Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N paź 21, 2018 11:57 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Czytam Biblię jak gazetę 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czytam Biblię jak gazetę
towarzyski.pelikan napisał(a):
Proszę o weryfikację, czy papież rzeczywiście przepraszał za jakieś grzechy. Ja nie jestem w stanie tego zweryfikoać, a Ty jako katoliczka masz na ten temat niebywałą wiedzę i dostęp do pewnych źródeł.

Bez jaj, wyszukiwarkę Google umiesz obsłużyć. Przeczytać coś więcej niż prasowy tytuł się nie chce?

Śr wrz 19, 2018 1:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
bergamotka napisał(a):
Dalej nie masz pojęcia a się wypowiadasz. Inkwizycja osoby uznane za winne herezji które nie chciały jej porzucić wydawała władzy świeckiej a ta orzekała stosowną karę. Karę śmierci dla herezji przewidywały ustawodawstwa świeckie..

Czyli w najlepszym razie Inkwizycja pełniła rolę kapusia/donosiciela/konfidenta (niepotrzebne skreślić).

Cytuj:
A ja prosiłam o zacytowanie słów papieża.

Przecież napisałam, ze nie ma dostępu do pewnych źródeł :(

Nie było mnie na mejscu, jak papież te słowa miał wypowiadać, nie słyszałam na własne uszy. Dlatego muszę się opierać na zasłyszanych plotkach.

Naprawdę taką trudność sprawia Ci udzielenia odpowiedzi na pytanie: Czy papież Jan Paweł II kiedykolwiek przepraszał za grzechy koscioła?
a) tak
b) nie

Przecież to powinna być bułka z masłem dla wykształconej katoliczki.

Śr wrz 19, 2018 1:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czyli w najlepszym razie Inkwizycja pełniła rolę kapusia/donosiciela/konfidenta (niepotrzebne skreślić).

... orzekła Towarzyski Pelikan. Nic nie stoi na przeszkodzie żebym idąc tym tropem ciebie nazywała kapusiem/donosicielem/konfidentem (niepotrzebne skreślić) skoro sama w tym wątku szumnie doniosłaś o zabójstwach i grzechach Kościoła o których, jak się okazuje, z bardzo nie wiesz bo coś tam gdzieś kiedyś usłyszałaś. Więc bym uzupełniła to o "ignoranta". Co preferujesz? Moim zdaniem kapuś ignorant brzmi swojsko ale daję ci wybór.
Nie było mnie na mejscu, jak papież te słowa miał wypowiadać, nie słyszałam na własne uszy. Dlatego muszę się opierać na zasłyszanych plotkach.

To idź do tego magla skąd czerpiesz swoja wiedzę i spytaj się skąd biorą swoje ploty. Po nitce do kłębka dotrzesz do w końcu do odpowiedniego źródła wiedzy, a i satysfakcję będziesz miała większa niż gdy podam ci na tacy.

Śr wrz 19, 2018 1:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
bergamotka napisał(a):
Więc bym uzupełniła to o "ignoranta".

Po namyśle stwierdzam, że "oszczerca" to jednak chyba bardziej adekwatne określenie.

Śr wrz 19, 2018 1:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gdyby Ci zależało na prawdzie o kosciele katolickim, to zamiast się zajmować moją osobą, to byś jednym linkiem obaliła oszerstwa, które rzekomo wypisuje.

Ale Tobie nie zależy na prawdzie o kościele katolickim, ponieważ Tobie zalezy na obronie kościoła katolickiego. Masz w tym interes.

Ja biorę to ryzyko na klatę i wierzę, że papież Jan Paweł II przepraszał za grzechy kościoła, na podstawie czego zakładam, że

a) Kościół ma na koncie grzechy (a więc nie zawsze postępował zgodnie z wolą Boga)
b) Postępowanie zgodnie z wolą kościołą może być dla człowieka równoznaczne ze sprzeciwianiem się woli Boga

Oczywiście, jak tylko któryś z katolików udowodni mi, że papież nie przepraszał za grzechy kościoła, to zweryfikuję swoje przekonanie w tej kwestii.

Moje sumienie w Waszych rękach, katolicy.

Śr wrz 19, 2018 2:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gdyby Ci zależało na prawdzie o kosciele katolickim, to zamiast się zajmować moją osobą, to byś jednym linkiem obaliła oszerstwa, które rzekomo wypisuje. Ale Tobie nie zależy na prawdzie o kościele katolickim, ponieważ Tobie zalezy na obronie kościoła katolickiego. Masz w tym interes.

Piszę w tym wątku bo dostarczasz mi ubawu. Sama się podkładasz i płakusiasz. A gdyby tobie zależało na prawdzie, nie tylko o Kościele Katolickim to nie pisałabyś zarzutów których uzasadnić nie potrafisz. A bronić Kościoła Katolickiego w tym wątku nie mam potrzeby. Bo i przed kim? Przed tobą? Jak to szło - "Za wysokie progi na twoje nogi"

Śr wrz 19, 2018 2:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
bergamotka napisał(a):
A bronić Kościoła Katolickiego w tym wątku nie mam potrzeby. Bo i przed kim? Przed tobą? Jak to szło - "Za wysokie progi na twoje nogi"

"Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili".

Moje tematy mają tę niebywałą zaletę, że pokazują ludzi takimi, jakimi są w rzeczywistości. Niedawno mi jeden forumowicz za to podziękował.

Śr wrz 19, 2018 2:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Taki to już urok samozwańczych wizjonerów -proroków że koniec końców wyciągną cytat Z Pisma Świętego by cię postraszyć i przywołać do porządku. Cóż Towarzyski Pelikanie to działa w obie strony, a wcześniej jeszcze są słowa „Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnie uczyniliście”. Jestem katoliczką i Kościół to moja Matka. A ty ją obrażasz i lżysz, formułujesz wobec Niej zarzuty grubego kalibru których nie potrafisz uzasadnić i nawet nie chcesz ich zweryfikować. Pomyśl lepiej co tym wątkiem uczyniłaś mnie i innym katolikom a czego nie uczyniłaś.

Śr wrz 19, 2018 2:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja się co najwyżej wykazałam ignorancją, a Ty pogardą. Niech czytelnicy ocenią, co gorsze.

EOT

Śr wrz 19, 2018 2:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja się co najwyżej wykazałam ignorancją, a Ty pogardą. Niech czytelnicy ocenią, co gorsze.
I znowu płakusiasz. I tak potraktowałam cię łagodniej niż należało potraktować kogoś kto ni z gruszki ni z pietruszki zaczyna ci obrażać Matkę bo jest ignorantem który dużo pisze ale jest zbyt leniwy albo brak mu dobrej woli by coś przeczytać w temacie o którym sie wypowiada.

Śr wrz 19, 2018 3:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja biorę to ryzyko na klatę i wierzę, że papież Jan Paweł II przepraszał za grzechy kościoła

Wierzyć możesz sobie w co Ci się tylko podoba (nawet to, że jesteś wcieleniem dowolnego Boga), ale to jeszcze nie oznacza, iż Twoja wiara jest zgodna z prawdą. :)

Aha... Słowo "kościół" oznacza budynek.

Śr wrz 19, 2018 3:58 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Ja biorę to ryzyko na klatę i wierzę, że papież Jan Paweł II przepraszał za grzechy kościoła, na podstawie czego zakładam, że
a) Kościół ma na koncie grzechy (a więc nie zawsze postępował zgodnie z wolą Boga)
b) Postępowanie zgodnie z wolą kościołą może być dla człowieka równoznaczne ze sprzeciwianiem się woli Boga

Kościół Katolicki jest święty. Grzesznik grzesząc niejako wyklucza się ze wspólnoty Kościoła, traci łaskę uświęcającą. Ludzie Kościoła, nie wyłączając papieży, są grzesznikami, którzy popełniają rozmaite grzechy i to jest fakt. Grzesznik taki odzyskuje łaskę uświęcającą wówczas gdy uzna swój grzech, żałuje go, obiecuje poprawę oraz go odpokutuje. Dlatego katolik, mimo iż formalnie jest katolikiem, a więc na papierze jest katolikiem, to poprzez stan faktyczny, ipso facto, nim nie jest, wykluczył się poprzez grzech ciężki.
Ale co innego są grzechy ludzi Kościoła, a co innego Nieomylne Magisterium. Ono jest niezmienne i spójne. Wszystko co jest głoszone i jest sprzeczne z tym Magisterium, nie jest nieomylne ale jest herezją.
Zdarza się, że herezje głoszą biskupi, czy antypapieże. Tak było w czasach Ariusza, tak jest i teraz. W czasie wielkiej apostazji..

Śr wrz 19, 2018 4:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czy człowiek może być nieomylny?

Śr wrz 19, 2018 9:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Nie. Człowiek nie jest teflonowy na fałsz, herezję, chyba że jest to Niepokalana.. O Niej można powiedzieć, że Jej wola była i jest zawsze zgodna z Jego wolą.

Śr wrz 19, 2018 10:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Więc Magisterium to wcielenie Niepokalanej?

Śr wrz 19, 2018 10:05 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona