Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr lis 21, 2018 6:35 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 O myśleniu życzeniowym słów kilka 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tropienie Boga - wydzielony
PeterW napisał(a):
Conan - jeszcze raz.. Co Ty tutaj robisz? Nie wszedłeś na forum "tego-i-owego", tylko na forum o nazwie (TADAM!!!, już widzę to zdziwienie) KATOLIK. Podtytuł tego forum to "portal katolicki dla wierzących, wątpiących i poszukujących"

No właśnie: dla wierzącyh, wątpiących i poszukujących, więc w czym masz, facet, problem? Jak się nie podoba, masz inne działy, gdzie się wypowiadają tylko "oświeceni" katolicy. Zapraszam.

Śr paź 31, 2018 1:03 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Towarzyski pelikanie, praktycznie wszystkie religie wywodzą się z nurtów mistycznych i praktycznie wszystkie je zniekształcają.
Buddyści siedzą sobie w klasztorach zawieszeni w pustce i zamieniają się w nieaktywnych zombie. Całkowicie przegapili esencje przekazu.

Wiesz, w naturze istnieją np. homoseksualne zachowania zwierząt. Ludzie religijni je jednak potępiają. Nie bardzo wiec szukają w naturze wrodzonej nam moralności.

Często w tekstach religijnych jest bezpośrednio napisane, żeby kogoś okaleczyć/zabić np za nieposłuszeństwo. Możesz oczywiście gimnastykować się i wybielić to na swój sposób. Powiedzieć, ze to powinniśmy inaczej interpretować. Ale to samo możemy zrobić z " Mein Kampf" i z Adolfa wyjdzie nam przepełniony miłością aniołek :)

Krzywda np jako wszelkie uszkodzenia ciała, mobbing psychiczny. Tu jednak musimy rozsądnie rozdzielić to co globalnie uznajemy za krzywdę od pewnego uwarunkowania danej osoby. Bo nie można zestawić np pijanego męża bijącego codziennie swoją żonę z facetem, który odwrócił się od religii swoich rodziców. I tu i tu jest poczucie krzywdy, jedno wynika jednak z bezpośredniej przemocy ,a drugie ze zranionych oczekiwań. Różnica jest jednak diametralna. Musimy sami przy tym zachować swoja integralność i prawo do wolności

Śr paź 31, 2018 1:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
Barney napisał(a):
Te obrzydliwości nie mają nic wspólnego z inteligencją ani z racjonalizmem.
Z burdelem sporo (również tym w głowach co niektórych).

Obrzydliwe to jest wpychanie się ze swoimi religijnymi buciorami w życie innych ludzi.
Masz na mysli swoją obecność i nachalność na forum religijnym innej religii niż Twoja?
Cytuj:
Żyj i daj żyć innym. No chyba, że masz ściany ze szkła i jesteś zmuszony patrzeć jak takie osoby uprawiają sex :)
Manipulacja, ktorej celem jest zamknięcie mi ust.
W jaki sposób "nie daję żyć" innym?
Wyrażam swoje zdanie na temat obrzydliwości jakie propagujesz jako rzekomo obojętne (np. kazirodztwo). Nie mogę?

Śr paź 31, 2018 1:12 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan napisał(a):
Jest masa przekazów o Bogu/rzeczywistości transcendentnej, a nie masa Bogów. Przekazy z poszczególnych obszarów kulturowych będą się w większym lub mniejszym zakresie różnić, ale to nie jest dowód na to, że żadna religia nie jest prawdziwa, tylko że każda z nich jest prawdziwa i mówi coś o Bogu. Bo kto powiedział, że Bóg chce, żeby wszyscy ludzie w tym samym czasie posługiwali się dokładnie takimi samymi wartościami? Co jeśli te przekazy wskazuja nam na rozwój moralności? Wzrastanie społeczeństw w Bogu?
Nie da się ustandaryzować moralności. Nikt w taką moralność nie uwierzy. Nikt tego nie kupi. Moralność masz głęboko zakorzenioną w swojej naturze, jeśli standardy będą odbiegać od tej natury, to będziesz sobie robił krzywdę.
Więc zamiast walczyć z cudzymi preferencjami, zastanów się, co Ty preferujesz i dlaczego. Dlatego, że to Cię uszczęśliwia, wynika z Twojej natury, czy dlatego, że bardzo chcesz stworzyć jakąś globalną uśrednioną moralność, która obejmie każdego człowieka zamieszkujacego planetę w tym samym momencie dziejowym.

