Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr lis 21, 2018 6:36 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Teoria heliocentryczna. 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Teoria heliocentryczna.
Poświęciłeś się i opisałeś zagadnienie i nastrzelałeś takich baboli że obawiam się iż nie masz pojęcia o konstrukcji waszego niedorobionego układu gwiazdowego...Model piłki i żarówki? serio? poważnie? Średnica Słońca jest ponad 100 razy większa od średnicy Ziemi w tym modelu więc co ty mi chcesz zobrazować przy pomocy jakiejś piłeczki i żaróweczki to ja nie wiem, proporcje niewłaściwie, Słońce ma działać w tym modelu na zasadach reakcji termojądrowych tak jak żarówka? Wreszcie układ słoneczny znajduje się w próżni a ty każesz mi to wykonywać gdzie?

Aha, sam powinieneś wykonać taki model i przekonać mnie o słuszności swoich tez a twój opis przypomina zlepek formułek i bajeczek, nie interesuje ludzi jak to jest opisane tylko jak to w praktyce działa.

N paź 14, 2018 7:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
King, oświeć nas zatem dlaczego to nachylenie o 23,4393° stopnia poruszającej się wokół Słońca Ziemi nie wyjaśnia powstawania pór roku.

N paź 14, 2018 8:50 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie rżninj głupa...po prostu pokaż to na poprawnym modelu Układu Słonecznego, za trudne?

W jaki sposób tak dokładnie zmierzyłeś to nachylenie?

N paź 14, 2018 11:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
King
Jeśli się nie ma wyobraźni, albo dobrej woli. To nic nie da żadne wyjaśnianie i żaden model. A inna sprawa każdy szuka na miarę siebie tematu. Nikt ciebie nie zmusi do zrozumienia tego czy tamtego. Widocznie lubisz prowokować w tematach których nie znasz. Bo możesz bez końca podważać wyjaśnienia, byle by temat się kręcił.
Yarpen
Miałeś rację że nie ma co tłumaczyć komuś, kto traktuje wpisy jako atak. Niech najpierw ten ktoś dorośnie do tego typu dywagacji. A potem można z nim o czymś dyskutować. No ale jak zwykle zawiodłem się tym razem na - Kingu.

Pn paź 15, 2018 7:22 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
King napisał(a):
Nie rżninj głupa...

Czyli jak zwykle nie jesteś w stanie wskazać niczego, co by potwierdzało Twoje wymysły.

King napisał(a):
po prostu pokaż to na poprawnym modelu Układu Słonecznego, za trudne?

Już wielokrotnie pisałem, że nie tłumaczę podstaw, które są nauczane w szkołach. Jak nie wiesz jak się to dzieje, to zapraszam do udania się po wyjaśnienia do dzieci ze szkoły podstawowej lub sięgnięcie do ich podręczników. Ja nie będę tracił na to czasu.

Cytuj:
W jaki sposób tak dokładnie zmierzyłeś to nachylenie?

To nie ja je zmierzyłem, więc nie do mnie to pytanie.

Pn paź 15, 2018 7:42 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
(ciach wycieczka adpersonam - jako ze to nie po raz pierwszy to ostrzeżenie -J)

1. Zaprezentuj powstanie Układu Słonecznego w oparciu o postulowane założenia

2. Zaprezentuj funkcjonalny model Układu Słonecznego w oparciu o postulowane założenia

2 punkt radzę odpuścić i skupić się na pierwszym, nie pomijajmy początku bo wyjaśnienia kompleksowe zaczyna się od początku a nie z dupy strony jak środowisko heliocentryczne ma w zwyczaju.

Witoldm

Na jakiej podstawie uważasz że mam złą wolę? W takim wypadku złą wole ma każdy przytakujący powszechnie przyjętym teoriom, wyjaśnienie powszechnie przyjęte nie oznacza że jest prawdziwe, jak tego nie zrozumiesz to nie ma sensu pisać dalej. Można podważać wyjaśnienia w nauce i nawet powiem ci więcej, jest to wskazane aby pozostało to co podważyć się nie da...był jakiś podobny cytat ale w tej chwili nie pamiętam kto wygłosił coś w tym stylu. Nie moja też wina że nie mogę sobie wyobrazić powstania Wszechświata poprzez Wielki Wybuch w interesie tych którzy to postulują leży aby udowodnić swoje teorie :)

N paź 21, 2018 4:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
King napisał(a):

Zapraszam do lektury.

Cytuj:
2. Zaprezentuj funkcjonalny model Układu Słonecznego w oparciu o postulowane założenia

Również zapraszam do lektury.
Doucz się wreszcie.

N paź 21, 2018 5:33 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
King
Ja nie uważam że masz złą wolę. Natomiast wskazuję że. Mając dobrą wolę człowiek szuka tam, gdzie ma możność to sprawdzić co go interesuje. Ja się już przekonałem że w takim temacie tu na tym forum, nie da się wiele wyjaśnić. Więc należy szukać dalej, jeśli się ma ochotę to sprawdzać. Dobra wolna wola w tym temacie to mocne tym zainteresowanie. Początkowo podejżewałem, że pytasz tak od niechcenia, bo nie masz czym się zająć. A to nie jest oznaką dobrej woli. Bo dobra wola koncentruje się w dojżałe dążenia do czegoś. Wyglądało to twe pytanie i reakcja na odpowiedź, jako niedojżałe myśli kogoś kto się tylko nudzi. A nie że jest to dojżała decyzja.

N paź 21, 2018 5:54 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen ma gigantycznie problemy ze zrozumieniem treści z banalnego powodu jego nie interesuje co ma do przekazania druga strona tak zwana postawa antydyskusyjna więc warto przemyśleć swój dalszy pobyt tutaj. Nie odsyłaj mnie do lekturek bajań tysiąca i jednej nocy tylko przeprowadź eksperyment naukowy w wyniku którego będziesz miał swój wielki wybuch i inne postulowane założenia i udowodnisz całemu wszechświatowi swoją zajebistość i będziesz traktowany poważnie, póki co polecam udać się do dzieci po wyjaśnienia na czym polega czytanie ze zrozumieniem i słuchanie swojego rozmówcy.

Witoldm, uważasz że się nudzę? akurat mam wolny luźniejszy dzień więc wszedłem na jakiś czas, temat ciekawy ale nie jest u mnie tak że myślę o tym jakoś obsesyjnie bo mam też swoje życie i nie ma czasu na Płaskie Ziemie, badanie kopuły, dowody na to i dowody na tamto. To jest dla mnie interesujące ale nie ma nic wspólnego z tym czym zajmuje się teraz a nie mogę sobie pozwolić na zaniedbania. Napisałeś w temacie, nie da się wiele wyjaśnić i zgadzam się! a dlaczego? bo heliocentryzm jest nieudowodnioną hipotezą a wmawia się to jako oczywisty fakt i tu jest problem, są ci mający wyobraźnie i nie kwestionując niczego łykają jak młode pelikany te bzdury, bo tak to należy nazwać(zrób eksperyment, wejdź sobie na Wikipedie przeczytaj o Wielkim Wybuchu, Układzie Słonecznym i wyobraź sobie że czytasz bajkę dla idiotów), a są ci którzy mają chęć i determinacje nie zgodzić się z tym i kwestionować bo wyjaśnienia te nie dają się zweryfikować.

N paź 21, 2018 6:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
King napisał(a):
Yarpen ma gigantycznie problemy ze zrozumieniem treści z banalnego powodu jego nie interesuje co ma do przekazania druga strona tak zwana postawa antydyskusyjna więc warto przemyśleć swój dalszy pobyt tutaj. Nie odsyłaj mnie do lekturek bajań tysiąca i jednej nocy tylko przeprowadź eksperyment naukowy w wyniku którego będziesz miał swój wielki wybuch i inne postulowane założenia i udowodnisz całemu wszechświatowi swoją zajebistość i będziesz traktowany poważnie, póki co polecam udać się do dzieci po wyjaśnienia na czym polega czytanie ze zrozumieniem i słuchanie swojego rozmówcy.

A teraz popatrzmy na to, o co prosiłeś:
King napisał(a):

I zestawmy te prośby z tekstami, do których Cię odesłałem:
Ad 1: Powstanie i ewolucja Układu Słonecznego
Ad 2: Układ Słoneczny: Struktura
Wnioski? Dostałeś to, o co prosiłeś, ale ponieważ nie jesteś w stanie zmierzyć się z rzeczywistością, to jak zwykle rżniesz głupa i odwracasz kota ogonem zmieniając żądanie na totalnie absurdalne.

N paź 21, 2018 7:59 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czyli co masz zrobić, wyjaśnij ładnie tutaj wszystkim :)

N paź 21, 2018 9:50 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4