Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt paź 23, 2018 4:57 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2259 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149 ... 151  Następna strona
 TE bajeczką dla dorosłych? 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: TE bajeczką dla dorosłych?
Wespecjan napisał(a):
Nie ma dymu bez ognia, jak jest stowrzenie to i Stwórca.

Pasowałoby uzasadnić dlaczego nazywasz Wszechświat "stworzeniem" i dlaczego rzekomy Stwórca już tak sobie bez powodu może istnieć.

Śr sie 15, 2018 11:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
kurk napisał(a):
Anawim napisał(a):
Zatem dziwię się, że nie zachowujesz się racjonalnie i odrzucasz najbardziej prawdopodobne znane sobie wyjaśnienie fenomenu.

Musi dopasować rzeczywistość do swoich wyobrażeń , priorytetem jest jego widzenie świata- do niej dorzeźbi wszystko . Gdyby życie powstawało w labie , to nic nie zmieni , cokolwiek zostanie odkryte ,udowodnione on i tak będzie miał jedynie słuszną wersję. Nie on pierwszy i nie ostatni .

Gadaj o konkretach na temat TE a nie psychologizuj.

Śr sie 15, 2018 11:11 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
A ja nie rozumiem dlaczego oczekujesz, że w momencie pojawienia się uzasadnionej i ukierunkowanej awersji, musi pojawić się jednocześnie jakaś ukierunkowana atrakcja.

Jesteś jak baba, która rzucona, natychmiast podejrzewa, że została tylko dlatego zostawiona, bo pojawiła się inna, lepsza, bo nie bierze pod uwagę, że ktoś może mieć jej osobiście dość, nie mając kochanki :D

Raczej Ty jesteś jak chłop, który rzucił babę i za wszelką cenę próbuje udowodnić "następcy", że jest idiotą, że ją wziął. ;)

Cz sie 16, 2018 10:41 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):

O ewolucji mam gadać ? o szkolnym prostym temacie ? Powiem ci tyle że jak będziesz powtarzał te bzdury to matury nie zdasz, jeszcze coś chcesz wiedzieć na temat bredni które gadasz ? Mnie interesują kolesie co te brednie lansują , nie ma znaczenia czy gadasz o płaskiej ziemi , czarach , czy cudach . Twoje widzenie świata jest ciekawe .

Cz sie 16, 2018 1:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
kurk napisał(a):
Wespecjan napisał(a):

O ewolucji mam gadać ? o szkolnym prostym temacie ? Powiem ci tyle że jak będziesz powtarzał te bzdury to matury nie zdasz, jeszcze coś chcesz wiedzieć na temat bredni które gadasz ? Mnie interesują kolesie co te brednie lansują , nie ma znaczenia czy gadasz o płaskiej ziemi , czarach , czy cudach . Twoje widzenie świata jest ciekawe .

Daj kilka przykładów tych rzekomych bredni które wypisuje o TE (albo jeden a dobry), albo zamilknij ze wstydem.

Cz sie 16, 2018 2:35 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Daj kilka przykładów tych rzekomych bredni które wypisuje o TE (albo jeden a dobry), albo zamilknij ze wstydem.

Nie ma kilku , tylko jest jeden , który powtarzasz jak katarynka .
Czyli, jeżeli zrobiłem urządzenie , ono nie działa - to oznacza że jest bóg, jeżeli zrobiłem 10 eksperymentów biologiczno -chemicznych , wynik jest negatywny to oznacza że bóg jest . To jest całą twoja wiedza. Zresztą gdyby jeden eksperyment się powiódł musiał byś odszczekać wszystkie brednie na temat stwórcy i zostać ateistą . Ale tego nie zrobisz , nie ma znaczenia wynik eksperymentu . Do swojego myślenia dostosujesz wszystko co się stanie . Całe twoje gadanie na temat biologii dlatego nie sensu, to tylko propaganda . Ten kretyn z linku nawet doczekał się swojej strony z głupotami -a nie jest to łatwe , nie każdy ma swoją stronę . Nawet głupota jest premiowana , jak jest jej konkretny poziom. https://pl.wikiquote.org/wiki/Maciej_Giertych

Cz sie 16, 2018 2:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
kurk napisał(a):
Wespecjan napisał(a):

Nie ma kilku , tylko jest jeden , który powtarzasz jak katarynka .
Czyli, jeżeli zrobiłem urządzenie , ono nie działa - to oznacza że jest bóg, jeżeli zrobiłem 10 eksperymentów biologiczno -chemicznych , wynik jest negatywny to oznacza że bóg jest . To jest całą twoja wiedza. Zresztą gdyby jeden eksperyment się powiódł musiał byś odszczekać wszystkie brednie na temat stwórcy i zostać ateistą . Ale tego nie zrobisz , nie ma znaczenia wynik eksperymentu . Do swojego myślenia dostosujesz wszystko co się stanie . Całe twoje gadanie na temat biologii dlatego nie sensu, to tylko propaganda . Ten kretyn z linku nawet doczekał się swojej strony z głupotami -a nie jest to łatwe , nie każdy ma swoją stronę . Nawet głupota jest premiowana , jak jest jej konkretny poziom. https://pl.wikiquote.org/wiki/Maciej_Giertych

Ale jakie brednie wypisuje o TE, mialeś to napisać.
Narazie zaatakowałeś mnie za to że żądam dowodów eksperymentalnych na TE.

Cz sie 16, 2018 3:05 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Pytanie do ewolucjonistów, kiedyś już je zdałem ale nikt mi nie odpowiedział
- czy to jakiś zaszczyt pochodzić od małpy która robi po siebie, że tak tej ewolucji bronicie?

N sie 19, 2018 10:00 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Nie pochodzimy od małpy tylko małpa i człowiek mają co najwyżej wspólnego przodka. Pasowałoby uważać na lekcjach biologii w gimnazjum.

N sie 19, 2018 10:27 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
MaciejMusial napisał(a):
Nie pochodzimy od małpy tylko małpa i człowiek mają co najwyżej wspólnego przodka. Pasowałoby uważać na lekcjach biologii w gimnazjum.

Czyli wedlug ewolucji wyglaxa to jeszcze gorzej bo przodek czlowieka i malpy musial byc mniej rozwiniety od malpy skoro z niego wyewoluowaly takze malpy. :-)

N sie 19, 2018 10:46 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Czyli wedlug ewolucji wyglaxa to jeszcze gorzej bo przodek czlowieka i malpy musial byc mniej rozwiniety od malpy skoro z niego wyewoluowaly takze malpy. :-)

Jak mierzysz poziom rozwinięcia?
Miarą sukcesu ewolucyjnego danego gatunku jest przystosowanie do środowiska, a nie poszczególne cechy. Ludzie, którzy mają marne pojęcie o ewolucji myślą, że ludzie osiągnęli jakiś wyższy poziom ewolucji niż inne gatunki, bo mają większe mózgi i większy potencjał intelektualny, a to wierutna bzdura. Z punktu widzenia selekcji naturalnej np. rozmaite szczepy bakterii osiągnęły jeszcze większy sukces niż homo sapiens. Małpom nie są potrzebne większe mózgi, by przeżyć, więc nie działa na nich presja selekcji naturalnej, która promowałaby coraz bardziej inteligentne jednostki. Ponadto, większy mózg wymaga więcej energii (pożywienia), więc posiadanie takowego może wręcz być niepotrzebnym obciążeniem.

N sie 19, 2018 10:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
HeresJohnny napisał(a):
Ponadto, większy mózg wymaga więcej energii (pożywienia), więc posiadanie takowego może wręcz być niepotrzebnym obciążeniem.

Ciekawe dlaczego słoń jeszcze żyje skoro potrzebuje więcej pożywienia niż gazela.

N sie 19, 2018 11:02 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Ciekawe dlaczego słoń jeszcze żyje skoro potrzebuje więcej pożywienia niż gazela.

Żyje, bo jest odpowiednio dostosowany do środowiska i jest w stanie zdobyć tyle pożywienia, ile potrzebuje. Coś w tym skomplikowanego?
Gdyby środowisko się zmieniło na tyle, by mniej inteligentne jednostki miały mniejsze szanse na przeżycie niż te obdarzone większym intelektem, kolejne pokolenia słoni stawałyby się stopniowo coraz bardziej inteligentne, zakładając że populacja słoni byłaby na tyle stabilna, by ostatecznie nie wyginąć z powodu zbyt dużych zmian w środowisku. Tak w uproszczeniu działa selekcja naturalna.

N sie 19, 2018 11:16 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
MaciejMusial napisał(a):

Jakbyś zobaczył tego wspólnego przodka to byś powiedział że to małpa, żadna różnica. Z resztą to nie odpowiedź na moje pytanie

N sie 19, 2018 11:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
HeresJohnny napisał(a):
Wespecjan napisał(a):

Żyje, bo jest odpowiednio dostosowany do środowiska i jest w stanie zdobyć tyle pożywienia, ile potrzebuje. Coś w tym skomplikowanego?
Gdyby środowisko się zmieniło na tyle, by mniej inteligentne jednostki miały mniejsze szanse na przeżycie niż te obdarzone większym intelektem, kolejne pokolenia słoni stawałyby się stopniowo coraz bardziej inteligentne, zakładając że populacja słoni byłaby na tyle stabilna, by ostatecznie nie wyginąć z powodu zbyt dużych zmian w środowisku. Tak w uproszczeniu działa selekcja naturalna.

Zamiast przyznać się uczciwie do wypowiedzianej głupoty ("ten co ma większe wymagania energetyczne ma gorzej w ewolucji"), to dorabiasz mostek argumentacyjny do bzdury.

Otóż podwyższone wymagania energetyczne organizmu nie biora się z powietrza tylko są do czegoś, zwykle do operowania jakimś skomplikowanym mechanizmem, organem lub wzorcem zachowania, który daje danemu zwierzęciu jakąś konkretną korzyść - a nie obciążenie.

N sie 19, 2018 11:50 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2259 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149 ... 151  Następna strona