Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr sty 17, 2018 9:10 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Ja, mnie, mój, czyli taniec życia...ze sobą 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Ludzik napisał(a):
2 godziny snu i nie mogę dalej - mam przed oczami koszmary równań matematycznych z wariatkowa, które pokazują mi ile zmarnowałem życia i ta pokusa: idź do prostytutki. Serce mi łomota.

Nigdy nie sądziłem, że depresja jest czymś więcej niż smutkiem i że jej przebieg może być tak ciężki, że cżłowiek nie ma sił nawet ręką ruszyć. Ani spać, ani wstać, ani trwać.

Jak u Ciebie wygląda przyjmowanie leków?

Wt gru 05, 2017 2:17 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
mareta napisał(a):

jakich leków?

Brałem antybiotyki na boreliozę - może ja grzybicy dostałem? Piszczy mi w uszach, boli łeb, szyja, problemy jelitowe, dreszcze, depresja, koszmary, problem ze snem, osłąbienie.
Cytuj:
Objawem dominującym jest ból głowy i inne związane ze zwiększonym ciśnieniem śródczaszkowym (nudności, wymioty, zaburzenia psychiczne). W badaniu stwierdza się objawy oponowe (np. sztywność karku) i obecność tarczy zastoinowej podczas badania dna oka za pomocą wziernika. Chorobie towarzyszy gorączka

(...)

Ponieważ powstałe grzyby wytwarzają toksyczne dla mózgu substancje, ten etap rozwoju grzybicy wiąże się głównie z szeroko rozumianymi zaburzeniami pamięci i koncentracji. Mogą pojawić się również, u chorego, zachowania agresywne, bezsenność, depresja, stany lękowe etc.

tylko teraz co zrobić, z moim lekarzem co mi daje te antybiotyki prawie nie ma kontaktu, z resztą babką ma to gdzieś, bo podpisałem, że na własną odpowiedzialność. Jak powiem lekarzowi NFZ, że brałem 4 antybiotyki naraz przezs 4 miesiące to boję się, że zleję sprawę (oni zawsze mnie zlewają) "proszę odstawić antybiotyki to minie" albo mnie zamkną w wariatkowie, bo stwierdzą, że sobie krzywdę robię antybiotykami i jeszcze tamtą lekarkę do sądu pozwą.

Diagnozowanie grzybicy odbywa się w warunkach szpitalnych - pobranie płynu mózgowo rdzeniowego, rezonans.

Chyba, że sam zacznę brać te antybiotyki przeciwgrzybiczne, bo mam na cały miesiąc... Piszą, że grzybiczne zapalenie opon leczy się fluconazolem + 2 w iniekcjach co 6 godz. Mam tylko flukonazole.

Cz gru 07, 2017 12:24 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Zyl, ja to jestem całe zycie opóźniony w rozwoju jeśli chodzi o szukanie żony. Zawsze mam refleks słonia. Dam Ci przykład z ostatnich tygodni:

1. Na siłce zobaczyłem piękną laskę, taka rosyjska uroda, tak piękna, że aż nie mogłem sięna nią napatrzeć - za każdym razem odkrywając coś nowego. No, ale pewnie nie zechce takiego łysiejącego i brzydkiego jak ja, więc nic nie zrobiłem. Wtem odkładam ciężary, odwracam się zamaszyscie i klaps ręką w jej uda. "Przepraszam", " Nie szkodzi". Dopiero godzinę później jak już byłem w domu zorientowałem się, że powinienem coś zażartować, a potem spróbować - co mi szkodzi - zapytać się jak ma na imię co studiuje i powiedzieć, że ładna i zapytać czy nie pójdzie ze mną spacer. No najwyżej się nie zgodzi, ale nic mi takiego wtedy do głowy nie przyszło i teraz mam wielkie poczucie winy.

2. Jest taka ładna na kursie bierzmowania i niewiele młodsza ode mnie - ma już zmarszczki mimiczne i słowiański typ urody, więc moją postarzałą, słowiańską mordą by nie pogardziła. Na koniec spotkania nieiwasta wychodzi i patrzy mi się głęboko w oczy a ja jej. Następnym razem wchodzimy akurat do budynku w jednym momencie, niewiasta się odwraca i patrzy. Nie rozpoznałem jej i myślałem, że idzie do innego duszpastesrtwa, pomyślałem "co ta piękna niewiasta się tak dziwnie patrzy, nawiedzone te katoliczki... z resztą taka piękna to by mnie nawet nie chciała to zleję"...
Wchodzimy po schodach, ona "cześć", a ja "cześć", wchodzimy dalej i co to ona idzie tam gdzie ja? A to chyba tamta niewiasta! "o przepraszam nie rozpoznałem Cię, myślałem, że ktoś inny". Po spotkaniu powinienem polecieć za nią i zaprosić za moje faux pas np. na żarcie do baru obok, był piękny pretekst i łatwe do zrobienia. ALE DO GŁOWY PRZYSZŁO MI TO DOPIERO WCZORAJ.

Taki mam refleks. I tak całe życie.
Dręczą mnie teraz poczucie winy za te wszystkie dziesiątki sytuacji tego typu w moim życiu. Już bym 10 razy miał dziewczynę, gdybym był normalny.

Cz gru 07, 2017 12:42 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
E tam. Okazje są czasem tylko "okazjami" (nic z nich nie wynika). Nie analizuj tak głęboko tego co się nie stało, a mogłoby się stać (wg Twojego mniemania). To nie ma sensu. Życie toczy się dalej.

Jeśli chodzi o drugą dziewoję to widujesz się z nią jeszcze na kursach? Jeśli tak to chyba nic straconego *) - przysiądź się do niej jakby nigdy nic i.. kombinuj..

*) oczywiście nie jest brana pod uwagę możliwość, że mimo Twojego ewentualnego stawania na uszach i zębach - ona ma już kogoś - ale to temat na rozeznanie w trakcie pierwszej rozmowy "o niczym"

Cz gru 07, 2017 1:28 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Ja tu widzę zupełnie inny problem. Ty Ludzik za dużo myślisz o tym jak to byś się z sobą nie umówił. Musisz zmienić nastawienie. Nie masz pojęcia co kręci kobiety. Możesz być całkiem łysy, ale musisz być pewny siebie i zdecydowany.
1) wchodząc do windy uśmiechasz się do dziewczyny jakbyście się znali od lat i nie jedno razem robili.
2) zawsze zakładaj że dziewczyny chcą z Tobą rozmawiać. Generalnie zauważyłem kiedyś że życie codzienne jest monotonne i dla 80 % ludzi ktoś kto zagaduje wprowadza koloryt do ich życia. Z tym kolorytem już się człowiekowi ten spotkany facet kojarzy na całe życie.
3) niczego nie oczekuj. Żadnych konkretnych rezultatów, a wtenczas rezultaty nieraz Ciebie zaskoczą.
4) nie żartuj na wrażliwe tematy, a o tym co jest wrażliwe spróbuj dowiedzieć się na spotkaniach.
5) nie komplementuj w prosty sposób. Laski mają dosyć prostych komplementów typu "ładna spódniczka" czy "Twoje oczy są takie piękne i głębokie, że można się w nich utopić". One o tym pewnie wiedzą. Oczywiście od osoby na której Im zależy pewnie chcą wszystkiego słuchać ale początkowo Ty do takich nie należysz. Sugeruje chwalić detale. Kobieta się ubiera a potem dobiera detale, więc długo się nad nimi zastanawia a są zazwyczaj niewielkie - bransoletka, broszka cokolwiek. Jak je zauważysz, zauważysz jej największą głębię. Ja przykładowo zauważyłem raz nietypowy zeszyt w którym pisała dziewczyna i raz to że szminkę dobrała do guzików. Niby głupota, ale strzał w dziesiątkę. Super sprawa, bo byłem najbardziej interesującym facetem pośród wszystkich mimo niespecjalnej urody. Skoro ją taksowałeś przez kilka dni na siłce, to powinieneś łatwo coś sklecić.

Cz gru 07, 2017 2:17 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Mi spodobała się tak na poważnie...moja była szefowa, energiczna i sympatyczna tzn spodobała...ośmielę się stwierdzić że no zakochałem się...niby to nie moje progi i sądzę że jest zajęta...generalnie dość szybko poszła ,,dalej'' tzn jest w tej samej firmie co ja ale ma inne stanowisko, czasem ją widuje( raduje się wtedy i mimowolnie uśmiecham, była sytuacja ona z kimś przechodziła zauważyła mnie a ja ją uśmiechnąłem się do niej ona zauważyła i odwzajemniła, powiedziałbym nawet że uśmiechnęliśmy się w tym samym momencie, mały gest a cieszy, nie było sytuacji do rozmowy niestety) albo miałem badania okresowe i gdy wszystkie papiery oddałem, zauważyłem ją ale rozmawiała po angielsku z jakimiś gośćmi, nie chciałem przeszkadzać...los mi niezbyt sprzyja heh :-) Nie płacze w poduszkę, nie załamuje się...fajnie byłoby mieć okazje z nią porozmawiać podpytałbym co u niej i w ogóle. Wtedy jak na początku się przyjmowałem byłem no onieśmielony, nieśmiały i skupiony głównie na nabywaniu doświadczenia na linii, była sympatycznie nastawiona do mnie, uśmiechała się a ja się rumieniłem...mimo wszystko jak mnie zobaczyła kiedyś pewny jestem że mnie poznała i uśmiechnęliśmy się do siebie...
Nie wiem czy z tego chaosu coś wyłowicie, generalnie chciałbym mieć możliwość żeby z nią porozmawiać noo i dowiedzieć się jak się miewa, może się uda

Ludzik może pomyśl też o bieganiu, ja sobie od pewnego czasu biegam i to świetna sprawa, dodaje energii, może kolejnym krokiem jaki sobie postawię będą kąpiele w lodowatej wodzie...od pewnego czasu myślę nad tym, tylko że ja tak bardzo lubię ciepło...jakoś się muszę zabrać za to.

Cz gru 07, 2017 10:31 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Ludzik napisał(a):
mareta napisał(a):

jakich leków?

Brałem antybiotyki na boreliozę - może ja grzybicy dostałem? Piszczy mi w uszach, boli łeb, szyja, problemy jelitowe, dreszcze, depresja, koszmary, problem ze snem, osłąbienie.
Cytuj:
Objawem dominującym jest ból głowy i inne związane ze zwiększonym ciśnieniem śródczaszkowym (nudności, wymioty, zaburzenia psychiczne). W badaniu stwierdza się objawy oponowe (np. sztywność karku) i obecność tarczy zastoinowej podczas badania dna oka za pomocą wziernika. Chorobie towarzyszy gorączka

(...)

Ponieważ powstałe grzyby wytwarzają toksyczne dla mózgu substancje, ten etap rozwoju grzybicy wiąże się głównie z szeroko rozumianymi zaburzeniami pamięci i koncentracji. Mogą pojawić się również, u chorego, zachowania agresywne, bezsenność, depresja, stany lękowe etc.

tylko teraz co zrobić, z moim lekarzem co mi daje te antybiotyki prawie nie ma kontaktu, z resztą babką ma to gdzieś, bo podpisałem, że na własną odpowiedzialność. Jak powiem lekarzowi NFZ, że brałem 4 antybiotyki naraz przezs 4 miesiące to boję się, że zleję sprawę (oni zawsze mnie zlewają) "proszę odstawić antybiotyki to minie" albo mnie zamkną w wariatkowie, bo stwierdzą, że sobie krzywdę robię antybiotykami i jeszcze tamtą lekarkę do sądu pozwą.

Diagnozowanie grzybicy odbywa się w warunkach szpitalnych - pobranie płynu mózgowo rdzeniowego, rezonans.

Chyba, że sam zacznę brać te antybiotyki przeciwgrzybiczne, bo mam na cały miesiąc... Piszą, że grzybiczne zapalenie opon leczy się fluconazolem + 2 w iniekcjach co 6 godz. Mam tylko flukonazole.

Wziąłem 400mg fluconazolu (antybiotyk przeciwgrzybiczny) - dolegliwości jelitowe oraz temperatura ustały. Dalej jestem smutny, ale jakoś tak bardziej zwyczajnie. Zobaczymy jak będzie za kilka dni - może to wszystko faktycznie ta grzybica spowodowała.

Pt gru 08, 2017 6:09 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Buddyści powiadają że pies ma naturę buddy, choć co prawda jest koan zwany Mu każący zastanawiać się na zgoła inną odpowiedzią mistrza.
Ale nie o tym:
I kobieta ma coś w sobie z Pana Boga; to uczucie gdy jesteś zakochany a ona wybiera twojego rywala a tobie jako gorszemu odbiera resztki nadziei - bezcenne;
taki mini- mikro- Sąd Ostateczny :P

Wt gru 12, 2017 4:53 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Tyle że każdy afekt do innej kobiety jest jedynie projekcją twoich własnych oczekiwań. Postrzeganie ukochanej nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

Wt gru 12, 2017 8:21 am
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik bez łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
(...)
Ale nie o tym:
I kobieta ma coś w sobie z Pana Boga; to uczucie gdy jesteś zakochany a ona wybiera twojego rywala a tobie jako gorszemu odbiera resztki nadziei - bezcenne;
taki mini- mikro- Sąd Ostateczny :P

Po co stawać na linii startu wraz z siedmioma biegaczami* (konkurentami), aby zdobyć jedną kobietę skoro można zejść z linii startu wejść na trybuny gdzie czeka kobieta, do której nikt nie startuje xD. :lol:

Tym samy nawet, jeśli kobieta Cię nie wybierze to „sąd ostateczny” będzie mniej bolesny, bo nie wybrała innego. :P
*pomyślcie, jaka to strata energii czynić awanse komuś, kto ma duże powodzenie .

Wt gru 12, 2017 10:59 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
ESI napisał(a):
Po co stawać na linii startu wraz z siedmioma biegaczami* (konkurentami), aby zdobyć jedną kobietę skoro można zejść z linii startu wejść na trybuny gdzie czeka kobieta, do której nikt nie startuje xD.

Tym samy nawet, jeśli kobieta Cię nie wybierze to „sąd ostateczny” będzie mniej bolesny, bo nie wybrała innego.
*pomyślcie, jaka to strata energii czynić awanse komuś, kto ma duże powodzenie .

Jak już kiedyś pisałem na tym forum. Najlepiej biegać dla przyjemności. Jeżeli nagle się okaże, że trasa dla Ciebie jest najprzyjemniejsza i jakoś tak przyjemnie Ci się biegnie to może się okazać że dobiegniesz jako pierwszy. Bez spiny - życie to nie zawody - miłość to nie rywalizacja.

Wt gru 12, 2017 11:24 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
ZYL napisał(a):

Jak już kiedyś pisałem na tym forum. Najlepiej biegać dla przyjemności. Jeżeli nagle się okaże, że trasa dla Ciebie jest najprzyjemniejsza i jakoś tak przyjemnie Ci się biegnie to może się okazać że dobiegniesz jako pierwszy. Bez spiny - życie to nie zawody - miłość to nie rywalizacja.

Biegać rekreacyjnie można z siostrą jedynie wtedy wiadomo, że relacja nie zniknie po kilku spotkaniach(bo np.kobiecie się odwidzi i wybierze innego chłoptasia :PPPP ) tym samym nie będzie straty energii i czasu. Chyba, że ktoś ma wysoki poziom energii i szybko się regeneruje na stronie: tak jak atencyjnybubek ZYL(283 posty i ten wątek w ciągu kilku miesięcy o czymś świadczą).

Wt gru 12, 2017 8:31 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
ESI napisał(a):
Biegać rekreacyjnie można z siostrą jedynie wtedy wiadomo, że relacja nie zniknie po kilku spotkaniach(bo np.kobiecie się odwidzi i wybierze innego chłoptasia ) tym samym nie będzie straty energii i czasu. Chyba, że ktoś ma wysoki poziom energii i szybko się regeneruje

Nie wiem ESI. Ja tego nigdy jak konkurs nie traktowałem i jakoś często kończyłem na mecie.

Śr gru 13, 2017 8:50 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Czy jak się modlę o dobrą żonę czy dostanę(to chyba nie jest dobre słowo) to, co ja uważam, że jest mi potrzebne czy to, co Bóg uważa, że jest mi potrzebne? :roll:

Wt gru 19, 2017 8:48 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Każda modlitwa chrześcijanina kończy się "bądź wola Twoja"

Wt gru 19, 2017 10:05 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona