Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr gru 12, 2018 1:16 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2841 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188 ... 190  Następna strona
 Off top ... myśli niepowiązane. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Miłość małżeńska, prokreacja itp.
sapper napisał(a):
Chodzi o to ze rozumiejac czym jest Swietosc i Niepokalane Poczecie zobaczysz w ktorym miejscu-na jakim poziomie jest twoja wlasna wiara.
Jak widac z wypowiedzi, wielu chyba boi sie poznac Prawde o sobie i wola udawac nieswiadomych.
Pozostale rzeczy o ktorych wspominalem sa pomocne w rozszerzeniu tej swiadomosci i jednoczesnie biblijnymi wyjasnieniami ktore nawzajem sie uzupelniaja.

Sapper, znów piszesz jakieś dziwne rzeczy nie wyjaśniając ich dyskutantom, nie wyjaśniając co masz na myśli. Skoro uważasz się za proroka któremu zostały objawione jakieś tajemnice wiary, to wyjaśnij to innym, na tym polega zadanie proroka a nie na wywyższaniu się i pokrętnych wypowiedziach które niczego nie wnoszą i niczego nie wyjaśniają.

Utrzymywanie siebie jako kogoś kto wie coś czego nikt inny nie wie na tym świecie, w formie jakiejś wiedzy tajemnej, jest ezoteryką a nie kwestią żywej wiary.

So sty 06, 2018 8:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
Utrzymywanie siebie jako kogoś kto wie coś czego nikt inny nie wie na tym świecie, w formie jakiejś wiedzy tajemnej, jest ezoteryką a nie kwestią żywej wiary.

Niespecjalnie mnie frapują rozmaite herezje ale wydaje mi się że w tym wątku wieje gnozą. A i grozą też.

So sty 06, 2018 8:59 pm
Odpowiedz z cytatem
bergamotka napisał(a):
equuleuss napisał(a):

Niespecjalnie mnie frapują rozmaite herezje ale wydaje mi się że w tym wątku wieje gnozą. A i grozą też.

Czy dla ciebie np. wstrzemiezliwosc przedmalzenska jest gnoza i ta gnoze podaje i naucza sam Kosciol?
Tak dlugo jak dlugo bedziesz myslala ze seks jest okazywaniem Milosci tak dlugo tego nie zrozumiesz.
Czy sadzisz ze wstrzemiezliwosc przedmalzenska jest tylko rodzajem sadyzmu by Kochajace sie osoby nie mogly sie kochac?
Przeciez w jakis sposob sie kochaja i sobie ta Milosc moga okazywac, czyli seks nie jest okazywaniem Milosci.
Tak samo wstrzemiezliwosc w malzenstwie, nie jest brakiem okazywania Milosci.

N sty 07, 2018 2:56 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sapper napisał(a):
Czy dla ciebie np. wstrzemiezliwosc przedmalzenska jest gnoza i ta gnoze podaje i naucza sam Kosciol?

Nadal uciekasz od wyjaśnienia innym co rozumiesz przez swoje wypowiedzi, a zwłaszcza przez te słowa -

Chodzi o to ze rozumiejac czym jest Swietosc i Niepokalane Poczecie zobaczysz w ktorym miejscu-na jakim poziomie jest twoja wlasna wiara.
Jak widac z wypowiedzi, wielu chyba boi sie poznac Prawde o sobie i wola udawac nieswiadomych.
Pozostale rzeczy o ktorych wspominalem sa pomocne w rozszerzeniu tej swiadomosci i jednoczesnie biblijnymi wyjasnieniami ktore nawzajem sie uzupelniaja.

Uciekasz w temat czystości przedmałżeńskiej a nie o tym rozprawiamy, nawet tytuł wątku traktuje o czymś innym.

Cytuj:
Tak dlugo jak dlugo bedziesz myslala ze seks jest okazywaniem Milosci tak dlugo tego nie zrozumiesz.

A czy małżonkowie nie okazują sobie miłości także w taki sposób? Czy stosunek seksualny nie jest czynnością seksualną? Czy to nie jest seks? Tak, to jest seks, ale w małżeństwie ta sfera seksualna ma być uświęcona.

