Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt gru 18, 2018 9:48 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2259 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 ... 151  Następna strona
 TE bajeczką dla dorosłych? 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: TE bajeczką dla dorosłych?
Pan Quinque nie przeczy ewolucji

Pierwsi homo sapiens niby czym byli jak nie przemienionymi małpami? Jakby Biblia nie mówiła nic o grzechu pierworodnym nie bylo by problem. Nie ma dogmatu na którym zbudowana jest religia, nie ma sprzeczności, nie ma się czym martwić. Jest ewolucja jest śmierć, człowiek jest wynikiem śmierci milionów poprzednich organizmów. Śmierć nie jest wynikiem człowieka. Toż to nie ma sensu. Pan Quinque przeczytał wiele stron tekstu na ten temat, i nadal nie znalazł odpowiedzi

Cz gru 28, 2017 7:10 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Człowiek to istota wolna a nie zależna i podporządkowana jedynie naturze i zwyczajom gatunku. Podlega ewolucji w zakresie biologii (swej natury). Jednocześnie wykracza poza nią, więc rozciąganie ewolucji na całego człowieka jest nieuprawnione, gdy sytuujemy go biblijnie. Inna bowiem jest antropologia chrześcijańska. Ten wątek nie służy rozmowom o grzechu pierworodnym. Homo sapiens to termin biologiczny, to ogladanie człowieka od strony jego biologii, czyli zewnetrzny wycinek. Filozofowie inaczej definiują człowieka, teolodzy jeszcze inaczej.

Cz gru 28, 2017 7:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Quinque napisał(a):
Pierwsi homo sapiens niby czym byli jak nie przemienionymi małpami? Jakby Biblia nie mówiła nic o grzechu pierworodnym nie bylo by problem.
...........................Pan Quinque przeczytał wiele stron tekstu na ten temat, i nadal nie znalazł odpowiedzi

Co sadzisz o produkcji samochodow? Ewolucja to produkcja na tasmie z wprowadzaniem niezbednych poprawek. Od robaczkow ktore oznaczaja rude zelaza poprzez malpy, ktore oznaczaja czesci, ktore nalezy poskladac po gotowy produkt jakim jest Kowalski szykujacy sie do zabawy sylwestrowej.

Ale historia powstania samochodu zaczela sie w glowach konstruktorow i tam nalezy szukac idei samochodu, dyskusji, poprawek, relacji i ....weza, ktory juz po wszystkim powiedzial zeby zostawic ten naped spalinowy bo hybrydowy jest lepszy. A mozna bylo wprowadzic naped wodorowy tak jak zaplanowal Stworca.

Cz gru 28, 2017 8:22 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Irbisol napisał(a):
Jockey napisał(a):
Każde dziecko z wiedza na poziomie szkoły podstawowej celnie obala twoje tezy o płaskiej ziemi.

Moja córka robi teraz w liceum dyskusję oksfordzką nt. "czy Ziemia jest płaska". Będzie po stronie płaskoziemców - oczywiście wyłącznie dla żartu.
Dałem jej parę "argumentów", np. dlaczego woda nie gromadzi się na równiku, skoro kula się kręci. Spojrzała na mnie z politowaniem i poprosiła o jakieś lepsze, bo, cytuję "oni nie są aż tak głupi, żeby tego w kilka sekund nie obalić".
To tak odnośnie "siły argumentów" fanatyków - jak już wspomniałem, nie zamierzam ich tu rozpatrywać.

A oto kilka najmocniejszych argumentów Kinga, których nikt nie obalił:
to ,,znikanie'' to iluzja (...)
widzisz to co chcesz widzieć

Po prostu trzeba go zlewać, bo tacy jak on ignorują rzeczywistość - liczy się tylko ideologia.

Trzeba zlewać takich jak ty bo dla takich liczy się tylko ideologia. Podałem dwa fundamentalne zagadnienia i problemy na temat Kulistej Ziemi których nikt nie tknął...jak jesteś aż tak nierozgarnięty i nie wiesz o jakie chodzi to szukaj sobie aż do śmierci. Przy okazji naucz się znawco od ośmiu boleści cytować bo zaserwowałeś coś tutaj i nie wiadomo o co dokładnie chodzi ,,To znikanie to iluzja...'' ale o co chodzi? ;) Jak widać cytujesz bez ładu i bez składu bo specjalnie to robisz i tyle. Myślisz ze jakiś ateusz jest w stanie obrazić takiego zajebistego mnie?! ha ha ha... :-D

Proszę mi udowodnić Panie Jockey że każde dziecko obali moje tezy o Płaskiej Ziemi, czy to co powiedziałem o Ewolucji a nie być gołosłownym :)

Cz gru 28, 2017 8:23 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
Quinque napisał(a):
Pierwsi homo sapiens niby czym byli jak nie przemienionymi małpami? Jakby Biblia nie mówiła nic o grzechu pierworodnym nie bylo by problem.
...........................Pan Quinque przeczytał wiele stron tekstu na ten temat, i nadal nie znalazł odpowiedzi

Co sadzisz o produkcji samochodow? Ewolucja to produkcja na tasmie z wprowadzaniem niezbednych poprawek. Od robaczkow ktore oznaczaja rude zelaza poprzez malpy, ktore oznaczaja czesci, ktore nalezy poskladac po gotowy produkt jakim jest Kowalski szykujacy sie do zabawy sylwestrowej.

Ale historia powstania samochodu zaczela sie w glowach konstruktorow i tam nalezy szukac idei samochodu, dyskusji, poprawek, relacji i ....weza, ktory juz po wszystkim powiedzial zeby zostawic ten naped spalinowy bo hybrydowy jest lepszy. A mozna bylo wprowadzic naped wodorowy tak jak zaplanowal Stworca.

Przepraszam bardzo, ale co ma samochód który jest tworem sztucznym do ewolucji? Ewolucja to przypadkowy proces. Oczywiście ewolucjonista stwierdzi "ewolucja to nie przypadek, jest ukierunkowana". Tak ale to ukierunkowanie to czysty behawioralyzm, który jest determinowany przez przypadek... To porównanie z samochodem nijak ma się do ewolucji czy procesów biologicznych

Merss, ty o rybie ja o grzybie. Nie dogadamy się

Cz gru 28, 2017 8:58 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Obawiam się, że przypadek traktujesz jako chaos, który nie jest do ogarnięcia. Bóg jest Panem przypadku. Nic Go nie ogranicza, by świat szedł w wyznaczonym, znanym Mu kierunku.
viewtopic.php?p=886126#p886126 -> i dalej
viewtopic.php?p=782745#p782745

Cz gru 28, 2017 9:22 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Bóg przypadku jest bezwartosciowy. Tak samo jak deistyczny bożek magik

Jeżeli Bóg jest Bogiem przypadku. To my też jesteśmy wynikiem przypadku a nie miłości Bożej

Nic dziwnego ze 95% biologów to ateiści

Cz gru 28, 2017 10:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Quinque napisał(a):
Bóg przypadku jest bezwartosciowy. Tak samo jak deistyczny bożek magik

Jeżeli Bóg jest Bogiem przypadku. To my też jesteśmy wynikiem przypadku a nie miłości Bożej
Ale z faktu, że Bóg jest Panem przypadku nie wynika, że nasze istnienie nie jest wynikiem miłości Boga do rodzaju ludzkiego...to tylko twoje widzimisię

Cz gru 28, 2017 11:06 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nie znam statystyk odnośnie biologów. Nie wiem kto ich policzył i jak liczył. Ja znam dane szacunkowe. Są w grupie niewierzących, bo myślenia biologia raczej nie wymaga a rozszerzają biolodzy wnioskowanie na dziedziny nieuprawnione. Fizycy należą do wierzących, też z szacunkow doczytalam. Są bardziej pokorni. Dokladne dane są u Boga, zna liczbę zbawionych.

sahcim napisał(a):
Ale z faktu, że Bóg jest Panem przypadku nie wynika, że nasze istnienie nie jest wynikiem miłości Boga do rodzaju ludzkiego...to tylko twoje widzimisię

Analogia była chybiona, taka skojarzeniowa, czyli oparta o zwierzęcą intuicję. Rozum nie paple co się skojarzy. Statystyki też podał księżycowe: kogo dotyczą, całej swiatowej populacji biologów? Jak to policzono?

Cz gru 28, 2017 11:12 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Moje widzimisie jest takie że nie chciałbym tracić wiary przez ewolucję. Mi ta kwestia jest naprawdę obojętna. Jednakże ewolucja godzi mi w istnienie samego Boga. Widocznie nie mam w sobie laski wiary i już jej nie będę miał żeby olać te sprawę i zająć się czymś innym. Ale ja tak nie potrafię. To tak jak z tym kamyczkiem w bucie, jest irytujący jednak nie aż tak żeby się uchylić i wyciągnąć go

Cz gru 28, 2017 11:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Quinque napisał(a):
Moje widzimisie jest takie że nie chciałbym tracić wiary przez ewolucję. Mi ta kwestia jest naprawdę obojętna. Jednakże ewolucja godzi mi w istnienie samego Boga. Widocznie nie mam w sobie laski wiary i już jej nie będę miał żeby olać te sprawę i zająć się czymś innym. Ale ja tak nie potrafię. To tak jak z tym kamyczkiem w bucie, jest irytujący jednak nie aż tak żeby się uchylić i wyciągnąć go
Nie musisz tracić wiary przez uznanie ewolucjonizmu jako czegoś wiecej niż tylko teorii...(patrz np św. Jan Paweł II czy kolejni po nim papieże). Chodzi tylko o to żeby uwierzyć, że Bóg w którym żyjemy, poruszamy się i jestesmy, jest Panem wszystkiego zatem i ewolucjonizmu. „Stanowisko Kościoła do teorii ewolucji zawarte jest w encyklice Humani Generis Piusa XII z dnia 12. 08. 1950. Papież nie widzi, by ewolucja biologiczna zagrażała nauce o stworzeniu człowieka i jego zbawieniu” http://mateusz.pl/pow/020206.htm

Cz gru 28, 2017 11:31 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
1. Benedykt XVI Istotna w tym obrazie jest dwoistość człowieka
2. Człowiek
3. Granice?
4. KK precyzuje definicję człowieka, ale nie zajmuje się jego systematyką biologiczną. Nie wiemy bowiem niczego: ani na czym polegał grzech pierworodny, ani gdzie był i czym był raj. Tu mamy tylko poglądy teologiczne.
5. O człowieczeństwie decyduje więc dusza nieśmiertelna. Biblia nic nie mówi o tym jak to technicznie wyglądało. Genesis to alegoria i taką wykładnię podaje UNK.

Pt gru 29, 2017 12:49 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Quinque napisał(a):
To porównanie z samochodem nijak ma się do ewolucji czy procesów biologicznych

Co? To Ty nie wierzysz w to co pisza gazety. Nie dalej jak w piatek czytalem o ewolucji jaka przeszly samochody od modelu T forda do forda focus.

Pt gru 29, 2017 2:20 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Ja chyba nie potrafię uznawać ewolucji i wierzyć w Boga. Znam wypowiedzi papieży na ten temat. Dziękuję wszystkim za poświęcony czas

Alegoria to nie fantazja/fikcja literacka. A tak trzeba brać Ks.Rodzaju jeżeli uznajemy ewolucję(A nie ma sensu się oszukiwać że jej nie było)

Pt gru 29, 2017 10:10 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Ciekawe czy już komuś udało się rozwiązać problem ze śmiercią przed grzechem pierworodnym...?

Jakby Bóg nie mógł określić się na początku że posłużył się śmiercią organizmów. I tyle problemów z głowy... przestałyby mnie dręczyć

Oczywiście można twierdzić że "wiara nie przeczy ewolucji" ale jest to myślenie życzeniowe. A nasza wiara nie determinuje prawdziwości wierzenia

Pn mar 05, 2018 11:03 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2259 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 ... 151  Następna strona