Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn paź 22, 2018 12:00 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2836 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 185, 186, 187, 188, 189, 190  Następna strona
 Off top ... myśli niepowiązane. 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
ciach - masz zakaz pisania w tym wątku (merss)

Pn maja 28, 2018 11:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W Polsce dzisiaj Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa a np. w USA będzie ono obchodzone dopiero w najbliższą niedzielę. Za to w USA dzisiaj obchodzi się Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny. Bardzo chciałabym, żeby najbardziej znaczące święta we wszystkich krajach były obchodzone w tym samym czasie i w podobny sposób. Wydaje mi się to szczególnie istotne w czasach relatywnie łatwego podróżowania/migracji w różne miejsca na świecie i zupełnie nie rozumiem tego, że Kościół nie zauważa takiej potrzeby. Ciekawe, od czego zależy przesuwnie niektórych uroczystości na najbliższą niedzielę? Dzisiaj bardzo brakuje mi procesji z monstrancją na zewnątrz kościoła :| . W niedzielę też jej nie będzie, bo nigdy nie ma.

Cz maja 31, 2018 7:38 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wiele zależy od Episkopatu danego kraju.
Oczywiście nie wszystko ale w przypadku przesuwania świat na niedziele leży w ich kompetencjach. Z tego co wiem to w USA dzisiejszy dzień jest normalnym dniem pracy. To kraj gdzie większość od zawsze była protestancka a katolików zawsze było mało. Teraz większość jest niewiadomej religii. Cóż po części owoc protestantyzmu.

Cz maja 31, 2018 8:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Wiele zależy od Episkopatu danego kraju.
Oczywiście nie wszystko ale w przypadku przesuwania świat na niedziele leży w ich kompetencjach. Z tego co wiem to w USA dzisiejszy dzień jest normalnym dniem pracy. To kraj gdzie większość od zawsze była protestancka a katolików zawsze było mało. Teraz większość jest niewiadomej religii. Cóż po części owoc protestantyzmu.

Nie jest tak mało katolików w USA, JF Kennedy'iego wybrali katolicy, ale od tamtej pory problem w tym, że uwewnętrznili nakazy swoich opresorów.

Cz maja 31, 2018 10:26 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zbliża się mundial. Większość ludzi będzie a mniejszym lub większym zainteresowaniem obserwować mistrzostwa świata w piłce kopanej. A ja pomyślałem sobie z niepokojem : jak wykorzystają ten czas politycy? jaki numer spróbują wywinąć w czasie kiedy całą uwaga skierowana jest gdzie indziej i prawie nikt nie patrzy im na ręce?

Pt cze 15, 2018 10:41 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Kan. 854 - Chrztu udziela się bądź przez zanurzenie, bądź przez polanie, z zachowaniem przepisów wydanych przez Konferencję Episkopatu.

No właśnie, można też przez zanurzenie i dzisiaj właśnie jedno bardzo malutkie dzieciątko zostało tak ochrzczone u nas podczas Mszy Świętej. Było w stroju Adama i Ewy, czyli bez ubrania. Tylko ksiądz wytłumaczył nam po obrzędzie, że wybór zanurzenia był podyktowany decyzją rodziców, do której to mieli oni prawo zgodnie z przepisami Kościoła.

N lip 08, 2018 9:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pamieć z życia ziemskiego w niebie.
Robert55 napisał(a):
Odnoszę wrażenie że my wszyscy trochę nie potrafimy się wczuć w sytuację Kolegi f.kosa. Nic zresztą dziwnego, bo "syty głodnego nie zrozumie". Człowiek znajduje się w trudnej sytuacji, przez siebie niezawinionej. Wyjaśniał to na początku. Życie Mu ucieka, czas płynie, szuka jakiejś pociechy.

Ja mam zdiagnozowaną schizofrenię paranoidalną, CHAD1 i borderline. F.kos nie ma zdiagnozowanej schizofrenii, w jednym z wątków przynał że tylko tak mu się wydawało, sam sobie to określił. Nie jest zdiagnozowany przez specjalistę.

