Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt lip 20, 2018 10:08 pm

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona
 Czy Jezus jest wszechwiedzący? 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Post Re: Czy Jezus jest wszechwiedzący?
Maxik napisał(a):
Jeżeli są 3 odrębne osoby Boskie, to każda z nich jest Bogiem.1+1+1=3.Ty twierdzisz, że wynik to 1.
Masz do tego prawo, ale nic nie zmieni faktu, że już na poziomie 2 klasy szkoły klasy podstawowej taka wiedza funkcjonuje.Jak widać Twoja znajomość tego przedmiotu utknęła gdzieś w okolicach zerówki.

No przykro mi, ale dzieci w drugiej klasie nie znają pojęcia nieskończoności. Tego znacznie później się uczy. Masz jakąś maturę za sobą, czy skończyłeś edukację na podstawówce? ;-)
Cytuj:
Cytuj:
. Bóg jest nieskończonością - tak?
Jeśli przemnożysz nieskończoność przez 3 jaki wynik uzyskasz? Uwaga podpowiadam.. Nieskończoność. Jak znam życie, płaskoziemcowi wyjdzie z iloczynu coś 3 razy większego niż nieskończoność, co oczywiście jest totalną bzdurą.

Nie, Bóg jest jeden jako . 1 .

Określ Jego granice - umieść Go w czasie i przestrzeni.
Nieskończoność matematyczna też jest jedna, nie ma iluś nieskończoności.

So sty 13, 2018 11:13 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Maxik napisał(a):
Cytuj:
Cały dowcip polega na tym że NIE. Trzech bogów to jet niestety ale Twój pomysł.

Nic ci to nie da, że będziesz zaprzeczał.

Powtórzę tylko waszą definicję:

Cytuj:
. KKK 253 Trójca jest jednością. Nie wyznajemy trzech bogów, ale jednego Boga w trzech Osobach: "Trójcę współistotną" Synod Toledański XI (675):. Osoby Boskie nie dzielą między siebie jedynej Boskości, ale każda z nich jest całym Bogiem: "

Pierwsze zdanie brzmi: "nie wyznajemy trzech Bogów", po czy jak gdyby nigdy nic, katechizm stwierdza:"każda z nich ( osób) jest całym Bogiem".

Tutaj sprawa jest bezdyskusyjna.

Bezdyskusyjne jest to, że cytując ten fragment Katechizmu pominąłeś całe wyjaśnienie podane przez Sobór:

KKK 253 Trójca jest jednością. Nie wyznajemy trzech bogów, ale jednego :no: :no: Boga w trzech Osobach: "Trójcę współistotną" Synod Toledański XI (675):. Osoby Boskie nie dzielą między siebie jedynej Boskości, ale każda z nich jest całym Bogiem: "Ojciec jest tym samym, co Syn, Syn tym samym, co Ojciec, Duch Święty tym samym, co Ojciec i Syn, to znaczy jednym Bogiem co do natury" (DS 530. Sobór Konstantynopolitański II (553): DS 421). "Każda z trzech Osób jest tą rzeczywistością, to znaczy substancją, istotą lub naturą Bożą" (Synod Toledański XI (675).

No, ale nie dziwię się. Musiałbyś przyznać, że polemizujesz ze swoją wizją, a nie rzeczywistym nauczaniem o Trójcy.

So sty 13, 2018 11:18 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

PeterW napisał(a):

Nieskończoności jest nieskończenie wiele panie nałkofcu. Nieskończoności są różne, mają różne moce, różne nieskończoności można porównywać, wykonywać na nich pewne operacje itp. Np. najmniejsza nieskończoność to zbiór liczb naturalnych o mocy alef zero.

