Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So wrz 23, 2017 9:29 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5389 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 356, 357, 358, 359, 360
 Pytania do Świadków Jehowy 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
ja
Cytuj:
Rozróżniasz co to jest Biblia od tego czym jest manuskrypt?
To jeszcze raz.
W manuskryptach występuje imię boże a w przekładach biblijnych po grecku nie występuje.

Rozróżniam, dlatego powoływałem się na manuskrypty Septuaginty. W nielicznych z nich występuje tetragram lub jakaś jego forma. W najstarszych manuskryptach N.T. natomiast brak tetragramu, więc dlaczego wprowadzacie go do swojego PNŚ? To są inne księgi, pisane w różnym czasie przez różnych autorów itd. LXX postała właśnie w II w. przed Chr.
A przez kogo zmienione niby te manuskrypty?
Przez Jezusa i Apostołów?
Przecież przed Jezusem nie było jeszcze "odstępczego chrześcijaństwa". Nawet nie ma śladu dyskusji w literaturze wczesnochrześcijańskiej na temat usuwania JHWH z NT. A najdrobniejsze spory były odnotowywane. Na dodatek jest tysiące cytatów z NT w pismach wczesnochrześcijańskich z wieków I-IV i nigdzie nie ma w nich JHWH w tych cytatach. I to znamy środowiska greckie, rzymskie, syryjskie, aleksandryjskie.
orfeusz
Cytuj:
Świadkowie Jehowy uważają, że wyznają jedyną, prawdziwą religię - na jakiej podstawie, czyli wg jakich (konkretnie) kryteriów to stwierdzają?

ja
Cytuj:
Oczywiście że są.
Marka 16-16
16) Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony.
Teraz mi się nie chce szukać bo jestem w pracy ale jest wiele wersetów które o tym mówią co trzeba robić aby być wybawionym.

Pytam o kryteria jedynej, prawdziwej religii, za którą uwaŻają tylko SJ a nie warunki zbawienia: te znam. Znasz te kryteria ( znaki rozpoznawcze)?

ja
Cytuj:
Każdy tłumaczy tak jak uważa uznaje to za najlepsze tłumaczenie.

Bzdura. Tłumaczenie opiera się na określonych zasadach, i jeśli je spełnia można uznać za poprawne, a przynajmniej dopuszczalne. W PNŚ jest szereg zmian, które są niedopuszczalne, o czym już pisałem, a to tylko niektóre przykłady. Z J 8:25 jest taki problem;
1. tekst oryginału jest niejasny, głównie ze względu na fakt, że nie wiemy dokładnie, jaka jest interpunkcja
2. w tekście greckim istnieje niejednoznaczny podział wyrazów.
Stąd znaczenie i sens zdania może budzić wątpliwości.
Na szczęście: kim jest Jezus wiemy na podstawie wielu innych wersetów; natomiast w N.T. nigdzie ( bezpośrednio lub pośrednio) nie jest nazwany aniołem Michałem - a tak błędnie nauczają S.J.

N sie 20, 2017 10:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Orfeusz napisał(a):
ja

Świadkowie Jehowy uważają, że wyznają jedyną, prawdziwą religię - na jakiej podstawie, czyli wg jakich (konkretnie) kryteriów to stwierdzają?[

Oczywiście że są.
Marka 16-16
16) Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony.
Teraz mi się nie chce szukać bo jestem w pracy ale jest wiele wersetów które o tym mówią co trzeba robić aby być wybawionym.

Pytam o kryteria jedynej, prawdziwej religii, za którą uwaŻają tylko SJ a nie warunki zbawienia: te znam. Znasz te kryteria ( znaki rozpoznawcze)?

Znaki rozpoznawcze:
1 Miłośc do innych poprzez brak udziału w różnych konfliktach
2 nauczanie innych i głoszenie ewangelii
3 Stosowanie sie do nauk biblijnych
4 Nie mieszanie sie do polityki

ja
Cytuj:
Każdy tłumaczy tak jak uważa uznaje to za najlepsze tłumaczenie.[/

Bzdura. Tłumaczenie opiera się na określonych zasadach, i jeśli je spełnia można uznać za poprawne, a przynajmniej dopuszczalne.

No przeciez przytoczyłers jeden werset w róznych tłumaczeniach .
Więc albo bzdura albo te tłumaczenia sa poprawne.

Cytuj:
1. tekst oryginału jest niejasny, głównie ze względu na fakt, że nie wiemy dokładnie, jaka jest interpunkcja
Na szczęście: kim jest Jezus wiemy na podstawie wielu innych wersetów; natomiast w N.T. nigdzie ( bezpośrednio lub pośrednio) nie jest nazwany aniołem Michałem - a tak błędnie nauczają S.J.
[
Tak jak Piotr nigdzie nie jest nazwany papieżem A JEDNAK TAK NAUCZA KOŚCIÓL.
Tak jak Maria nigdzie nie jest nazwana królową a tak naucza kosciół.
itd,itp

Bo "każda sroczka swój ogonek chwali"

N sie 20, 2017 11:32 pm
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
ja
Cytuj:
Wszystko inne oprócz niego samego.
Kontekst na to wskazuje w wersecie 15.
(15) On jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia,
Czyli wszystko inne oprócz Syna zostało stworzone przez Syna.
Tylko Syn jest stowrzony przez Ojca.
A wszystko inne juz stwarzał Syn

Gdzie jest napisane, że Pan Jezus został stworzony?
Słowo πρωτότοκος oznacza: pierworodny; pierwszy, główny. Biblijne znaczenie terminu 'pierworodny' wydaje się akcentować także inne aspekty:
znaczenie honorowe
Jezus jest pierworodnym wszelkiego stworzenia (Kol 1,15). Należyte zrozumienie tego sformułowania wymaga ostrożności. Polskie tłumaczenie mogłoby wskazywać, że Syn był pierwszym stworzonym człowiekiem, ale w językach greckim i hebrajskim słowo pierworodny (prototokos) ma niewielki związek z pojęciem czasu.
Należy zwrócić uwagę na dwie rzeczy. "Pierworodny" jest powszechnie stosowanym honorowym tytułem. Np. Izrael jako naród jest pierworodnym synem Boga (2 Mojż 4,22). Oznacza to, że naród ten jest ulubionym dzieckiem Bożym. Po drugie, pamiętać należy, że słowo pierworodny jest tytułem Mesjasza. W Psalmie 89 (w. 28) tak jak to zresztą interpretowali sami Żydzi, obietnica dotycząca Mesjasza brzmi następująco: 'Ja zaś czynię go pierworodnym, najwyższym wśród królów ziemi'.

znaczenie prawne;
W komentarzu Biblii lubelskiej czytamy:
"Samo pojęcie "pierworodny" wywodzi się ze ST, gdzie ma głównie znaczenie prawne. Owszem ST uwzględnia również aspekt czasowy, nie jest on jednak zasadniczy (zob. np. Ps 89[88],28; Wj 4,22 także Hbr 12,23)."
aspekt przenośny – w sensie: umiłowany, uprzywilejowany;
"Tytuł „pierworodny” był również używany w sensie przenośnym – oznaczał kogoś umiłowanego, obdarzonego szczególnymi przywilejami. To w tym znaczeniu Bóg mówi w Wj 4,22: "Synem moim pierworodnym jest Izrael" (por. np. Syr 36,11; Jr 31,9), ten tytuł stanie się też określeniem króla w Ps 88,29."
aspekt przenośny – w sensie: dziedzic, władca;
"Pierworodny syn dziedziczył podwójną część majątku ojca (Pwt 21,15-17; Iz 61,7) otrzymywał błogosławieństwo ojcowskie (Rdz 27) i władzę (Rdz 27,29.37; 37,21-22; 2Krl 2,9. Obiecanego króla z linii Dawida metaforycznie przedstawiano jako pierworodnego syna Bożego (Ps 89,28)216
oraz:
"Tytuł pierworodnego syna ojca wiązał się natomiast z prestiżową pozycją w rodzinie: jako przyszła głowa rodu, odpowiedzialny za jego dalsze losy, cieszył się szczególnymi względami ojca, zastępował go w razie nieobecności czy śmierci, miał też prawo do podwójnej części dziedzictwa. Wiemy jednak, z kart ST, iż te przywileje można było utracić – czy to własną decyzją (jak Ezaw, Rdz 27), czy też decyzją ojca karzącego za przewinienie (jak Ruben, Rdz 49,4)."
a także:
"Pierworodny stworzenia nie znaczy: pierwszy stworzony, lecz – zgodnie z w. 16 i 17 – zrodzony, by być gruntem, przyczyną, autorem, uzasadnieniem i celem wszystkiego. Słowo pierworodny oznacza bowiem nie tylko pierwszeństwo co do czasu, ale także co do rangi.

http://www.psnt.pl/kkol1w15-17.php#218

Jeśli Bóg w swoim Synu i poprzez Niego wszystko stworzył, czyli również czas, to oznacza, że istniał On odwiecznie, przed czasem; nie mógł być zatem Pan Jezus stworzony, bo ten proces zachodzi w czasie np. stworzenie nieba i ziemi.
orfeusz
Cytuj:

ja
Cytuj:

Co to ma do rzeczy? A u was murzynów biją .. znowu sofistyka z twojej strony. Pytam o argumenty biblijne nauczania, że anioł Michał to Pan Jezus ,a ty mi wychodzisz z nauczaniem KK: nauczanie KK jest dla ciebie autorytetem? Gdzie tak naucza, że sw. Piotr to papież?
orfeusz
Cytuj:

ja
Cytuj:
Znaki rozpoznawcze:

Ad.3. To nie jesteście prawdziwą religią, bo nie stosujecie się do nauk biblijnych i nie uznajecie Biblii za Słowo Boże, skoro dajecie sobie prawo do poprawiania Go ( fałszowania) i tłumaczenia pod swoją doktrynę. Wasz PNŚ to manipulacja.
Co mnie zastanawia, i każe mieć wątpliwości, czy jesteś SJ, iż nie podałeś kluczowego znaku rozpoznawczego, jaki przedstawia organizacja Prawdziwi chrześcijanie otaczają czcią imię Boże — Jehowa.
https://www.jw.org/pl/publikacje/ksi%C4 ... 5%9Bcijan/

Pn sie 21, 2017 9:49 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Wszystko inne oprócz niego samego.
Kontekst na to wskazuje w wersecie 15.
(15) On jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia,
Czyli wszystko inne oprócz Syna zostało stworzone przez Syna.
Tylko Syn jest stowrzony przez Ojca.
A wszystko inne juz stwarzał Syn

Gdzie jest napisane, że Pan Jezus został stworzony?
Słowo [i]πρωτότοκος
oznacza: pierworodny; pierwszy, główny.

1. tekst oryginału jest niejasny, głównie ze względu na fakt, że nie wiemy dokładnie, jaka jest interpunkcja[/i]

Niewiemy jaka jest interpunkcja ale ja każdy wstawia gdzie chce.

tekst oryginału jest niejasny ?......ale aby wykrelsic imię boże to jest jasny?
Ciekawe.
A Pierworodny to pierwszy .
Pierwszy z rodzeństwa ,piewrwszy z miotu i pierwszy ze stworzeń.
Reszta to wymysły .

Na szczęście: kim jest Jezus wiemy na podstawie wielu innych wersetów; natomiast w N.T. nigdzie ( bezpośrednio lub pośrednio) nie jest nazwany aniołem Michałem - a tak błędnie nauczają S.J

Nigdzie bezposrednio nie jest nazwany Bogiem a religie tak błednie nauczają.

Cytuj:

Co to ma do rzeczy? A u was murzynów biją .. znowu sofistyka z twojej strony. Pytam o argumenty biblijne nauczania, że anioł Michał to Pan Jezus ,a ty mi wychodzisz z nauczaniem KK: nauczanie KK jest dla ciebie autorytetem? Gdzie tak naucza, że sw. Piotr to papież?

Rozumiem że juz KK tego nie naucza.
Ok .
Jestem zatem w tyle ale nie sledzę na bierząco nauk KK.

Cytuj:
orfeusz
ja
Znaki rozpoznawcze:

Ad.3. To nie jesteście prawdziwą religią, bo nie stosujecie się do nauk biblijnych i nie uznajecie Biblii za Słowo Boże, skoro dajecie sobie prawo do poprawiania Go ( fałszowania) i tłumaczenia pod swoją doktrynę. Wasz PNŚ to manipulacja.

Taaaak.
A swistak siedzi i zawija sreberka.
Cytuj:

Co mnie zastanawia, i każe mieć wątpliwości, czy jesteś SJ, /

A mnie zastanawia czy ty jestes czlowiekiem skoro nie rozumiesz prostych stwierdzeń.

Pn sie 21, 2017 2:47 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5389 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 356, 357, 358, 359, 360