Wiesz, Zeus czy Odyn nie byli raczej transcendentni :)
Tak, to nie świadczy, że żadna religia nie jest prawdziwa, ale tez nie świadczy, że wszystkie są prawdziwe.

sama napisałaś o uniwersalnych zasadach moralnych bo chciałaś zdyskontować jałową, relatywna moralność. Ale dla mnie te uniwersalna wartości będą czymś innym niż dla Ciebie, wiec znowu wkraczamy w relatywizm.

jesteśmy tak bardzo uwarunkowani,że czasami ciężko nam rozróżnić co zostało wdrukowane przez naturę a co narzucone przez społeczeństwo. Możemy patrzeć na świat zwierząt,ale tu mamy nie tylko homoseksualizm, ale również kazirodztwo,. więc ?

uczciwe postawienie sprawy z tymi preferencjami, ale to zaprzecza temu co pisałaś wcześniej.

Śr paź 31, 2018 1:14 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):

jesteśmy tak bardzo uwarunkowani,że czasami ciężko nam rozróżnić co zostało wdrukowane przez naturę a co narzucone przez społeczeństwo. Możemy patrzeć na świat zwierząt,ale tu mamy nie tylko homoseksualizm, ale również kazirodztwo,. więc ?

uczciwe postawienie sprawy z tymi preferencjami, ale to zaprzecza temu co pisałaś wcześniej.

Zapomniałeś o kanibalizmie i to czasem powiązanym z kopulacją (jest to u niektórych zwierząt całkiem naturalne).. Chcesz w to brnąć?

Śr paź 31, 2018 1:20 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Masz na mysli swoją obecność i nachalność na forum religijnym innej religii niż Twoja?Manipulacja, ktorej celem jest zamknięcie mi ust.
W jaki sposób "nie daję żyć" innym?
Wyrażam swoje zdanie na temat obrzydliwości jakie propagujesz jako rzekomo obojętne (np. kazirodztwo). Nie mogę?

Nie, mam na myśli nachalność religijną, która jest w Polsce wszechobecna, wpycha nam się do szkół, zatruwając umysły młodych osób.
Nie mam problemu z katolikiem , który by coś pisał na forum mistycznym. To zwykła konwersacja, polemika.

Dla mnie sex kochających się osób nie jest obrzydliwy. Obrzydliwe jest za to np:

Księga Kapłańska 21:9

Jeżeli córka kapłana bezcześci siebie nierządem, bezcześci przez to swojego ojca. Będzie spalona w ogniu.

Śr paź 31, 2018 1:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
Towarzyski pelikanie, praktycznie wszystkie religie wywodzą się z nurtów mistycznych i praktycznie wszystkie je zniekształcają.
Buddyści siedzą sobie w klasztorach zawieszeni w pustce i zamieniają się w nieaktywnych zombie. Całkowicie przegapili esencje przekazu.

Masz rację, ale tego nie da się tak po prostu znieść, powiedzieć: ej, ludzie, wyście nie połapali się w tym, o czym są te święte księgi!

Ludzie sami muszą do tego dojrzeć. Ba, uważam, że nie da się do tego dojrzeć inaczej jak właśnie poprzez takie zbłądzenie w "pozory" religii.

Cytuj:
Wiesz, w naturze istnieją np. homoseksualne zachowania zwierząt. Ludzie religijni je jednak potępiają. Nie bardzo wiec szukają w naturze wrodzonej nam moralności.

Owszem, w naturze istnieją homoseksualne zachowania, ale w naturze osobniki homoseksualne nie posiadają potomostwa. A dzisiejsi postępowcy chcą, żeby homoseksualiści potomostwo posiadali. Nie sądzisz, że to wbrew naturze?
Cytuj:
Często w tekstach religijnych jest bezpośrednio napisane, żeby kogoś okaleczyć/zabić np za nieposłuszeństwo. Możesz oczywiście gimnastykować się i wybielić to na swój sposób. Powiedzieć, ze to powinniśmy inaczej interpretować. Ale to samo możemy zrobić z " Mein Kampf" i z Adolfa wyjdzie nam przepełniony miłością aniołek :)

Bo teksty religijne pisali ludzie. Kiedy pisali je na takim poziomie świadomości, gdy Bóg jest dla nich tyranem, taki właśnie obraz Boga przedstawiali. I tak postępowali.

Zauważ, że jak współcześni np. katolicy wychowują swoje dzieci to też je tyranizują religią. Nie znęcają się nad dziećmi fizycznie, nie zabijają, ale np. stosują na nich przemoc psychiczną szantaż. Do tego miłosiernego wizerunku Boga trzeba dojrzeć.
Cytuj:
Krzywda np jako wszelkie uszkodzenia ciała, mobbing psychiczny. Tu jednak musimy rozsądnie rozdzielić to co globalnie uznajemy za krzywdę od pewnego uwarunkowania danej osoby. Bo nie można zestawić np pijanego męża bijącego codziennie swoją żonę z facetem, który odwrócił się od religii swoich rodziców. I tu i tu jest poczucie krzywdy, jedno wynika jednak z bezpośredniej przemocy ,a drugie ze zranionych oczekiwań. Różnica jest jednak diametralna. Musimy sami przy tym zachować swoja integralność i prawo do wolności

Zgoda, ale podałeś mało kontrowersyjne przykłady.

Czy np. uważasz, że odbieranie homoseksulaistom prawa do zawierania małżeństw i adopcji dzieci jest krzywdzeniem?

Śr paź 31, 2018 1:22 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):

Zapomniałeś o kanibalizmie i to czasem powiązanym z kopulacją (jest tu u niektórych zwierząt całkiem naturalne).. Chcesz w to brnąć?

Peter, przeczytaj jeszcze raz co pisałem o moralności . Dla mnie nie sama natura to wartościuje, ale także nasz ludzki rozsądek, inteligencja i logika

Śr paź 31, 2018 1:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
Wiesz, Zeus czy Odyn nie byli raczej transcendentni :)
Tak, to nie świadczy, że żadna religia nie jest prawdziwa, ale tez nie świadczy, że wszystkie są prawdziwe. .

Zależy, jak definiujesz prawdę.
Cytuj:
sama napisałaś o uniwersalnych zasadach moralnych bo chciałaś zdyskontować jałową, relatywna moralność. Ale dla mnie te uniwersalna wartości będą czymś innym niż dla Ciebie, wiec znowu wkraczamy w relatywizm.

Jeśli masz te same korzenie co ja, to powinniśmy dojść do tych samych wniosków.
Cytuj:
jesteśmy tak bardzo uwarunkowani,że czasami ciężko nam rozróżnić co zostało wdrukowane przez naturę a co narzucone przez społeczeństwo.

Zauważ, że w stosunku do społeczeństwa używasz słowa "narzucone", a czemu nie wdrukowane? Czy uważasz, ze wszystko co pochodzi nie z natury, tylko społeczenstwa (kultury) jest sztuczne?
Cytuj:
Możemy patrzeć na świat zwierząt,ale tu mamy nie tylko homoseksualizm, ale również kazirodztwo,. więc ?

Mamy kazirodztwo, które owocuje wydaniem na świat osobików okaleczonych, chorych. Jakie wnioski powinien z tego wyciągnąć człowiek?
Cytuj:

W żaden sposób. Tylko Ty najpierw musisz dojść do tego, co jest naprawdę Twoją preferencją, zgodną z Tobą na głębokim poziomie.

Śr paź 31, 2018 1:30 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Towarzyski Pelikanie,

tak, błądzenie w umyśle, śnie religijnym ,śnie społecznym jest warunkiem dojrzałej transcendencji.

Noszenie okularów też jest wbrew naturze :) Trzeba wiec zbadać, czy coś się sprawdza, nie wyrządzą krzywdy tym dzieciom. Jestem przeciwko adopcji dzieci przez pary homoseksualne, ale to moja prywatna opinia. Z drugiej strony wolałbym żeby adoptowane dzieci wychował taki Robert Biedroń z partnerem niż jakaś patologiczna rodzina składająca się z matki i ojca.

Zgadzam się, do miłosiernego wizerunku trzeba dojrzeć, ale to dla mnie nie koniec drogi. Kolejny punkt dojrzałości to wyrośnięcie z jakichkolwiek wizerunków.

ja bym tego nie rozpatrywał w kategorii krzywdy ale niesprawiedliwości. krzywda jest bicie i poniżanie homoseksualistów. Tymczasem niech sobie zawierają związki, tylko inaczej je nazywają. O adopcji już pisałem

Śr paź 31, 2018 1:37 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
Trochę tego instynktu by nam się przydało, bo jak na razie to świadoma ludzkość jest największym pasożytem, na naszej planecie.

A czyj to punkt widzenia, planety, czy człowieka?

Śr paź 31, 2018 2:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
Nie mam problemu z katolikiem , który by coś pisał na forum mistycznym. To zwykła konwersacja, polemika.
Bo nie wierzysz w nic - mistyką się bawisz, wydaje Ci się że czyni Cię to inteligentem.

Cytuj:
Dla mnie sex kochających się osób nie jest obrzydliwy.
Kazirodztwo nie ma nic wspólnego z kochaniem.

Śr paź 31, 2018 3:22 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
feelek napisał(a):
A czyj to punkt widzenia, planety, czy człowieka?

każdego człowieka ze zdrowymi oczami

Śr paź 31, 2018 3:24 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Towarzyski pelikanie

masz racje, wszelkie koncepcje, nawet podmiotu muszą być na końcu odrzucone. Tak jak już pisałem Bóg jest oceanem życia, Formy to fale.. gdy jesteśmy zahipnotyzowani falami, to szukamy Boga tylko w falach, utożsamiamy go z największa, najpiękniejsza fala. Albo falą , która powstała tylko w naszej wyobraźni. Tak powstają religie. Nakierowanie na podmiot oznacza zwrócenie uwagi na sam ocean, czyli coś nieuwarunkowanego formą i przemijaniem. Potem wracamy do fal ale już z nowym doświadczeniem nieuwarunkowanego oceanu. Jak ocenisz trzy podstawowe wskazówki mistyczne ?

1) ten świat jest iluzją
2) tylko Bóg jest prawdziwy
3)ten świat jest Bogiem

Uważaj , doświadczenie to tylko fale. Uznałbym to zdanie, gdybyś napisała- Bóg jest doświadczeniem i doświadczającym. Oczywiście, Ty możesz jeszcze bardziej obrać cebulę spirytualna i powiedzieć, że to jest przecież jedno. Jednak nie wszyscy to załapią i większość będzie szukała Boga tylko w doświadczeniach

przecież mogę powiedzieć, że Ty i ja jesteśmy Podmiotem. Wówczas idea wspólnego ojca nie ma racji bytu.

czy ja wiem czy wydumana historia ? czytałem wiele takich historii z życia wziętych. Rzadka, to racja.

Teraźniejszość jest na początku środkiem do celu, a potem się okazuje, że to był cel. Umysł w teraźniejszości zanika i nie produkuje już łapczywie nowych celów. W teraźniejszości jesteśmy bezpośrednim kontakcie z rzeczywistością. Możesz tez powiedzieć, że teraźniejszość jest rzeczywistością i Bogiem. To są tylko wskazówki, nie definicje.

ostanie zdanie jakby żywcem wyjęte z nauczania Krishnamurtiego :)

Śr paź 31, 2018 3:39 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Bo nie wierzysz w nic - mistyką się bawisz, wydaje Ci się że czyni Cię to inteligentem.

Kazirodztwo nie ma nic wspólnego z kochaniem.

Dobra, ustalmy, Ty jesteś tym inteligentnym a ja głupcem, lepiej się poczułeś ? Chciałbyś jeszcze do tego porcji frytek ? :)

Śr paź 31, 2018 3:43 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona