Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N paź 21, 2018 10:58 am

Fotografia ślubna 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Fotografia ślubna
Witam wszystkich serdecznie. :)

Nigdzie nie mogłem się w sieci dowiedzieć w temacie, więc postanowiłem zapytać na tym forum. Zajmuję się profesjonalnie fotografią, ale raczej jako pasjonat niżeli zarobkowo. Kolega namówił mnie, bym wszedł z nim w spółkę fotografii ślubnej i weselnej - on zajmuje się wideofilmowaniem. Jestem protestantem i tu mam problem, a raczej szukam odpowiedzi czy to nie koliduje z robieniem zdjęć w katolickich kościołach? Oczywiście wiem że potrzebny jest odpowiedni kurs w diecezji, ale ja bardziej się obawiam nastawienia proboszczów, bo jednak nie chcę tego ukrywać jeśli dojdzie do jakiejś rozmowy przed ceremonią. Jak myślicie, mam się czego obawiać? Nie żegnam się, nie klękam, szanuję lecz nie uznaję Eucharystii, a księży traktuję na zasadzie "Dzień dobry panu".
Jeśli możecie to odpowiedzcie. A może ktoś się znajdzie kto będzie głębiej w temacie? Z góry dziękuję.

Wt lip 03, 2018 4:17 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Fotografia ślubna
Nikt nie jest w stanie odpowiedzieć? :-( :(

Pt lip 06, 2018 3:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Jak myślicie, mam się czego obawiać?

Myślę, że w dobrym tonie byłoby w konkretnych przypadkach skontaktować się z kancelarią parafialną, aby poinformować, że będziesz fotografował podczas Mszy ślubnej i że nie jesteś katolikiem, oraz zapytać, jakie mają wytyczne dla fotografów. Wydaje mi się, że różne parafie mogą mieć różne zwyczaje.

So lip 07, 2018 4:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Byleś zachowywał się porządnie (w co nie wątpię) - nie sądzę by były jakieś problemy.

So lip 07, 2018 4:58 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mnie też się wydaje, że nie powinno być problemów. Na wszystkich ceremoniach ślubnych, na jakich byłam fotografowie byli prawie niezauważalni. Chyba bardziej należy się martwić o to, by dobre zdjęcia robić, bo z tym to już różnie bywa. :buja:

So lip 07, 2018 5:03 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky napisał(a):
Cytuj:
Jak myślicie, mam się czego obawiać?

Myślę, że w dobrym tonie byłoby w konkretnych przypadkach skontaktować się z kancelarią parafialną, aby poinformować, że będziesz fotografował podczas Mszy ślubnej i że nie jesteś katolikiem, oraz zapytać, jakie mają wytyczne dla fotografów. Wydaje mi się, że różne parafie mogą mieć różne zwyczaje.

Tez mam to na uwadze. Nie chcę nikomu przeszkadzać, ani gorszyć czy coś że np nie będę klękać. Zresztą, taka jest zazwyczaj zasada że fotograf spotyka się przed ceremonią z księdzem obgadać temat.

Barney napisał(a):
Byleś zachowywał się porządnie (w co nie wątpię) - nie sądzę by były jakieś problemy.

Z tym to raczej nie będzie problemu.

Brandeisbluesky napisał(a):
Mnie też się wydaje, że nie powinno być problemów. Na wszystkich ceremoniach ślubnych, na jakich byłam fotografowie byli prawie niezauważalni. Chyba bardziej należy się martwić o to, by dobre zdjęcia robić, bo z tym to już różnie bywa. :buja:

No właśnie tu nie mam pewności. Różnie piszą ludzie odnośnie podejścia księży. Ja mam o tyle gorzej, że obawiam się co by jakieś niewypału nie było, żeby nie spalić nowożeńcom ceremonii. W oczach wielu katolików protestant to taki jakby "trędowaty".

Ja osobiście szanuję wszystkich, od Świadków Jehowy, Katolików itd. Nikomu nie wkładam nic na siłę i staram się, by nie postrzegano mnie źle. Każdy ma wolną wole i każdy sam bierze za siebie odpowiedzialność. Mi trafia się okazja zarobić kilka groszy, a że Bóg dał mi do tego talent, to jak sama Biblia mówi powinienem skorzystać i go pomnożyć. :)

N lip 08, 2018 12:07 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
foto napisał(a):
No właśnie tu nie mam pewności. Różnie piszą ludzie odnośnie podejścia księży. Ja mam o tyle gorzej, że obawiam się co by jakieś niewypału nie było, żeby nie spalić nowożeńcom ceremonii. W oczach wielu katolików protestant to taki jakby "trędowaty".

Mi trafia się okazja zarobić kilka groszy, a że Bóg dał mi do tego talent, to jak sama Biblia mówi powinienem skorzystać i go pomnożyć.

Porozmawiaj z katolickim księdzem, zamiast martwić się na zapas.

Śr lip 11, 2018 2:37 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Przed ślubem przychodzisz do księdza i mówisz, że będziesz fotografował, pokazujesz uprawnienia, pytasz czy ma jakieś uwagi. Zwykle uwagą jest to, żeby nie biegać po ołtarzu i siedzieć spokojnie podczas kazania. Nie spowiadasz mu się z innego wyznania - tak jak ateiści nie chwalą się księdzu z ateizmu a takich fotografów jest baardzo dużo.
Kiedy wchodzisz do kościoła siadasz zaraz przy ścianie, tam zostawiasz torbę czy plecak i tam wracasz podczas kazania czy momentów, w których nic się nie dzieje. Najlepiej pod tym względem jest w starych kościołach gdzie można się schować za filarem - tu nie chodzi nawet o księdza ale też o gości - lepiej nie wrzucać się w oczy.
Ubierasz miękkie buty żeby nie tupać, strój też nie wrzucający się w oczy bo ludzie będą się gapić - to naturalne, że ludzie będą się patrzeć na gościa biegającego w kolorowym podkoszulku czy kolorowej kraciastej koszuli - unikaj tego :) Generalnie zachowujesz spokój, nie biegasz, nie wykonujesz nerwowych ruchów, nie wcinasz się między młodych a księdza. Zdjęcia parze z przodu robisz kiedy ksiądz wyjdzie do przodu z Komunią.
Cały czas miej księdza na oku - jeśli zrobisz coś nie tak to z pewnością da Ci o tym znać spojrzeniem, wtedy się wycofujesz.

Pt lip 13, 2018 10:59 am
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
A jesteście w stanie podać namiary na profesjonalnych kamerzystów ślubnych? Chodzi mi stricte o kamerzystę, nie fotografa...

EDYCJA:

Tego typu informacje prosimy dawać na priva lub porozumieć się po za forum.R.

Wt lip 24, 2018 1:30 pm