Także nie jest tak że nie rozumiem sytuacji, a jakby się bliżej zorientować to może f.kos ma o wiele większe perspektywy, oczywiście wymaga to pracy nad sobą i współpracy z psychoterapeutą.

f.kos napisał(a):
Nie pogodzę się ze swoim losem...!!!
Może jeszcze mam szanse się ożenić, może nie wszystko stracone, najwyżej przegram ale przynajmniej spróbuje! Walka jest nie równa a czasu mało ale warto spróbować!

F.kos, poważnie, ile masz lat? Pisałam w jednym z wątków że mentalnie wydajesz się być na poziomie chłopca, dziecka. Małżeństwo to bardzo poważna i odpowiedzialna rzecz, małżeństwo jest dla mężczyzny, dla prawdziwego mężczyzny, a wydaje się iż Ty sprowadzasz małżeństwo do stosunków seksualnych. Czy sądzisz że jesteś zdolny podjać odpowiedzialność za żonę i za rodzinę, za dzieci, być głową rodziny? Nie wydaje mi się. Czy myślisz że kobieta będzie chciała związać się z takim mężczyzną?

Ty chcesz spróbować seksu z kobietą i zaspokajać się ''legalnie'', a do tego potrzebna jest żona, tak bardzo chcesz się z tego powodu żenić? Czy to jest powód do zawarcia małżeństwa? Zamienić masturbację na kobietę? Potrzeba dojrzałości aby żyć w małżeństwie. Jak będziesz sprowadzać żonę tylko do poziomu gumowej lali dla zaspokojenia Twoich seksualnych potrzeb, to nie wróży to nic dobrego dla takiego związku i kobieta to wyczuje.

Idealizujesz związek z kobietą, chcesz tylko piękną kobietę. To wydaje się być nieco dziecinne.

f.kos napisał(a):
z kolei mój popęd seksualny jest prawie równy zeru.

To dlaczego ciągle piszesz o seksie? Jesli ktoś jest aseksualny to ten temat go nie interesuje.

Wt lip 17, 2018 9:50 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Chce mieć żonę nie tylko dla seksu, nie pisz o mnie takich głupot jak mnie nie znasz, ogulnie uważam, że kobieta to cudowna "rzecz", nie ma nic piękniejszego w tym życiu niż bycie w związku małżeńskim z piękną kobietą, pisze piękną bo w życiu trzeba dążyć do piękna, w niebie będzie samo piękno bez kompleksów więc w życiu też trzeba do tego dążyć. Wiem, że tu na ziemi mamy kompleksy ale to jest właśnie piekne, że kobieta pomimo kompleksów potrafi zachować piękno co nie?

Co do shizofrenii to mam ją zdiagnozowana, cierpie na objawy negatywne, więc jest to poważny problem szczególnie dla faceta... A Ty jakie masz objawy?

Ogulnie u mnie shizofrenia to nie aż taki duży problem, jestem tylko osłabony i mam brak motywacji, bardziej mam problem z nerwicą natręctw, przez nią jestem nerwowy i natrectwa utrudniają mi funkcjonowanie.

Zawsze marzyłem żeby mieć piekna żonę, dużo dzieci i być poprostu szczęśliwym, związek małżeński to wyzwanie ale też piękna rzecz i w moim przypadku brak tego utrudni mi zbawienie bo zawsze o tym marzyłem a jak marzeń nie da się spełnić to nie ma po co żyć, nie ma po co się starać...

A tak wogule to masz męża, funkcjonujesz jakoś?

Wt lip 17, 2018 10:29 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
f.kos napisał(a):
Co do shizofrenii to mam ją zdiagnozowana, cierpie na objawy negatywne, więc jest to poważny problem szczególnie dla faceta... A Ty jakie masz objawy?

F.kos, dlaczego podajesz takie informacje które nie są prawdziwe? W jednym z wątków tutaj dyskutowaliśmy i są tam słowa napisane przez Ciebie że nie masz zdiagnozowanej schizofrenii, że żaden lekarz specjalista Cię nie zdiagnozował, że tylko myślałeś że masz schizę bo wymyślileś sobie że cierpisz na jakieś objawy negatywne schizofrenii, a nigdy w życiu nie miałeś nawet epizodu psychozy ani urojeń. Proszę, nie wmawiaj sobie i innym czegoś co nie jest prawdziwe.

Ja mam 20 lat wyrwane z życia i pobyt w psychiatryku, ciężki i trudny przebieg choroby króra niemal mnie zabiła i wpędziła w stan krytyczny, a na wiele lat uniemożliwiła normalne funkcjonowanie. Mam wszystko co można sobie na temat schizofrenii opisać, przeszłam wszelkie i różne objawy / symptomy.

Cytuj:
Ogulnie u mnie shizofrenia to nie aż taki duży problem, jestem tylko osłabony i mam brak motywacji, bardziej mam problem z nerwicą natręctw, przez nią jestem nerwowy i natrectwa utrudniają mi funkcjonowanie.

F.kos, przedstaw proszę zdjęcie Twojej dokumentacji medycznej / raportów lekarza specjalisty psychiatry z pieczątką i podpisem, a także zdjęcie Twojej diagnozy, ja mogę to tutaj na forum przedstawić. Bowiem nie wiem co jest prawdziwe w tym co piszesz. Zapytałam Cię wtedy czy masz schizofrenię i zaprzeczyłeś tutaj publicznie, wyjaśniając że nigdy nie miałeś ezpizodu psychozy a tylko sam sobie okresliłeś że masz schizę bo masz brak motywacji, zdiagnozowałeś się czytając internet? Czy wiesz co to jest schizofrenia i czym naprawdę się objawia? Polecam film - Piękny Umysł, ja tam widziałam siebie samą. Niesamowity obraz jak dla mnie, bo niemal opisujący również mnie.

Cytuj:
Zawsze marzyłem żeby mieć piekna żonę, dużo dzieci i być poprostu szczęśliwym, związek małżeński to wyzwanie ale też piękna rzecz i w moim przypadku brak tego utrudni mi zbawienie bo zawsze o tym marzyłem a jak marzeń nie da się spełnić to nie ma po co żyć, nie ma po co się starać...

F.kos, czy prosisz Boga aby wskazał Ci Twoją ścieżkę powołania? Bo dla mnie rozeznanie swojego powołania stało się najważniejsza rzeczą w życiu i taką powinno być dla katolika. Bowiem my mamy wypełniać wolę Boga a nie swoją własną, my mamy wypełniać ten scenariusz który Bóg dla nas zamierzył, a nie pisać nasze własne scenariusze. Pytaj Boga na modlitwie aby dał Ci łaskę rozeznania swojego powolania.

Cytuj:
A tak wogule to masz męża, funkcjonujesz jakoś?

Nie mam męża. Nie mam pracy. I nie mam perspektyw ani na jedno ani na drugie.

Cytuj:
Chce mieć żonę nie tylko dla seksu, nie pisz o mnie takich głupot jak mnie nie znasz

F.kos, to co piszesz tutaj daje pewien pogląd, piszesz o małżeństwie raczej tylko w odniesieniu do seksu, piszesz sporo o seksualności i ten motyw jest przewodni w Twoich wypowiedziach, nie bądź oburzony zatem że ktoś właśnie w taki sposób odczytuje Twoją chęć do ożenku. Raczej nic nie piszesz o innych i fundamentalnych podstawach małżeństwa, ale tylko seks i seks i piękna żona do seksu. Bo piękna kobieta Cię podnieci i da erekcję a przy tej brzydszej boisz się że nie da rady? Rozmawiajmy szczerze i otwarcie.

I czy Ty ogólnie jesteś naprawdę przystojnym i postawnym mężczyzną aby wymagać tylko pięknej żony bo Ci się należy?

Cytuj:
nie ma nic piękniejszego w tym życiu niż bycie w związku małżeńskim z piękną kobietą

Nie, są rzeczy piekniejsze i bardzo idealizujesz. Ważne jest aby być z odpowiednią osobą, z kimś kto będzie Twoim prawdziwym przyjacielem na ściezkach życia, z kimś kto będzie Cię wspierał, kto da Ci szczęście poprzez swoją duszę, osobowość, poprzez ciekawe i piękne wnętrze które możesz odkrywać jak inne światy. Piękno ciała tak szybko przemija. Jeśli opierasz wspólne życie z kobietą tylko na jej atrakcyjności fizycznej, to jest to bardzo krucha podstawa. Małżeństwo to wspólna droga do swiętości. Droga do Królestwa.

Wt lip 17, 2018 11:08 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Mam shizofrenie (objawy negatywne), w innym wątku nie pamiętam ale pisałem, że nie miałem nigdy psychozy ani urojeń bo nie miałem, mam tylko objawy negatywne, osłabienie i brak motywacji, nigdy nie miałem psychozy czy czegoś takiego, wydaje mi sie, że osłabienie może być powodem do stwierdzenia shizofrenii u mnie to było totalne osłabienie i brak motywacji, szkoda gadać.
Lekarze mi tak powiedzieli, że mam shizofrenie bo mam objawy negatywne, więc po jakimś czasie uznałem, że mają racje, ale nie miałem nigdy żadnej psychozy a tak wogule to co to takiego psychoza, mi się wydaje, że jak człowiekowi się wydaje że jest w innym świecie to ma psychozę albo jakieś urojenia.

Cytuj:
I czy Ty ogólnie jesteś naprawdę przystojnym i postawnym mężczyzną aby wymagać tylko pięknej żony bo Ci się należy?

No właśnie nie koniecznie, między innymi przez chorobę ale może się zmienie.

Co do twoich problemów to zawsze możesz liczyć tak jak ja na to, że Bóg w niebie wynagrodzi Ci Twoje cierpienie, nie wiem czy tak będzie ale nie znamy nieba więc może tak tam być, może będziesz ponad innymi duszami bo sobie na to zasłużyłaś, wiem że już pisaliście, że cierpienie nie jest zasługą ale nie wierze, że ktoś cierpi słusznie na nic, NIE UWIERZE W TO!
Poza tym gdzieś w internecie wyczytałem , że na sądzie ostatecznym Bóg wywyższył tych, którzy mieli ciężko w życiu i z pozoru wydawali się złymi ludźmi.

Wt lip 17, 2018 11:37 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Lekarze mi tak powiedzieli, że mam shizofrenie bo mam objawy negatywne

Jacy lekarze? Mozesz przedstawić mi swoją diagnozę? Lekarz diagnozuje. F.kos, kiedy dyskutowalismy w tamtym wątku, zapytałam Cię na jakiej podstawie lekarz zdiagnozował u Ciebie schizofrenię jeśli nigdy nie miałeś żadnego epizodu psychozy / urojeń, a Ty odpowiedziałeś że nie jesteś zdiagnozowany na schizofrenię przez lekarza, ale że tylko myślaleś że masz schizę bo odczuwasz brak motywacji.

f.kos napisał(a):
Mam shizofrenie (objawy negatywne), w innym wątku nie pamiętam ale pisałem, że nie miałem nigdy psychozy ani urojeń bo nie miałem, mam tylko objawy negatywne, osłabienie i brak motywacji, nigdy nie miałem psychozy czy czegoś takiego, wydaje mi sie, że osłabienie może być powodem do stwierdzenia shizofrenii u mnie to było totalne osłabienie i brak motywacji, szkoda gadać.

F.kos, ale to nie są objawy schizofrenii. Brak motywacji czy osłabienie nie są podstawą do zdiagnozowania komuś schizofrenii. Ta choroba polega na czymś innym.

Cytuj:
No właśnie nie koniecznie, między innymi przez chorobę ale może się zmienie.

Choroba miałaby sprawić że nie jesteś przystojny i postawny? Czy może raczej z natury nie jesteś przystojny. A jeśli nie jesteś przystojny to możesz nie zdobyć pięknej żony bo jej się nie spodobasz. Kobieta która jest piękna, seksowna i atrakcyjna może wybierać wśród mężczyzn.

Cytuj:
Co do twoich problemów to zawsze możesz liczyć tak jak ja na to, że Bóg w niebie wynagrodzi Ci Twoje cierpienie

Bóg jest nagrodą największą. I nie ma nic większego nad Boga. Nie ma większego szczęścia niż przebywanie z Bogiem, to będzie największa nagroda w Niebie, co więcej potrzeba? Nic ponadto.

Cytuj:
może będziesz ponad innymi duszami bo sobie na to zasłużyłaś

Nie, nie chcę czegoś takiego aby być ponad kimś, na nic nie zasługuję.

Cytuj:
że cierpienie nie jest zasługą ale nie wierze, że ktoś cierpi słusznie na nic, NIE UWIERZE W TO!

Cierpienie może być zasługą wtedy kiedy to cieprpienie ktoś ofiarowuje Bogu, z miłości, za inne dusze.

Cytuj:
Poza tym gdzieś w internecie wyczytałem , że na sądzie ostatecznym Bóg wywyższył tych, którzy mieli ciężko w życiu i z pozoru wydawali się złymi ludźmi.

A cóż to za rewelacja? Nieprawdziwa raczej. Opis Sądu Ostatecznego mamy w Ewangelii, tego się tylko trzymajmy.

Wt lip 17, 2018 11:55 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Jacy lekarze? Mozesz przedstawić mi swoją diagnozę? Lekarz diagnozuje. F.kos, kiedy dyskutowalismy w tamtym wątku, zapytałam Cię na jakiej podstawie lekarz zdiagnozował u Ciebie schizofrenię jeśli nigdy nie miałeś żadnego epizodu psychozy / urojeń, a Ty odpowiedziałeś że nie jesteś zdiagnozowany na schizofrenię przez lekarza, ale że tylko myślaleś że masz schizę bo odczuwasz brak motywacji.

Ale u mnie te objawy negatywne były tak nasilone, że uznałem że to shizofrenia, tak mi lekarze powiedzieli, że same objawy negatywne mogą być podstawą do zdiagnozowania shizofrenii, byli to lekarze psychiatrzy.

Co do tego co powiedziałem w innym wątku to jest inna skomplikowana sprawa ale nie będę o tym pisał bo to zbyt skomplikowane.

A co musi być żeby zdiagnozować shizofrenie, przecież w shizofrenii występują same objawy negatywne i jak ktoś je ma to ma shizofrenie?

Cytuj:
Choroba miałaby sprawić że nie jesteś przystojny i postawny? Czy może raczej z natury nie jesteś przystojny. A jeśli nie jesteś przystojny to możesz nie zdobyć pięknej żony bo jej się nie spodobasz. Kobieta która jest piękna, seksowna i atrakcyjna może wybierać wśród mężczyzn.

Jakbym był zdrowy to do tej pory pewnie byłbym przystojnym i porządnym facetem a tak to jestem nikim, choroba uniemożliwiła mi zmianę siebie bo zamiast się rozwijać to ja chodowałem.

Wt lip 17, 2018 12:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
f.kos napisał(a):
Ale u mnie te objawy negatywne były tak nasilone, że uznałem że to shizofrenia

F.kos, wybacz ale nie daję wiary w to co piszesz. Sam uznałeś?!? Ja przez 20 lat nie byłam nawet świadoma swojej własnej choroby, dopiero niedawno uzyskałam świadomość a Ty byłeś pewien że masz schizę tylko po tym że rozpoznałeś w sobie jakieś negatywne objawy? Zdiagnozowałeś siebie sam a lekarze(?!?) tylko to potwierdzili? Ty w ogóle wiesz czym objawia się schizofrenia i jaka to jest choroba?

Cytuj:
tak mi lekarze powiedzieli, że same objawy negatywne mogą być podstawą do zdiagnozowania shizofrenii, byli to lekarze psychiatrzy

Lekarze? Byłeś u kilku lekarzy? Masz tę diagnozę na piśmie, możesz mi to przesłać? Bo lekarz wystawia diagnozę na piśmie. Nie daję wiary temu że lekarze psychiatrzy diagnozują kogoś na schizofrenię tylko na podstawie tego iż ta osoba czuje osłabienie i brak motywacji. Osłabienie i brak motywacji może być spowodowany tysiącem rzeczy wogóle nie związanym z chorobą psychiczną. F.kos, pisz prawdę i prześlij tę diagnozę. Idz do dobrego psychologa, powiedz że czujesz się osłabiony, że brak Ci motywacji, podejmij psychoterapię o ile to będzie konieczne.

Cytuj:
A co musi być żeby zdiagnozować shizofrenie, przecież w shizofrenii występują same objawy negatywne i jak ktoś je ma to ma shizofrenie?

Schizofrenia powoduje same objawy negatywne?!? Ty wiesz o czym piszesz? Schizofrenia zazwyczaj powoduje najpierw same objawy pozytywne jak stany psychozy i urojeń. Schizofrenia jest ogólnie chorobą polegającą na tym iż dana osoba ma urojenia, głosy, odrywa się od rzeczywistości, żyje w innym świecie, rozpad osobowości, brak realnego kontaktu z rzeczywistością, oderwanie od emocji, oderwanie od własnej tożsamości. Wiele można by wymieniać.

Cytuj:
Co do tego co powiedziałem w innym wątku to jest inna skomplikowana sprawa ale nie będę o tym pisał bo to zbyt skomplikowane.

Nic tam nie było skomplikowanego, sam przyznałeś w tamtym wątku że sobie wymyślileś i wmówiłeś tę schizofrenię, ale nie jesteś zdiagnozowany.

Cytuj:
Jakbym był zdrowy to do tej pory pewnie byłbym przystojnym i porządnym facetem a tak to jestem nikim, choroba uniemożliwiła
mi zmianę siebie bo zamiast się rozwijać to ja chodowałem.

F.kos, - przystojny - to sprawa wyglądu. Jesli nie jesteś przystojny to po prostu nie jesteś i nic raczej nie pomoże i tego nie zmieni. Chyba że jesteś tego zdania że wypchany portfel uczyni Cię przystojnym w oczach kobiety. Ale nie każdej.

Wt lip 17, 2018 1:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kolejny off top ... myśli niepowiązane

To już ponad rok od nieszczęsnego pożaru wieżowca w Londynie, w którym m.in. zginęła Włoszka Gloria Travisan klik. Ze względu na nagłą śmierć ofiar tego pożaru trudno przypuszczać, że mogli oni w jakikolwiek sposób przygotować się do niej. Ponieważ relacja o kontakcie Glorii z jej bliskimi w ostatnich chwilach została nagłośniona, raczej nie dziwi fakt, że został utworzony upamiętniający profil FB klik "In memoriam" (na zawsze pozostanie w naszej pamięci). Jest to status, którego utworzenie jest opisane w regulaminie FB klik i najlepiej powinni zadbać o niego sami właściciele kont FB (tzn. sporządzić swoisty testament dotyczący wirtualnego życia :mrgreen: - to wcale nie jest głupie, zwłaszcza, że sporo osób ma bogaty dorobek rozrzucony na rozległych fejsbukowych łanach ). W pytaniach związanych ze statusem "In memoriam" pojawia się problem: "Co zrobić, jeśli zmarła osoba pojawia się w obszarach publicznych na Facebooku, takich jak propozycje osób, które możesz znać, reklamy czy przypomnienia o urodzinach?" Hmm...czyli mamy do czynienia z możliwością wirtualnego "zmartwychwstania" w świecie FB, i innych przekrętów z przyjmowaniem cudzego życia. 8O :?

Cz lip 26, 2018 1:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ludzik napisał(a):
ciach - masz zakaz pisania w tym wątku (merss)

W tym wątku można mieć jakieś zakazy?
8O

Pt lip 27, 2018 9:40 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2836 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 185, 186, 187, 188, 189, 190  Następna strona