Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr gru 12, 2018 2:39 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2841 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 186, 187, 188, 189, 190  Następna strona
 Off top ... myśli niepowiązane. 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Można, jeśli myśli są powiązane. A jak są splątane trollmonotematycznie mozna zobaczyć drzwi. Nudzisz się, czy chciałaś niepowiązanie pogadać?

Pt lip 27, 2018 9:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie, nie nudzę się. Wpadłam na chwilkę i się zasiedziałam. Zaintrygowała mnie taka reakcja moderacji.

Pt lip 27, 2018 10:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
joannabw napisał(a):
Nie, nie nudzę się. Wpadłam na chwilkę i się zasiedziałam. Zaintrygowała mnie taka reakcja moderacji.

Jeśli jeszcze Cię dziwią absurdy, to przyjmij moje gratulacje. I przybij pionę, nutka dla Ciebie :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=HxGMni4Vij0

Pt lip 27, 2018 10:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mnie nic już nie dziwi, to była tylko ciekawość. Dziękuję za melodyczny akcent w tym wątku.

Pt lip 27, 2018 10:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
joannabw napisał(a):
Mnie nic już nie dziwi, to była tylko ciekawość. Dziękuję za melodyczny akcent w tym wątku.

witaj Joanno.
cały czas trzeba sie dziwić!

So sie 11, 2018 8:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
Odpowiedz z cytatem
zapomniałaś mnie Joannobw?

Pn sie 13, 2018 8:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
https://www.youtube.com/watch?v=KaB4Jvp ... CaUdKeyH6a

N sie 26, 2018 10:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W mijające wakacje nauczyliśmy się samodzielnie kłaść płytki ceramiczne na ścianę (część płytek trzeba było wymienić, więc nie był to zupełnie nowy projekt), przycinać je (!!!), następnie nakładać fugi. Wszystko wyszło całkiem, całkiem. Myślę, że fachowiec by się nie powstydził! Jak się okazało, wisienką na torcie było ostateczne oczyszczenie płytek i doprowadzenie ich do połysku, gdy fugi już wyschły. Początkowo myśleliśmy, że wystarczy dobrze oczyścić płytki na mokro tuż po założeniu fug, jednak gdy te wyschły, okazało się, na płytkach powstała cieniutka warstwa jakiegoś materiału pochodzącego z fug. Przez nią płytki nie błyszczały tak jak powinny były (chociaż jednak troszkę błyszczały), a pod palcem można było wyczuć obecność jakiegoś delikatnego, twardego osadu. Nie można było go po prostu zmyć wodą z detergentem. Trzeba było użyć skrobaczki z żyletką, ostrą gąbkę, a nawet papier ścierny drobnoziarnisty. Ewentualnie można było jeszcze zastosować komercyjny zmywacz osadu z płytek ceramicznych, ale nie mieliśmy go w domu i nie chciało się nam go szukać w sklepach. Może to ostateczne oczyszczanie płytek nie było potrzebne, bo zabrało jednak sporo czasu, a różnicę mógł dostrzec tylko ten, kto zna się na rzeczy, jednak jest z niego pewna satysfakcja związana z poczuciem należycie wykonanej pracy (do końca). Teraz zastanawiam się, czy Pan Jezus zwracał uwagę na szczegóły w swojej ziemskiej pracy, czy raczej ignorował je. Czasami wydaje mi się, że potrzeba sporej pokory, by nie koncentrować się na nich, tylko widzieć sprawy w większej perspektywie. :buja:

Wt wrz 04, 2018 5:08 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
To chyba jedyne miejsce na forum, w którym można coś takiego napisać, w każdym razie najstosowniejsze. No, może mógłbym jeszcze założyć swój wątek i tam się rozpisać, ale nie chcę.

Mam straszną zapaść. Brak wiary w siebie, brak wiary w Boga, poza jakimiś zrywami, kiedy wydaje mi się, że wszystko trafia na swoje miejsce i ma sens. Przyjemne momenty wewnętrznego spokoju, świadomość, że koniec końców chodzi o coś więcej niż proza życia – że brak znaczenia w świecie, no właśnie, nie ma w istocie znaczenia. Ot, kompensacyjny mechanizm. Męczące błędne koło. I ciągle powracające ciężkie, czarne myśli, nierzadko pełne złych emocji. A czasami wpędzające w apatię; dzisiaj raczej to drugie.

