Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lis 20, 2018 6:27 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 893 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60  Następna strona
 Borowiki i koźlarze vs. szatany i grzybki psylocybinowe 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Borowiki i koźlarze vs. szatany i grzybki psylocybinowe
Conan napisał(a):
Z Merss jest taki problem, ze ona tych chochołów nie odrzuca, tylko są one dla niej niekomfortowe. Dlatego zmienia temat i pokazuje mi bardziej inteligentną, lukrową twarz chrześcijaństwa.

tymi chochołami jest wiara w bajkowe postacie ( demony, anioły), sprowadzanie Boga do obrazu i racjonalizacja paskudztw w ST.

A nie przyszło Ci do głowy, że chrześcijaństwo ma więcej wspólnego z tą bardziej inteligentną, kulturową stroną niż tymi chochołami, o których piszesz? Może czas zweryfikować swoje zdanie na temat chrześcijaństwa?

Pt lis 09, 2018 1:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Wyedukowałem się trochę na temat Buddy i buddyzmu, przez co mogę to nauczanie zestawić z tym, co głosił Chrystus i dlatego wiem, że wszelkie tezy, jakoby Jezus był mnichem buddyjskim są zwyczajnie wyssane z palca i nie mają pokrycia z rzeczywistością. Pierwszy i wystarczający dowód jest ten, iż w buddyzmie nie ma boga/bogów, a Chrystus głosił nauczanie o Bogu. :)

to widocznie słabo się wyedukowałeś. Mistycy zawsze posługuje się metaforami i każdy z nich w zasadzie inaczej nazywa tą rzeczywistość zwana Bogiem, To normalne. Gdybym ja nauczał wśród Żydów 2000 lat temu też mówiłbym o osobowym Bogu, i Ojcu, bo innego języka oni by nie zrozumieli .
Mówiąc o świadomości, Tao, odrzuciliby mnie po pierwszym dniu, Inteligentny człowiek szuka wiec płaszczyzny komunikacji i to zrobił Jezus

Ale masz na to jakieś dowody poza swoim przekonaniem, że tak właśnie było? Bo na ten moment tak się pechowo dla Ciebie składa, że jednak to, co głosił Chrystus, przeczy Twoim tezom na temat tego, iż był buddystą.

Pt lis 09, 2018 1:21 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Ale masz na to jakieś dowody poza swoim przekonaniem, że tak właśnie było? Bo na ten moment tak się pechowo dla Ciebie składa, że jednak to, co głosił Chrystus, przeczy Twoim tezom na temat tego, iż był buddystą.

słowa Jezusa, idea przebaczenia, wyrzekania się samego siebie , nienawiści ( fatalne sformułowanie) do rodziców, nie patrzenia w tył, nie troszczenia się o jutro, Ojciec i Syn to jedno to piękne wskazówki mistyczne w duchu nauczania Buddy, Z religią Mojżesza nie maja one niczego wspólnego.

Pt lis 09, 2018 4:04 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Chrześcijaństwo ma swoją antropologię, teologię oraz podejście stricte rozumowe od strony filozoficznej.
Heller powiada, że Wszystko, co istnieje w świecie, musi podlegać prawom logiki. Za wyjątkiem ludzkich myśli.. Tak więc religia też jest rozpatrywana z punktu widzenia logiki. Powinna być spójna z tym co rozum ludzki odkrywa dążąc do prawdy.
I jeszcze jedno. Stając się chrześciajninem wkraczasz na drogę, która prowadzi do celu. Nie można więc nikogo z nikim porównywać. Dojdziesz w swoim czasie tam dokąd powinieneś dojść, jeśli będziesz widział cel, trzymał się znaków drogowych i korzystal z rozumu. I ten idący na końcu może nagle przyspieszyć. Opowiadanie o chrześcijaństwie nie czyni chrześcijaninem, bo sąd będzie dotyczył nie wiedzy, ale czynów milości.Czy już o tym nie mówilam? Można przekazywać wiedzę, wiarę przekazuje się osobistym świadczeniem o tym w co się wierzy. Nigdy żadnych świadectw nie zamieszczałam.
Wiedza powinna być pojmowana hierarchicznie, by wiedzieć co jest ważne a co zużlem. O dziwo; objawienia prywatne o. Pio przypisał żużlowi.

Wszystko jest oki, ale to co piszesz nie dotyczy tego kim naprawdę jesteśmy, tylko jest skierowane do naszego obrazu, fantomu w głowie, którego mylnie bierzemy za siebie.Nie jesteśmy bowiem obserwowaną przez siebie osobowością z jej drogami, celem, wiedza, wiarą, tylko rodzajem świadka, który widzi wszystkie modyfikacje tej osobowości ale jest równocześnie poza nią.

Pt lis 09, 2018 4:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Prosiłem o dowody, a nie Twoje przekonania co do "wskazówek". Zwłaszcza w kontekście kardynalnego dowodu przeczącego Twoim tezom, czyli braku boga/bogów w buddyzmie vs Chrystus nauczający o Bogu.

Pt lis 09, 2018 4:09 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan napisał(a):
A nie przyszło Ci do głowy, że chrześcijaństwo ma więcej wspólnego z tą bardziej inteligentną, kulturową stroną niż tymi chochołami, o których piszesz? Może czas zweryfikować swoje zdanie na temat chrześcijaństwa?

jeszcze nie ma więcej wspólnego, nie widzę zmian, Ty możesz być ta zmianą, ale jaką masz silę przebicia ?

Pt lis 09, 2018 4:10 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Prosiłem o dowody, a nie Twoje przekonania co do "wskazówek". Zwłaszcza w kontekście kardynalnego dowodu przeczącego Twoim tezom, czyli braku boga/bogów w buddyzmie vs Chrystus nauczający o Bogu.

To nie moje przekonania tylko słowa Jezusa. Znajdź mi teraz w Starym testamencie nawiązania do tych wskazówek. W słowach Buddy jest ich mnóstwo w ST zero.

Budda miał inteligentniejszych i bardziej świadomych uczniów. dlatego nie redukował Boga do formy, imienia, postaci, tylko dawał wskazówki takie jak pustka ( bezforemnosć), oświecenie i nirvana.

Bóg przeciez nie ma formy, a ojciec to rodzaj męski, oznaczający faceta z męskimi genitaliami ,. Zgadza się ? tak widzisz Boga ? przecież to jasne, że to metafora.

Pt lis 09, 2018 4:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
jeszcze nie ma więcej wspólnego, nie widzę zmian, Ty możesz być ta zmianą, ale jaką masz silę przebicia ?

A ja widzę tę zmianę. Problem nie stanowią ci inni ludzie, tylko my sami, którzy nie patrzymy na świat w sposób obiektywny, tylko przez pryzmat swoich uprzedzeń

Jest takie powiedzenie: zmianę swiata zacznij od siebie. Ja też kiedyś byłam uprzedzona do chrześcijaństwa i robiłam to samo co Ty. Mój skrzywiony obraz chrześcijaństwa był zresztą powodem, dla którego chrześcijaństwo odrzuciłam. A później zaczęłam wychodzić z tych uprzedzeń, skrzywień, które istniały tylko w mojej głowie, a nie w innych ludziach. A ostatecznie to w chrześcijaństwie odnalazłam moją drogę duchową.

Pt lis 09, 2018 4:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):

To nie moje przekonania tylko słowa Jezusa.

Nie ma nauki Chrystusa, że jest buddystą, więc to ciągle jedynie Twoje przekonanie. Dowodu nie przedstawiłeś, a kardynalny fakt przeczący Twoim tezom uparcie ignorujesz, co zresztą nie dziwi, bo nie jesteś w stanie go obalić. :D

Pt lis 09, 2018 4:21 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Nie ma nauki Chrystusa, że jest buddystą, więc to ciągle jedynie Twoje przekonanie. Dowodu nie przedstawiłeś, a kardynalny fakt przeczący Twoim tezom uparcie ignorujesz, co zresztą nie dziwi, bo nie jesteś w stanie go obalić. :D

Steven Wilson też nie mówi, że jest wykonawca prog rocka, jednak jego dokonania są w tym samych duchu co Pink Floyd czy King Crimson.
liczą się fakty, nie etykietki.

Wiec jak wyobrażasz sobie Boga jako Ojca. niebiańskiego samca wypełnionego testosteronem i z wiszącym.... ?

Pt lis 09, 2018 4:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
Steven Wilson

Nie rozmawiamy o Stevenie Wilsonie, tylko o Chrystusie. Przedstawiłeś tezę:
Conan napisał(a):
Wskazówki Jezusa pozwalają przypuszczać, że był on mnichem buddyjskim zafascynowanym mistyką Wschodu.

Przedstaw stosowne dowody, które to potwierdzą w świetle faktu, że w przeciwieństwie do buddyzmu Chrystus nauczał o Bogu.

Pt lis 09, 2018 4:34 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Przedstaw stosowne dowody, które to potwierdzą w świetle faktu, że w przeciwieństwie do buddyzmu Chrystus nauczał o Bogu.

Bogu czyli kim ? męskim duchu, wypełniony testosteronem, czy raczej kogoś nie ograniczonego do osoby ?

Dowody już Ci podałem w słowach Jezusa.

Pt lis 09, 2018 4:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czyli nie masz dowodów.

Pt lis 09, 2018 4:46 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Czyli nie masz dowodów.

Umiem rozróżnic prog rocka od disco polo :)

Jezus i Budda to prog rock a Mojżesz , Abraham disco.

czym bardziej jesteś oczytany, więcej wiesz, tym lepiej poznajesz gatunki.

chwyty gitarowe takie jak

- nie troszcz się o jutro
- nie patrz w tył
- bądź jak dziecko

tylko w prog rocku, czyli nauczaniu Jezusa i Buddy

Mojżesz miał

- troszcz się o jutro- proroctwa !!
- patrz tył- ważna tradycja !!
- nie bać jak dziecko- bądź dojrzałym wojownikiem, sługą Pana

i wszystko jasne ;)

Pt lis 09, 2018 4:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
I dalej guzik prawda, bo:

Buddyzm - nie ma boga/bogów
Chrystus - jest Bóg

Przykro mi, ale tego zwyczajnie nie przeskoczysz i dopóki nie udowodnisz, że Jezus nie nauczał o Bogu, dopóty Twoje "dowody" nic nie znaczą.

Pt lis 09, 2018 4:59 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 893 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60  Następna strona