Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So paź 20, 2018 5:59 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Plebiscyt Popularności 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Plebiscyt Popularności
Wielu forumowiczów ma tutaj niesamowite historie, którymi przeraża, wzrusza, ubogaca, fascynuje itp. innych uczestników forum. Wydaje mi się że forum wedle założenia skłania do anonimowości, ale mimo to chciałem zaprosić do niezobowiązującego plebiscytu ot.: Kogo najbardziej chciałbyś poznać z uczestników forum i dlaczego.

Kobieta:
1. Natalia 22 - chciałbym poznać dziewczynę o tak szalonej przeszłości i głębokiej wrażliwości
1. Merss - Nie lubię psychologów. Merss wydaje mi się, że jest psychologiem, a jednak ją lubię chociaż czasem przesadza z opisówami.

Facet:
1. Ludzik - Mam wrażenie, że w tym facecie jest tyle dziwnych sprzeczności, że aż chce się go poznać. Byle nie był nudziarzem (w końcu to programista)
2. Krzysiekniepiekło - ciekawe jak na żywca wyglądają "prorocy" i czy da się z takimi normalnie piwa napić :-)

Pn lis 27, 2017 2:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Plebiscyt Popularności
Zył napisał(a):
Kogo najbardziej chciałbyś poznać z uczestników

Chciałabym, chciała...

Jest takie przysłowie “beauty is in the eye of the beholder” (piękno jest wartością względną, każdy widzi je inaczej), które też stosuje się i w tym przypadku. Zdolność wzbudzania zainteresowania może być pewną formą piękna. Każdy ma swoje mniej lub bardziej widoczne mocne strony, i każdy ma w sobie coś, co warto poznać, pielęgnować i rozwijać. To, kogo/co wybierasz (jeśli to jest całkowicie wolna decyzja) sporo mówi o Tobie. :)

Pn lis 27, 2017 5:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ZYL napisał(a):
Kobieta:
1. Natalia 22 - chciałbym poznać dziewczynę o tak szalonej przeszłości i głębokiej wrażliwości

Masz, żonę to się jej trzymaj zboczku jeden.

Pn lis 27, 2017 5:53 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nie widzę nic niewlaściwego w spotkaniach z ludźmi poznanymi w internecie, chociaż sama bardzo pilnuję granic świata realnego i wirtualnego. Ze współmalżonkieim nie widzę korelacji, bo liczą się motywacje. Kiedyś jednak komuś podpowiedzialam, by raczej ratował swe małżeństwo niż szukał okazji do spotkania na kawie z kimś (przeciwnej jednak płci), by poczuć się lepiej. Bardzo się naraziłam tej osobie tą radą. I tak zrealizowała swój zamiar. Nie wiem, czy mężczyzna był do końca wtajemniczony. Powinien wówczas odmówić, gdyby wiedzial to co ja.

Pn lis 27, 2017 6:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Nie widzę nic niewlaściwego w spotkaniach z ludźmi poznanymi w internecie, chociaż sama bardzo pilnuję granic świata realnego i wirtualnego. Ze współmalżonkieim nie widzę korelacji, bo liczą się motywacje. Kiedyś jednak komuś podpowiedzialam, by raczej ratował swe małżeństwo niż szukał okazji do spotkania na kawie z kimś (przeciwnej jednak płci), by poczuć się lepiej. Bardzo się naraziłam tej osobie tą radą. I tak zrealizowała swój zamiar. Nie wiem, czy mężczyzna był do końca wtajemniczony. Powinien wówczas odmówić, gdyby wiedzial to co ja.

Aaaaa, no to ja wiem, że kobiety lubią się karmić atencją i szkoda im to tracić po zamążpójściu. Nihil novi sub sole.

Pn lis 27, 2017 6:37 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Pozwalam sobie zauważyć, że świat namalowano całą paletą barw a nie biało - czarną. Podobnie rzeźbiono człowieka; jego poznanie jest trudniejsze niż dziesięciu krajów głosi żydowskie przysłowie. :)

Pn lis 27, 2017 7:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ZYL napisał(a):
Wielu forumowiczów ma tutaj niesamowite historie, którymi przeraża, wzrusza, ubogaca, fascynuje itp. innych uczestników forum. Wydaje mi się że forum wedle założenia skłania do anonimowości, ale mimo to chciałem zaprosić do niezobowiązującego plebiscytu ot.: Kogo najbardziej chciałbyś poznać z uczestników forum i dlaczego.

Kobieta:
1. Merss - Nie lubię psychologów. Merss wydaje mi się, że jest psychologiem, a jednak ją lubię chociaż czasem przesadza z opisówami.

Facet:
1. Ludzik - Mam wrażenie, że w tym facecie jest tyle dziwnych sprzeczności, że aż chce się go poznać. Byle nie był nudziarzem (w końcu to programista)
2. Krzysiekniepiekło - ciekawe jak na żywca wyglądają "prorocy" i czy da się z takimi normalnie piwa napić :-)

Będzie wybór miss(ki) mistera? Jakieś występy w bikini przed jury, oraz publicznością i takie tam :bukiet: Ciekawie by było. :D

Pn lis 27, 2017 11:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Z ponad 13 tys. zarejestrowanych użytkowników na forum bardzo trudno jest kogoś wybrać :x , nawet trudno przeczytać wszystkie nicki, a co dopiero prześledzić wszystkie wpisy :no:

Pn lis 27, 2017 11:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ZYL napisał(a):
ciekawe jak na żywca wyglądają "prorocy" i czy da się z takimi normalnie piwa napić :-)

Z takimi prawdziwymi da się, a wyglądają normalnie.

Wt lis 28, 2017 5:05 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Masz, żonę to się jej trzymaj zboczku jeden.

Uwielbiam Twój pkt widzenia Wespecjan. Pamiętaj że Natalia 22 szuka faceta zupełnie nie tkniętego, więc dla "zboczka" takiego jak ja (z żoną) to raczej nie przewiduje sukcesów. Pozostaje nudna rozmowa o życiu.

equuleuss napisał(a):
Re: Plebiscyt Popularności
ZYL napisał(a):
ciekawe jak na żywca wyglądają "prorocy" i czy da się z takimi normalnie piwa napić

Z takimi prawdziwymi da się, a wyglądają normalnie.

Ale widzisz... jak musi wyglądać jego codzienność? Ile czasu zajmuje mu prorokowanie? Jaki to musi mieć wpływ na jego sposób bycia, komunikowania się? Fałszywy czy nie jednak chłop wziął na siebie niezbyt przyjemną role w świecie. Znam bardziej przyjemne i weselsze i ekonomicznie bardziej zasadne. To musi być ciężki żywot.

Wt lis 28, 2017 9:14 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ZYL napisał(a):
Ale widzisz... jak musi wyglądać jego codzienność? Ile czasu zajmuje mu prorokowanie?

Codzienność takiego mistyka jest taka jak każdego, wypełnianie obowiązków stanu, zajmowanie się życiem i życiowymi sprawami, ale oprócz tego otrzymuje mistyczne przekazy / wizje i prowadzi jakby dodatkową działalność aby przekazać takie orędzia innym, w/g woli Boga, poza tym musi podlegać Kościołowi, wykazać posłuszeństwo, mieć kierowników duchownych. Nie może ''prorokować'' samemu i samozwańczo, bez żadnej kontroli.

Cytuj:
Fałszywy czy nie jednak chłop wziął na siebie niezbyt przyjemną role w świecie. Znam bardziej przyjemne i weselsze i ekonomicznie bardziej zasadne. To musi być ciężki żywot.

Taka osoba przyjmuje na siebie pewien rodzaj cierpienia, ale jest to osoba wybrana a Bóg niczego nie narzuca. Oczywiście ten rodzaj cierpienia w takiej posłudze nie oznacza przekomarzania się na forum co do zasadności własnego ''prorokowania'', ale oznacza coś więcej, przyjęcie na siebie krzyża, przeciwności, czasem stygmatów, mogą być ukryte.

Wt lis 28, 2017 5:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie gniewajcie się, ale dla mnie chęć poznania kogoś dlatego, że jest dziwadłem (albo wyraźnie zaburzony) przypomina przedwojenne cyrki, w których za pieniądze pokazywano kobiety z brodą, ludzi dotkniętych deformacjami itd.

Wt lis 28, 2017 9:58 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Nie gniewajcie się, ale dla mnie chęć poznania kogoś dlatego, że jest dziwadłem (albo wyraźnie zaburzony) przypomina przedwojenne cyrki, w których za pieniądze pokazywano kobiety z brodą, ludzi dotkniętych deformacjami itd.

Przedwojenne? A pani Wurst?

Nie o to jednak mi chodzi. Faustyna np. opowiadała jak to zdecydowana większość jej nie lubiła i nie rozumiała. Ile się przez to wycierpiała. Ja np. wiem że nie dał bym rady być jak Ona. Wiem że Ona w przeciwieństwie do Krzysia była absolutnie posłuszna kościołowi, ale On jednak też zderza się z niezrozumieniem. Coś nim jednak kieruje, pcha. Za darmo, a w zasadzie w zamian za niezrozumienie i odrzucenie. Dobrze byłoby napić się kawy albo piwka i poznać bliżej człowieka, który odkrył w sobie taką dziwną (choć przez większość wyśmianą) drogę.

Pytanie, czy Faustynę też byś nazwał dziwadłem, albo wyraźnie zaburzoną? Miała bardzo podobne objawy, tylko że mniej pychy i nieposłuszeństwa :-)

Śr lis 29, 2017 10:01 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
ZYL napisał(a):
Nie o to jednak mi chodzi. Faustyna np. opowiadała jak to zdecydowana większość jej nie lubiła i nie rozumiała. Ile się przez to wycierpiała. Ja np. wiem że nie dał bym rady być jak Ona. Wiem że Ona w przeciwieństwie do Krzysia była absolutnie posłuszna kościołowi, ale On jednak też zderza się z niezrozumieniem.

Jako porównanie to Krzyś bardziej by chyba pasował do "mateczki" Kozłowskiej.. Ale może dajmy spokój z Krzysiem? Nie obrabiajmy d.. nieobecnym

Śr lis 29, 2017 11:06 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Olśnienie schizofreniczne na tym właśnie polega, że zracjonalizujesz każdą przeszkodę, działasz jak na haju. Twoja siła i opór innych są dowodem, że to prawda. To co powierzyl ci Bóg musi napotkać na opór i ten opór jest dowodem, tak było bowiem ze świętymi i prorokami.. Chorzy ludzie wyraźnie argumentuja swoje racje. Tyle, że to nalezy umieć czytać. To, że są to ciekawi ludzie to nic nowego; psychiatrzy też lubią słuchać ich niezwykłych opowieści. Neurotycy jednak niezwykle męczą, bo odmieniają na wszystkie strony 'ja' i 'moje nieszczęście'. Tu ludzie podchodzą zdroworozsądkowo i mówią im: weź się w garść, bo tego opowiadania o sobie na dłużsżą metę słuchać nie można. Ludzie mają bowiem powiażniejsze problemy i biorą się z życiem za bary a nie jęczą i do tego nie znoszą żadnej krytyki pod swoich adresem. Neurotykowi to ktoś inny ma uporządkować życie, on taki bowiem biedniutki. Te zdroworozsądkowe rady trafiają więc w próżnię, bo człowiek radząc myśli, że to samemu trzeba problem rozgryźć i rozwiązać, popytać jak trudny. A neurotyk nie chce się zmienić, mimo ze wciąż o tym mówi, że by trzeba.

Jeśli miałabym się spotkać z Krzysiem, to tylko po to, by spróbować mu pomóc, bo zmaga się ze śmiertelną chorobą. Jej oznaki były widoczne już za życia jego żony, bo już wówczas miewał dziwne zachowania. Zakladam oczywiście, że cała jego historia to nie wyreżyserowany życiorys na potrzeby portalu internetowego. Poza tym objawy podobne do zaburzeń psychicznych dają też zatrucia metalami ciężkimi, nie znam jego warunków życia.

Na spotkanie z dziwolągami to mi było żal tracić czas. Nawet na forum przyglądam się pewnym ludziom i szybko rezygnuje z rozmowy, bo jeśli osoba zdrowa prosi o pomoc, chce ją wdrozyc w życie, by problem rozwiązać. Natomiast osoba zaburzona będzie rozmawiala o swym problemie i na tym sie jej dobre chęci kończą. Ma zainteresowanie sobą, ulży na chwilę w samotności. Jedno pociesza, że ktoś czytający skorzysta z rad udzielanych komuś innemu. A rady są czasem niezwykle cenne.

Śr lis 29, 2017 11:22 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona