Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So paź 20, 2018 5:46 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Czy może być powołanie do programowania? 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Czy może być powołanie do programowania?
Czy powołanie do programowania może urosnąć do rangi powołania zakonnego? W sensie, że Pan Bóg sobie życzy by dany katolik poświęcił CAŁE swoje życie na programowanie? Pisaniem kodu służyć ludziom i pisaniem kodu czcić Pana Boga? (oczywiście nie zapominając o Panu Bogu)

Tak się składa, że jest to bardzo czasochłonne zajęcie i bardzo wciągające. Świat zewnętrzny przestaje istnieć. Człowiek przestjae mieć czas na cokolwiek (poza Panem Bogiem oczywiście, bo na Niego jest zawsze czas) dlatego np. programiści często nie dbają o wygląd.

Cz lis 16, 2017 8:49 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy może być powołanie do programowania?
Oczywiście. Człowiek potrafi we wszystko uwierzyć, byle dowody sobie dostarczyć i rozum przenicować na lewą stronę. Wola dostanie lewego gotowca i będzie przeznaczone do realizacji. Kiedy kończyłam studia, taką gadkę usłyszałam od swojej profesor. jeśli chcesz poświęcic się pracy naukowej, malżeństwo stanowi przeszkodę. Tu mamy przynajmniej jakąś uczciwość. Chcę być naukowcem, więc oddam się sprawie i nikomu nie będę zawiązywać życia.
Ty się oszukujesz i zaraz zacznie się płacz, że nie mam odpowiadać. Trza było zadać pytanie w kawiarence dla katolików, tam bym nie weszła mącić.

Cz lis 16, 2017 8:56 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Czy powołanie do programowania może urosnąć do rangi powołania zakonnego? W sensie, że Pan Bóg sobie życzy by dany katolik poświęcił CAŁE swoje życie na programowanie? Pisaniem kodu służyć ludziom i pisaniem kodu czcić Pana Boga? (oczywiście nie zapominając o Panu Bogu)

Jak najbardziej, szczególnie dla osobnika o skłonnościach psychopatycznych.

Ostatnio edytowano Cz lis 16, 2017 9:09 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

korekta cytowania

Cz lis 16, 2017 9:02 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
czyli, że uważacie, że takie poświęcenie się kodowaniu jest złe? Bo odkąd mnie wciągnęło to mój dzień wygląda tak:

rano: czytam fora programistów
w pracy: między zadaniami uczę się programowania, refaktoryzuje swój kod, programuję sobie
po pracy: przez 2-4 godz. (jak usiądę to nie mogę przestać) klepię kod i się uczę programować i czytam o programowaniu.

Przez to przestałem się wysypiać, przestałem sprzatać, nie prasuję ubrań - chodzę w pogniecionych, jem byle co. A na plus zmieniło się to, że każdy kolejny dzień ma dla mnie sens i mnie cieszy, bo z kazdym kolejnym dniem umiem coraz więcej i coraz więcej kodu jest w moich projektach. Pozwala mi się to też oderwać od smutku z powodu braku żony.

Cz lis 16, 2017 9:23 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Na razie nie nadajesz się do relacji damsko - męskich, więc ciesz się programowaniem. Jeśli uda Ci się dojrzeć, zmienisz zdanie. W naturze spotykamy osobniki wcześniej i później dojrzewające.
Koneczny ma rację, jeśli chodzi o trudne osobowości z tria nie poddających się zmianom. Oby zechcieli pozostać sami, tyle że oni chca zatruwać życie innym, to ich napędza.

Cz lis 16, 2017 9:29 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie masz pojęcia o tym czy się nadaję czy nie, nie znasz mnie, nawet nie widziałaś i nie wiesz co mam w sercu.

Cz lis 16, 2017 9:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Moim zdaniem jest powołanie do programowania: ja jestem tego typu przykładem.

Cz lis 16, 2017 9:42 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Mam pojęcie z tego co czytam. I tylko na tej podstawie mogę wyrabiać sobie pogląd. On ulegnie zmianie, gdy dotrą inne dane wejściowe. To moje zdanie a nie prawda objawiona.

Aha. To co opisywałeś, gdy trwa krótko moze oznaczać uskrzydlenie. Pracuje się bez zmęczenia bardzo długo i jest się bez reszty pochłoniętym zadaniem. Nic więcej nie obchodzi.