Cytuj:
Czy sadzisz ze wstrzemiezliwosc przedmalzenska jest tylko rodzajem sadyzmu by Kochajace sie osoby nie mogly sie kochac?
Przeciez w jakis sposob sie kochaja i sobie ta Milosc moga okazywac, czyli seks nie jest okazywaniem Milosci.

Tylko że te osoby jako narzeczeni a jeszcze nie małżeństwo, do zawarcia tegoż małżeństwa dążą, aby właśnie także cieszyć się sobą w taki sposób poprzez współżycie małżeńskie.

Białe małżeństwa nie są postrzegane przez Kościół jako ważne. Małżeństwo bez współżycia seksualnego jest w oczach Kościoła małżeństwem zawartym w nieważny sposób, po prostu nie istnieje jako ważne. Czyli ten seks jednak ma swoje istotne znaczenie także w nauce Koscioła na temat małżeństwa.

Cytuj:

To że Ty być może nie współżyjesz z żoną ponieważ uznałeś to jako grzeszne, brudne i niepotrzebne, to nie znaczy że każdy małżonek ma postąpić tak samo. Małżeństwo to coś więcej niż przyjaźń mężczyzny z kobietą.

Krysia napisał(a):
Pożądliwość, która ujawnia się jako swego rodzaju „przymus ciała”, ogranicza wewnętrznie i zacieśnia posiadanie samego siebie, a przez to uniemożliwia w pewnym sensie wewnętrzną wolność daru.

Jednak bez tego pożądania czysto fizycznego i fizjologicznego nie będzie możliwe podjęcie współżycia seksualnego pomiędzy małżonkami. To pożądanie jest na coś dane, aby umożliwić akt małżeński, prokreację. To zrozumiałe że pożądliwość powinna być ukierunkowana we właściwy sposób w małżeństwie, ale to chyba jest oczywiste dla katolika.

N sty 07, 2018 2:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
sapper napisał(a):

Szczerze mówiąc to może powinieneś zainspirować się wstydliwością tych mężœw co żonie biustonosza nie kupią bo czują się jakby grzebali w biustach kobiet. Nie twierdzę że to dobrze ale tobie trochę wstydliwością przydało bo nie masz żadnych zachamowań by grzebać w cudzych alkowach, sercach, sumieniach. Co wiesz o mnie, czemu mnie diagnozujesz przypisując mi nota bene co najgorsze? I czemu wciągasz mnie w twoje nauki? Mnie interesuje nauczanie Kościoła. Jeśli to co.piszesz jest z nim zgodne - w co wątpię - to dobrze dla ciebie. Ale ja mogę sięgać do lepszych źródeł niż twoje niezrozumiałe wpisy.

N sty 07, 2018 4:51 pm
Odpowiedz z cytatem
bergamotka napisał(a):
sapper napisał(a):

Szczerze mówiąc to może powinieneś zainspirować się wstydliwością tych mężœw co żonie biustonosza nie kupią bo czują się jakby grzebali w biustach kobiet. Nie twierdzę że to dobrze ale tobie trochę wstydliwością przydało bo nie masz żadnych zachamowań by grzebać w cudzych alkowach, sercach, sumieniach. Co wiesz o mnie, czemu mnie diagnozujesz przypisując mi nota bene co najgorsze? I czemu wciągasz mnie w twoje nauki? Mnie interesuje nauczanie Kościoła. Jeśli to co.piszesz jest z nim zgodne - w co wątpię - to dobrze dla ciebie. Ale ja mogę sięgać do lepszych źródeł niż twoje niezrozumiałe wpisy.

Ja nikogo nie diagnozuje, a to ze nie potrafisz zrozumiec ze seks nie jest okazywaniem Milosci to sama przyznajesz, wiec po prostu to co napisalem samo przez sie trafilo w twoje sumienie.
Idac twoim tokiem myslenia ze ja mieszam sie w twoje sprawy alkowy, serce i sumienie, to dokladnie tak samo mozesz zarzucic to Kosciolowi, bo przeciez tez nauczanie Kosciola, wplywa na twoje rozumienie wiary,, zycie malzenskie, serce i sumienie.
No ale dobrze ze to naisalas, bo to swiadczy o tym ze jednak niektore sumienia i serca zareaguja na to.

Poza tym jak widac moderacji zalezy na usuwaniu najbardziej wyraznych wyjasnien ktore pisze i pozostawiaja jedynie swoje komentarze by osmieszyc to co pisze.
Nie pozostaje mi nic innego jak pozostawic to forum, wiec nie martwcie sie wasze sumienia pozostana takie jak sobie zyczycie.

N sty 07, 2018 5:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kolejny prorok od siedmiu boleści który chce nauczać innych. To jest forum dyskusyjne. Nie masz nic merytorycznego do napisania a jedynie swoje wynurzenia i personalne podjazdy wobec innych? To pisz mniej.

N sty 07, 2018 6:01 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Sapper prosił o powrót na banicję, więc proszę nie oczekiwać jego odpowiedzi. :)

N sty 07, 2018 6:55 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Bierzmowanie jest "obrzędem" od którego wzięło się pasowanie na rycerza król brał miecz i uderzał przyszłego rycerza w ramię aby udowodnić że jest zaprawiony w boju i że nie upadnie pod ciężarem miecza.

Dawniej w obrzędzie bierzmowania biskup prawą dłonią uderzał bierzmowanego w lewy policzek, pasował go na rycerza samego Boga. Ażeby bierzmowany się nie przewrócił od uderzenia po przeciwnej stronie stał świadek (wspomożyciel który zobowiązywał się do podtrzymywania bierzmowanego w wierze) i podtrzymywał go ręką prawą na prawym ramieniu aby pod naporem ręki biskupa bierzmowany nie upadł.

:D

N sty 07, 2018 10:15 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
tak będzie w Niebie:

https://www.cda.pl/video/185567001

Cytuj:
Spór o pierwszeństwo1

181 W tym czasie uczniowie przystąpili do Jezusa z zapytaniem: «Kto właściwie jest największy w królestwie niebieskim?» 2 On przywołał dziecko, postawił je przed nimi i rzekł: 3 «Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. 4 Kto się więc uniży jak to dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim. 5 I kto by przyjął jedno takie dziecko w imię moje, Mnie przyjmuje.

Śr sty 10, 2018 10:54 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):

Może i coś by w tym było, gdyby nie to że z obecnych tu facetów, akurat Ty nie masz żadnej niewiasty.. ;-)

Kłamiesz :D .

Wt sty 23, 2018 5:49 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Obecni 'tu' faceci należy rozumieć jako będący na tej stronie. Na poprzedniej należą już do 'tam'. Hłe, hłe, hłe. To analogiczne do mojego pierwszego męża. Nie jest tu, ale tam. :D

Wt sty 23, 2018 5:54 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
merss
ok.

Cały Ja ;) :
Samiec Gamma – indywidualista posiadający więcej cech samca beta, ale bardzo inteligentny dużo bardziej niż samiec alfa, lecz nie posiada pewności siebie takiej jak ma samiec alfa. Nie osiąga dużych sukcesów z płcią przeciwną, ponieważ jest traktowany, jako outsider, głupi(zostaje wykluczony przez kobiety z społeczności, gdy obrazi samca alfa-dlatego jest uznawany za głupka), dziwak, albo hipster. Mało atrakcyjny fizycznie. :|
equuleuss napisał(a):
Aha, czyli schiza która rujnuje życie to moja wina. Ofiarą przemocy też pewnie jestem ze swojej winy. No cudownie, po prostu.

Przykro mi, że masz tak ciężkie przeżycia, lecz mam nadzieje, że coraz częściej w Twoim życiu świeci słońce. :-P

Ostatnio edytowano Pt lut 02, 2018 8:21 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie dwóch postów

Cz sty 25, 2018 4:23 pm
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Zjadłem dzisiaj po trzech posiłkach pomarańczę – tak, tę pomarańczę, do której jeszcze kilka dziesięcioleci dzieci tęsknie wzdychały. Ale to i tak tylko wierzchołek góry lodowej albo truskawka na torcie mojego upadku, jakby powiedział znany i ceniony komentator sportowy i pirat drogowy.

Cz lut 15, 2018 12:34 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
siniset silmät napisał(a):
pirat drogowy.

Starman to jest dopiero pirat drogowy.

Cz lut 15, 2018 5:13 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2841 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188 ... 190  Następna strona