Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt gru 11, 2018 1:58 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 20  Następna strona
 Mężczyźni z Marsa a kobiety z Wenus, czyli o urokach płci 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Podałeś - ludzik mowę z udziałem priorytetów, intencji, czy preferencji jak kto woli.
A nie mowę prawdy.
Jeden według jednego priorytetu, drugi innego.
Nijak wtedy spotkać się, we wspólnej prawdzie się nie da.
Jeszcze tylko zadaj pytanie co to jest prawda do kompletu. I żadnego porozumienia nie będzie.
Możliwe że urządza was obu, bądź jednego z was po prostu tylko licytacja słowna.
Przedstaw swoje stanowisko celu rozmowy, zapytaj o to samo oponęta.
A wtedy przynaniej nie na próżno strzępisz sobie klawiaturę.

Żeby nie było pytania o co chodzi. To dodam że lubię klarowne sytuacje w dyskusji. Jeśli ktoś jeszcze to lubi to miło.
Resztę będzie wiadome, po określeniu się was dyskutantów.
Bo są sprawy w tle dyskusji, które poprzez nią nie mogą być rozwiązane.
Są nimi intencje.
Każda wypowiedź ma jakąś intencję. Jeśli o niej nie wiemy, będziemy się tylko spierać, nie rozumiawszy się wzajemnie. No i co do intencji nie może być sporu, jeśli zmierzamy do prawdy. Spór o intencje, oznacza spór o to, którym samochodem dojedziemy do celu.
Co nie ma jak widać sensu, bo każdy ma to samo przeznaczenie.

Tak jak wiara Katolicka ma jednać, jednoczyć ludzi. To jest intencja wierzących w Boga.
Tu priorytetem jest nie prawda, choć jest ona bardzo ważna. Lecz łagodzenie sporów, konfliktów, jednoczenie ludzi, bo to dodaje sił i jednostkom i całości ludzi. A dopiero mając priorytety, można wyjaśnić w prawdzie cel tego o czym mowa. Tak się po Katolicku dochodzi do prawdy.

Prawda w wierze w Boga jako najważniejszy priorytet, jest skupiona w istniejących już opisach biblijnych.
Nie znawszy tych niuansów, będziemy rozmawiać z sobą jak gęś z prosięciem.
To tak ku rozwadze na przyszłość. Bo nie stawiam tu zarzutu nie znając intencji.
A nawet nie chcę być rozjemcą.

Pn lut 05, 2018 1:15 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Ludzik po prostu miesza pojęcia. Dla niego chęć pocałowania niewiasty związana jest nierozerwalnie z seksem. Wszystko co sprawia przyjemność (nieco hiperbolizując) ma konotacje seksualne (wg. Ludzika)

Pn lut 05, 2018 2:36 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Do ludzika pasuje stary dowcip o tym ze ma tylko jedno skojarzenie ze wszystkim.

Pn lut 05, 2018 5:08 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To właśnie Wy macie skojarzenie z seksem wszystkiego, że mi to wytykacie. Napisałem jasno o co cmi chodzi, jak nie umiecie czytać to się nauczcie.

Pn lut 05, 2018 6:49 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mężczyźni z Marsa a kobiety z Wenus, czyli o urokach płc
Człowiek istota społeczna- E.Aronson napisał(a):
Podobnie Joel Grube i jego wspołpracownicy stwierdzili, że dla mężczyzn
o niskiej samoocenie bardziej pociągająca jest kobieta „tradycyjna”, natomiast
mężczyzn o wysokiej samoocenie bardziej pociąga kobieta „nowoczesna” - tzn.
kobieta, która reprezentuje wartości feministyczne. Grube sugeruje, że męskie
uprzedzenia do feministek i innych „nowoczesnych” kobiet mogą po części
wynikać z usiłowań mężczyzn, by podnieść swą samoocenę wobec postrzeganego
zagrożenia. Rzecz w tym, że kobietę „nowoczesną” uważa się zwykle za
bardziej stanowczą i niezależną niż kobietę bardziej tradycyjną. Cechy te mogą
zagrażać poczuciu kontroli i autonomii mężczyzny o niskiej samoocenie;
dlatego odnosi się on pogardliwie do kobiet nowoczesnych, aby chronić swój
obraz samego siebie. Mężczyzna o wysokiej samoocenie, jak wynika z samej
definicji, jest bardziej pewny siebie i nie tak łatwo wywołać u niego poczucie
zagrożenia, dlatego też nie potrzebuje odnosić się pogardliwie do stanowczych
i niezależnych kobiet.

To ciekawe bo ja nie jestem pewny siebie(stale pracuje nad tą cechą) a lubię kobiety stanowcze i niezależne.

Dygresja –proszę zastąpić słowo feministka –osobą realizującą się zawodowo -nie mam, bowiem żadnego zamiar wchodzić w bezsensowne dyskusje.

Śr lut 07, 2018 8:51 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Wątek poboczny:
merss napisał(a):
Mamy też takich, którym Bóg/los ma ustawić życie. Oni tacy biedni i pokrzywdzeni. Potrzebują kochanki, która wlicza w usługę i skargi chłopa oraz sprzataczki oraz pola, gdzie będą mogli jojczyć. Jojczenie o sobie utożsamiaja z praca nad sobą i swoim życiem.

Jeszcze mężczyźni typów:
Dyktator z związku robi coś na wzór totalitarnego państwa gdzie każdy odprawia pańszczyznę, (co nie znaczy, że on nie wykonuje żadnych obowiązków –wykonuje) a on jest przeświadczony o tym, że wie, co dla jego dzieci i współmałżonki najlepsze ,wybiera im nawet sposób spędzenia wolnego czasu(wedle własnych preferencji) nadzorując ich życie prywatne. Zastępujący uczucia pieniędzmi. Taki drugi Kim Dzong Un. To tacy mężczyźni twierdzą, że ktoś musi rządzić w związku (nie oznacza to bynajmniej, że wszyscy mężczyźni wysnuwający owo twierdzenie są tacy jak w powyższym opisie).

Ciekawe jest to, że kobiety posiadające twierdzenie, że to mężczyzna powinien rządzić lub powinien przenieść ich przez życie(i podobne poglądy typu: gorzej niż w domu rodzinnym mieć nie będę), gdy trafią na takiego mężczyznę zaczynają narzekać (dość często mam okazję słuchać na coś podobnego). Jeżeli istnieje na ziemi jakaś sprawiedliwość to takie, że każdy ma, na co sobie zasłużył.

Zdobywca typ mężczyzny, który jest wyznawcą hasła: „przybyłem, zdobyłem, zwyciężyłem” -> gdy taki osobnik kogoś zdobędzie to zaczyna sobie szukać następnej zdobyczy -> dąży do zdrady różnie to sobie tłumacząc.

Podsumowując: głównym problemem kobiety stało się zadawanie się z mężczyznami <śmiech>.

Wątek główny:
Internetoholizm bądź siecioholizm-, czyli czy informacja zaczęła rządzić człowiekiem?
Zauważyłem, że u młodych mężczyzn (chłopców w zasadzie) występuje załamanie się norm społecznych tzn. zamiast ustąpić kobiecie miejsca w komunikacji miejskiej oni siedzą w swoich smartfonach korzystając z Internetu(wifi, free) udając, że nie widzą danej kobiety „x” często od nich starszej(takiej babci w moherowym berecie xD). Stanisław Kozak pisał, że jeżeli Internet wywołuje szczególne podniecenie(podniecenie trzeba rozumieć, jako brak powstrzymywania się od czegoś połączona z ekscytacją) to jest to związane z uzależnieniem (za Patologia wśród dzieci i młodzieży).
Można też zauważyć, że ludzie korzystają z smartfonów podczas obiadu śniadania i kolacji (nie mówiąc o ubikacji) a także podczas wizyt rodzinnych(wifi jest wszędzie). Dlatego zadaje pytanie czy to jest zjawisko występujące powszechnie czy też splot zdarzeń losowych? A może ludzkość stanęła przed kolejnym rodzajem uzależnienia, które będzie miało negatywne skutki.

Dygresja
W Japonii istnieje coś takiego jak hikikomori, które polega w dużej mierze na kontaktowaniu się z światem zewnętrznym za pomocą Internetu.

Cz lut 15, 2018 6:57 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ks. Kostrzewa masakruje feministyczne zapędy co to niektórych osób na tym forum:

https://youtu.be/9i7HIosDgZM?t=44m09s
od 44:09 do 44:33

Cz lut 15, 2018 10:43 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
kolejna:
https://youtu.be/Hjbg-WB0n9M?t=2h
od 2:00:00 do 2:22:45

Pt lut 16, 2018 3:12 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sorry Ludzik, ale nie. Jak facet chce być tą głową to niech przynajmniej będzie mądrą głową, głupich głów kobieta słuchać nie powinna. Na poczatku stworzenia Bóg nigdzie nie ustanowił jednej płci górującej nad inną, to poddaństwo jest konsekwencją grzechu pierworodnego, a nie zamiarem Boga od samego początku, to kara a nie zamiar pierwotny.

Pt lut 16, 2018 5:28 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
głupich głów kobieta słuchać nie powinna.

z głupimy głowami to się nie powinna żenić.

Cytuj:
to poddaństwo jest konsekwencją grzechu pierworodnego, a nie zamiarem Boga od samego początku, to kara a nie zamiar pierwotny.

Tak to skutek grzechu pierworodnego, ale nie jesteśmy z niego zwolnieni. Zwróć uwagę, że "karę" realizuje też mężczyzna po dziś dzień "zdobywając pożywienie w pocie czoła".

