Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn wrz 24, 2018 4:42 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2217 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146 ... 148  Następna strona
 TE bajeczką dla dorosłych? 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: TE bajeczką dla dorosłych?
Czasem to trudno i w biologii się odnaleźć...
Moris spotkał swego przyjaciela, Sama, kiedy ten z posępną miną spacerował po plaży w Miami. Dlaczego jesteś taki smutny? - spytał Sama. Dlaczego? Zaraz ci powiem, dlaczego. Staram się ustalić jakim jestem zwierzęciem. Co ty pleciesz? Wyjaśniam...Królem zwierząt jest lew, którego boi się niedźwiedź. Wilk boi się niedźwiedzia a mysz boi się kota. W takim razie jakim ja jestem zwierzęciem, skoro moja żona boi się myszy, a ja boję się mojej żony?

Pn maja 21, 2018 10:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
No właśnie piszę - Adam i Ewa problem bo jak pogodzić z Wielkim Wybuchem?
Co do cudów Jezusa - dają się pogodzić z Wielkim Wybuchem i Ewolucją, choć nie wszystko co Jezus mówił da się pogodzić.
Nie wiem czy cuda nazwać "naukowymi" ale można je nazwać historycznymi twardymi fizycznymi faktami. Aby nie było dwójmyślenia: 6 dni myślę ściśle matematycznie i siódmego idę do Kościoła i wierzę w "prawdę wiary" która niekoniecznie jest "prawdą fizyczną", czy coś takiego.

Tu warto się zastanowić nad celem tego "godzenia wiary z nauką". Jakie są tego owoce? Czy to faktycznie jest ważne? Czy "wytłumaczenie" (co by to nie znaczyło!) np. w jaki sposób Jezus zmartwychwstał jest celowe? PO CO?

Cytuj:
A Trójca nie jest nielogiczna, nie jest tak że gdyby Bóg kazał mówić że 2+2=5 to by było, Trójca jest logiczna tylko nas nieskończenie przekracza.

Logiczna...ale nie matematyczna ;).

Napisałeś... "tylko nas nieskończenie przekracza". Dokładnie. Zmartwychwstanie Jezusa, poczęcie z Ducha Świętego, Adam i Ewa, RAJ itd. to wszystko nas NIESKOŃCZENIE przekracza, tzn. poznajemy pewne aspekty tych spraw na tyle ile Bóg zadecydował są dla nas WAŻNE, ale to czy Adam i Ewa mieli bakterie w przewodzie pokarmowym itd. już nie jest i nie jest nam w ŻADEN sposób możliwe poznać jaka była rzeczywistość Raju.

Można zadać jeszcze inne totalnie niewytłumaczalne pytanie: Dlaczego Adam i Ewa... zgrzeszyli!? Dlaczego Bóg "umieścił" Szatana w Raju (?!), tego który przecież... dalej już znasz.

Ja wiem, że ta PRAWDZIWA odpowiedź bardzo wielu ludzi nie "zaspokoi" i będą się miotali jak pijany w ciemnym korytarzu, szukają odpowiedzi. Szkoda czasu.

Warto jednak np. nauczać się tego czym FAKTYCZNIE jest TE, a także czym FAKTYCZNIE jest Nauczanie Kościoła na temat Księgi Rodzaju itd. To warto. Dlaczego?

W życiu trzeba żyć:

Nauką
Filozofią
Teologią

:).

Pn maja 21, 2018 11:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To nie matematyka szwankuje, dodaj Alef0+Alef0+Alef0 = Alef0
ale mimo że Bóg jest nieskończony i Alef0 to nieskończoność to takie rozumienie jest na pewno złe, bo było by o wiele, wiele za proste.

Problem z Adamem i Ewą jest taki, że nauka mówi coraz więcej szczegółów sprzecznych z Biblią a Biblia mówi że Bóg uśpił Adama, wyjął żebro , Bóg przechadzał się po raju. To naprawdę trudniej pogodzić niż cuda Jezusa.
Nie chodzi o to, w jaki sposób zmartwychwstał ale czy zmartwychwstał, i że to jest taki sam FAKT historyczny jak bitwa pod Grunwaldem.

Wt maja 22, 2018 12:04 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Leszczu a czytałeś Hellera? Ja co prawda nie, ale myślę że to wartościowa literatura, oglądałem wykład(y) na Youtube.
Przyznam że sam mam dwójmyślenie gdy myślę o Adamie i Ewie a jednocześnie od erach w dziejach świata i dinozaurach.

Wt maja 22, 2018 12:21 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
Leszczu a czytałeś Hellera? Ja co prawda nie, ale myślę że to wartościowa literatura, oglądałem wykład(y) na Youtube.
Przyznam że sam mam dwójmyślenie gdy myślę o Adamie i Ewie a jednocześnie od erach w dziejach świata i dinozaurach.

Zacząłem... kiedyś, ale go osobiście nie trawie.

Śr maja 23, 2018 8:05 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Leszcz napisał(a):

Nie ma znaczenia kto to napisał. Zajmijmy się ideologią którą wyznajesz. Nie jest to napewno Katolicyzm :).

viewtopic.php?f=12&t=27791&start=465

Przyganiał Kocioł garnkowi

Cytuj:
Twoja ideologia jest niekompatybilna (generalnie) ze zwykłym poznaniem świata (nie tylko TE) i tym co głosi Kościół. Nie martw się nie jesteś jedyny, to dość typowe: tzn. to że ludzie naciągają to czego naucza Kościół a do tego naciągają to co uczy TE. W efekcie mamy... CIEBIE :P.

A co miał niby Kościół powiedzieć? "Wyrzucmy religię do kosza bo Ewolucja wyklucza dobroć Boga"?
Cytuj:
Pytanie do Ciebie, w jaki sposób chrześcijanie (tak 1000 lat temu) patrzyli na lwa który rozrywa swoja ofiarę i w jaki sposób NADAL widzieli w tym miłosiernego Boga?

Może oni potrafili ja nie umiem. Albo mam z tym problem

Cytuj:
Czy wg. Ciebie Adam i Ewa mieli przewód pokarmowy? Jeśli tak to co jedli?... a jak jedli to czy wydalali? Czy bakterie były w Raju? Czy zasiedlały przewód pokarmowy Adama i Ewy? Czy przewód pokarmowy to jest dzieło Boga czy wynik... grzechu pierworodnego?

No właśnie co z grzechem? Nikt nie potrafił mi tego wyjaśnić. Jakieś chromosomalne Ewy itd..

Cytuj:
Możesz mi wytłumaczyć w jaki sposób Jezus chodził po wodzie, zmartwychwstał a potem tak dla jaj przechodził przez ściany?

Bardzo proszę o NAUKOWE wyjaśnienie tych FAKTOW (a nawet DOGMATU).

Trzeba w to uwierzyć. Nie możemy tego zweryfikować. Nie chodzi o to w co wierzymy ale o to czy to w co wierzymy jest prawdą?

Merss, uważam że w czasach starożytności czy Srednioweczu łatwiej było wierzyć. Właśnie oglądam sobie program o początkach człowieka. I ciężko mi to połączyć z miłością Bożą. Poza tym nie osdniosłaś się do tego co mówiłem o duszy. W hinduizmie człowiek niczym nie różni się od zwierzęcia . Nie chodzi o to w co wierzymy ale o to czy w to co wierzymy jest prawdą

Pt maja 25, 2018 11:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Quinque napisał(a):
Trzeba w to uwierzyć. Nie możemy tego zweryfikować. Nie chodzi o to w co wierzymy ale o to czy to w co wierzymy jest prawdą?

Za bardzo pelikanizujesz lewicowe przekonania że człowiek to nic innego niż nieco bystrzejsze zwierzę więc cierpienie zwierząt niczym się nie różni od cierpienia człowieka.

So maja 26, 2018 12:51 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Za bardzo pelikanizujesz lewicowe przekonania że człowiek to nic innego niż nieco bystrzejsze zwierzę więc cierpienie zwierząt niczym się nie różni od cierpienia człowieka.

A czym się różni? Chyba tym, że zwierzę nie potrafi uznać sensu cierpienia, poza tym to cierpienie nie jest zbawcze. Czyli jest dużo gorsze niż cierpienie ludzi, bez sensu i niepotrzebne.

So maja 26, 2018 9:40 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
Wespecjan napisał(a):

A czym się różni? Chyba tym, że zwierzę nie potrafi uznać sensu cierpienia, poza tym to cierpienie nie jest zbawcze. Czyli jest dużo gorsze niż cierpienie ludzi, bez sensu i niepotrzebne.

Cierpienie to coś więcej niż odczuwanie bólu. Czy ból jest zły? Ból to komunikat a nie zło samo w sobie.

So maja 26, 2018 11:04 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Skoro ból jest dobry, to po co stosuje się środki przeciwbólowe, po co jest znieczulanie podczas operacji?

So maja 26, 2018 12:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
Skoro ból jest dobry, to po co stosuje się środki przeciwbólowe, po co jest znieczulanie podczas operacji?

Jak ci ktoś za uszami drze się non stop "pali się! pali się!" to w końcu mówisz: "już wiem że sie pali, zamknij japę, i pozwól mi coś z tym zrobić"

So maja 26, 2018 12:31 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Skąd wiadomo, że Biblia mówi prawdę?
PeterW napisał(a):
Hm.. Czyli nie "Bóg tak chciał", ale "Ewolucja tak chciała"? Powalający argument.. :roll:

Ewolucja niczego nie chciała bo to nie jakiś byt ale proces. Selekcja naturalna plus przypadkowa mutacja genów. Prosty mechanizm który przypomina rękę Boga.

N sie 12, 2018 4:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
przepraszam napisał(a):
PeterW napisał(a):
Hm.. Czyli nie "Bóg tak chciał", ale "Ewolucja tak chciała"? Powalający argument.. :roll:

Ewolucja niczego nie chciała bo to nie jakiś byt ale proces. Selekcja naturalna plus przypadkowa mutacja genów. Prosty mechanizm który przypomina rękę Boga.

Selekcja to może odbywać się tylko pomiędzy tym co już istnieje, tak samo jak geny, mogą mutować jak już jakieś są i to jeszcze tylko nieco na plus i nieco na minus w obrębie swojej funkcji.
Funkcyjnie nie ma żadnych transformers, nie oglądaj za dużo bajek.

N sie 12, 2018 5:34 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Selekcja to może odbywać się tylko pomiędzy tym co już istnieje, tak samo jak geny, mogą mutować jak już jakieś są i to jeszcze tylko nieco na plus i nieco na minus w obrębie swojej funkcji.
Funkcyjnie nie ma żadnych transformers, nie oglądaj za dużo bajek.

Nie wiem czy dobrze cię zrozumiałem. Oczywiście, selekcja odbywa się między tym co już istnieje. Kwestia pierwszego replikatora to jednak osobna sprawa. Ale kiedy już się pojawił ewolucja jako proces selekcji i mutacji wykonała resztę roboty.

N sie 12, 2018 5:43 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
A argument za tym, że wszystkie organizmy pochodzą od wspólnego przodka jest czwórkowy kod DNA, ten sam dla wszyskiego co żyje.

N sie 12, 2018 6:13 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2217 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146 ... 148  Następna strona