Cz lis 16, 2017 9:44 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
Moim zdaniem jest powołanie do programowania: ja jestem tego typu przykładem.

ile kodzisz godzin dziennie w tygodniu? Robisz przerwy w niedziele, mam nadzieję? Ja w niedzielę leżę do góry brzuchem aż mi niedobrze z nudów.

Cz lis 16, 2017 9:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
garba złapiesz, oczy popsujesz i całkiem zdziwaczejesz... i to ma być służba Bogu? ja programuje żeby zarobić na życie, a Ty widzę chcesz żyć programowaniem... słabo to widzę...

Cz lis 16, 2017 9:54 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Specjalnie długo, nie. Jestem na rencie i mam lekką pracę, tyle że bardzo długo śpię. Mi chodzi nie o ilość pracy, którą poświęcam, tylko że już w szkole najbardziej lubiłem matematykę, w dzieciństwie interesowałem się kalkulatorem, potem chciałem mieć ZxSpectrum, potem poszedłem na studia informatyczne i zająłem się programowaniem. Ta jedna rzecz - programowanie - mi w życiu wyszło.

Cz lis 16, 2017 9:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy i Ludzik :) macie po prostu wiedzę i niezwykłe zdolności które są potrzebne do tego, żeby programować.
Ja nie mam o tym zielonego pojęcia, zainteresowania brak. Macie po prostu talent. Czy to jest równoznaczne z powołaniem? To zależy jak pojmujecie ten termin.
Ludziku, myślę że programowanie to jest Twoja pasja, której oddajesz się prawie bezgranicznie

Cz lis 16, 2017 10:23 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tek de Cart napisał(a):
garba złapiesz, oczy popsujesz i całkiem zdziwaczejesz... i to ma być służba Bogu? ja programuje żeby zarobić na życie, a Ty widzę chcesz żyć programowaniem... słabo to widzę...

święci też są zazwyczaj zdziwaczali... np. wielki święty Jan Chrzciciel jadł szarańczę i miód i mieszkał na pustyni ubrany w skórę zwierzęcia.
Ziarno żeby dało owoc musi obumrzeć.

Mam talent od Pana Boga w postaci świetnego wzroku, wada = 0.
A o kręgłosłup się trochę martwię.

Andy72 napisał(a):
już w szkole najbardziej lubiłem matematykę, w dzieciństwie interesowałem się kalkulatorem, potem chciałem mieć ZxSpectrum, potem poszedłem na studia informatyczne i zająłem się programowaniem.

hehe :)

Jaśminowa napisał(a):
Andy i Ludzik :) macie po prostu wiedzę i niezwykłe zdolności które są potrzebne do tego, żeby programować.
Ja nie mam o tym zielonego pojęcia, zainteresowania brak. Macie po prostu talent. Czy to jest równoznaczne z powołaniem? To zależy jak pojmujecie ten termin.
Ludziku, myślę że programowanie to jest Twoja pasja, której oddajesz się prawie bezgranicznie

Prawie każdy się może nauczyć programować, to jak język obcy + logiczne myślenie tylko, że nie każdy to będzie lubił. A jak się tego nie lubi to się nie da rady.

Cz lis 16, 2017 10:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To chyba tak, jak z gotowaniem. Każdy może nauczyć się gotować i to całkiem smacznie, wystarczą szczere chęci i głód.
Jednak nie każdy ma powołanie do tego, aby być kucharzem.

Pt lis 17, 2017 1:18 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie wiem jak to jest w przypadku programowania ale ja swoją pasję oddania się sztuce, bycie artystą odczuwam jako powołanie, co prawda życie ułożyło inny scenariusz ale to powołanie istnieje. Kiedy dotykam pędzli lub klawiatury instrumentu to czuję coś szczególnego, coś czego nie da się opisać w słowach, trzeba by użyć poezji. I tak, to jest pasja, trzeba oddać się pasji całkowicie, żyć tym, oczywiście nie zapominając o Bogu.

Ludzik, myślę ze gdybyś poznał dziewczynę i zakochał się, to wtedy spojrzałbyś na to nieco inaczej, być może wtedy nie byłoby to takim priorytetem, a Ty nie byłbyś takim nerdem / geekiem, a piszę to w pozytywnym znaczeniu.

Podobno pierwsze powołanie człowieka to powołanie do małżeństwa, powołanie do stanu zakonnego jest rezygnacją z tego pierwszego powołania, a wszyscy jesteśmy powołani do wejścia na drogę do świętości.

Pt lis 17, 2017 1:59 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona