Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt gru 15, 2017 8:14 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3649 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 240, 241, 242, 243, 244  Następna strona
 Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Andy; przystępowanie do Komunii z innego powodu, jak skrucha z powodu własnych grzechów, jest to zły pomysł. Możesz ofiarować komunię w czyjejś intencji ale i tak przyjmujesz ją ze skruchą z powodu własnych grzechów. Co do żalu doskonałego, to chyba szatan tak nazwał ten żal, żeby zniechęcić skrupulantów do przystępowania do Komunii. Nie chodzi o żaden doskonały żal, tylko żal motywowany miłością do Boga. Tak to powinno być definiowane żeby nikogo nie zmylić. Ilu ludzi zna trydent? Niewielu. Jak usłyszą o żalu doskonałym, to od razu czują się niegodni i nie przystępują. Nawet siostra Faustyna miała z tym problem i Jezus ją upominał, że większą przykrość Mu robi nie przystępując, niż z powodu jej niedoskonałości.

N lis 19, 2017 6:03 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
krzysiekniepieklo napisał(a):
Andy; przystępowanie do Komunii z innego powodu, jak skrucha z powodu własnych grzechów, jest to zły pomysł.

Można przystępować do komunii z powodu miłości do Boga. Przystępowanie do komunii z powodu skruchy za grzechy? Z takim nastawieniem przystępujemy do spowiedzi, do komunii idziemy aby przyjąć Króla Krolów do serca.

Cytuj:
Co do żalu doskonałego, to chyba szatan tak nazwał ten żal, żeby zniechęcić skrupulantów do przystępowania do Komunii. Nie chodzi o żaden doskonały żal, tylko żal motywowany miłością do Boga.

I dlatego taka nazwa - żal doskonały, bo nie powodowany stachem czy czymś innym, ale powodowany szczerą miłością do Boga, ze względu na Boga, w takim razie jaki problem jest z tą nazwą?

N lis 19, 2017 6:10 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie wiem, czy Ty wiesz, co oznacza słowo " doskonały" zrobiłaś coś w życiu w sposób doskonały?

N lis 19, 2017 6:30 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
krzysiekniepieklo napisał(a):
Nie wiem, czy Ty wiesz, co oznacza słowo " doskonały" zrobiłaś coś w życiu w sposób doskonały?

Na tym polega haczyk. Nie zawsze możesz być pewien, czy Twój żal jest doskonały, po to jest spowiedź, gdzie podchodzimy z żalem mniej doskonałym (tam możemy)

N lis 19, 2017 6:42 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To poczytaj siostrę Faustynę. Ona miała skrupuły i jak nie mogła się wyspowiadać, to nie przystępowała. Pan Jezus miał do niej o to pretensje.

N lis 19, 2017 9:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Bo widać miała tylko małe grzechy a nie cięzkie

N lis 19, 2017 9:04 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie porównywała swoich grzechów z grzechami innych i dlatego były dla niej ciężkie.
Porównywanie grzechów z innymi zawsze prowadzi do oszustwa na wadze.

Bóg zawsze odpuszcza jak człowiek żałuje. Przebacza, zanim poprosisz. Szczery żal jest łaską od Boga. Czasami grzech jest. " błogosławioną winą", bo w ten sposób człowiek poznaje prawdę o sobie. Chociażby zdrada Piotra. - poznał o sobie prawdę i to owocowało później w jego życiu.

N lis 19, 2017 9:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jezus ganił w Faustynie uleganie skrupułom. Nie ma to najmniejszego związku z szatańskim i sprzecznym z Pismem propagowaniem przez Ciebie przystępowania do Komunii Świętej w stanie grzechu ciężkiego.

Obyś nie przekonał nikogo. Bo skoro czytamy "Kto bowiem spożywa i pije, nie zważając na Ciało [Pańskie], wyrok sobie spożywa i pije." i " Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny staje się Ciała i Krwi Pańskiej." oraz "Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie. " to ten, którego przekonasz będzie winny Ciała i Krwi Pańskiej,ale Ty będziesz winien jego grzechu.

Przemyśl to.

Pn lis 20, 2017 3:55 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Merss to może podaj te fakty, czy pozostaniemy w sferze oskarżeń i oszczerstw ?
viewtopic.php?p=1089629#p1089629
Z mojej strony jest prośba o rzeczową dyskusje, z jego jakakolwiek dyskusja z jego tezami jest po prostu awanturnictwem 8O

N lis 26, 2017 10:51 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Rzetelność dyskusji powiadasz? Już Ci napisałam. Inaczej odczytuję Biblię. KK wnika w nią głęboko i wieloaspektowo. To utraciłeś odchodząc, ale to już Twoja odpowiedzialność. Ona daje nam wciąż znaki czasu, wciąż jest aktualna. Te znaki wskazałam: czlowieka skupionego jedynie na doczesności, zachowującego prawa stada. Tam nie wejdzisz na wyższy szczebel, jeśli się nie dostosujesz, nie przyjmiesz praw zaczipowanych. Najpierw muszą cię ubrudzić, potem brudu już nie widzisz, bo wladza jest narkotykiem. Dla mas jest papka o wolnosci, w rzeczywistości ten świat działa zupełnie inaczej. A pomimo tego Bóg prowadzi go tam dokąd chce. Będą prawdopodobnie bezpowrotne ludzkie straty, bo sumienie można zdeformować i inaczej bedzie odczytywało prawdę. Dwukrotnie Ci nie odpisałam, bo nie dość, że czytasz bardzo sztywnoschematycznie i powierzchownie, to jeszcze masz dziwny przymus: a udowodnij, że to zgodne z Biblią! Nie rozumiesz zadając to pytanie. Do tego nie omieszkasz dodać ad personam. Nie rozumiesz a próbujesz się wymądrzać. To takie krzyczenie malca: gupia jesteś. Musiałabym zejść do poziomu przedszkolaka i wykłócać się o każde zdanie. Mnie to nie pasuje, bo wolę kogoś kto rozumie lub o coś dopyta (ale go to rzeczywiście interesuje) lub zaneguje podając swój punkt widzenia. Widzę zainteresowanie rozmową i szacunek dla odmienności a nie walkę o rację (za nią stoją inne problemy). Nie będę Cię jednak punktować, bo z roli wychowawczyni przedszkolnej dawno na forum zrezygnowałam. Zapewne odejdę bez słowa od rozmowy, bo przestaje mnie interesować.

Przysłowie żydowskie mówi: największa mądość to życzliwość. A inne: nie odpowiadaj głupcowi wedle jego głupoty, abyś i ty się z nim nie zrównal. Przysłowia narodów to też Biblia.

Edit
EOT

N lis 26, 2017 12:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wybacz, ale kręcisz się wokół "przeintelektualizowanych myśli" i "sztucznych konstrukcji", z których wydaje ci się, że coś wynika, a w istocie kryje się zwykła niewiedza.
Zadałem ci proste pytanie dot. Objawienia, na które nie to, że nie chcesz odpowiedzieć, a najnormalniej nie potrafisz, racząc mnie hagadą w stylu:
merss napisał(a):
Inaczej odczytuję Biblię. KK wnika w nią głęboko i wieloaspektowo. To utraciłeś odchodząc, ale to już Twoja odpowiedzialność
Jeśli religia rzymskich-katolików wnika tak głęboko, to zdaje się, że wniknęła na tyle głęboko, że nie potarfi tego wniknięcia już wyjaśnić, a sprawa jest banalna, chcesz mówić o Piśmie i sprawach wiary ? To mów: 1Pe 4:11 bw "Jeśli kto mówi, niech mówi jak Słowo Boże. Jeśli kto usługuje, niech czyni to z mocą, której udziela Bóg, aby we wszystkim był uwielbiony Bóg przez Jezusa Chrystusa. Jego jest chwała i moc na wieki wieków. Amen."
merss napisał(a):
Tam nie wejdzisz na wyższy szczebel, jeśli się nie dostosujesz, nie przyjmiesz praw zaczipowanych. Najpierw muszą cię ubrudzić, potem brudu już nie widzisz, bo wladza jest narkotykiem. Dla mas jest papka o wolnosci, w rzeczywistości ten świat działa zupełnie inaczej. A pomimo tego Bóg prowadzi go tam dokąd chce.
??? I co ma z ego wynikać, w kontekście Objawienia i przyjęcia znamienia ? Wybacz, ale tak to każdy może pisać - to nic nie wnosi.
merss napisał(a):
Dwukrotnie Ci nie odpisałam, bo nie dość, że czytasz bardzo sztywnoschematycznie i powierzchownie, to jeszcze masz dziwny przymus: a udowodnij, że to zgodne z Biblią!
Odpisałaś mi, odpisując nie na temat. Rzecz w tym, ze ja się trzymam ( staram trzymać) Słowa, bo ono zawiera to co jest niezbędne.
Udawadnianie z Pismem w ręku jest jak najbardziej właściwą metodą, która nieustannie przewija się na kartach Pisma: Act 17:11 bw "którzy byli szlachetniejszego usposobienia niż owi w Tesalonice; przyjęli oni Słowo z całą gotowością i codziennie badali Pisma, czy tak się rzeczy mają." Jak nie będziemy się trzymać Słowa to będziemy skazani na odpowiedzi w stylu:
merss napisał(a):
To takie krzyczenie malca: gupia jesteś.
NIgdzie nie napisałem i nawet nie zasugerowałem, że jesteś głupia, a to, że chcę abyś mi na bazie Słowa wytłuamczyła, co ci chodzi po głowie, jest w świetle Słowa jak najbardziej właściwe.
merss napisał(a):
bo wolę kogoś kto rozumie lub o coś dopyta (ale go to rzeczywiście interesuje) lub zaneguje podając swój punkt widzenia.
To ja się właśnie pytam !!
merss napisał(a):
szacunek dla odmienności a nie walkę o rację (za nią stoją inne problemy).
To nie kwestia szacunku do odmienności, w ogóle nie w tym rzecz, pokaż na bazie Pisma szacunek do odmienności, w sprawach wiary ? Odmienności jako błędu - ja nic takiego nie znajduje.

merss napisał(a):
Zapewne odejdę bez słowa od rozmowy, bo przestaje mnie interesować.
Obawiam się, że stoi za tym zwykły brak arugmentów, który jest maskowany odpowiedziami w stylu:
merss napisał(a):
Przysłowie żydowskie mówi: największa mądość to życzliwość. A inne: nie odpowiadaj głupcowi wedle jego głupoty, abyś i ty się z nim nie zrównal. Przysłowia narodów to też Biblia.

N lis 26, 2017 5:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Na wszystkich watkach rozmowa o Wuju. Krzysiekniepiekło zabrął mu nicka, czy jak?

N lis 26, 2017 6:53 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Kolejny narcyz.

N lis 26, 2017 7:48 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Czemu niektórzy młodzi ludzie na znaku pokoju najchętniej to by nawet nie spojrzeli?
Ks.: "przekażcie sobie znak pokoju", odwracam się do niewiasty po lewej patrzę na nią, ona nic, to się odwracam dalej za siebie, macham czupryną, że pokój wam, patrzę się znów na nią, a ta łaskawie rzuciła mi w końcu spojrzenie jakby z pogardą. Żeby nie było, że to jakaś poganka to poszła przyjąć komunię.
I tak jest często u młodych: "każdy sobie". A starzy ludzie jakoś porządnie ten znak pokoju robią.

N lis 26, 2017 11:08 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Mnie się wydaje, że nie tylko młodzi tak mają - starsi też. Najczęściej na mszach niedzielnych. Pójdź czasem w środku tygodnia - zdziwisz się. Ja przynajmniej odczułem wyraźną różnicę - ludzie bardziej serdeczni. Ci co przychodzą w tygodniu do kościoła, widać, że bardziej chcą, niż muszą.

N lis 26, 2017 11:36 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3649 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 240, 241, 242, 243, 244  Następna strona