Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz gru 13, 2018 11:44 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3840 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249 ... 256  Następna strona
 Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Odpowiadam na
viewtopic.php?f=3&t=28715&p=1098156#p1098156
Boro napisał(a):
Jockey napisał(a):
Boro ale trochę uczciwości w dyskusji. To ty przez swoje obrazki sprowadzasz rozmowę do takiego poziomu który krytykujesz.

Jest czas na rozmowę i czas na żarty. Staram się oddzielać jedno od drugiego.
Jakoś nie zauważyłem. Najpierw wrzucasz obrazki które są śmiertelnie poważne
Boro napisał(a):
Jockey napisał(a):
Dla mnie PiS był alternatywa na złodziejskie rządy PO.

Cytuj:
Wybór był prosty. Albo będzie rządzić PO i będzie ciąg dalszy patologii albo będzie rządził PiS i jest szansa na poprawę.

Czasem jeden obrazek wyraża więcej niż tysiąc słów a ironia jest jedynym parasolem ochronnym przed bezmyślnością.

Obrazek

Nigdzie nie ma żartu.
A następnie gdy inna osoba potraktowała twój wpis jako dokładnie taki jakim był i pociągnął dyskusję dokładnie tam gdzie ty ją sporwadziłeś
Wespecjan napisał(a):
Boro ma nadzieję, że przyjdzie jakiś Korwin czy inny uwodziciel gimbusów i go zbawi ekonomicznie.

To twoja reakcja była
Boro napisał(a):
Przypominam Wam, że zgodnie z regulaminem tego forum "Niedopuszczalne jest usilne wmawianie adwersarzowi, że reprezentuje pewien pogląd, do którego on się wcale nie przyznaje".

Pomijam to że mnie który nie odnosił się do twoich sympatii politycznych wrzuciłeś do jednego worka.
A na koniec przyznałeś że
Boro napisał(a):
Żebyśmy mieli jasność odnośnie Korwina, to owszem jestem jego sympatykiem. Uważam, że jest geniuszem, który trafnie i przenikliwie analizuje rzeczywistość. Nie zgadzam się jednak z wieloma rozwiązaniami, które proponuje. W moich oczach Korwin jest dla polityki tym, co Chuck Norris dla sztuk walki. Ikoną. Szanuję ich i uwielbiam oglądać ich popisy, ale mam świadomość, że Chuck nie poradziłby sobie z grupą dresów w Nowej Hucie a Korwin nie zaprowadziłby utopii.
Jednak rację miał Wespecjan pisząc o twoich poglądach politycznych.

Pt mar 02, 2018 12:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Nigdzie nie ma żartu.
A następnie gdy inna osoba potraktowała twój wpis jako dokładnie taki jakim był i pociągnął dyskusję dokładnie tam gdzie ty ją sporwadziłeś

Obrazek był żartobliwy, ale przekazywał pewną prawdę. Forma była niepoważna a nie treść.
Jockey napisał(a):

Wpis Wespecjana nie miał żadnej merytorycznej wartości. Dla mnie jest różnica pomiędzy żartem z treścią a poważnym wpisem bez treści. Zgodzisz się?
Jockey napisał(a):
A na koniec przyznałeś że

Jeśli stwierdzenie, że lubię Korwina, ale mam świadomość, że nie jest on poważnym politykiem uważasz za równoważne stwierdzeniu, że czekam aż przyjdzie jakiś idol gimbusów i zbawi mnie ekonomicznie, to chyba się nie dogadamy :wink:

Pt mar 02, 2018 12:58 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Obrazek był obraźliwy i mający na celu drwinę z tych co nie popierają PiS ani PO wybierają ich jako mniejsze zło.

Ależ Korwin ma taką etykietę w sieci. Że jak ma się naście lat to się go popiera a potem się z tego wyrasta. Nie on pierwszy to stwierdzał. Nawet Ziemkiewicz który był jego rzecznikiem prasowym do tego się w podobny sposób odnosił.
Zauważ że uwaga była nie że jesteś korwinistom ale że wierzysz że przyjdzie Korwin albo...
Niestety populizm i utopia partii kanapowych to ciągły problem polskiej sceny politycznej

Pt mar 02, 2018 1:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Obrazek był obraźliwy i mający na celu drwinę z tych co nie popierają PiS ani PO wybierają ich jako mniejsze zło.

Ależ Korwin ma taką etykietę w sieci.

No widzisz, Korwin ma etykietę bycia idolem gimnazjalistów a PiS bycia partią lemingów, moherów i typowych Januszów.
Obrażanie się o jedno jednocześnie pisząc o drugim, to trochę podwójne standardy.
Jockey napisał(a):
Zauważ że uwaga była nie że jesteś korwinistom ale że wierzysz że przyjdzie Korwin albo...
Niestety populizm i utopia partii kanapowych to ciągły problem polskiej sceny politycznej

Jakkolwiek. Z tego co pisałem nie da się wyciągnąć wniosku, że mam utopijne poglądy, a nawet jeśli, to nikt mi tego nie wykazał. Przypisywanie mi takich poglądów jest więc łamaniem regulaminu, o kulturze nie wspominając.

Pt mar 02, 2018 2:39 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Pomyliłeś się. Lemingi to PO. PiS to mohery

To ty akurat zarzucałeś panu W. samemu stosując takie obrazki które miały dyskredytować mnie jako 5 kolumnę PiS

Pt mar 02, 2018 3:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Pomyliłeś się. Lemingi to PO. PiS to mohery

PO, PiS, SLD, PSL, Nowoczesna to wszystko lemingi, które mają swoje podkategorie takie jak np. Januszowie i mohery.
To tyle w kwestii nomenklatury :wink:
Jockey napisał(a):
To ty akurat zarzucałeś panu W. samemu stosując takie obrazki które miały dyskredytować mnie jako 5 kolumnę PiS

Obrazek miał dyskredytować postawę, którą reprezentujesz. Mianowicie chodziło głosowanie na populistyczną partię jako na mniejsze zło żeby nie mieć straconego głosu. Tym sposobem dobry i zły policjant, czyli PiS i PO rządzą na zmianę. Niewykluczone, że zostało to między nimi uzgodnione.

Pt mar 02, 2018 3:29 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):
PO, PiS, SLD, PSL, Nowoczesna to wszystko lemingi, które mają swoje podkategorie takie jak np. Januszowie i mohery.
Jasne a jedyni światli to wyznawcy utopii.
Boro napisał(a):
Obrazek miał dyskredytować postawę, którą reprezentujesz. Mianowicie chodziło głosowanie na populistyczną partię jako na mniejsze zło żeby nie mieć straconego głosu.
Nie twój obrazek był ukierunkowany we mnie. Dokładnie zacytowałeś mnie i wstawiłeś obrazki obrażające mnie. Jesteś zbyt inteligentnym gościem, żebym miał uznać że przez przypadek to zrobiłeś. Zrobiłeś to celowo. Wprawdzie nie przewidziałeś że pan W. odpowie ci w twoim stylu. Jak odpowiedział to się oburzyłeś.

Nie kryłem nigdy, że głosowanie na PiS było tylko ze względu na to, żeby odsunąć od władzy PO. I cel osiągnąłem. Polityka to nie romantyczne popieranie jakiejś idei. Polityka to pragmatyzm. Glosuje się na tych którzy będę przynajmniej w jakimś stopniu realizować cele które w moim odczuciu są dobre. I że sprawy będą szły w dobrą stronę. W moim odczuciu dobrze zrobiłem.
Jak miałem dużo mniej lat to też wierzyłem różnym Korwinom, Braunom, Michalkiewiczom. Jednak kiedyś trzeba dorosnąć. Powiedz jaka korzyść politycznie z popierania partii kanapowej? Znaczy to tyle że nie masz żadnego wpływu na to co się w Polsce dzieje. Ja dokładnie przemyślałem swój udział w wyborach. Głosowanie na UPR i kolejne wcielenia Korwina uważam za tak samo zasadne jak pozostanie w domu. Taki sam miałbym wpływ na przemiany w Polsce.

Pt mar 02, 2018 3:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Nie twój obrazek był ukierunkowany we mnie.

Wiesz Jockey, jeśli utożsamiasz się ze swoimi poglądami lub z partią na którą głosujesz, to rzeczywiście mogłeś tak to odebrać. Ja krytykowałem daną postawę a nie Ciebie jako człowieka.
Jockey napisał(a):
Nie kryłem nigdy, że głosowanie na PiS było tylko ze względu na to, żeby odsunąć od władzy PO. I cel osiągnąłem. Polityka to nie romantyczne popieranie jakiejś idei. Polityka to pragmatyzm. Glosuje się na tych którzy będę przynajmniej w jakimś stopniu realizować cele które w moim odczuciu są dobre. I że sprawy będą szły w dobrą stronę. W moim odczuciu dobrze zrobiłem.

I tutaj jest właśnie zasadnicza różnica między nami. Ja robię rzeczy dla zasady a nie z pragmatyzmu. Ważniejsza jest dla mnie świadomość, że postąpiłem w zgodzie ze sobą, niż jakaś praktyczna korzyść.

Zapewne podziwiasz chrześcijan, którzy zginęli, bo nie chcieli wyprzeć się Jezusa. Czy nie uważasz, że powinni kierować się pragmatyzmem i wybrać życie, w którym mogliby przecież zrobić jeszcze wiele dobrych rzeczy? Być może ich decyzja była zbyt romantyczna, ale ja uważam, że lepiej jest ponieść stratę lecz żyć w zgodzie ze sobą niż iść na kompromisy wbrew własnym przekonaniom.

Oczywiście nie chcę porównywać wiary do poglądów politycznych, ale w obu przypadkach mamy do czynienia ze starym jak świat dylematem być czy mieć. Ty wybierasz mieć.

Pt mar 02, 2018 4:12 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):
Wiesz Jockey, jeśli utożsamiasz się ze swoimi poglądami lub z partią na którą głosujesz, to rzeczywiście mogłeś tak to odebrać. Ja krytykowałem daną postawę a nie Ciebie jako człowieka.
Ależ nie krytykowałeś partii. A ze swoimi poglądami się utożsamiam bo są moje. To taka logika na poziomie podstawówki. Krytykowałeś mnie. Moje wpisy kontra obrazki wklejone przez Boro.
Boro napisał(a):
I tutaj jest właśnie zasadnicza różnica między nami. Ja robię rzeczy dla zasady a nie z pragmatyzmu. Ważniejsza jest dla mnie świadomość, że postąpiłem w zgodzie ze sobą, niż jakaś praktyczna korzyść.
I to właśnie nazywam romantyzmem w polityce. Polityka to wywieranie wpływów i działania w stronę pożądaną. Analiza prosta. Jeśli zachowam się tak jak ty (zakładam że nie głosowałeś na PiS lub PO ale partia kanapowa czy pozostanie w domu to dla mnie to samo) i zagłosuję na partię kanapową to tak jakbym nie chciał mieć na nic wpływu. Jak dla mnie to polityczna dziecinada.
Boro napisał(a):
Zapewne podziwiasz chrześcijan, którzy zginęli, bo nie chcieli wyprzeć się Jezusa. Czy nie uważasz, że powinni kierować się pragmatyzmem i wybrać życie, w którym mogliby przecież zrobić jeszcze wiele dobrych rzeczy?
Mieszasz politykę z wiarą. Ja tego nie robię. Przykład zły. Jeśli miałbym się kierować chrześcijańskim podejściem to też powinienem oddać głos na Zjednoczoną Prawicę. Wprawdzie zachowali się inaczej niż oczekiwałem w sprawach aborcji ale cóż.
Boro napisał(a):
Być może ich decyzja była zbyt romantyczna, ale ja uważam, że lepiej jest ponieść stratę lecz żyć w zgodzie ze sobą niż iść na kompromisy wbrew własnym przekonaniom.
Znaj proporcje mocium Panie.
Ich decyzja była jedynie możliwa. Mieli się zaprzeć Chrystusa

Pt mar 02, 2018 4:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
A ze swoimi poglądami się utożsamiam bo są moje.

Więc nie rozumiesz, że można krytykować pewną postawę bez krytykowania człowieka, który ją przyjmuje?
Jockey napisał(a):
Znaj proporcje mocium Panie.

Waga problemu była zupełnie inna, ale dylemat podobny: postąpić w zgodzie ze swoimi przekonaniami lub zyskać coś namacalnego. Być lub mieć.

Pt mar 02, 2018 4:45 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do niewierzących i wszystkich ludzi:Szatan istnieje napr
King napisał(a):
Islam to jawna religia Szatana.

Ironią losu papieża całującego Koran okrzyknięto świętym.

So mar 03, 2018 2:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Martyś napisał(a):
King napisał(a):

Wprawdzie Martyś nie wierzy ani w szatana, ani nie uznaje papieża, ale jak jest okazja powiedzieć coś przeciw katolikom, porzuca swoje poglądy ;)

So mar 03, 2018 3:15 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Martyś napisał(a):
King napisał(a):

Wprawdzie Martyś nie wierzy ani w szatana, ani nie uznaje papieża, ale jak jest okazja powiedzieć coś przeciw katolikom, porzuca swoje poglądy ;)

@Barney wierzy w szatana i uznaje Papieża i jasnowidzi, a przede wszystkim zawsze wypowie się przeciw @Martyś :P

So mar 03, 2018 4:09 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
donchichot napisał(a):

@Barney wierzy w szatana i uznaje Papieża i jasnowidzi, a przede wszystkim zawsze wypowie się przeciw @Martyś :P

Widać KWA wprawdzie w okrojonym składzie ale działa.
I jak zwykle jak znajdzie się opcja żeby dołożyć głęboko wierzącym katolikom to nie odpuszcza
Tak tutaj Barneyowi jak poprzednio Brygidzie.
A nie lepiej tam gdzie liderka?

So mar 03, 2018 5:29 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czy pan moderator @Jockey ma jakieś deficyty? Proszę o zaprzestanie używania skrótu KWA i wiązania z nim kogokolwiek.
Może mi pan tez wytłumaczy czy to może jasnowidzenie czy jakieś inne..., jak określa pan głębokość wiary? Bo mój brak wiary orzekł pan słowami moderator @merss.
Każdy wpis z użyciem skrótu KWA użyty przez pana będę zgłaszał do moderacji (ja wiem to nic nie da - ale za dużo pan sobie pozwala). Ja jestem tam gdzie moja liderka nawet siedzi obok mnie i dziwi się, że dyskutuję.
@Barneyowi nie dołożyłem, wykazałem tylko hipokryzję i nie będę pytał czy pan rozumie to słowo tak jak słownik o nim mówi.

So mar 03, 2018 5:48 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3840 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249 ... 256  Następna strona