Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn lis 20, 2017 11:30 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5399 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 355, 356, 357, 358, 359, 360  Następna strona
 Pytania do Świadków Jehowy 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
ja napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
[
Slusznie. Jaki z tego wniosek?
Wniosek ze w Biblii nie ma wszystkich aspektów życia duchowego człowieka.
I że ludzie różne rzeczy wymyślają na własną rękę.[
Oj, to prawda. Wymyslaja. Dlatego mnie osobiscie i wielu innym odpowiada to co sie zaczelo od Piotra, ktory z kolei dostal mandat od Zalozyciela. Drugi byl Linus, pozniej Anaklet itd.

Mnie też to odpowiada . Tyle ze o papieżu nie ma słowa w Biblii. Więc to wymysł ludzki.

Ojej. Mozesz nazywac rybakami. Kiedys nawet zaczalem sie umawiac z Piotrkiem na ryby gdy sie wpakowalem na autostradzie miedzy dwie ciezarowki.

Pn sie 14, 2017 6:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
ja napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
[
Slusznie. Jaki z tego wniosek?
Wniosek ze w Biblii nie ma wszystkich aspektów życia duchowego człowieka.
I że ludzie różne rzeczy wymyślają na własną rękę.[
Oj, to prawda. Wymyslaja. Dlatego mnie osobiscie i wielu innym odpowiada to co sie zaczelo od Piotra, ktory z kolei dostal mandat od Zalozyciela. Drugi byl Linus, pozniej Anaklet itd.

Mnie też to odpowiada . Tyle ze o papieżu nie ma słowa w Biblii. Więc to wymysł ludzki.

Ojej. Mozesz nazywac rybakami. Kiedys nawet zaczalem sie umawiac z Piotrkiem na ryby gdy sie wpakowalem na autostradzie miedzy dwie ciezarowki.

Ja tam ryb nie łowię.
I nie umawiamy się na ryby.

Pn sie 14, 2017 8:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Cytuj:
ja napisał(a):

Ja tam ryb nie łowię.
I nie umawiamy się na ryby.

Chciales biblijnie wiec cos o rybakach. Mozesz zaczac od ryb a nie tak od razu ludzi lowic. To tak jak komunisci ktorzy zamiast wyprobowac na malpach to od razu eksperymentowali na ludziach.

Pn sie 14, 2017 8:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
A propos "tłumaczenia" Biblii Świadków Jehowy http://piotrandryszczak.pl/czy-swiadkow ... boza2.html

Pn sie 14, 2017 9:01 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
ja
Cytuj:
Jak już pisałem każdy tłumacz tłumaczy tak jak uważa za najlepsze.

Tak tłumaczą dyletanci. Swoją drogą polski PNŚ jest tłumaczony z j.angielskiego ,a nie, jak zgodnie z regułami sztuki translatorskiej: z j. oryginalnych. To kiepsko świadczy o tym tłumaczeniu. To podstawowe zasady przekładu: http://www.psnt.pl/tlum.php

ja
Cytuj:
Jedni wykreślają imię boże zastępując słowem Pan lub Bóg inni wystawiają tam gdzie uważają że było i zostało zmienione.

Takie poglądy świadczą o twojej ignorancji z dziedziny przekładu N.T. To, co napisałeś, to subiektywizm i dowolność w tworzeniu N.T., a nie kompetencja i przestrzeganie podstawowych zasad. Słowo Boże trzeba uszanować takim, jakie jest, a nie je zmieniać (=fałszować) pod potrzeby organizacji czy doktryny. Co za pycha i arogancja: mówić Bogu, jakie ma być Jego Słowo.

ja
Cytuj:
No i pewnie musiałbyś pokazać gdzie w PNS jest coś błędnie przetłumaczone.

Takich miejsc jest wiele. Dlaczego Świadkowie Jehowy do swojego PNŚ w Kol 1,16-17 dodali cztery razy słowo inne, mimo że brakuje go w tekście greckim.

PNŚ
16 bo za jego pośrednictwem+ zostało stworzone wszystko inne w niebiosach i na ziemi, co widzialne i co niewidzialne — czy to trony, czy zwierzchnictwa, czy rządy, czy władze.+ Wszystko inne zostało stworzone poprzez niego+ i dla niego. 17 On też jest przed wszystkim innym+ i za jego pośrednictwem wszystko inne zostało powołane do istnienia

Tekst grecki (Textus receptus):
οτι εν αυτω εκτισθη τα παντα τα εν τοις ουρανοις και τα επι της γης τα ορατα και τα αορατα ειτε θρονοι ειτε κυριοτητες ειτε αρχαι ειτε εξουσιαι τα παντα δι αυτου και εις αυτον εκτισται
Inne przekłady;
Biblia Warszawska:
Ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone.
Biblia Tysiąclecia:
bo w Nim zostało wszystko stworzone: i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi, byty widzialne i niewidzialne, czy Trony, czy Panowania, czy Zwierzchności, czy Władze. Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone.
Biblia Gdańska:
Albowiem przezeń stworzone są wszystkie rzeczy, które są na niebie i na ziemi, widzialne i niewidzialne, bądź trony, bądź państwa, bądź księstwa, bądź zwierzchności, wszystko przezeń i dla niego stworzone jest.

W żadnym uznanym przekładzie nie dodano słowa inne, które zmienia sens, w praktyce go zaciemniając.

mam takie pytanie: czy zbawienie można osiągnąć tylko u ŚJ?

Cz sie 17, 2017 8:35 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Orfeusz napisał(a):

Swoją drogą polski PNŚ jest tłumaczony z j.angielskiego ,a nie, jak zgodnie z regułami sztuki translatorskiej: z j. oryginalnych. To kiepsko świadczy o tym tłumaczeniu. To podstawowe zasady przekładu: http://www.psnt.pl/tlum.php

To czytaj po angielsku .

Cytuj:
Jedni wykreślają imię boże zastępując słowem Pan lub Bóg inni wystawiają tam gdzie uważają że było i zostało zmienione.[

Takie poglądy świadczą o twojej ignorancji z dziedziny przekładu N.T. To, co napisałeś, to subiektywizm i dowolność w tworzeniu N.T., a nie kompetencja i przestrzeganie podstawowych zasad. Słowo Boże trzeba uszanować takim, jakie jest, a nie je zmieniać (=fałszować) pod potrzeby organizacji czy doktryny. Co za pycha i arogancja: mówić Bogu, jakie ma być Jego Słowo.

Przyganiał kocioł garnkowi .
To samo dotyczy innych przekładów.
Wykreślenia imienia Bożego to jest dopiero pycha i arogancja.

Cytuj:
No i pewnie musiałbyś pokazać gdzie w PNS jest coś błędnie przetłumaczone.

Takich miejsc jest wiele. Dlaczego Świadkowie Jehowy do swojego PNŚ w Kol 1,16-17 dodali cztery razy słowo inne, mimo że brakuje go w tekście greckim.

PNŚ
16 bo za jego pośrednictwem+ zostało stworzone wszystko inne w niebiosach i na ziemi, co widzialne i co niewidzialne — czy to trony, czy zwierzchnictwa, czy rządy, czy władze.+ Wszystko inne zostało stworzone poprzez niego+ i dla niego. 17 On też jest przed wszystkim innym+ i za jego pośrednictwem wszystko inne zostało powołane do istnienia

Tekst grecki (Textus receptus):
οτι εν αυτω εκτισθη τα παντα τα εν τοις ουρανοις και τα επι της γης τα ορατα και τα αορατα ειτε θρονοι ειτε κυριοτητες ειτε αρχαι ειτε εξουσιαι τα παντα δι αυτου και εις αυτον εκτισται
Inne przekłady;
Biblia Warszawska:
Ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone.
Biblia Tysiąclecia:
bo w Nim zostało wszystko stworzone: i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi, byty widzialne i niewidzialne, czy Trony, czy Panowania, czy Zwierzchności, czy Władze. Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone.
Biblia Gdańska:
Albowiem przezeń stworzone są wszystkie rzeczy, które są na niebie i na ziemi, widzialne i niewidzialne, bądź trony, bądź państwa, bądź księstwa, bądź zwierzchności, wszystko przezeń i dla niego stworzone jest.

W żadnym uznanym przekładzie nie dodano słowa inne, które zmienia sens, w praktyce go zaciemniając.

To może mi wyjasnisz jak to słowo zmienia sens ?
Cytuj:

Nie rozumiem sformułowania,,tylko u SJ,,.
Co masz konkretnie na myśli?

Cz sie 17, 2017 9:31 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
orfeusz
Cytuj:

ja
Cytuj:
Przyganiał kocioł garnkowi .
To samo dotyczy innych przekładów.
Wykreślenia imienia Bożego to jest dopiero pycha i arogancja.

