Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr gru 12, 2018 1:16 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2841 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190  Następna strona
 Off top ... myśli niepowiązane. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Trochę nie podoba mi się "Krótki film o zabijaniu" Kieślowskiego bo tam mamy pokazanie mordu na taksówkarzu a potem prowadzenie na karę śmierci w ten sposób który sugeruje że brutalny mord jest "tym samym" co sprawiedliwa kara śmierci. Przez to że widzimy Barcisia jako Jezusa, który się temu przygląda. (choć KŚ to kontrowersyjna sprawa...)
Ale jest w tym filmie scena genialna: oto po zamordowaniu i to nie łagodnym, taksówkarza, włącza się radio i tam piosenka Gawędy - "opowiem ci o lwie".
To co się rzuca to jej niewinność, to że morderca coś utracił, Jeszcze chwilę przed byłby po stronie niewinności, teraz to już raj utracony. Nieodwracalnie zmienił swoje życie.

Na Youtube jest film w kawałkach "Służby specjalne": główny bohater zabija kogoś w rodzaju Leppera, śmiertelnie choruje i postanawia się nawrócić.
Zaczyna od największych grzechów jak nauczył go mnich będący ofiarą jego szantażu. Idzie do starszego księdza. I zaczyna - kilka dni temu zabiłem człowieka.
Ksiądz nie reaguje (nie dosłyszał? czy nie przyjmuje do wiadomości?) i pyta "synu czy się onanizujesz?",
Można to potraktowac jako satyrę na ksieży, jednak dla mnie to przedstawia uroczą niewinność tego księdza, do którego przychodzą ludzie z grzechami seksualnymi, natomiast nie dopuszcza do siebie (może myśli że się przesłyszał) że mogą być mordercy. Jaki kontrast świata duchowego ze światem służb specjalnych, dla którego niektórych ludzi nazywają "nie-ludźmi" ale obiektami do mordowania! Choć realistycznie rzecz biorą, skoro ten ksiądz już taki stary to na pewno musiał już słyszeć spowiedź mordercy.

Pt kwi 20, 2018 8:31 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Wròciłem. Cieszycie się?
PeterW gdzie to pw?
1 Dzięki mareta
2 Ciekawy test- http://pl.swissherbal.eu/test-bravermana/
3 Nie jestem z wykształcenia historykiem sztuki zdawałem tylko maturę z hs – tak dla ścisłości – po czymś takim to bym pracował na zmywaku zważywszy, że nigdy nie miałem siły przebicia.
4 Ostatnio czytałem monografie pt. „Psychologiczne aspekty zmagania się kobiet z niepłodnością” mimo że książka wyjątkowo nudna to opisana tam propozycja Kościoła Katolickiego co do tego problemu jest dość zimna (wszystkie propozycje rozwiązania tego problemu są zimne, żeby była jasność) chodzi o NPT (oszczędzę wam opisu interwencji lekarskiej) taka metoda wyklucza to, o czym pisze Karol Wojtyła w „Miłości i odpowiedzialności”, że akt miłości fizycznej ma być spontaniczny – jeśli trzeba śledzić biomarkery owulacji, aby zmaksymalizować możliwość poczęcia to taki akt będzie regulowany określoną datą. *Taka metoda musi rodzić liczne frustrację nie mówiąc o nastawieniu na cel który sprowadza relacje dwóch kochających się osób do uprzedmiotowienia. Koszta psychologiczne związane z presją rodziny o korzeniach katolickich (tzw. wujkowie dobra rada) :dokitu: i wahadło nadzieji (obawa, że będzie gorzej, ale i pragnienie, że będzie lepiej). Takie ponaglanie rodziny,zwiększa u kobiety poczucie wstydu z powodu bezdzietności co w konsekwencji może prowadzić wyłącznie do realizacji na polu zawodowym (skupieniu na karierze co zmniejsza możliwość bycia matką) taka osoba odczuwa w moim przekonaniu ciągły dyskomfort podobny do neurotycznej potrzeby miłości, której nikt nie potrafi zaspokoić, tym samym rodzina często pozostaje bezdzietna.
*Oczywiście trzeba przyjąć punkt widzenia Karola Wojtyły, który pisze również o tym, że małżeństwo ma być ciągle otwarte na przyjęcie na świat dziecka – tzn. chodzi mi o to, że osoby, które posiadają ten akurat problem nie stosowały na sobie sztucznej presji (nastawienia na cel).

Pn kwi 23, 2018 5:11 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Lubię cię czytać, więc się cieszę, że chcesz tu być. :)

Pn kwi 23, 2018 10:43 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
1 Spadła mi waga do 60 kg jak tak dalej pójdzie to będę, miał niedowagę (BMI 18.5).

2 Nie zawsze jest tak że duchowny sprzeciwiający się władzy kościelnej propaguje niezgodną z chrześcijańską etyką.
Przykładem jest tu pewien delegat apostolski stacjonujący w czasach II wojny światowej w Stambule który wraz z Brałasem(późniejszą szychą w ONZ) i Hirschmanem pracował nad przerzutem węgierskich Żydów do Palestyny tzn. dostarczył zezwoleń imigracyjnych wbrew stolicy apostolskiej (Pius w obecnym czasie nie był przekonany o tym że Żydzi są ofiarami Hitlera). Poza tym masowe osadnictwo Żydów w Palestynie nie cieszyło specjalnym poparciem Watykanu, owym delegatem był późniejszy papież Jan XXIII czyli Roncalli.

Ciekawe jest kazanie, które świetnie pasuje do wątku viewtopic.php?f=1&t=28822&start=45
„Zostaliśmy powołani, by żyć w bolesnej epoce zniszczenia i nienawiści, kiedy to z brutalnością, która przynosi hańbę ludzkości, jednostki poświęcane są na ołtarzu narodowego egoizmu.”Roncalli w dniu zesłania Ducha Świętego 1944 w katedrze pod wezwaniem Ducha Świętego.
3 Mam nową przyjaciółkę flegmatyczkę może uda się ją przekonać do czego więcej w końcu to „kropla drąży skałę nie siłą lecz częstym spadaniem”. 8)

N maja 06, 2018 6:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie czytam Harrego Pottera:
polecam:Ks. Piotr Glas: Piekło istnieje i jest przerażające
https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2018/05/05/ks-piotr-glas-pieklo-istnieje-i-jest-przerazajace/

Śr maja 09, 2018 9:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ktoś kiedyś powiedział : pamiętajmy, każdy napotkany człowiek może wiedzieć coś, czego akurat ty nie wiesz.
można dodać: i dlatego w pewnych kwestiach może mieć odmienne zdanie.

Pn maja 14, 2018 6:06 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
...

Ostatnio wspominałaś o Hiobie. Hiob(jeżeli istniał) miał pewność że Bóg istnieje. Co to za problem przeciwstawiać się trudnościom skoro mamy pewność iż zostanie nam to wynagrodzone?

Śr maja 16, 2018 10:44 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
To jest opowieść dydaktyczna o tym czego Hiob się nauczył o Bogu. Nauczył się, że wie mniej niż wiedział a widzi tylko do najbliższego zakrętu. Uznał, że nie rozumie tego świata, ale Bóg tak.
Kiedy poczytasz zyciorysy świętych, a więc podsyłanych nam wzorców ludzi zobaczysz ich cechę wspólną: nie są zajęci swoim nosem.
Gryzie jakiś czarny robal? Poszukaj stosownego wątku. Może chętni beda do rozkminienia problemu?

Śr maja 16, 2018 11:10 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ks. Glas. To jest gość! Ksiądz wojownik. Jak go słucham to płonie moje serce. Jakby powiedział "weź karabin i idź na wojnę" to bym wziął karabin i poszedł.

Pt maja 18, 2018 7:02 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ciach Narcyz nie rozwalaj każdego tematu -J

Pn maja 28, 2018 10:08 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
(ciach dość i ostrzeżenie a następnym razem wylatujesz za trolling -J)

Pn maja 28, 2018 10:23 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
To tamten pałac i tamte autko, to nie twoje? Powiem Ci, że jesteś moim idolem, odkąd rzuciłeś branżę lichwiarską. Jesteśmy teraz ziomalami, bo też jestem warszawiakiem.

Pn maja 28, 2018 10:37 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
@krzysiekniepieklo starożytni Żydzi wierzyli, że bogactwo wynika z błogosławieństwa Pana Boga. Komu Pan Bóg błogosławi ten bogaty.

Bardzo cieszę się, że udało mi się rzucić branżę lichwiarską i Pan Bóg dał mi lepszą pracę pod prawie każdym względem, w bezwątpienia uczciwej branży i pożytecznej. Już nawet abstrahując od zarobków i tego, że nareszcie nie muszę pracować na umowie o pracę to mam nawet możliwość pracy zdalnej 1 dzień w tygodniu. Dają mi dużo zadań, dzięki czemu czas szybko mija, a nie tak jak wcześniej, gdzie leżałem ciągle do góry brzuchem.

Dziękuję Wam też, że wsparcliście mnie w modlitwie w styczniu 2018, gdy na rozmowę o tę robotę szedłem.

Pn maja 28, 2018 10:44 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ludziku. Proszę bardzo. To były ostatnie słowa w tym wątku. Za przenoszenie spraw z zamkniętego wątku do innego i zaśmiecanie go umieszczaniem kilku bezwartościowych, oczywiście osobistych postów pod sobą, otrzymujesz zakaz pisania w tym wątku.

Pn maja 28, 2018 10:49 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Soooorrrryyy ludziku. Widzisz - do czego się nie dotknę, to skutkuje często właśnie w ten sposób. Nie przejmuj się. Straciłeś tylko malutką część forum. Mnie odcięli od połowy.

Pn maja 28, 2018 11:15 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2841 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190  Następna strona