Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt sty 16, 2018 3:34 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1589 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106  Następna strona
 TE bajeczką dla dorosłych? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: TE bajeczką dla dorosłych?
ja napisał(a):
Ewolucja to wymysł własnie po to aby zanegowac istnienie Boga.

Negują istnienie Boga fanatycy twojego pokroju, których wystarczy posłuchać, by w Boga zwątpić.
Kulista Ziemia też podobno jest wymysłem mającym na celu zaprzeczenie istnienia Boga. Ten sam poziom naiwności i samozaorania się.

Ponieważ część wypowiedzi się "zgubiła", przypominam, że wg ciebie ewolucja nie miała na celu negowania istnienia Boga, mimo że ewolucja była wymyślona właśnie po to, by negować istnienie Boga.

Potwierdzić kulistą Ziemię każdy może samodzielnie - i ja to zrobiłem.

Cytuj:
Tak jak dziecko alkoholoczki rodzi sie alkoholikiem tak my rodzimy sie grzeszni i przez to niedoskonali.

W przypadku alkoholizmu mechanizm jest biologiczny.
W przypadku grzechu pierworodnego mechanizmem jest wola Boga, by takie skażenie pozostało.

Stanęło na tym, że wg ciebie Adam i Ewa sami sobie pozmieniali geny.

Śr gru 20, 2017 11:21 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Panowie: spróbujcie rozmawiać w jednym wątku o ewolucji a w drugim o kształcie Ziemi, bo rzeczywiście wątki utracą spójność.

Śr gru 20, 2017 11:38 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
@merss
Kształt Ziemi jest tu tylko porównaniem problemu - że niby jak mi coś powiedzieli w szkole, to rzekomo w to wierzę tylko dlatego, że mi tak powiedzieli. I że niby ten kształt też służy do tego, by negować istnienie Boga.
Tylko w tych aspektach piszę o kształcie Ziemi.
Nie zamierzam absolutnie o kształcie Ziemi jako takim dyskutować.

Śr gru 20, 2017 12:55 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Quinque napisał(a):

Wiem że opis ks.rodzaju jest alegoryczny, jednak problemu z grzechem pierworodnym a ewolucją nie można rozwiązać za pomocą zwykłej semantyki. To tak jakby narysować linię i w odniesieniu do punktu -1 i +1 twierdzić że są takie same.
Polecam Ścieżką ewolucji do Boga Stworzyciela

bp Andrzej Siemieniewski
http://www.siemieniewski.archidiecezja. ... ?q=node/43

Cytuj:
Pierwsi ludzie zgodnie z opisem biblijnym posiadali wysoką rozwiniętą duchowość. W czym są oni podbni do pierwszych homo sapiens?
Możesz wskazać ten opis wskazujący na „wysoko rozwiniętą duchowość” pierwszych ludzi ?
Cytuj:
Co do przodka. Myślę że Bogu nie godzi się mieć przodka małpie
WOW...a ty skąd to wymyśliłeś, że Bóg miałby mieć przodka :x

Chyba Jezus miał rodziców. Maria miała rodziców. Czyli wychodzi ma to on też miał

Pierwsi ludzie(zgodnie z opisem Biblijnym) rozmawiali z Bogiem itp. Ewolucja mówi na o tym że pierwsi ludzie to byli jacyś prymitywy, którzy musieli zbierać jakieś Jagódki żeby przetrwać. A ogród eden nigdy nie istniał...

Ponadto ewolucja czyni z Boga kłamce. Mówi nam Biblia ze to przez grzech jednego człowieka na świat zeszła śmierć. Ewolucja mówi o tym że czloweik jest wypadkową śmierci

Czy wiara w Boga przez pryzmat ewolucji w ogóle ma jakiś sens?

Mam z tym ogromny problem, ewolucja mnie dręczy i nie daje spokoju

Irbisol, ateiści nie mają z tym kłopotu bo ewolucja nie niszczy im światopoglądu. Dlatego myślę że nie musisz przejmować się tymi kwestiami typu płaskość ziemi czy ewolucja

So gru 23, 2017 7:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Quinque napisał(a):
Czy wiara w Boga przez pryzmat ewolucji w ogóle ma jakiś sens?
Oczywiście ma, i to o wiele głębszy niż ci się zdaje...poczytaj wypowiedzi Jana Pawła II, Benedykta XVI, czy innych teologów Krk, którzy mówią/piszą na ten temat...
Cytuj:
Mam z tym ogromny problem, ewolucja mnie dręczy i nie daje spokoju
Dręczy cię ewolucja, bo nie czytasz(słuchasz) katolickich uczonych, teologów tłumaczących jak pogodzić TE z wiarą Bogu...

So gru 23, 2017 8:33 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Oczywiście że Ewolucja z wiarą nie ma jakiegokolwiek związku ponieważ Ewolucja nie porusza zagadnienia Boga tylko pomija i jest w opozycji do Stworzenia (dla wierzących to powinno być najistotniejsze) no i śmierć, w bajce ewolucji to coś zupełnie normalnego, rywalizacja, samodoskonalenie ostatecznie jednak i tak wszystkich czeka śmierć(nie ma zatem ewolucja żadnego sensu, ponieważ jednak jest głębszy sens a ewolucja żadnego nie posiada nie może być ona prawdziwa) znamy jednak historię upadku Ludzi i śmierć jest konsekwencją złamania Prawa Bożego bowiem Bóg jest dawcą życia i innego wyjaśnienia nie ma.

Ewolucji nie da się też udowodnić naukowo.

So gru 23, 2017 9:06 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
King napisał(a):

Jest wiele dowodów w świecie zwierząt .

So gru 23, 2017 11:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
King napisał(a):
Oczywiście że Ewolucja z wiarą nie ma jakiegokolwiek związku ponieważ Ewolucja nie porusza zagadnienia Boga tylko pomija i jest w opozycji do Stworzenia (dla wierzących to powinno być najistotniejsze) no i śmierć, w bajce ewolucji to coś zupełnie normalnego, rywalizacja, samodoskonalenie ostatecznie jednak i tak wszystkich czeka śmierć(nie ma zatem ewolucja żadnego sensu, ponieważ jednak jest głębszy sens a ewolucja żadnego nie posiada nie może być ona prawdziwa) znamy jednak historię upadku Ludzi i śmierć jest konsekwencją złamania Prawa Bożego bowiem Bóg jest dawcą życia i innego wyjaśnienia nie ma.

I po co ateiści mieliby indagować ludzi? Wystarczy dać się wypowiedzieć sekciarzom i robota laicyzacji społeczeństwa odwalona.

Śr gru 27, 2017 3:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
King napisał(a):
Oczywiście że Ewolucja z wiarą nie ma jakiegokolwiek związku ponieważ Ewolucja nie porusza zagadnienia Boga tylko pomija
Tak.
Cytuj:
i jest w opozycji do Stworzenia
Nic podobnego.
Cytuj:
no i śmierć, w bajce ewolucji to coś zupełnie normalnego, rywalizacja, samodoskonalenie ostatecznie jednak i tak wszystkich czeka śmierć
W zakresie kompetencji nauk biologicznych to prawda.
A poza zakresem nie powinny się one wypowiadać.
Cytuj:
(nie ma zatem ewolucja żadnego sensu, ponieważ jednak jest głębszy sens a ewolucja żadnego nie posiada nie może być ona prawdziwa)
Nie bardzo rozumiem to rozumowanie ;) - woda kiedyś przy końcu czasów zaniknie - nie ma więc sensu jej istnienie?
Cytuj:
znamy jednak historię upadku Ludzi i śmierć jest konsekwencją złamania Prawa Bożego bowiem Bóg jest dawcą życia i innego wyjaśnienia nie ma.
Tyle że niekoniecznie jest to konsekwencja tak prosta jak się niektórym antyewolucjonistom zdaje.

Cytuj:
Dlaczego? Nie wiem czy już dziś można - ale wcześniej czy później, jak każdą teorię naukową albo ją udowodnią, albo sfalsyfikują, albo (co najbardziej prawdopodobne) skorygują.

Cytuj:
I po co ateiści mieliby indagować ludzi? Wystarczy dać się wypowiedzieć sekciarzom i robota laicyzacji społeczeństwa odwalona.
Niestety musze się zgodzić - nie ma większego szkodnictwa dla wiary jak jej obrona oparta na fałszywych przesłankach.

Śr gru 27, 2017 4:47 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Tak jak każde stworzenie ma swoich rodziców, również i Bóg ma swoich rodziców.

Śr gru 27, 2017 5:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
jedwab napisał(a):

A kto ich stworzył?

Śr gru 27, 2017 9:34 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Biogeneza jest odrębnym zagadnieniem, proszę skupić się na ewolucji. Byłoby dobrze nie mieszać tego bez ładu i składu z wierzeniami, bo dochodzi do takich absurdów jak wyżej. Prawdę powiedziawszy większego jak żyję nie czytałam -> o rodzicach Boga. Na objawy wytwórcze pomaga jednak tylko psychiatra a tutaj nożyczki, a na fantazje literackie mamy wątek literacki.

Śr gru 27, 2017 10:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
jedwab napisał(a):
Bóg nie jest stworzeniem.

Śr gru 27, 2017 10:28 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
King napisał(a):
Oczywiście że Ewolucja z wiarą nie ma jakiegokolwiek związku ponieważ Ewolucja nie porusza zagadnienia Boga tylko pomija
Tak.
Cytuj:
i jest w opozycji do Stworzenia
Nic podobnego.
Cytuj:
no i śmierć, w bajce ewolucji to coś zupełnie normalnego, rywalizacja, samodoskonalenie ostatecznie jednak i tak wszystkich czeka śmierć
W zakresie kompetencji nauk biologicznych to prawda.
A poza zakresem nie powinny się one wypowiadać.
Cytuj:
(nie ma zatem ewolucja żadnego sensu, ponieważ jednak jest głębszy sens a ewolucja żadnego nie posiada nie może być ona prawdziwa)
Nie bardzo rozumiem to rozumowanie ;) - woda kiedyś przy końcu czasów zaniknie - nie ma więc sensu jej istnienie?
Cytuj:
znamy jednak historię upadku Ludzi i śmierć jest konsekwencją złamania Prawa Bożego bowiem Bóg jest dawcą życia i innego wyjaśnienia nie ma.
Tyle że niekoniecznie jest to konsekwencja tak prosta jak się niektórym antyewolucjonistom zdaje.

Cytuj:
Dlaczego? Nie wiem czy już dziś można - ale wcześniej czy później, jak każdą teorię naukową albo ją udowodnią, albo sfalsyfikują, albo (co najbardziej prawdopodobne) skorygują.

Cytuj:
Niestety musze się zgodzić - nie ma większego szkodnictwa dla wiary jak jej obrona oparta na fałszywych przesłankach.

Skoro ,,Ewolucyjna'' historia świata pomija Boga(Stworzyciela)
w procesie ukształtowania świata i tworzy alternatywną historię Życia na Ziemi(bez udziału Boga) to wniosek jest tylko jeden...Ewolucja stoi w opozycji do Boga i aktu Stworzenia(Co dla wierzących powinno być najistotniejsze) i kropka. To jest prościutka prawda, potwierdzić ją może fakt że jest możliwe porzucenie wiary w Boga na rzecz przypadkowych procesów zachodzących w bardzo długim czasie. Ktoś kto uznaje akt Stworzenia nie będzie ateistą a ktoś kto uznaje Ewolucje jak najbardziej ateistą może być i nie koliduje to z jego światopoglądem. Pogodzenie wiary z ewolucją to jak próba udomowienia zwierzęcia które udomowić się nie da(np Bawoła Afrykańskiego)...przede wszystkim nie jest to do niczego potrzebne.

Woda ewoluuje? Chodzi o to że Stworzenia w wyniku tych rzekomych zmian które zachodzą udoskonalają się tylko po to by...w ostateczności ponieść śmierć, będą inne doskonalsze organizmy które jednak także czeka śmierć i tak można bez końca...pytam się gdzie tu sens i gdzie logika? W zasadzie wartości takie jak moralność, dobroć miłosierdzie czy współczucie są w Ewolucyjnym świecie zupełnie abstrakcyjne i niepotrzebne, mało tego Ewolucja nie zna wyjaśnienia skąd się one wzięły! Walka o byt to naczelne hasło ewolucji więc można robić wszystko aby zapewnić przetrwanie gatunku...czyli otrzymaliśmy świetną mieszankę pseudonauki i ideologii.

Teraz najważniejsze otóż czemu Ewolucja nie może być naukowo udowodniona. Na początek definicja

Ewolucja- proces zmian zachodzących w czasie.

Tak najogólniej mówiąc a będąc ściślejszym chodzi mi o tzw makroewolucje
a mikroewolucja to coś innego i tego nie kwestionuję.

No właśnie mamy proces zmian które to rzekomo zachodzą w czasie..teraz najistotniejsze o jakim czasie mówimy...w przypadku tej właśnie makroewolucji potrzeba milionów lat! problem w tym że aby to udowodnić trzeba badać ten rzekomy proces właśnie na przestrzeni milionów lat! dopiero udowadniając to szeregiem badań niezależnych naukowców na przestrzeni właśnie milionów lat można sformułować teorię naukową :-D Czy muszę dodawać że Cywilizacja Ludzka nie ma milionów lat...? :D Trzeba pamiętać że to Ludzie prowadzą badania naukowe więc nie ma mowy o nauce sprzed okresu istnienia Człowieka na Ziemi. To jest cały myk ale wystarczy odrobina pomyślunku i dojść można do tego samego wniosku , więc jak ktoś mi mówi o Ewolucji jako nauce i to jeszcze udowodnionej wyśmieje go.

Ale jest jeszcze gorzej...Ewolucja to proces tak? To kiedy on się dokładnie zaczął, w jaki sposób Ewolucja została zapoczątkowana i jak można to udowodnić skoro nie ma mowy o nauce sprzed okresu istnienia Ludzi na Ziemi? (Ewolucja aspiruje do miana teorii naukowej...ha ha ha ha :D)
Jak widać Ewolucja nie zna odpowiedzi na coś takiego! Nikt nie wie i nie dowie się! w jaki sposób to się zaczęło...a skoro tego nie wiemy to skąd mamy wiedzieć czy taki proces jakim jest ta Ewolucja w ogóle ma miejsce, ? a no nie wiemy(NIC NIE WIEMY O POCZĄTKU TEGO PROCESU) ale nam się wmawia to jako prawdę i naukowe fakty.

Skamieliny w żaden sposób nie udowadniają że taki proces jak Ewolucja miał miejsce.

to w sumie tyle :)

Śr gru 27, 2017 10:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
i tak w koło Macieju te niedouczone bzdury... brrr.... już 100 stron...

Cz gru 28, 2017 12:00 am
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1589 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106  Następna strona