To górowanie mężczyzny nad kobietą jest potrzebne żeby mężczyzna bronił kobietę przed gadaniem z wężem i by mężczyzna nie dawał się przekabacić kobiecie na zjedzenie jabłka.

Pt lut 16, 2018 10:07 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ludzik napisał(a):
z głupimy głowami to się nie powinna żenić.

Przede wszystkim, ale czasem facet czaruje i zwodzi kobietę ładnymi słówkami, niczym ten prastary wąż z rajskiego ogrodu, zazwyczaj dlatego że chce skosztować jej jabłko.

Cytuj:
by mężczyzna nie dawał się przekabacić kobiecie na zjedzenie jabłka

Szukam normalnego faceta, partnera do życia i rozmów a nie po to aby prowadzić jakieś gierki typu przekabacanie mężczyzny, nawet nie wiedziałabym jak to zrobić.

Pt lut 16, 2018 2:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Co sądzicie o gadatliwości? Czy statystycznie rzecz ujmując, któraś płeć jest bardziej gadatliwa? Wydaje mi się, że panuje powszechne przekonanie, że kobiety są bardziej gadatliwe, jednak tak było do czasu, gdy spotkałam hindusów — chyba nigdy nie słyszałam, by ktoś tak dużo i prędko mówił jak oni. Siostra Faustyna w Dzienniczku też narzekała na gadatliwość mężczyzn. Ale to właśnie kobietom przypisuje się, że to one są gdatliwe i raczej jest to podawane jako cecha negatywna. Jakie są Wasze obserwacje? Od czego zależy gadatliwość/rozgadanie?

Pt maja 04, 2018 5:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Nie dzielil bym tego na plcie, zarowno kobiety jak i mezczyzni potrafia byc gadatliwi, kobiety moze maja do tego wieksza sklonnosc bo tak nawiazuja bliskosc / porozumienie z wlasna plcia a mezczyzni niekoniecznie.
Przeczytalem przy okazji kilka ostatnich postow Ludzika - obalaja.
Nie dziwie sie ze nie moze znalezc partnerki.

Pt maja 04, 2018 6:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Myślę że zasadnicza różnica polega nie na tym że kobiety mówią więcej od mężczyzn ale na tym kiedy i jak mówią. Niektóre kobiety potrzebują czasem opowiadać o problemach, analizować na wszystkie strony problem nawet błahy, ponarzekać, wypowiedzieć swoje emocje, mówić w zasadzie tylko po to by się wygadać - to jest niekiedy traktowane jako oczywiste u kobiety. U mężczyzn taka skłonność do opowiadania o swoich problemach czy wygadywania się w sytuacjach stresowych nie występuje. I właśnie wg mnie to jest drugi moment - mężczyzna milczy a zdaniem kobiety powinien mówić - kiedy kobiety potrafią mówić w zasadzie tylko po to by mówić chcąc nakłonić do mówienia właśnie. Nadto myślę że przekonanie o większym gadulstwie kobiet bierze się nie z tego że mężczyzni nie lubią mówić ale z tego że lubią słuchać kobiet. Funkcjonuje takie przekonanie że mężczyźni nie słuchają, że to ich na męczy i się wyłączają ale w mojej ocenie dotyczy to właśnie tych potoków słów o problemach, a nadto narzekań, pretensji, przypominania kolejny raz o czymś, innymi słowy wiercenia dziury w brzuchu - ale kto to lubi? Natomiast mogą się też odstresowywać i poprawiać nastrój słuchając kobiety - niech za dowód posłuży znany wszystkim casus sułtana i Seherezady :)

Pt maja 04, 2018 9:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja, z kolei, mam takie doświadczenie, że spotkałam wielu mężczyzn, którzy lubili mówić i raczej lubili, by ich słuchano — chyba tylu samo, co kobiet. Być może każdy ma taką percepcję o gadulstwie w relacji do płci, jakie ma personalne doświadczenie. To z kolei wynika z historii rozmów, jakich w życiu doświadczył. Kiedyś merss pisała na forum o tym, że dziewczynki i chłopcy mają inaczej rozmieszczone ośrodki mowy, tj. tak, że sprzyja to temu, że dziewczynki zaczynają mówić szybciej, więcej, i lepiej w porównaniu do chłopców. Nie mogłam tego potwierdzić na podstawie wspomnień z dzieciństwa. Brat mówił więcej, lepiej, częściej, głośniej. Automatycznie szukał kogoś, kto by nadstawił przychylnego ucha. Mnie narzucanie toku rozmowy przychodziło z trudem. Wolałam słuchać, co mówią dorośli, albo czytać książki. Teraz u moich dzieci i innych dzieci w rodzinie widzę to, o czym pisała merss. Dziwny jest ten świat. :buja:

Pt maja 04, 2018 9:38 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 20  Następna strona