Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr sty 17, 2018 11:00 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2770 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 181, 182, 183, 184, 185  Następna strona
 Off top ... myśli niepowiązane. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
ZYL napisał(a):
A ja jestem całkiem nowy i Cię witam

To miłe. Witam :)

Wt sie 29, 2017 5:50 pm
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik bez łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Taki sobie link :P

Wt lis 28, 2017 7:23 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
Nastaje drugi komunizm.
Myślałem że po upadku pierwszego będzie przegięcie w drugą stronę, w stronę dziewiętnastowiecznego kapitalizmu (Korwin-Mikke, Walter Veith).
Myliłem się, coraz prężniej budowany jest drugi komunizm, jeszcze bardziej szczelnie zniewalający
Obawiam się, że powstaje plan zatykania trąby
Dokładny plan w którym nie ma już szpar ani dziur (Janerka)
O ile pierwszy komunizm był ateistyczny, materialistyczny, "naukowy", mechanistyczny, to ten drugi będzie duchowy, ezoteryczny. O ile przedtem Kościół stanowił silną przeciwwagę (dzięki czemu upadł komunizm radziecki), to teraz planuje się przejęcie Kościoła, tak że gdy ktoś będzie przeciw systemowi będzie mu się wmawiać że jest przeciw samemu Bogu.
W jakim sensie ten nowy komunizm miałby być duchowy, ezoteryczny? Kiedy czytam wywiady lub oglądam nagrania lewicowej części sceny politycznej, artystycznej, naukowej, to mam wrażenie, że nie mają oni nic do zaproponowania poza tzw. europejskością.

Pt gru 01, 2017 7:21 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
New Age, te rejony ;)
Biorąc pod uwagę zdanie
Cytuj:
O ile przedtem Kościół stanowił silną przeciwwagę (dzięki czemu upadł komunizm radziecki), to teraz planuje się przejęcie Kościoła, tak że gdy ktoś będzie przeciw systemowi będzie mu się wmawiać że jest przeciw samemu Bogu.

Autor wypowiedzi sugeruje, że nastąpi infiltracja Kościoła tymi ideami (synkretyzm religijny pod płaszczykiem źle pojmowanego ekumenizmu, przemycanie ideologii ekologizmu, socjalizmu itd. do religii katolickiej). Jest na ten temat sporo materiałów w sieci.

[Tylko streszczam pogląd, nie zajmuję stanowiska w sprawie].

Pt gru 01, 2017 10:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co sądzicie o poradnikach uwodzenia?
Mnie się podoba treść stojąca za linkiem który (prawie) wkleił Ludzik
Ludzik napisał(a):
Ludzik napisał(a):
"dorosłe dzieci mają żal za kawałek życia, które ktoś im skradł".
Tylko nie wiem, czy Ludzik dosłuchał do końca. Tak czy siak, warunki gry się zmieniły, i Ludzik, przygotowany czy nie, powinien zająć pozycję rozgrywającego :wink:

Pn gru 04, 2017 9:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ZYL napisał(a):
4) Myślisz o prostytutce a więc w zasadzie rozważasz grzech. On Cię ma wyleczyć, a prawda jest taka, że po wszystkim pomyślisz sobie "O! to już tyle? już koniec? i usłyszysz "150 się należy Złociutki!" Co ciekawe oficjalnie wkroczysz w krąg faryzejski, gdzie od innych wymagają i ciężary nie do udźwignięcia nakładają, a sami ich ręką ruszyć nie chcą.

I to kojarzy się z filmem Kieślowskiego:
https://www.youtube.com/watch?v=W-_a8ZOgDgU&t=3154 a kończy się w 57'10

Wt gru 05, 2017 2:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
viewtopic.php?f=8&t=28456
Kolejna osoba, która chce być bardziej papieska niż sam papież.

Śr gru 06, 2017 4:58 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Mam pytanko off topowe. Jestem nowy, szukam, szukam i nie znajduję:P Jak edytować swój post oraz jak go usunąć? Nie wiem czy jestem ślepy czy co:D

Wt gru 12, 2017 11:56 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
cbkrzys napisał(a):
Mam pytanko off topowe. Jestem nowy, szukam, szukam i nie znajduję:P Jak edytować swój post oraz jak go usunąć? Nie wiem czy jestem ślepy czy co:D

No muszę Cię pocieszyć - nie jesteś ślepy ;-) Po napisaniu postu masz kilka minut na ewentualne edycje i ewentualne skasowanie. Po tym czasie się nie da. Jak jednak tego chcesz - to poproś w wątku "Uwagi do moderacji", lub (po 10-tym Twoim poście) napisz na PW do moderatora, który się opiekuje danym działem (na stronie głównej są wypisani)

Wt gru 12, 2017 12:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Miłość małżeńska, prokreacja itp.
PeterW napisał(a):
Retorycznie zapytując ciekawym jest jak sobie wyobrażają rodzinę z kilkoma dziećmi na pokładzie.. Święta Rodzina to jest raczej wyjątek w dziejach ludzkości..

Czyzby ktos mial z tym problem?
Mozna niec nawet 20-cioro. Liczba dzieci nie ma tu nic do rzeczy.

Tez merytorycznie zapytam wlasnie ciebie, dlaczego Bog chcial by pierworodni byli mu poswiecani? Tak wlasnymi slowami, by bylo widac ze rozumiesz.

So sty 06, 2018 12:02 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
sapper napisał(a):
PeterW napisał(a):
Retorycznie zapytując ciekawym jest jak sobie wyobrażają rodzinę z kilkoma dziećmi na pokładzie.. Święta Rodzina to jest raczej wyjątek w dziejach ludzkości..

Tez merytorycznie zapytam wlasnie ciebie, dlaczego Bog chcial by pierworodni byli mu poswiecani? Tak wlasnymi slowami, by bylo widac ze rozumiesz.

A ma to się do prowadzonej tu dyskusji jak..? Chyba nie uważasz że pierworodni zostawali/zostają urodzeni w sposób bezcielesny???

So sty 06, 2018 12:14 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
sapper napisał(a):
PeterW napisał(a):

A ma to się do prowadzonej tu dyskusji jak..? Chyba nie uważasz że pierworodni zostawali/zostają urodzeni w sposób bezcielesny???

Unikasz odpowiedzi, a ona ma sie bardzo scisle do tematu, tak samo jak i Niepokalane Poczecie. Przede wszystkim by zrozumiec we wlasciwy sposob czym jest Swietosc i czym dokladnie byl-jest grzech pierworodny.
Niestety, ale ciagle wiekszosc boi sie chocby zastanowic nad tematem by przypadkiem nie zrozumiec i czegos nie stracic. przez taki zatwardziale karki cala wiara jest juz az nadto rozmydlona. Z tej Pierwotnej wiary zostaly jedynie strzepki ledwie trzymajace sie razem.
Ale nie rozpraszaj sie tym tekstem tylko odpowiedz na pytanie, chocby krotko, rozumiesz, czy nie, zamiast zgadywac ptaniami.

So sty 06, 2018 12:25 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Sapper, aż boję się zapytać - a co ma do tematu miłości małżeńskiej niepokalane poczęcie? Możesz wyjaśnić swoimi słowami, bo nie widzę związku, a przeczuwam nieporozumienie, którego chciałabym uniknąć.

So sty 06, 2018 2:58 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Terremoto napisał(a):
Sapper, aż boję się zapytać - a co ma do tematu miłości małżeńskiej niepokalane poczęcie? Możesz wyjaśnić swoimi słowami, bo nie widzę związku, a przeczuwam nieporozumienie, którego chciałabym uniknąć.

Chodzi o to ze rozumiejac czym jest Swietosc i Niepokalane Poczecie zobaczysz w ktorym miejscu-na jakim poziomie jest twoja wlasna wiara.
Jak widac z wypowiedzi, wielu chyba boi sie poznac Prawde o sobie i wola udawac nieswiadomych.
Pozostale rzeczy o ktorych wspominalem sa pomocne w rozszerzeniu tej swiadomosci i jednoczesnie biblijnymi wyjasnieniami ktore nawzajem sie uzupelniaja.

So sty 06, 2018 12:52 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
No przepraszam, ale nadal nie rozumiem. Brak mi konkretu w odpowiedzi. Jestem przekonana, ze wiem, co oznacza w Kościele katolickim niepokalane poczęcie. Mam tez jakąś wiedzę nt. rozumienia świętości. I nie wiem, co ma z tego wynikać dla tego wątku. I jak przede wszystkim na podstawie tych dwóch kategorii (świętość i niepokalane poczęcie) mam wnioskować o czyimkolwiek poziomie wiary. Serio - nie wiem.
Możesz mi wyjaśnić, o co chodzi w tym odniesieniu do niepokalanego poczęcia? Bo widzisz, rzucasz hasła, budują się jakieś teorie, i nie da się porozmawiać bez wyjaśnień. A nie wykluczam, że Twoje rozumienie miłości i współżycia jako jej wyrazu - jakoś się wiąże z tą świętością i niepokalanym poczęciem. Więc żeby zrozumieć tok myślenia, pomóż.

Zatem konkretnie:
1. Co oznacza dla Ciebie niepokalane poczęcie?
2. jak na podstawie tych dwóch kategorii (świętość i niepokalane poczęcie) mam wnioskować o poziomie wiary.
3. jaki to ma związek z tematem wątku?

So sty 06, 2018 3:42 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2770 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 181, 182, 183, 184, 185  Następna strona