I taki wierszyk dedykowany wszystkim niełókom i nałkofcom

Moc jest to klasa równoważności
Zbioru w relacji równoliczności.
Dla zbiorów, co są w tej samej klasie
Zawsze bijekcję utworzyć da się.
Funkcja ta, która ma być bijekcją
Musi injekcją być i surjekcją.
Że jest injekcją, to w innych słowach
Znaczy, że jest różnowartościowa.
Nazwa surjekcja oznacza zdanie
Że jest to na zbiór odwzorowanie.
Zbiory bywają zwykle dzielone
Na te skończone i nieskończone.
Zwłaszcza te drugie nas zadziwiają
Bo całkiem inne własności mają.
Mówimy, że zbiór jest przeliczalny
Gdy ma moc zbioru liczb naturalnych.
Te zbiory liczb są z nim równoliczne:
Wymierne oraz algebraiczne.
Tę moc przebadał Cantor dopiero
I ją oznaczył przez alef zero.
Są jeszcze inne nieskończoności
Które niezwykłe mają własności.
No, bo na przykład, kto by powiedział
Że równej mocy jest każdy przedział?
Lub czy to fakt jest dość oczywisty
Że tyleż jest też liczb rzeczywistych?
Punktów na prostej? A i do tego
Podzbiorów zbioru przeliczalnego?
Moc tę continuum nazywamy
Oraz literą c oznaczamy.
Gdy większe chcemy uzyskać moce
Musimy liczbę 2 podnieść do c.
Tyle podzbiorów, co każdy przyzna
Ma zbiór R kwadrat czyli płaszczyzna.
Gdy 2 do mocy tej podniesiemy -
Kolejną, większą moc dostaniemy.
Czynność tę można kontynuować
I dalsze moce tak konstruować.
Tak otrzymamy ciąg nieskończony
Z coraz to większych mocy tworzony.
Więc można podać do wiadomości:
Jest nieskończoność nieskończoności!

So sty 13, 2018 1:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Tomcio Paluszek napisał(a):
Więc można podać do wiadomości:
Jest nieskończoność nieskończoności!

Tak stwierdził Cantor i oszalał od tego (podobnie jak oszalał Nietzche z innego powodu), a Dawid Hilberta powiedział: "Nikt nie wygna nas z raju stworzonego przez Cantora", jakiego raju? raczej piekła.
Jak by tak się rozeznać, to okazuje się że jest logiczna niemożliwością skonstruować zbiór o mocy większej od continuum(!). Czyli są tylko dwie nieskończoności: Alef0 - ogarnialna dla człowieka jako ciąg z początkiem a bez końca i Continuum - nieogarnialna dla człowieka. Nieskończoności: potencjalna i aktualna.

So sty 13, 2018 1:31 pm
Milczek
Milczek

1)
Maxik napisał(a):
A Ty zamiast merytorycznie polemizować i odpowiedzieć na Filipian 2:5 - 7.i bawisz się teraz w jakieś gierki psychologiczne.

Odpowiedziałem Ci na Filipian i odpowiedzi nie zmieniam, fragment ten pokazuje nie tylko to, że Jezus jest równy Bogu ale też, że przyjmuje naturę ludzką.

Jeśli twoja odpowiedź polega na stwierdzeniu:
Maxik napisał(a):
Jeżeli przybrał naturę człowieka, to nie mógł mieć jednocześnie natury Boga.(...) Taką możliwość odrzucam jako kompletnie paradoksalną.
to nie mamy możliwości merytorycznej dyskusji. Pamiętaj jednak, że twoje poczucie czy coś jest intuicyjnie sensowne nie decyduje o rzeczywistości.

2)
Maxik napisał(a):
Inaczej.Pokaż mi takie wersy, które potwierdzą jednoznacznie to, co tutaj napisałeś.
Co znaczy potwierdzą jednoznacznie? Jakiego cytatu Ci nie podamy to tak zmienisz definicje słów, żeby wyszło na Twoje. W ten sposób lądujemy w punkcie wyjścia.

3) Najważniejsze:
Uznłeś mój wpis:
Cytuj:
Załóż sobie (roboczo), że dogmat o dwóch naturach (i w pakiecie o Trójcy) jest prawdziwy.(...)
za atak na siebie. Moja propozycja to było danie Ci jedynego oręża, którym możesz coś zdziałać. Na razie wydaje Ci się, że pokazujesz nam cytaty które godzą w naszą wiarę ale one tylko godzą w to w co Ty sobie wyobrażasz, że my wierzymy. Na poprzednich 4 stronach dyskusji masz podane odpowiedzi na chyba każde swoje pytanie, tylko nie chcesz uznać że to są nasze odpowiedzi.

Nie wymagam od Ciebie (na razie) przyjęcia naszej wiary, ale przyjęcia aksjomatu dzieki któremu będziemy w stanie nawiązać w ogóle jakąkolwiek komunikacje.