Chyba już inaczej nie umiem przeczołgać się przez życie jak tymi fazami, całkowitej zapaści i jakichś błysków wiary. To też męczy – że mimo niewpisania się w standardy świata, duchowo też przedstawiam prawie obraz ziemi jałowej, a i inne demony mnie dręczą. No i pytanie, czy się doczołgam do końca, nie robiąc po drodze czegoś głupiego?

Pn wrz 10, 2018 12:08 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
https://www.youtube.com/watch?v=8UM0uvO8uA0

Pn wrz 10, 2018 6:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
https://www.youtube.com/watch?v=Z2jmzM0oN1E

Pn wrz 10, 2018 6:42 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
1 Ciekawe, jaki rodzaj kosmografii (wyobrażenie o funkcjonowaniu świata) prezentują tzw. płaskoziemcy. Lud słowiański wyobrażał sobie sklepienie, jako kopułowatą pokrywę, na której krańcach można chwycić nieba a nawet na nie wejść (w mitologii Korei spotykamy się z olbrzymem podtrzymującym horyzont) natomiast gwiazdy były otworami w sklepieniu. Natomiast błyskanie się nieba i spadanie meteorów i gwiazd było tłumaczone, jako pęknięcie tej pokrywy. Zastanawiające są wpływy germańsko-fińskie, które zostały przejęte przez Słowian tzn. sklepienie jest zawieszone na słupie (słup był też charakterystyczny dla kultu pogańskiego w Polsce tj. Świętowit - Welles) natomiast główka gwoździa była gwiazda polarna w okuł, której kręciły się gwiazdy.

2W zasadzie, jeżeli ktoś desperacko potrzebuje drugiej osoby w swoim życiu a ma w swoim otoczeniu jakąś pannę, którą jest zauroczony może zawsze skorzystać z czarów takich, jakie odprawiają małoruskie dziewczęta tzn. podobno zbierają pył z obuwia wybranka(lub nitkę z czapki ukochanego) i łączą to z baryłką wosku, po czym wypowiadają takowe zaklęcie:
„Żeby Cię tak piekło (w tęsknocie) za mną jak topnieje ten wosk.”
Ciekawe czy istnieją na tym forum aż tacy desperaci?

3 W ogóle czy nie jest tak, że osoby o niskim powodzeniu trafiają źle –no, bo sorry, ale jednostki płci przeciwnej nie wykazują nimi uwagi i przez to mają mniejsze doświadczenie i obycie z ludźmi, co prowadzi do błędnych wyborów <sugeruje się tu przykładem mojej matki, która wyraźnie powiedziała, że mój ojciec jest jej największym błędem życiowym>.
Swoją drogą, jeśli Bóg mi dałby wybór między byciem z osobą choleryczną a byciem samemu do końca życia wybrałbym: samotność.(To jest moje zdanie, którego nie zmienię nigdy)

Pn paź 01, 2018 5:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Z jednego młodzieżowego filmu: "mam świetną dziewczynę, kocha mnie za to jakim udaję że jestem" :P

Wt paź 02, 2018 9:53 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Błędem, który często popełniają osoby cierpiące na problemy z poczuciem własnej wartości, jest przekonanie, że jesteśmy godni szacunku tylko wtedy, gdy jesteśmy godni podziwu. CHRISTOPHE ANDRE

Śr paź 03, 2018 9:25 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W filmie "Konopielka" jest taka scena w której wiejski dziad prorokuje ponurą przyszłość. Kiedyś ta scena wydawała się śmieszna, absurdalna i pokazująca ciemnotę wieśniaków. Dzisiaj połowa tych rzeczy to właściwie norma. Brakuje tylko latających wilków.

So paź 06, 2018 1:51 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2841 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 186, 187, 188, 189, 190  Następna strona