Masz dowody, że w N.T. wykreślono Imię Boże - kto, kiedy, gdzie? Dowody, a nie spekulacje. SJ stawiają ciężkie oskarżenia ( podważające zaufanie do wiarygodnośći N.T.), więc i dowody muszą być poważne.

ja
Cytuj:
To może mi wyjasnisz jak to słowo zmienia sens ?

PNŚ Kol 1,16-17

Taki przekład sugeruje, że Pan Jezus np.: nie stworzył wszystkiego, ale jakieś inne, czyli pozostałe rzeczy, byty. Pan Jezus wg PNŚ jest przed jakimś enigmatycznym wszystkim innym, czyli co: jest przed wszystkim pozostałym - czyli czym? PNŚ jest niejasny, wręcz niezrozumiały, bo nie wiem, po co wprowadzono frazę inne/innym. Tym bardziej powinna ona zostać wzięta w nawias kwadratowy, a PNŚ tego nie robi, wbrew swym deklaracjom:
„NAWIASY KWADRATOWE: W pojedyncze nawiasy kwadratowe [ ] ujęto nieliczne słowa objaśniające tekst; podwójne nawiasy kwadratowe [[ ]] wskazują na interpolacje tekstu oryginalnego” („Pismo Święte w Przekładzie Nowego Świata” 1997 s. 1562).
To nie jedyna bezpodstawna ingerencja w Słowo Boże. Towarzystwo Strażnica, chcąc osłabić Chrystusowy tytuł „Pan”, wprowadziło w swej Biblii dla Boga określenie „prawdziwy Pan” (Wj 23:17, 34:23, Iz 1:24, 3:1, 10:16, 33, 19:4) Np.:
Wj 23:17 – „Trzy razy w roku każdy twój mężczyzna ukaże się przed obliczem prawdziwego Pana, Jehowy” („Pismo Święte w Przekładzie Nowego Świata” 1997).
Termin „prawdziwy” nie występuje tymczasem w oryginale hebrajskim oraz w Septuagincie w wymienionych wersetach. Nie ujęto go również w nawias kwadratowy. 2 istotne błędy w PNS - czy można mu ufać?
orfeusz
Cytuj:

ja
Cytuj:

Czy zbawienie możnA osiągnąć jedynie/wyłącznie będąc SJ?
Gdzie istnienie tworu Ciało Kierownicze ma podstawy ( uzasadnienie, potwierdzenie) w N.T.? Czy nie jest tak, że ci faceci sami powołali do istnienia taki twór i ma on charakter czysto ludzki, a nie biblijny?

Pt sie 18, 2017 4:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Orfeusz napisał(a):

Masz dowody, że w N.T. wykreślono Imię Boże - kto, kiedy, gdzie? Dowody, a nie spekulacje. SJ stawiają ciężkie oskarżenia ( podważające zaufanie do wiarygodnośći N.T.), więc i dowody muszą być poważne.

Oczywiście że mam dowody.
Biblia to nie tylko NT Ale też ST.
Wykreślono imię boże ze ST .
Więc to jest pycha i arogancja.
A skoro Wykreślono ze ST to wiadomo że zrobiono to również z NT.

Takie logiczne myślenie.

Cytuj:
To może mi wyjasnisz jak to słowo zmienia sens
PNŚ Kol 1,16-17

Taki przekład sugeruje, że Pan Jezus np.: nie stworzył wszystkiego, ale jakieś inne, czyli pozostałe rzeczy, byty. Pan Jezus wg PNŚ jest przed jakimś enigmatycznym wszystkim innym, czyli co: jest przed wszystkim pozostałym - czyli czym?
PNŚ jest niejasny, wręcz niezrozumiały, bo nie wiem, po co wprowadzono frazę inne/innym.
e
Też nie wiem po co to wprowadzono.
Ale Dla mnie to jest zrozumiałe i nigdy bym się nie zastanawiał nad tym co wpisałeś.

[
Cytuj:

Czy zbawienie możnA osiągnąć jedynie/wyłącznie będąc SJ?
Gdzie istnienie tworu Ciało Kierownicze ma podstawy ( uzasadnienie, potwierdzenie) w N.T.? Czy nie jest tak, że ci faceci sami powołali do istnienia taki twór i ma on charakter czysto ludzki, a nie biblijny?

Tak jak wymyślanie papieża,diecezji , parafii też ma tylko charakter czysto ludzki tak i tutaj chodzi pewnie o kwestie organizacyjne.
Co do zbawienia.
Biblia jasno mówi kto będzie zbawiony więc tutaj nie ma się co zastanawiać.
Poza tym to Bóg jednak jest sędzią a nie ludzie więc tego nie wie nikt na pewno.

Pt sie 18, 2017 5:11 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
ja
Cytuj:
Oczywiście że mam dowody.
Biblia to nie tylko NT Ale też ST.
Wykreślono imię boże ze ST .
Więc to jest pycha i arogancja.
A skoro Wykreślono ze ST to wiadomo że zrobiono to również z NT.

Takie logiczne myślenie.

Z logiką to nie ma nic wspólnego. Jaka reguła wnioskowania prowadzi cię od tezy, że skoro w ST wykreślono ( chyba zamieniono?) Imię Jehowa na tytuł Kyrios, to w N.T. też tak musiało być? Fakty są takie, że w najstarszych rekopisach N.T. brak Imienia Jehowa; w cytatach N.T. Ojców Kościoła - BRAK Imienia Jehowa. Jakie Imię głosił poganom św. Paweł? Gdzie ( wersety?) do Boga zwracał się Pan Jezus- Jehowo? Czekam na racjonalne dowody, a nie paralogizmy.
orfeusz
Cytuj:

PNŚ Kol 1,16-17

ja
Cytuj:
Ale Dla mnie to jest zrozumiałe i nigdy bym się nie zastanawiał nad tym co wpisałeś.

Po dodaniu słowa inne staje się właśnie niezrozumiałe. Co to znaczy: Wszystko inne zostało stworzone
On też jest przed wszystkim [i]innym[/i]
Sfałszowano Słowo Boże, aby ograniczyć Jego stwórczą moc i Jego Imię.

ja
Cytuj:
Tak jak wymyślanie papieża,diecezji , parafii też ma tylko charakter czysto ludzki tak i tutaj chodzi pewnie o kwestie organizacyjne.

Pewnie? Nie znasz nauczania swojej organizacji? Nawiązujesz do nauczania Kościoła katolickiego, ale to kiepska analogia, bo On swój autorytet opiera nie tylko na Piśmie Świętym, ale też Tradycji. SJ jednak twierdzą, że jedynie Słowo Boże jest dla nich autorytetem, a nie ludzkie nauczania, doktryny - często to słyszałem. Nie wiesz, albo udajesz, że nie wiesz, ale Ciało Kierownicze to nie tyle organizator, ale autorytet w sprawach wiary i moralności. W związku z tym pytam o podstawy biblijne tego autorytetu. Czym innym mieć prywatnie jakieś poglądy, a co innego nauczać, że są zgodne z Biblią ( prawdziwe) i należy im wierzyć pod grozbą wykluczenia. CK jest wg mnie ponad Słowem Bożym i zródło swojego autorytetu czerpie ze swojej pychy i arogancji: mu wiemy lepiej, niż zwykli wierni czy inaczej wierzący.
ja
Cytuj:
Co do zbawienia.
Poza tym to Bóg jednak jest sędzią a nie ludzie więc tego nie wie nikt na pewno

Czy ty jesteś aby na pewno SJ? pROSTE PYTANIE: czy można osiągnąć zbawienie jedynie/wyłącznie w organizacji ŚJ?
TAK CZY NIE?
Oczywiście, najlepiej z uzasadnieniem.
Nie odniosłeś się do fałszerstwa twojej(?)organizacji, które akceptuje CK
To nie jedyna bezpodstawna ingerencja w Słowo Boże. Towarzystwo Strażnica, chcąc osłabić Chrystusowy tytuł „Pan”, wprowadziło w swej Biblii dla Boga określenie „prawdziwy Pan” (Wj 23:17, 34:23, Iz 1:24, 3:1, 10:16, 33, 19:4) Np.:
Wj 23:17 – „Trzy razy w roku każdy twój mężczyzna ukaże się przed obliczem prawdziwego Pana, Jehowy” („Pismo Święte w Przekładzie Nowego Świata” 1997).
Termin „prawdziwy” nie występuje tymczasem w oryginale hebrajskim oraz w Septuagincie w wymienionych wersetach. Nie ujęto go również w nawias kwadratowy. 2 istotne błędy w PNS - czy można mu ufać?

So sie 19, 2017 7:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Orfeusz napisał(a):

Z logiką to nie ma nic wspólnego. Jaka reguła wnioskowania prowadzi cię od tezy, że skoro w ST wykreślono ( chyba zamieniono?)

Tak zmieniono na Pan lub Bóg.
Cytuj:
Imię Jehowa na tytuł Kyrios, to w N.T. też tak musiało być? Fakty są takie, że w najstarszych rekopisach N.T. brak Imienia Jehowa; w cytatach N.T. Ojców Kościoła - BRAK Imienia Jehowa. Jakie Imię głosił poganom św. Paweł? Gdzie ( wersety?) do Boga zwracał się Pan Jezus- Jehowo? Czekam na racjonalne dowody, a nie paralogizmy.

ty chyba nie rozumiesz co sam piszesz.

Paweł i Jezus głosił imie Jehowa. A gdzie to zapisane ?
Nigdzie bo zostało to zmienione na Pan lub BÓg.
Analogicznie jak zmieniono imie boże ze ST.
Gdzie w najstarszych rekopisach greckich jest imie boże w ST?
Wskaz mi taki przeklad lub rekopisy?
Nie ma ?
No własnie . Nie ma bo je usunieto zmieninajac na Kyrios.
A skoro zrobili to ze ST to dlaczego mieliby wstawiac to imie przepisując NT ?
Nawet cytujac wersety ze ST które zawierało imie boże w NT zmienili to imie na Kyrios.

Cytuj:
orfeusz

PNŚ Kol 1,16-17

Po dodaniu słowa inne staje się właśnie niezrozumiałe. Co to znaczy: Wszystko inne zostało stworzone
On też jest przed wszystkim [i]innym[/i]
Sfałszowano Słowo Boże, aby ograniczyć Jego stwórczą moc i Jego Imię.

Jak ograniczono tą moc . ?
Znów cos wymyslasz.
Co to jest wszystko inne.?
Wszsytko inne co jest we wszechswiecie tworzył Syn.

Wszystko inne oprócz niego samego.
Kontekst na to wskazuje w wersecie 15.
(15) On jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia,
Czyli wszystko inne oprócz Syna zostało stworzone przez Syna.
Tylko Syn jest stowrzony przez Ojca.
A wszystko inne juz stwarzał Syn

ja
Cytuj:

Pewnie? Nie znasz nauczania swojej organizacji? Nawiązujesz do nauczania Kościoła katolickiego, ale to kiepska analogia, bo On swój autorytet opiera nie tylko na Piśmie Świętym, ale też Tradycji.

A co to jest tradycja?
Wymysły ludzi .
Cytuj:
SJ jednak twierdzą, że jedynie Słowo Boże jest dla nich autorytetem, a nie ludzkie nauczania, doktryny - często to słyszałem. Nie wiesz, albo udajesz, że nie wiesz, ale Ciało Kierownicze to nie tyle organizator, ale autorytet w sprawach wiary i moralności. W związku z tym pytam opodstawy biblijne tego autorytetu

Dokładnie jak papież .A to tez wymyłś ludzki.

Cytuj:
Czym innym mieć prywatnie jakieś poglądy, a co innego nauczać, że są zgodne z Biblią ( prawdziwe) i należy im wierzyć pod grozbą wykluczenia.

pierdoły wiec nawet nie będe wymyslac co odpowiedzieć.

ja
Cytuj:
Co do zbawienia.
Poza tym to Bóg jednak jest sędzią a nie ludzie więc tego nie wie nikt na pewno

Czy ty jesteś aby na pewno SJ? pROSTE PYTANIE: czy można osiągnąć zbawienie jedynie/wyłącznie w organizacji ŚJ?

Czy ty aby na pewno rozumiesz teksty które czytasz?
Mówiełem juz:
Bóg jest sędzią a nie ja.
Więc niby skad mam to wiedziec kto zostanie wybawiony.
Biblia mówi co trzeba robić aby byc wybawionym ale "papuasi z Nowej Gwinei" być może nigdy nie słyszeli o Bogu wiec skąd mam wiedzieć czy Bóg ich nie wybawi "awansem".

So sie 19, 2017 10:04 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
ja napisał(a):

Nie ma ?
Nawet cytujac wersety ze ST które zawierało imie boże w NT zmienili to imie na Kyrios.

Ło matko.. Ale pokrętna logika.. Nie znaleziono wpisów, bo je usunięto, wszędzie je usunięto. Są na to jakieś dowody? - nie, bo je usunięto, jakby nie usunięto to by były.. Nie niepokoi Cię coś w tym toku rozumowania?
Czy mogę zażądać od Ciebie 10 mln $? Przecież się umówiliśmy, że mi wypłacisz.. A że nie ma umowy, nie ma dokumentów? No przecież wiadomo że dokumenty zostały ukradzione, a świadkowie nie żyją. Ich wspomnienia na temat naszego układu też zostały usunięte.. To jak? Podać Ci mój numer konta?

So sie 19, 2017 10:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):

Nie ma ?

Ło matko.. Ale pokrętna logika.. Nie znaleziono wpisów, bo je usunięto, wszędzie je usunięto. Są na to jakieś dowody?

Tak są dowody .
Przekłady biblijne bez imienia bożego w ST.
Usunieto je tam wszedzie.
Cytuj:
- nie, bo je usunięto, jakby nie usunięto to by były..
Nie niepokoi Cię coś w tym toku rozumowania?

Nie . Skoro wiem że było imie boze w ST a potem go nie ma to wiadomo że je usunieto . To proste jak konstrukcja cepa.

N sie 20, 2017 12:01 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
ja napisał(a):
Tak są dowody .
Cytuj:

Nie . Skoro wiem że było imie boze w ST a potem go nie ma to wiadomo że je usunieto . To proste jak konstrukcja cepa.

Zaraz.. Wróóóóć. Przekłady biblijne bez imienia Bożego.. To w końcu to Imię tam było, czy nie? No bo skoro nie było, to skąd wiesz że tam było?

Takie pytanie na boku.. Czy ŚJ są chowani w zwykłych grobach i grobowcach, czy też.. eghm.. Grobowcach Pamięci?

N sie 20, 2017 12:32 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
ja napisał(a):

Mówiełem juz:
Bóg jest sędzią a nie ja.
Więc niby skad mam to wiedziec kto zostanie wybawiony.
Biblia mówi co trzeba robić aby byc wybawionym ale "papuasi z Nowej Gwinei" być może nigdy nie słyszeli o Bogu wiec skąd mam wiedzieć czy Bóg ich nie wybawi "awansem".

Tak na szybko.
Ty nie wiesz, ale organizacja wie. Moim zdaniem nie jesteś ŚJ, bo wygłaszasz nauki niezgodne z ich doktryną w kwestii zbawienia. Chyba, że tak kiepsko je znasz.
Studiujący Biblię muszą się zapoznać z organizacją »jednej trzody«, o której mówił Jezus w Jana 10:16. Muszą w pełni zrozumieć, że przynależność do organizacji Jehowy jest niezbędna do zbawienia (Nasza Służba Królestwa Nr 11, 1990 s. 7)
„Ale jeśli odsuniemy się od organizacji Jehowy, w żadnym innym miejscu nie znajdziemy prawdziwej radości ani nadziei na zbawienie (Strażnica Nr 18, 1993 s. 22).
„Jehowa, który stworzył olbrzymie sekwoje na żywe świadectwo trwałości, zadbał też o to, żebyśmy jako Jego rozumne stworzenia mogli nabyć wytrwałości za pośrednictwem Jego Słowa, ducha i organizacji, aby na tej podstawie dostąpić zbawienia(Strażnica Nr 22, 1970 s. 13).

SJ głoszą, że zbawienie jest jedynie w ich organizacji. Tak też traktują np. odstępców, jako tych, którzy zginą w Armagedonie, jesli nie wrócą do SJ - to jest praktyczna nauka w kwestii zbawienia. Nie miłość, ale ostracyzm i pogarda.

N sie 20, 2017 12:39 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
ja napisał(a):
Tak są dowody .
Cytuj:

Zaraz.. Wróóóóć. Przekłady biblijne bez imienia Bożego.. To w końcu to Imię tam było, czy nie? No bo skoro nie było, to skąd wiesz że tam było?

Ja popełnia błąd logiczny, zwany błędnym kołem rozumowania.
Błąd w rozumowaniu polegający na tym, że przy wyprowadzeniu wniosku W oparto się na przesłance P, a następnie, by uzasadnić przesłankę P, powołano się na wniosek W. Np. dowodząc, że Słowacki był genialnym poetą powołano się na to, że jego utwory są arcydziełami, a następnie by uzasadnić tezę, że utwory Słowackiego są arcydziełami, powołano się na tezę, że był genialnym poetą.
https://pl.wikipedia.org/wiki/B%C5%82%C ... ozumowaniu

N sie 20, 2017 12:43 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5399 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 355, 356, 357, 358, 359, 360  Następna strona