Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt wrz 21, 2018 2:41 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2383 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159  Następna strona
 hi hi cd... 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: hi hi cd...
Jak bardzo jesteś uduchowiony?

JEŚLI...
... możesz żyć bez kofeiny;
... możesz być wesoły, ignorując ból i cierpienie;
... możesz powstrzymać się od narzekania;
... możesz zrozumieć, kiedy twoi bliscy są zbyt zajęci, aby poświęcić ci czas;
... możesz przyjąć krytykę i winę na siebie, bez chowania urazy;
... możesz zignorować niskie wykształcenie przyjaciół i nie poprawiać ich ciągle;
... możesz powstrzymać się od traktowania bogatego przyjaciela lepiej niż biednego;
... możesz zmierzyć się ze światem bez kłamstwa i oszustwa;
... możesz pokonać napięcie (stres) bez pomocy środków farmakologicznych;
... możesz zrelaksować się bez użycia alkoholu;
... możesz spać bez pomocy leków;
... możesz uczciwie powiedzieć, że głęboko w sercu nie masz uprzedzeń wobec czyjegoś wyznania, koloru skóry, religii, preferencji seksualnej czy polityki;

... WÓWCZAS już prawie osiągnąłeś ten sam poziom rozwoju duchowego co twój pies.

Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14

Śr sty 10, 2018 3:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ciekawostka: Według Amerykańskiego Towarzystwa Medycyny Weterynaryjnej (The American Veterinary Medical Association), że w zasadzie stany republikańskie i demokratyczne w USA, można podzielić według ich preferencji w odniesieniu do zwierząt domowych. W przeważającej mierze stany republikańskie mają wyższy wskaźnik posiadania psów, podczas gdy mieszkańcy stanów demokratycznych są bardziej skłonni do trzymania kota jako zwierzę domowe. Ciekawe, z czego to wynika? Może ludzie postrzegają koty i psy jako istoty o określonym charakterze i wybierają te, z którymi bardziej się identyfikują.
Obrazek

Śr sty 17, 2018 3:28 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky napisał(a):
Ciekawostka: Według Amerykańskiego Towarzystwa Medycyny Weterynaryjnej (The American Veterinary Medical Association), że w zasadzie stany republikańskie i demokratyczne w USA, można podzielić według ich preferencji w odniesieniu do zwierząt domowych. W przeważającej mierze stany republikańskie mają wyższy wskaźnik posiadania psów, podczas gdy mieszkańcy stanów demokratycznych są bardziej skłonni do trzymania kota jako zwierzę domowe. Ciekawe, z czego to wynika? Może ludzie postrzegają koty i psy jako istoty o określonym charakterze i wybierają te, z którymi bardziej się identyfikują.
Obrazek

Ciekawe które zwierzę wolą w swing states.

Śr sty 17, 2018 3:37 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie mam książki z taką statystyką, ale pewnie można ją znaleźć tutaj: U.S. Pet Ownership & Demographics Sourcebook (2012). Jeśli masz dostęp do niej (może w bibliotece) i sprawdziłbyś, to napisz - też chętnie się dowiem.

Śr sty 17, 2018 1:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Od czasu, gdy przypomniano mi, że "Przechodzenie od stanów bardziej uporządkowanych do mniej uporządkowanych oznacza przechodzenie od stanów mniej prawdopodobnych do bardziej prawdopodobnych," o wiele spokojniej podchodzę do tego, że dzieci mają tendencję do bałaganienia. Po prostu oznacza to, że zachowują się zgodnie z tym, co w świecie jest najbardziej prawdopodobne. Gdy do tego doszłam, wydało mi się to wręcz śmieszne i jeszcze bardziej śmieszne to, że oczekiwałam, iż być inaczej. Żeby było inaczej, trzeba włożyć w to dużo energii...sprzątanie, uczenie, powtarzanie w kółko, przypominanie, itd.

N sty 21, 2018 2:30 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
To trzeba obejrzeć ....

http://motoryzacja.interia.pl/wideo/video,vId,2459607

ad Brandeisblusky

Rozmawiałem ostatnio z pewnym polskim lekarzem mieszkającym w USA na wschodnim wybrzeżu, zaprzysięgłym demokratą. Ma... kota. :D

Na moją uwagę republikańsko - demokratycznym podziale na psy i koty odparł nieco salomonowo, że większość ma jedno i drugie. Nie ciągnąłem tematu. :-)

Wt sty 23, 2018 12:53 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Obrazek :lol: xD

Śr sty 24, 2018 6:16 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Obrazek

Cz sty 25, 2018 9:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Robur napisał(a):
(...)
ad Brandeisblusky

Rozmawiałem ostatnio z pewnym polskim lekarzem mieszkającym w USA na wschodnim wybrzeżu, zaprzysięgłym demokratą. Ma... kota. :D

Na moją uwagę republikańsko - demokratycznym podziale na psy i koty odparł nieco salomonowo, że większość ma jedno i drugie. Nie ciągnąłem tematu. :-)

Mam podobną obserwację. Tak się składa, że demokraci, których znam, mają koty, a republikanie psy. Wcześniej nie zwracałam uwagi na korelację, ale w czasie wyborów prezydenckich zauważyłam na YouTube film "Why are Donald Trump's signs being stolen?" pokazujący kradzieże banerów reklamowych Trumpa sprzed domów ludzi (pewnie republikanów). Zaraz przyszła mi do głowy myśl, że Ci ludzie powinni trzymać psy, by przepędzały złodziei.

Wydaje mi się, że demokraci mieszkają głównie w dużych miastach, i tam być może łatwiej utrzymać kota, niż np. średniego, czy dużego psa.

Cz sty 25, 2018 11:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Ciekawe czy lubienie psów i kotów u amerykanów koreańskiego pochodzenia też się rozkłada po linii partyjnej.

Pt sty 26, 2018 4:46 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Ciekawe czy lubienie psów i kotów u amerykanów koreańskiego pochodzenia też się rozkłada po linii partyjnej.

Może demokraci zaczną wyć ( miauczeć) a republikanie szczekać? Lub na odwrót :D Chociaż, jak tego/tamtego pochodzenia, to raczej piszczą. :D

Pt sty 26, 2018 9:26 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Patrząc na histerię która miała miejsce po wybraniu Trumpa na prezydenta to demokraci już zaczęli miauczeć i szczekać, a nawet gryźć ze złości.

Pt sty 26, 2018 11:56 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wiele osób już wie, że koty boją się ogórków, a jednak właściciele tych zwierzątek ciągle sprawdzają, czy tak jest rzeczywiście. Zastanawiająca jest miłość ludzi do kotów: 8O https://www.youtube.com/watch?v=cNycdfFEgBc
Obrazek

Wt sty 30, 2018 1:12 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wygląda zabawnie, trudno powstrzymać uśmiech, ale z drugiej strony ładnie to tak przerażać zwierzątka? Chociaż, ludzie też sobie robią różne żarty... :)

Wt sty 30, 2018 4:15 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
Wygląda zabawnie, trudno powstrzymać uśmiech, ale z drugiej strony ładnie to tak przerażać zwierzątka? Chociaż, ludzie też sobie robią różne żarty... :)

No właśnie - bardzo nieładnie! Kot pewnie myśli, że ogórek to wąż i ma odruch ratowania życia. Przeżywa stres w miejscu, gdzie się czuł pewnie. Dziwne dla mnie jest to, że przecież ludzie podkładają ogórek, bo spodziewają się określonej reakcji przestrachu, a nie dlatego, że nie wiedzą, jak to z kotem będzie. Brzydkie działanie z premedytacją, żeby ludzie mogli się pośmiać.

Wt sty 30, 2018 4:24 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2383 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159  Następna strona