? Są satelity, które latają w kółko? Wiecie że w tak istniejącym świecie byłyby to urządzenia prawie jednorazowe - do skończenia paliwa, które błyskawicznie się

Płaskoziemcy nie uznają satelit.

Tutaj masz więcej
http://forumplaskaziemia.pl/showthread.php?tid=114

Yarpen_Zirgin napisał(a):
.
Przykro mi, ale nie. Gdybyś urodził się i wychował w pociągu jadącym cały czas z tą samą prędkością, miałbyś dokładnie taką samą sytuację: Z Twojego punktu widzenia pociąg byłby stacjonarny, a cały świat się poruszał wokół niego.

Na szczęście nie ma za wielu płaskoziemców urodzonych i wychowanych w pociągu. :D

Żyjemy Yarpenie w realu i na podstawie dostępnych narzędzi i tych samych punktów odniesienia, możemy porównać, który model wyjaśniający zjawiska zachodzące wokół nas, jest bardziej ekonomiczny.Im więcej założeń tym bardziej oddalamy się od rzeczywistości

Cytuj:
.
Przykro mi, ale jednak nie. Pozorny ruch Słońca wynika jedynie z tego, że patrzysz na nie z wnętrza przemieszczającego się układu odniesienia. Gdybyś patrzył np. z Księżyca, to widziałbyś, że ziemia się obraca

Pozorny ruch słońca to Ty musisz założyć w każdym możliwym dla siebie układzie odniesienia.Natomiast sam fakt, że podałeś przykład raczej kategorii tych odrealnionych, nie może być traktowany jako rzeczowy argument w dyskusji.

Cytuj:
.
Normalnie. Jak się uczyłeś fizyki, że nie wiesz chociażby o załamaniu światła

Cały czas Yarpenie czepiasz się tego pluszowego misia.
Skup się raczej na samej obserwacji, a z pewnością osiągniesz bardziej rzeczywisty obraz rzeczywistości.

Ostatnio edytowano Pt sty 05, 2018 2:11 pm przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

BBCode było wyłączone

Pt sty 05, 2018 12:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Rzeczywisty? No cóż, popatrzmy na płaskoziemską rzeczywistość:

W dniu dzisiejszym Słońce znajdowało się w zenicie nad 19,6°S. Przyjmując 4 828 km wysokości Słońca nad płaską Ziemią, powinienem je dzisiaj w południe oglądać 31,27 stopnia nad horyzontem. W rzeczywistości było to... około 18,5 stopnia.

Możesz mi wyjaśnić ten fenomen? Wyjaśnij również fakt, że z prostego obliczenia na podstawie przeprowadzonych obserwacji wynika, że w dniu dzisiejszym Słońce powinno być na wysokości 2659 km nad płaską Ziemią.

Dalej jest jeszcze ciekawiej: Podawałeś na siostrzanym forum, że średnica Słońca to ok. 59 km. Biorąc pod uwagę wysokość Słońca nad płaską Ziemią, którą podałeś, ludzie żyjący w okolicy 19 stopnia szerokości południowej, powinni oglądać dzisiaj tarczę słoneczną o średnicy... 1,27 stopnia, a nie zaledwie 0,53 stopnia. W chwili obecnej my powinniśmy oglądać tarczę słoneczną o średnicy... 0,42 stopnia, a nie 0,53 stopnia.

Pt sty 05, 2018 2:05 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Maxik napisał(a):
Przepraszam, ale nie mogę dojść do ładu z cytatami, dlatego wrzucam tak jak jest :)

PeterW napisał(a):
. Obserwacje przesuwającego się krajobrazu, czy też obserwacje poruszającego się samolotu z punktu obserwatora stojącego na ziemi - to stwierdzenie faktu, że coś się porusza względem czegoś

I leżąc sobie w upalny dzień na leżaku z piwkiem w ręku wiem, że obserwuje poruszające się słońce :-) Nic mi nie zabuża mojej oceny, no chyba że zacznę biec w stronę słońca. :D.Brzytwa Ockhama jest w tym przypadku nieoceniona :) .

Za to leżąc na platformie kolejowej (czy samochodowej - obojętne, może być i furmanka) widzisz jak się przesuwają drzewa i domy.. Jak wyjaśnisz ruch tych rzeczy?

Cytuj:
Cytuj:
. W nauce jednak dąży się do upraszczania opisu problemu, a nie jego niepotrzebnego komplikowania

Jest raczej odwrotnie.

Nauka to całe spektrum teorii i narzędzi które niestety zaburzają obserwację i de facto tworzą w naszych głowach niepotrzebne dylematy, generując tym samym wirtualną rzeczywistość.

To oczywiście znasz, bo w tym siedzisz.. Hm..

Cytuj:
W ten sposób ekonomia wyjaśniania zjawisk pełni rolę poddańczą.Klasycznym tego przykładem jest koncepcja ruchu ziemi z" prędkością 32 razy większą niż pęd naboju strzelby i obrotu z prędkością 1.000 mil (1.609 km) na godzinę".

Yyyy.. prędkość mieszasz z pędem (aczkolwiek ten ostatni jest iloczynem tej pierwszej i masy). Poza tym mówisz o prędkości względem czego? Prędkość
ziemi względem czego? Prędkość pocisku względem czego itd?

Inaczej - dlaczego dwa auta które się toczą względem powierzchni drogi z prędkością 100 km/h względem siebie mają prędkość 0 km/h? Jak to jest możliwe?

Pt sty 05, 2018 2:24 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
.
W dniu dzisiejszym Słońce znajdowało się w zenicie nad 19,6°S. Przyjmując 4 828 km wysokości Słońca nad płaską Ziemią, powinienem je dzisiaj w południe oglądać 31,27 stopnia nad horyzontem. W rzeczywistości było to... około 18,5 stopnia.

Wybacz

Ale naprawdę trudno mi się odnosić do Twoich doświadczeń.

PeterW napisał(a):

Za to leżąc na platformie kolejowej (czy samochodowej - obojętne, może być i furmanka) widzisz jak się przesuwają drzewa i domy.. Jak wyjaśnisz ruch tych rzeczy?

Leżąc na furmance trudno obserwować domy, a to dlatego, że nie znajdują się bezpośrednio nade mną :wink:
Ale nieistotne, zapewne chodziło ci o siedzenie.Ok.

Jak wyjaśniam ruchy tych rzeczy?

Doświadczenie czyni mistrza.

Od początku.

Wchodząc na stojącą furmankę rozglądam się dookoła i obserwuję domy i drzewa.Nie przemieszczając się ani na jotę, nie czuje, ani nie widzę żadnego ruchu.Stwierdzam, że zarówno drzewa jak i domy nie poruszają się.Gdy zaczynam wprawiać w ruch furmankę, nagle dostrzegam "poruszające się" drzewa i domy.Dochodzę do wniosku, że ruch tych dwóch rzeczy jest tylko pozorny, ponieważ podczas postoju furmanki nie zaobserwowałem tego zjawiska.Wniosek wydaje się bezdyskusyjny i logiczny, co może zweryfikować każdy zainteresowany.

W przypadku słońca powyższe doświadczenie implikuje wnioski odmienne.Dlaczego?

Ano dlatego, że jak siedzę na nie poruszającej się furmance, to obserwuję ruch słońca, natomiast drzewa i domy są statyczne.Wnioskuje więc, że to czego nauczyli mnie w szkole jest błędne.Każdy kto chciałby utwierdzić się w tym przekonaniu, może zweryfikować to zjawisko przeprowadzając stosowne doświadczenie.

Prawda że proste?

Cytuj:
.
Yyyy.. prędkość mieszasz z pędem (aczkolwiek ten ostatni jest iloczynem tej pierwszej i masy). Poza tym mówisz o prędkości względem czego? Prędkość
ziemi względem czego? Prędkość pocisku względem czego itd?

A to chyba mieszam dlatego, że nie jestem wykształciuchem :-D

To Twoje pytanie nie ma oczywiście sensu, ponieważ ruchu ziemi nie można zweryfikować doświadczalnie, natomiast ruch pocisku już tak.Taki był kontekst tego wniosku.

Cytuj:
.
Inaczej - dlaczego dwa auta które się toczą względem powierzchni drogi z prędkością 100 km/h względem siebie mają prędkość 0 km/h? Jak to jest możliwe

A czego to ma być dowodem w kontekście naszych rozważań?

Pt sty 05, 2018 4:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Maxik napisał(a):
.

Wybacz

Ale naprawdę trudno mi się odnosić do Twoich doświadczeń.

Baju, baju, będzie wiosna. To są obserwacje i obliczenia na poziomie dawnej szkoły podstawowej (najprostsza trygonometria), więc nie udawaj greka, tylko zabierz się za wyjaśnienie wskazanych przeze mnie obserwacji i innych wynikających z nich ciekawych rzeczy.

Pt sty 05, 2018 4:06 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Aha... Jeżeli moje obserwacje lub obliczenia są błędne, to wskaż gdzie i dlaczego. W przeciwnym wypadku daruj sobie takie teksty i zabierz za wyjaśnianie wskazanych przeze mnie rozbieżności między tym, co obserwujemy, a co powinno być widoczne na płaskiej Ziemi.

Pt sty 05, 2018 4:20 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nawet szczerbaty Meksykanin więcej rozumie od mądrali.
Zawsze się uśmieje a oglądałem to już kilkanaście razy.
https://youtu.be/I0WMI0F_rh8

Pt sty 05, 2018 7:30 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem

Baju, baju, będzie wiosna. To są obserwacje i obliczenia na poziomie dawnej szkoły podstawowej (najprostsza trygonometria), więc nie udawaj greka, tylko zabierz się za wyjaśnienie wskazanych przeze mnie obserwacji i innych wynikających z nich ciekawych rzeczy.

Chyba żartujesz.
Jeżeli są to obserwacje, to nie mogą jednocześnie zawierać obliczeń.Ile razy mam to samo pisać?

Cytuj:
. Aha... Jeżeli moje obserwacje lub obliczenia są błędne, to wskaż gdzie i dlaczego. W przeciwnym wypadku daruj sobie takie teksty i zabierz za wyjaśnianie wskazanych przeze mnie rozbieżności między tym, co obserwujemy, a co powinno być widoczne na płaskiej Ziemi.

Jak jest ostateczna wersja?
Obserwacje czy obliczenia?

ja napisał(a):
.
Nawet szczerbaty Meksykanin więcej rozumie od mądrali.
Zawsze się uśmieje a oglądałem to już kilkanaście razy.
https://youtu.be/I0WMI0F_rh8 ..

A ja ci wrzucę dla odmiany, też niezły skecz.

https://youtu.be/UP7MLEB03FY

Pt sty 05, 2018 8:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Maxik napisał(a):

Chyba żartujesz.
Jeżeli są to obserwacje, to nie mogą jednocześnie zawierać obliczeń.Ile razy mam to samo pisać?

Nie rżnij głupa. Obliczenia są na podstawie obserwacji, więc jeżeli coś jest w nich złego (ew. w przeprowadzonych obserwacjach), to wskaż te miejsca i wykaż, że jest tam błąd. Jeżeli zaś tego nie potrafisz zrobić, to zabierz się za wyjaśnianie tego, czego wyjaśnienie Cię poprosiłem, czyli sprzeczności pomiędzy obserwowaną rzeczywistością i tym, co powinniśmy oglądać gdyby Ziemia była płaska, a Słońce znajdowało się 4828 kilometrów nad jej powierzchnią.

Pt sty 05, 2018 8:17 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Nie rżnij głupa. Obliczenia są na podstawie obserwacji, .

To chyba Ty rżniesz głupa udając, że nie wiesz o czym piszę.

Tłumaczę prosto i logicznie:

Obliczenia są na podstawie matematyki, a obserwacje na podstawie zmysłów.

Teraz rozumiesz?

Cytuj:
.to zabierz się za wyjaśnianie tego, czego wyjaśnienie Cię poprosiłem, czyli sprzeczności pomiędzy obserwowaną rzeczywistością i tym, co powinniśmy oglądać gdyby Ziemia była płaska

Uporządkuj swoje pojęcia, bo trudno się to czyta.

I teraz:

Gdzie istnieje sprzeczność między obserwowaną rzeczywistością i tym co powinno się oglądać gdyby Ziemia była płaska?

So sty 06, 2018 7:32 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dalej się wymigujesz, ale Ci się nie dziwię, bo zauważyłem, że płaskoziemcy mają problem z faktami, które zaprzeczają tezom o płaskiej Ziemi. Obserwacje wysokości Słońca nad horyzontem czy średnicy tarczy słoneczej (nie pasujące w żaden sposób do płaskiej, ale doskonale do kulistej Ziemi), są jednym z faktów, których nie jesteś w stanie obalić. Przykładowe sprzeczności między tym co obserwujemy na naszej kulistej Ziemi, a tym, co powinniśmy obserwować na płaskiej, wskazałem w tym postcie. Rżnięciem głupa pokazujesz jedynie to, że nie jesteś w stanie ich wyjaśnić, więc robisz wszystko, aby tylko tego uniknąć.

So sty 06, 2018 8:37 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Maxik napisał(a):

Ano dlatego, że jak siedzę na nie poruszającej się furmance, to obserwuję ruch słońca, natomiast drzewa i domy są statyczne.Wnioskuje więc, że to czego nauczyli mnie w szkole jest błędne.Każdy kto chciałby utwierdzić się w tym przekonaniu, może zweryfikować to zjawisko przeprowadzając stosowne doświadczenie.

Prawda że proste?

Tak, ale.. Jadąc na furmance i obserwując przesuwające się pozornie drzewa i domy tak samo stwierdzisz że ławka, podłoga, ściany tego pojazdu też są statyczne.. Skoro ławka i inne elementy wnętrza pojazdu są statyczne, możesz założyć że cała reszta (czyli domy i drzewa) się porusza, a Twój pojazd stoi..

Cytuj:
To Twoje pytanie nie ma oczywiście sensu, ponieważ ruchu ziemi nie można zweryfikować doświadczalnie, natomiast ruch pocisku już tak.Taki był kontekst tego wniosku.

Jak to nie można? Właśnie minął kolejny rok, czyli Ziemia znalazła się w tym samym miejscu Układu Słonecznego co 365 dni temu. Zestaw gwiazd, który się pozornie przesuwał (tak jak drzewa i domy podczas jazdy furmanką) znowu się znalazł w tym samym miejscu. Podobnie jest rzecz z obrotem wokół własnej osi (tyle że w ciągu 24 godzin)
Porównując prędkość pocisku z prędkością Ziemi popełniasz błąd, prędkość pocisku podajesz względem powierzchni Ziemi, a prędkość Ziemi względem otaczających gwiazd. Żeby coś porównywać, musi być wspólny układ odniesienia. Prędkość pocisku względem gwiazd będzie sumą prędkości tegoż pocisku względem powierzchni Ziemi i Ziemi względem gwiazd.

Cytuj:
.
Inaczej - dlaczego dwa auta które się toczą względem powierzchni drogi z prędkością 100 km/h względem siebie mają prędkość 0 km/h? Jak to jest możliwe

A czego to ma być dowodem w kontekście naszych rozważań?[/quote]

To że względem siebie pojazdy właściwie się nie poruszają, natomiast poruszają się względem powierzchni drogi.

So sty 06, 2018 11:24 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1061 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 71  Następna strona