Może nie chcesz tego zrobić bo nie możesz ogarnąć nauki o Trójcy i wcieleniu Jezusa. Spokojnie nic w tym złego, że nie ogarniasz - jak pisałem, nikt tego do końca nie rozumie. Pytaj a my postaramy się wytłumaczyć to co będziemy w stanie.

Na początek jeden filmik https://www.youtube.com/watch?v=xvQyURBqdJI, nie za dużo ale tyle na szybko znalazłem.
Najważniejsza chyba myśl: "Jeśli to nie Bóg nas zbawił w Jezusie to czy możemy się naprawdę uważać za zbawionych"

So sty 13, 2018 2:55 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

@Tomcio Paluszek
Drogi doktorze Paluszku.. Jak się wchodzi między wódkę a zakąskę, należy się głębiej zastanowić o co dotyczy spór i nie wyskakiwać nie do końca pełnymi informacjami, ba! w pewnym sensie nawet zafałszowanymi, poprzez pominięcie niewygodnych faktów. Otóż drogi Doktorze - Cantor rozwijał także hm.. "coś" co nazywał Nieskończonością Absolutną.. Pozwolę sobie na cytat (nie uważam się za omnibusa, wbrew temu co szanowny Doktor imputuje, więc sobie poguglałem - domyślam, się że szanownemu Doktorowi wyłączono google, stąd te niedopowiedzenia) z recenzji Mikołaja Marceli książki: J. Barrow, "Mroczne miraże nieskończoności"

Cytuj:
Oprócz nieskończoności matematycznych i fizycznych został ostatni poziom nieskończoności – kosmiczna wszechobecność wszystkiego – Bóg. Cantor zaznaczał, że w tym kontekście nieskończoność aktualna „jest realizowana w najpełniejszej postaci, w zupełnie niezależnej istocie z innego świata, w Deo” (s.91) i nazwał ją Nieskończonością Absolutną. Jednak, jak pisze Barrow, jest to aspekt nieskończoności „najlepiej znany, najbardziej kontrowersyjny i najmniej poddający się badaniom” (s. 105), który uznany może być za kwestię wiary, stan umysłu lub mistyczne odczucie Wszechświata. Oczywiście, historia pełna jest prób udowodnienia istnienia Nieskończoności Absolutnej, począwszy od dowodu ontologicznego św. Anzelma, a kończąc na dowodzie Kurta Gödela. Problem pozostaje tu nieustannie jeden: wszystkie dowody „tak naprawdę pokazują tylko, że jeśli mogłaby istnieć istota wszechmocna, to istota ta nieodzownie istnieje. Owo pierwsze jeśli to bardzo wielkie założenie i wymaga co najmniej takiego dowodu, jak istnienie samego Boga” (s. 107). Cantor pouczał, że Nieskończoność Absolutna w matematyce pozostaje poza zdolnością określenia lub przedstawienia, jednak wydaje się, że podobnie rzecz się ma we wszystkich innych dziedzinach...

So sty 13, 2018 3:10 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: nie chcę podawać
PeterW napisał(a):
Maxik napisał(a):
Jeżeli są 3 odrębne osoby Boskie, to każda z nich jest Bogiem.1+1+1=3.Ty twierdzisz, że wynik to 1.
Masz do tego prawo, ale nic nie zmieni faktu, że już na poziomie 2 klasy szkoły klasy podstawowej taka wiedza funkcjonuje.Jak widać Twoja znajomość tego przedmiotu utknęła gdzieś w okolicach zerówki.

No przykro mi, ale dzieci w drugiej klasie nie znają pojęcia nieskończoności. Tego znacznie później się uczy. Masz jakąś maturę za sobą, czy skończyłeś edukację na podstawówce? ;-)
.

Jestem na tyle wyedukowany, ażeby bez problemu dodać do siebie trzy jedynki i podać prawidłowy wynik.Jeżeli jesteś taki zdolny, to powinieneś umieć zrobić to samo.Podasz w końcu ten wynik, czy dalej będziesz się migać w nieskończoność? :-D

Cytuj:
.
Określ Jego granice - umieść Go w czasie i przestrzeni.

A po co?
Wystarczy że przeczytam o Nim w katechiźmie.
Tam jest wszystko "jasne".

Yarpen_Zirgin napisał(a):
. "Ojciec jest tym samym, co Syn, Syn tym samym, co Ojciec, Duch Święty tym samym, co Ojciec i Syn, to znaczy jednym Bogiem co do natury" (DS 530. Sobór Konstantynopolitański II (553): DS 421). "Każda z trzech Osób jest tą rzeczywistością, to znaczy substancją, istotą lub naturą Bożą" (Synod Toledański XI (675).

Czy jest coś w tym cytacie co przeczy temu co napisałem?Jeżeli tak, to konkretnie poproszę.

Jim napisał(a):
.
Odpowiedziałem Ci na Filipian i odpowiedzi nie zmieniam, fragment ten pokazuje nie tylko to, że Jezus jest równy Bogu ale też, że przyjmuje naturę ludzką.

Powtarzanie w kółko tego samego nic nie zmienia.

Zacznijmy od początku.

Definicję natury poproszę.

Konkretnie, co wchodzi w jej zakres i jakie są jej podstawy w Piśmie.

Cytuj:
.
to nie mamy możliwości merytorycznej dyskusji. Pamiętaj jednak, że twoje poczucie czy coś jest intuicyjnie sensowne nie decyduje o rzeczywistości

Przeważnie jest tak, że to co intuicyjnie sensowne nie jest intuicyjnie bezsensowne.

Cytuj:
.
Co znaczy potwierdzą jednoznacznie? Jakiego cytatu Ci nie podamy to tak zmienisz definicje słów, żeby wyszło na Twoje. W ten sposób lądujemy w punkcie wyjścia.

Gdzie zmieniłem definicję?

Cytuj:
. za atak na siebie. Moja propozycja to było danie Ci jedynego oręża, którym możesz coś zdziałać. Na razie wydaje Ci się, że pokazujesz nam cytaty które godzą w naszą wiarę ale one tylko godzą w to w co Ty sobie wyobrażasz, że my wierzymy. Na poprzednich 4 stronach dyskusji masz podane odpowiedzi na chyba każde swoje pytanie, tylko nie chcesz uznać że to są nasze odpowiedzi.

Na walkę z sofizmatami najlepszą metodą jest uściślanie swoich pojęć.

Dlatego:

Proszę wskazać w takim razie definicję słów: poddany, głowa, większy, sługa.Wszystkie są określeniami w relacji Ojciec/Syn.

Cytuj:
.
Nie wymagam od Ciebie (na razie) przyjęcia naszej wiary, ale przyjęcia aksjomatu dzieki któremu będziemy w stanie nawiązać w ogóle jakąkolwiek komunikacje.

Może nie chcesz tego zrobić bo nie możesz ogarnąć nauki o Trójcy i wcieleniu Jezusa. Spokojnie nic w tym złego, że nie ogarniasz - jak pisałem, nikt tego do końca nie rozumie. Pytaj a my postaramy się wytłumaczyć to co będziemy w stanie.

Dziękuję za wyrozumiałość.

Dlatego zacznijmy od początku.
Odpowiedz mi na pytania które zadałem powyżej.

So sty 13, 2018 4:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Naprawdę nie mam czasu na Twoje rżnięcie głupa. Jak wół tam stoi, że "Ojciec jest tym samym, co Syn, Syn tym samym, co Ojciec, Duch Święty tym samym, co Ojciec i Syn, to znaczy jednym Bogiem co do natury", a nie, jak to kłamliwie usiłujesz wmówić, trzema odrębnymi Bogami.

So sty 13, 2018 4:50 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

1)
Maxik napisał(a):
Definicję natury poproszę.
Konkretnie, co wchodzi w jej zakres i jakie są jej podstawy w Piśmie.

Natura czyli zbiór wszystkich cech i własności czegoś. W filizofii Arystotelesa znana raczej pod nazwą forma (i to słowo mamy tu w oryginale). W tym sensie mieć postać/naturę/formę Bożą oznacza dzielić wszytskie cechy z Bogiem (a jest to warunek konieczny i wystarczający bycia Bogiem).
Ale taka ciekawostka (trochę na temat):
Niektóre komentarze (Kalwin) odnoszą ten wers bardziej do chwały jaką miał Jezus i zestawiają go z J 17:5, ale skupmy się bardziej na J 17:1 (generalnie fragment jest o otaczaniu chwałą)
św. Jan napisał(a):
To powiedział Jezus, a podniósłszy oczy ku niebu, rzekł: Ojcze, nadeszła godzina! Otocz swego Syna chwałą, aby Syn Ciebie nią otoczył (J 17:1)

czy Ojciec i Syn mogliby otaczać się nawzajem chwałą jeśli nie byliby równi?

2)
Maxik napisał(a):
Przeważnie jest tak, że to co intuicyjnie sensowne nie jest intuicyjnie bezsensowne.
Co z tego stwierdzenia wynika?

3)
Maxik napisał(a):
Gdzie zmieniłem definicję?

(trochę szerzej)
-- znaczenie równości z Bogiem
-- znaczenie natury
-- to czy dane słowo piszemy dużą czy małą literą wedle uznania
-- tłumaczenie "jam jest"
-- proawdopodobnie znaczenie "otoczyć chwałą" z fragmentu podanego wyżej

4) Mam wrażenie, że jedna myśl nie może do Ciebei dotrzeć: dla nas NIE jest problemem, że Jezus w swojej ludzkiej naturze czegoś nie wie albo nie umie albo traktuje Ojca jako większego od siebie. Rzucanie cytatami w których tak mówi i stwierdzanie "Acha mam was wy głupi trynitarze!" absolutnie nikogo do niczego nie przekona.

So sty 13, 2018 5:09 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Maxik napisał(a):
Cytuj:
.

Jestem na tyle wyedukowany, ażeby bez problemu dodać do siebie trzy jedynki i podać prawidłowy wynik.Jeżeli jesteś taki zdolny, to powinieneś umieć zrobić to samo.Podasz w końcu ten wynik, czy dalej będziesz się migać w nieskończoność? :-D

Przecież podałem: Nieskończoność (∞)

So sty 13, 2018 6:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Maxik napisał(a):

Niniejszym stwierdziłeś że nie rozumiesz Trójcy, to jeszcze nic złego, ja też nie rozumiem, święty Augustyn nie rozumie, Einstein nie rozumie.
Tylko dlaczego twierdzisz że gdy czegoś nie rozumiesz, to nie może istnieć? Tak jakbyś nie rozumiejąc Teorii Względności twierdził że musi być fałszywa. Jakim prawem uważasz że swoim rozumem ogarniasz Boga?? To tak jakby bakteria miała zrozumieć Einsteina. :D

So sty 13, 2018 6:24 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Dlaczego skoro czegoś nie rozumiemy mamy w to wierzyć? nie wymaga, faktem jest że jesteście politeistami i wyznajecie Trzech Bogów i chociażbyście się wili jak węże i pluli jak kobra plująca usiłując wmówić innym że jest inaczej to i tak nic to nie zmienia bo mamy 3 odrębne osoby które co do natury są takim samym Bogiem i to w pełni to sprawa jest zamknięta, to jest politeizm. Tak naprawdę tylko zasłaniacie się faktem że to tajemnica której nie można zrozumieć ale w rzeczywistości można ją zrozumieć...tak jak mówię to jest politeizm i tylko tak na nasze rozumowanie można to wytłumaczyć(3 odrębne osoby=3 bogów), inaczej się nie da a wasz bełkot niczego nie zmienia i radzę się z tym pogodzić.
Jeśli nie rozumiecie tej waszej ,,tajemnicy Trójcy'' to po co w ogóle ją objaśniacie? Potem się wielce dziwicie że ludzie was mają za idiotów.

So sty 13, 2018 7:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dlaczego twierdzisz że nieskończonego Boga można zrozumieć, jak nie rozumiesz zapewne teorii kwantowej?

So sty 13, 2018 8:00 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Nie odpowiada się pytaniem na pytanie.

So sty 13, 2018 8:11 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

King. Jeśli nie rozumiesz swego ograniczenia i wyprowadzasz ciąg logiczny: nie rozumiem, więc nie ma i ja wiem lepiej a wy jesteście zacofanymi katolikami + inne epitety. Jeśli nie rozumiesz, że zapytanie Andy-ego jest pomocnym, służącym wskazaniem tego co wyżej, proszę o odejście od dyskusji w tym wątku, bo na nic innego niż trollowanie liczyć nie można.

Proszę nie pisać w tym wątku, są granice groteski.

So sty 13, 2018 8:27 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona