Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt gru 15, 2017 11:46 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5399 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 356, 357, 358, 359, 360  Następna strona
 Pytania do Świadków Jehowy 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Orfeusz napisał(a):

Mówiełem juz:
Bóg jest sędzią a nie ja.
Więc niby skad mam to wiedziec kto zostanie wybawiony.
Biblia mówi co trzeba robić aby byc wybawionym ale "papuasi z Nowej Gwinei" być może nigdy nie słyszeli o Bogu wiec skąd mam wiedzieć czy Bóg ich nie wybawi "awansem".[

Tak na szybko.
Ty nie wiesz, ale organizacja wie. Moim zdaniem nie jesteś ŚJ,

Twoje zdanie nie ma tu nic do rzeczy.
Tak samo tutaj jesteś w błędzie jak i w rozumieniu biblii.
Fakty są ważne a nie twoje interpretacje.

Cytuj:
bo wygłaszasz nauki niezgodne z ich doktryną w kwestii zbawienia. Chyba, że tak kiepsko je znasz.
Studiujący Biblię muszą się zapoznać z organizacją »jednej trzody«, o której mówił Jezus w Jana 10:16. Muszą w pełni zrozumieć, że przynależność do organizacji Jehowy jest niezbędna do zbawienia (Nasza Służba Królestwa Nr 11, 1990 s. 7)
„Ale jeśli odsuniemy się od organizacji Jehowy, w żadnym innym miejscu nie znajdziemy prawdziwej radości ani nadziei na zbawienie (Strażnica Nr 18, 1993 s. 22).
„Jehowa, który stworzył olbrzymie sekwoje na żywe świadectwo trwałości, zadbał też o to, żebyśmy jako Jego rozumne stworzenia mogli nabyć wytrwałości za pośrednictwem Jego Słowa, ducha i organizacji, aby na tej podstawie dostąpić zbawienia(Strażnica Nr 22, 1970 s. 13).

SJ głoszą, że zbawienie jest jedynie w ich organizacji. Tak też traktują np. odstępców, jako tych, którzy zginą w Armagedonie, jesli nie wrócą do SJ - to jest praktyczna nauka w kwestii zbawienia. Nie miłość, ale ostracyzm i pogarda.

Wyrwane z kontekstu zdania prowadzą właśnie do tak idiotycznych wniosków.

N sie 20, 2017 12:58 am
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
ja napisał(a):

. Skoro wiem że było imie boze w ST a potem go nie ma to wiadomo że je usunieto . To proste jak konstrukcja cepa.

Imię Boże w postaci Tetragramu w Biblii Hebrajskiej jest obecne, więc czemu piszesz, w czasie przeszłym. Problem dotyczy Septuaginty. Okazuje się jednak, że SJ zmienili jakiś czas temu swoje stanowisko.
Oto najnowsze stanowisko Świadków Jehowy:

„Ci, którzy analizują starożytne hebrajskie manuskrypty biblijne, takie jak Zwoje znad Morza Martwego, są zdumieni tym, jak często występuje w nich tetragram – cztery hebrajskie litery oznaczające imię Boże. Imię to pojawia się nie tylko w tych starożytnych hebrajskich manuskryptach, ale także w niektórych kopiach greckiej Septuaginty z okresu między II wiekiem p.n.e. a I wiekiem n.e.” (Strażnica 15.12 2015 s. 10).

Jeśli więc tylko „w niektórych kopiach greckiej Septuaginty z okresu między II wiekiem p.n.e. a I wiekiem n.e.” (Strażnica 15.12 2015 s. 10) występował tetragram, to zrozumiałe jest, dlaczego w Nowym Testamencie nie ma imienia Jahwe czy JHWH. Po prostu chrześcijanie korzystali z rękopisów z imieniem Kyrios i taką Septuagintę cytowali w Nowym Testamencie.

Potwierdzają to liczne teksty wczesnochrześcijańskie, w których także w cytatatch ze Starego i Nowego Testamentu nie występuje imię Jahwe czy tetragram JHWH

N sie 20, 2017 12:59 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Tak są dowody .
Przekłady biblijne bez imienia bożego w ST.
Usunieto je tam wszedzie.
[
- nie, bo je usunięto, jakby nie usunięto to by były..
Nie niepokoi Cię coś w tym toku rozumowania?
[
Nie . Skoro wiem że było imie boze w ST a potem go nie ma to wiadomo że je usunieto . To proste jak konstrukcja cepa.

Zaraz.. Wróóóóć. Przekłady biblijne bez imienia Bożego.. To w końcu to Imię tam było, czy nie? No bo skoro nie było, to skąd wiesz że tam było?

Wiem ze tam było ponieważ mamy rękopisy starożytne.
A w przekladach biblii juz tego imienia nie ma.
Oznacza to że tłumacząc te rękopisy usunięto imię boże.

Cytuj:
Takie pytanie na boku.. Czy ŚJ są chowani w zwykłych grobach i grobowcach, czy też.. eghm.. Grobowcach Pamięci?
[/quote]
To zależy który SJ .
Jeden jest rozgrywany na morzu Cerruti stoi na kominku, a jeszcze inni sz chowanie w grobie.

N sie 20, 2017 1:03 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Orfeusz napisał(a):
ja napisał(a):

. Skoro wiem że było imie boze w ST a potem go nie ma to wiadomo że je usunieto . To proste jak konstrukcja cepa.[/

Imię Boże w postaci Tetragramu w Biblii Hebrajskiej jest obecne, więc czemu piszesz, w czasie przeszłym. Problem dotyczy Septuaginty.

Problem dotyczy większości dzisiejszych przekładów
Imię Boże w nich nie występuje ..

N sie 20, 2017 1:07 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
ja napisał(a):
Orfeusz napisał(a):
ja napisał(a):

. Skoro wiem że było imie boze w ST a potem go nie ma to wiadomo że je usunieto . To proste jak konstrukcja cepa.[/

Imię Boże w postaci Tetragramu w Biblii Hebrajskiej jest obecne, więc czemu piszesz, w czasie przeszłym. Problem dotyczy Septuaginty.

Czy ty masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem? Moje zarzuty dot.

Nowego Testamentu i wprowadzania tam, wbrew tekstowi greckiemu Imienia Jehowa.
Czego nauczacie: Odstępczy chrześcijanie w II i III wieku usuwali je (tzn. imię Jehowa) przy sporządzaniu kopii manuskryptów greckiej części Pisma Świętego i opuszczali je, gdy tłumaczyli Biblię na inne języki."

Czekam na dowody, potwierdzające te poważne zarzuty.

orfeusz
Cytuj:
bo wygłaszasz nauki niezgodne z ich doktryną w kwestii zbawienia. Chyba, że tak kiepsko je znasz.
Studiujący Biblię muszą się zapoznać z organizacją »jednej trzody«, o której mówił Jezus w Jana 10:16. Muszą w pełni zrozumieć, że przynależność do organizacji Jehowy jest niezbędna do zbawienia (Nasza Służba Królestwa Nr 11, 1990 s. 7)
„Ale jeśli odsuniemy się od organizacji Jehowy, w żadnym innym miejscu nie znajdziemy prawdziwej radości ani nadziei na zbawienie” (Strażnica Nr 18, 1993 s. 22).
„Jehowa, który stworzył olbrzymie sekwoje na żywe świadectwo trwałości, zadbał też o to, żebyśmy jako Jego rozumne stworzenia mogli nabyć wytrwałości za pośrednictwem Jego Słowa, ducha i organizacji, aby na tej podstawie dostąpić zbawienia” (Strażnica Nr 22, 1970 s. 13).

SJ głoszą, że zbawienie jest jedynie w ich organizacji. Tak też traktują np. odstępców, jako tych, którzy zginą w Armagedonie, jesli nie wrócą do SJ - to jest praktyczna nauka w kwestii zbawienia. Nie miłość, ale ostracyzm i pogarda.

ja
Cytuj:

Te idiotyczne wnioski nauczają SJ. Nie moja wina, że jednoznacznie w swych artykułach uznają wyłączność na zbawienie u siebie. Jeśli zmienili lub jest inaczej - to zacytuj ich aktualne nauczanie. Gdy można osiagnąć zbawienie poza SJ, to po co być w tej sekcie?

orfeusz
Cytuj:

ja
Cytuj:

Rozumiem, że zmieniłeś pogląd: dot. to dzisiejszych przekładów, i to nie wszystkich.
Przekład KUL-u: Imię Jahwe występuje w całych Pismach Hebrajskich. .

Biblia warszawska: W niektórych wydaniach imię Boże w formie Jahwe można znaleźć w 2 Mojżeszowej 3:14 i 6:3, w 4 Mojżeszowej 14:35 oraz w Izajasza 40:10 i 48:17. Najczęściej jednak występuje tylko w 2 Mojżeszowej 6:3.

Biblia Warszawsko-Praska: Imię Jahwe występuje w wielu księgach Pism Hebrajskich, łącznie przeszło 3500 razy.
Wasz PNŚ nie ma monopolu na Tetragram we wspołczesnych przekładach S.T. Wy jednak dopuściliście się karygodnej rzeczy; wprowadziliście Imię Jehowa do tekstu greckiego w Nowym Testamencie, gdzie w najstarszych rękopisach nie ma tego Imienia! Zresztą nie byliście konsekwentni w swych poprawianiach. Twierdzicie: Chrystus i apostołowie, gdy cytowali ST musieli wymieniać słowo JHWH. Na tej podstawie, w tych miejscach, gdzie NT powołuje się na ST, dopisano słowo Jehowa. Dlaczego ŚJ swym "przekladzie" nie wsadzili do Nowego Testamentu słowa Jehowa w następujacych miejscach, które wtedy powinny brzmieć:
1P.3:15 cytowany z Izaj.8:12: "Lecz w swych sercach uświęcajcie Chrystusa jako Jehowę"
Filip.2:10-11 cytowane z Izaj.45:23 "i żeby wszelki język otwarcie uznał, że Jezus Chrystus jest Jehową ku chwale Boga, Ojca" (zob. Rzym.14:10)
1P.2:3 cytowany z Ps.34:8 "jeśli tylko zakosztowaliście, że Jehowa jest życzliwy, przychodząc do niego, jako do żywego kamienia, przez ludzi wprawdzie odrzuconego, lecz wybranego, drogocennego u Boga"
Rzym.10:9-13 cytowany z Joel.3:5 "Bo jeśli publicznie wyznasz to 'słowo w twoich ustach' że Jezus jest Jehową, i w swoim sercu uwierzysz, że Bóg wskrzesił go z martwych, to będziesz zbawiony."
Heb.1:10 cytowany z Ps.102:25 gdzie Ojciec mówi do Syna: "'Tyś, Jehowo na początku założył fundamenty ziemi i dziełem twoich rąk są niebiosa."
Dyskusja z tobą jest męcząca; zamiast argumentów racjonalnych, biblijnych często piszesz slogany np.;:
Cytuj:
Fakty są ważne a nie twoje interpretacje.

Cytuj:

To są epitety, nie argumenty. Dowiedz swoje przekonania biblijnie ( np. wersety) i/lub powołaj się na jakieś opinie biblistów. Zachęcam ciebie do dialogu, nie erystyki.

N sie 20, 2017 3:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Orfeusz napisał(a):

Imię Boże w nich nie występuje ..[

Czy ty masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem? Moje zarzuty dot.

Nowego Testamentu i wprowadzania tam, wbrew tekstowi greckiemu Imienia Jehowa.
Czego nauczacie: Odstępczy chrześcijanie w II i III wieku usuwali je (tzn. imię Jehowa) przy sporządzaniu kopii manuskryptów greckiej części Pisma Świętego i opuszczali je, gdy tłumaczyli Biblię na inne języki."

Czekam na dowody, potwierdzające te poważne zarzuty.

Czy Ty kiedyś widziałeś grecki przekład Biblii? Bo może nigdy nie widziałeś.
Wskaż mi zatem gdzie w greckim przekładzie jest zawarte imię boże.

orfeusz
Cytuj:
„Ale jeśli odsuniemy się od organizacji Jehowy, w żadnym innym miejscu nie znajdziemy prawdziwej radości ani nadziei na zbawienie” (Strażnica Nr 18, 1993 s. 22).
„Jehowa, który stworzył olbrzymie sekwoje na żywe świadectwo trwałości, zadbał też o to, żebyśmy jako Jego rozumne stworzenia mogli nabyć wytrwałości za pośrednictwem Jego Słowa, ducha i organizacji, aby na tej podstawie dostąpić zbawienia” (Strażnica Nr 22, 1970 s. 13).

]Wyrwane z kontekstu zdania prowadzą właśnie do tak idiotycznych wniosków.[

Te idiotyczne wnioski nauczają SJ.

No właśnie to są twoje idiotyczne wnioski . Tak samo jak idiotyczny był wniosek ze nie jestem SJ. Ty po prostu nie umiesz logicznie myśleć i wymyślasz teoryjki bez sensu.
Żaden ze SJ nie wie bo wiedzieć nie może kto zostanie wybawiony.

Cytuj:
Dyskusja z tobą jest męcząca; zamiast argumentów racjonalnych, biblijnych często piszesz slogany np.;:

Fakty są ważne a nie twoje interpretacje.[

To są epitety, nie argumenty. Dowiedz swoje przekonania biblijnie ( np. wersety) i/lub powołaj się na jakieś opinie biblistów. Zachęcam ciebie do dialogu, nie erystyki.

To są argumenty a nie epitety.
Bo chyba ja wiem lepiej czy jestem SJ?
Czy Ty wiesz lepiej?

N sie 20, 2017 6:20 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
ja
Cytuj:

Pisałem o greckim tekście Nowego Testamentu - tam nie ma Imienia Jehowa. Wbrew niemu SJ WPROWADZAJĄ ergo fałszują Słowo Boże wpisując Imię Jehowa! Tutaj znajdziesz, http://bibliaapologety.pl/#NT
Interlinearny przekład Nowego Testamentu grecko - polski
z transliteracją, transkrypcją fonetyczną, kodami gramatycznymi, numeracją Stronga, linkami do słów podstawowych
NIE MA TETRAGRAMU!
JA

Cytuj:
No właśnie to są twoje idiotyczne wnioski . Tak samo jak idiotyczny był wniosek ze nie jestem SJ. Ty po prostu nie umiesz logicznie myśleć i wymyślasz teoryjki bez sensu.

Nie ma jak erystyka. :D
ja
Cytuj:

A kto nie zostanie wybawiony?
Świadkowie Jehowy uważają, że wyznają jedyną, prawdziwą religię - na jakiej podstawie, czyli wg jakich (konkretnie) kryteriów to stwierdzają?

N sie 20, 2017 7:51 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Świadkowie Jehowy głoszą głupoty. Przerabiają wersety tak żeby im pasowało. Uważają, że Jezus nie jest Bogiem. Ciekawe dlaczego? Przecież Biblia wyraźnie wskazuje, że Chrystus jest Bogiem..

Księga Izajasza 9,5
"Albowiem Dziecię nam się narodziło,Syn został nam dany,na Jego barkach spoczęła władza. Nazwano Go imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny,
Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju."

Ew wg św Jana (8, 56-58)
"Abraham, ojciec wasz, rozradował się z tego, że ujrzał mój dzień - ujrzał [go] i ucieszył się". 57 Na to rzekli do Niego Żydzi: "Pięćdziesięciu lat jeszcze nie masz, a Abrahama widziałeś?" 58 Rzekł do nich Jezus: "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Zanim Abraham stał się, JA JESTEM".
Tak Bóg Jahwe powiedział Mojżeszowi "Jestem, który jestem. To moje imię". Jezus też powiedział "...JA JESTEM"
Widzicie jak wszystko się zgadza?

Ew wg św Jana (2, 19-21)
19 "Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzy dni wzniosę ją na nowo". 20 Powiedzieli do Niego Żydzi: "Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni?" 21 On zaś mówił o świątyni swego ciała."- Tutaj także się potwierdza, że Jezus jest Bogiem. Bo przecież Bóg sprawił, że Chrystus zmartwychwstał. I sam Jezus mówi: "...Ja w trzy dni wzniosę ją na nowo". Mówi "Ja"

Są jeszcze inne wersety potwierdzające tą teze..

N sie 20, 2017 8:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Astro33 napisał(a):
Bo przecież Bóg sprawił, że Chrystus zmartwychwstał.

Ja sie zgadzam, ze Chrystus jest Bogiem ale akurat to zdanie nie za bardzo na to wskazuje.

N sie 20, 2017 8:08 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
Astro33 napisał(a):

Ja sie zgadzam, ze Chrystus jest Bogiem ale akurat to zdanie nie za bardzo na to wskazuje.

A czy tak się nie mówi? Chodzi oto, że Jezus jest Bogiem i sam siebie przywrócił z martwych.

N sie 20, 2017 8:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Astro33 napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
Astro33 napisał(a):

A czy tak się nie mówi? Chodzi oto, że Jezus jest Bogiem i sam siebie przywrócił z martwych.

Mysle, ze jest mnostwo fragmentow swiadczacych o tym ze Chrystus jest Bogiem ale ten jest (jak dla mnie) jednym ze slabszych. Wole np. "Pan moj i Bog moj"

N sie 20, 2017 8:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Orfeusz napisał(a):
ja

Pisałem o greckim tekście Nowego Testamentu - tam nie ma Imienia Jehowa.

W greckim tekście ST też nie ma imienia Jehowa.
Nigdzie w greckim tekście nie ma imienia Jehowa.

[
Cytuj:

A kto nie zostanie wybawiony?

Pijacy, mężczyźni kładąc się z mężczyznami,bluzniercy, cudzołożnicy.
W wielu wersetach jest to opisane poczytaj.
Cytuj:
Świadkowie Jehowy uważają, że wyznają jedyną, prawdziwą religię - na jakiej podstawie, czyli wg jakich (konkretnie) kryteriów to stwierdzają?

Na podstawie kryteriów biblijnych.

N sie 20, 2017 9:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ja napisał(a):
Orfeusz napisał(a):
ja

Pisałem o greckim tekście Nowego Testamentu - tam nie ma Imienia Jehowa.

Nigdzie w greckim tekście nie ma imienia Jehowa.

I co z tego? Grecki tekst ST (pomijając 2 Księgę Machabejską) to jest przekład, a nie język oryginalny. Tekst grecki NT jest w języku oryginalnym.

Mój blog: www.yarpen-zirgin.pl

N sie 20, 2017 9:43 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
ja
Cytuj:
Nigdzie w greckim tekście nie ma imienia Jehowa
.

Bynajmniej - jest w greckim ST ( Septuagincie) tetragram, co stwierdza nawet twoja organizacja;

Ci, którzy analizują starożytne hebrajskie manuskrypty biblijne, takie jak Zwoje znad Morza Martwego, są zdumieni tym, jak często występuje w nich tetragram – cztery hebrajskie litery oznaczające imię Boże. Imię to pojawia się nie tylko w tych starożytnych hebrajskich manuskryptach, ale także w niektórych kopiach greckiej Septuaginty z okresu między II wiekiem p.n.e. a I wiekiem n.e.” (Strażnica 15.12 2015 s. 10).
orfeusz
Cytuj:

ja
Cytuj:

Nie pisz takich ogólników. Nie ma czegoś takiego jak kryteria biblijne, ale: z jakiego przekładu i wg jakiej interpretacji określonych wersetów uznajesz SJ za jedyną, prawdziwą religię. Sam przecież wiesz, że przekład może narzucać interpretację, więc ważne z jakiego korzystamy, jesli chcemy dowodzić swoich tez. Dam ci taki przykład z J 8:25 z różnych przekładów;
SK Wtedy zapytali go: "Kimże ty jesteś?" Jezus odpowiedział im: "Tym właśnie, co wam mówię.
EDG Mówili mu tedy: Ktoś ty jest? Rzekł im Jezus: Przede wszystkim tym, o którym wam mówię.
KUL Mówili więc do Niego: "Kim Ty jesteś?" Jezus powiedział im: "Od początku [jestem] tym, który do Was mówię".
W Mówili mu więc: Któżeś ty jest? Rzekł im Jezus: Początek, który i mówię wam.
BTI Powiedzieli do Niego: "Kim Ty jesteś?" Odpowiedział im Jezus: "Przede wszystkim po cóż jeszcze do was mówię?
BP Zapytali Go więc: – Kimże Ty jesteś? Jezus im powiedział: – Jestem tym, o którym wam mówię.
KR Wtedy zapytali Go: Kim Ty jesteś? A Jezus na to: Po cóż Ja w ogóle do was mówię?
PW Zapytali go więc: – Kim jesteś? – Przecież od początku wam to mówię.
SŻ A więc wyjaw nam, kim jesteś? – pytali. – Jestem Tym, za kogo zawsze się podawałem.
PI Mówili więc mu: Ty kto jesteś? Powiedział im Jezus: (Na) początku, (czegóż) coś i mówię wam?
PJ Odezwali się na to do Niego: "Kim Ty jesteś?" Odpowiedział im Jezus: "Według zasady tym, co właśnie wam mówię.
PE Pytali więc Go: Kto Ty jesteś? Jezus odpowiedział: A o czym wam mówię od początku?
PD Pytali Go zatem: Kim Ty jesteś? Jezus im na to: Przede wszystkim tym, za kogo się podaję.
KŻ Na to oni powiedzieli do Niego: "Ty? Kimże ty jesteś?". Jeszua odrzekł: "Mówiłem wam od samego początku.
BL Powiedzieli do Niego: "Kim Ty jesteś?" Odpowiedział im Jezus: "Od początku wam to mówię!
Czytając ten werset, to co właściwie Jezus chce przekazać? Jaka jest jego prawdziwa wypowiedź?

N sie 20, 2017 9:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Orfeusz napisał(a):
ja
Nigdzie w greckim tekście nie ma imienia Jehowa[

Bynajmniej - jest w greckim ST ( Septuagincie) tetragram, co stwierdza nawet twoja organizacja;

A Ty znowu swoje.
Rozróżniasz co to jest Biblia od tego czym jest manuskrypt?
To jeszcze raz.
W manuskryptach występuje imię boże a w przekładach biblijnych po grecku nie występuje.
Rozumiesz?
Wskaż mi jakiś przekład grecki w którym występuje imię boże.

[
orfeusz
Cytuj:

ja

Nie pisz takich ogólników.

Nie ma czegoś takiego jak kryteria biblijne,

Oczywiście że są.
Marka 16-16
16) Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony.
Teraz mi się nie chce szukać bo jestem w pracy ale jest wiele wersetów które o tym mówią co trzeba robić aby być wybawionym.

Cytuj:
ale: z jakiego przekładu i wg jakiej interpretacji określonych wersetów uznajesz SJ za jedyną, prawdziwą religię. Sam przecież wiesz, że przekład może narzucać interpretację, więc ważne z jakiego korzystamy, jesli chcemy dowodzić swoich tez. Dam ci taki przykład z J 8:25 z różnych przekładów;
SK Wtedy zapytali go: "Kimże ty jesteś?" Jezus odpowiedział im: "Tym właśnie, co wam mówię.
EDG Mówili mu tedy: Ktoś ty jest? Rzekł im Jezus: Przede wszystkim tym, o którym wam mówię.
KUL Mówili więc do Niego: "Kim Ty jesteś?" Jezus powiedział im: "Od początku [jestem] tym, który do Was mówię".
W Mówili mu więc: Któżeś ty jest? Rzekł im Jezus: Początek, który i mówię wam.
BTI Powiedzieli do Niego: "Kim Ty jesteś?" Odpowiedział im Jezus: "Przede wszystkim po cóż jeszcze do was mówię?
BP Zapytali Go więc: – Kimże Ty jesteś? Jezus im powiedział: – Jestem tym, o którym wam mówię.
KR Wtedy zapytali Go: Kim Ty jesteś? A Jezus na to: Po cóż Ja w ogóle do was mówię?
PW Zapytali go więc: – Kim jesteś? – Przecież od początku wam to mówię.
SŻ A więc wyjaw nam, kim jesteś? – pytali. – Jestem Tym, za kogo zawsze się podawałem.
PI Mówili więc mu: Ty kto jesteś? Powiedział im Jezus: (Na) początku, (czegóż) coś i mówię wam?
PJ Odezwali się na to do Niego: "Kim Ty jesteś?" Odpowiedział im Jezus: "Według zasady tym, co właśnie wam mówię.
PE Pytali więc Go: Kto Ty jesteś? Jezus odpowiedział: A o czym wam mówię od początku?
PD Pytali Go zatem: Kim Ty jesteś? Jezus im na to: Przede wszystkim tym, za kogo się podaję.
KŻ Na to oni powiedzieli do Niego: "Ty? Kimże ty jesteś?". Jeszua odrzekł: "Mówiłem wam od samego początku.
BL Powiedzieli do Niego: "Kim Ty jesteś?" Odpowiedział im Jezus: "Od początku wam to mówię!
Czytając ten werset, to co właściwie Jezus chce przekazać? Jaka jest jego prawdziwa wypowiedź?
[

No widzisz wlaśnie udowodniłeś to co mówię od początku.
Każdy tłumaczy tak jak uważa uznaje to za najlepsze tłumaczenie.

N sie 20, 2017 10:11 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5399 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 356, 357, 358, 359, 360  Następna strona