Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt sty 16, 2018 11:58 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3669 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 241, 242, 243, 244, 245
 Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
A jesteś pajacem? Kim jesteś? Co może spowodować, że opinia o sobie nie jest stabilna? Z braku stabilności i wiary w siebie rodzi się odwet. Dobry pies nawet okiem nie mrugnie jak szczeka kundelek. Pies znający swą wartość nie zaszczeka a człowiek musi? Napić się musisz? Musisz? Dlaczego?
Odpowiedz sobie sam, bo to, że nie masz ochoty o tym mówić jest całkowicie zrozumiale. byle siebie nie oszukać. :)
Nie chodzi o Irbisola, chodzi o sytuację, jest ich mnóstwo w życiu. Nie trzeba się bronić, jeśli człowiek wie, że postępuje wlaściwie.

Wt sty 02, 2018 12:41 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Nie kłóćcie się i pocałujcie na zgodę.

Wt sty 02, 2018 1:01 am
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Nie jestem pajacem, jestem bardzo mocno przekonany do tego co twierdzę. On ma mnie za pajaca...ale to nic ;) Nie przejmuje się i nic do niego nie mam. A napić się musiałem bo zaczęło mnie suszyć w trakcie pisania więc zdecydowałem że muszę się napić...kawy rozpuszczalnej :)

Ja tylko jakąś Panią mogę pocałować :)

Wt sty 02, 2018 3:14 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
King napisał(a):
A napić się musiałem bo zaczęło mnie suszyć w trakcie pisania więc zdecydowałem że muszę się napić...kawy rozpuszczalnej :)

Tworzymy więc wspólnotę pijacką. Rozpuszczalnej nie piję, zawsze wolę wszystko co mniej przetworzone i nie tknięte rozpuszczalnikami.
Dobrze, że do niego nic nie masz. On wyeliminowałby banowanie, więc ma dobre serduszko. A, że generał, ma we krwi to, że muszą być i podwladni. Wszyscy szefowie są po jednych piniądzach. Stanowczość pozwolila im na dobre pełnienie obowiązków, ale to cecha osobowości, więc trudne do wyeliminowania. Zresztą po co? :)

Wt sty 02, 2018 3:37 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Nie mam nic do nikogo i nie będę miał, chciałbym żeby chodź trochę zrozumiał co ja pisze.

A ja poza rozpuszczalną lubię cappuccino, pije też gorącą czekoladę a o zęby zbytnio się nie troszczę i niestety idealnie nie wyglądają. Chyba czas coś z tym zrobić bo zostanie mi tylko kłapanie dziobem.

Pani Moderator nigdy tego chyba nie pisałem ale ma Pani uroczy Avatar :-D

Wt sty 02, 2018 5:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Wszyscy szefowie są po jednych piniądzach. Stanowczość pozwolila im na dobre pełnienie obowiązków, ale to cecha osobowości, więc trudne do wyeliminowania. Zresztą po co? :)
Jak to po co :D Wszystko na tym świecie ma dwie strony. No dobrze przyjmujemy, że Bóg, razem z wartościami które stanowią Jego główne atrybuty (miłość, sprawiedliwość, dobro, absolutność), jest rzeczywistością, która ma tylko jedną, pozytywną stronę. Ale stanowczość? Można być stanowczym w czymś dobrym, lub złym. Mozna stanowczo trwać w mądrości, można stanowczo trwać w głupocie. Można być stanowczym szefem, małym szefem, malusim szefem z wielkim ego i stanowczo wykorzystywać większą otwartość większego szefa. I tak można mnożyć przykłady. Czy stanowczość koliduje z innymi wartościami, z dobrym pełnieniem obowiązków? Zależy od "stanowczego", jeśli potrafi "stanąć obok" swojej stanowczości, to nie ma problemu, jeśli jest jej zakładnikiem to jest problem. Tak dla przykładu. Szef wszystkich szefów rewidował swoje stanowcze postanowienia pod wpływem perswazji Mojżesza. I stawiam dolary przeciwko gruszkom, że gdyby Abraham (w odpowiedzi na żądanie Pana, aby złożyć w rytualnej ofierze Panu, swojego syna Izaaka) odpowiedział, Panie przedyskutujmy to! Ty jesteś święty!!! Nie możesz takich rzeczy oczekiwać od swojego sługi!... do jasnej cholery! To Pan zrezygnowałby ze swojej stanowczości, szybciej niż to w rzeczywistości uczynił. Tak czy inaczej, z drugiej strony, po co się przywiązywać do swoich cech osobowości... Chociaż nie trzeba ich eliminować, zresztą jak wyeliminować siebie? Wystarczy być ich świadomym i dokonywać właściwych wyborów w zależności od okoliczności.

Wt sty 02, 2018 11:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
King napisał(a):
Nie jestem pajacem, jestem bardzo mocno przekonany do tego co twierdzę. On ma mnie za pajaca...ale to nic ;) Nie przejmuje się i nic do niego nie mam. A napić się musiałem bo zaczęło mnie suszyć w trakcie pisania więc zdecydowałem że muszę się napić...kawy rozpuszczalnej :)

Ja tylko jakąś Panią mogę pocałować :)

Widzisz, pajacem z pewnoscia jestes dla szatana, ktory wlasnie chce nami manipulowac, jak marionetka. A napic sie musisz bo jego wplyw suszy.
Najbardziej wysusza nasza wiare i jesli sie nie napijesz ze zrodla Prawdy to uschniesz jak ta galazka winorosli odlamana od krzewu winnego.

Śr sty 03, 2018 12:25 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
domgo
To ring, więc i dbałość o precyzję mniejsza, bo i cele inne. A mnie jednak o coś chodziło i myśl prowadziłam inaczej...Stanowczość będzie zupełnie inaczej wyglądala w różnych temperamentach i różnych spraw dotyczyła. Może współistnieć z uległością I z kolejnego uogólnienia można snuć uszczegółowienia idące w różnych kierunkach, tak jak to uczyniłeś. Człowieka czasem zdradza drobiazg, który pozwala zajrzeć pod płaszcz i ten drobiazg będzie kluczem pozwalającym patrzeć na człowieka. Pajac może być więc odebrany pejoratywnie jako ponizenie/zlekceważenie innego człowieka, ale może być wskazaniem, by nie grać w tę grę*. Groby pobielane to nie było określenie łagodne. Czy Pan jednak ich poniżył? O to Mu chodzilo? Ludzik zupełnie nie potrafił odnaleźć się w tych wypowiedziach i zobaczył jedynie kłótnię. Tyle, że ani ja, ani King nie narzucaliśmy sobie niczego i żadne kłótni nie dostrzegło. :)

Śr sty 03, 2018 8:16 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jaka wyważona i spokojna odpowiedź, i to na ringu, a co to będzie się działo poza ringiem, wysoko sobie (swojej stanowczości) merss stawia poprzeczkę :) , przyjemnie się czyta.

Tylko ten drobiazg, pozwalający "ująć" człowieka, klucz którymi otwieramy indywidualnego człowieka dla własnego zrozumienia innego, lub... zamknięcia go w przygotowanej szufladce. Indukcja, wnioskowanie od szczegółu do ogółu, czyli dochodzenie prawdziwości wniosków, na podstawie prawdziwości przesłanek... Niestety prawdziwość przesłanek nie gwarantuje prawdziwości wniosków / wnioski nie są w pełni uzasadnione przez przesłanki. Może być różne prawdopodobieństwo logiczne takiego wnioskowania, ale jak je zmierzyć? Toż nawet zepsuty zegarek dwa razy na dobę wskazuje prawidłową godzinę, ale to nie kwestia działania zegarka, lecz przypadku. Dla przykładu. Ssaki to zwierzęta, które po urodzeniu żywią się mlekiem matki. Pies ssie mleko matki i człowiek ssie mleko. Wniosek człowiek jest psem :D. A co jeśli weźmiemy za przesłanki jakiś drobiazg? Cóż logika, pozwala wygrywać spory i przysparzać sobie nieprzyjaciół :wink:

Śr sty 03, 2018 5:38 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3669 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 241, 242, 243, 244, 245