Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr sty 17, 2018 3:11 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 729 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 45, 46, 47, 48, 49
 Rozmowy niedokończone. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy niedokończone.
krzysiekniepieklo napisał(a):
sahcim napisał(a):
Znamiennym jest, że ów apel Krzysztofa wraz z tą subiektywną jego diagnozą oponentów zrodził się w nim po tym, kiedy wykazane mu zostało, że spożywanie Ciała i Krwi nie jest potwierdzeniem prawdziwości(zgodności z nauczaniem Pana Jezusa) drogi, którą się obrało ...
Sahcim; oskarżyłeś mnie o świętokradztwo ( niegodne spożywanie Komunii)
Nie Kolego...Ty się sam oskarżyłeś, bo wziąłeś moje słowa dowodzące, że spożywanie Ciała i Krwi nie jest potwierdzeniem prawdziwości(zgodności z nauczaniem Pana Jezusa) drogi, którą się obrało, za oskarżające własnie ciebie...

Pt paź 06, 2017 9:57 am
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Sahcim; nie będę się skarżył do moderacji ale dyskusję z Tobą skończyłem. Chcesz kota oglądać od tyłu - twoja rzecz.

Pt paź 06, 2017 10:12 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
krzysiekniepieklo napisał(a):
Sahcim; nie będę się skarżył do moderacji ale dyskusję z Tobą skończyłem. Chcesz kota oglądać od tyłu - twoja rzecz.
Nie skarżysz się Moderacji, bo głupi nie jesteś i zdajesz sobie sprawę, że podstawą twojego zarzut wobec mnie są twoje domysły...
viewtopic.php?p=1084858#p1084858

Pt paź 06, 2017 4:05 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Cytuj:
Według nauczania Pisma jedni spożywają Go na życie wieczne(członki Ciała Chrystusa - Kościoła), a inni na swoją zgubę(to ci, którzy zamiast Kościoła słuchają siebie samych sądząc, że to Bóg przez nich mówi)...

To jest wypowiedź " sahcim" w wątku rozmowy niedokończone.
Powołuje się na nauczanie pisma, a wstawia swoją własną wypowiedź jakoby pismo tak mówiło
Może to wielu ludziom namieszać w głowach.

Pt paź 06, 2017 6:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
wujo44 napisał(a):
Tak, że nie wtrącaj się :wink: Zabieg ten ma wzmocnić moją argumentację, a nie obrazić kogokolwiek, czy też łamać Regulamin.

Wuju mój najdroższy, Skarbie wielkoliterowy i grubaśny. Kołowania to się możesz ode mnie uczyć. Miszcz nad miszcze jezdem. Nie wykręcisz tej Matki Boskiej - jakbyś się starał - na pisownię małą literą. Wzmocnij proszę argumentację, by przekonać swych adwersarzy, ale zasady ortografii dotyczace pisowni terminów religijnych pozostaw tak jak Rada Językowa ustaliła. Były za uporczywe pisanie wg widzimisię osty i bany, wskazałam, że nie będzie precedensów. Nie będę się na razie wtrącać i chleba Jockeyowi zabierać, obiecuję. Jako podoficer dyżurny uprzejmie wskazałam na podstawy regulaminowe, byś nie musial się pieklic z Jockeyem o to co się należy i z którego paragrafu. :D
Przyjemności życzę. Nie daj się zbanować . :wink:
Oj merss daj spokój, wyrzucenie mnie z forum może nastąpić na podstawie waszego widzimisię, tak jak to było z wyrzuceniem nie z górnej części forum, bo przyznasz, że bycie przeciwnikiem ekumenizmu, jest poglądem jak najbardziej mieszczącym się w katolicyzmie - to jest pogląd mieszczący się jak najbardziej w waszej religii.
Ja się nie pieklę, może piszesz o sobie (?), ale nie przypisuj mi poglądów, które nie są moim udziałem :P
Ok. będę pisał, np. tzw. " Matki Boskiej" ( za którą ukrywa się duch wrogi Bogu) - skoro tak lepiej, to jak sobie teściowa życzy :-D

So gru 30, 2017 12:55 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
Oj merss daj spokój, wyrzucenie mnie z forum może nastąpić na podstawie waszego widzimisię, tak jak to było z wyrzuceniem nie z górnej części forum, bo przyznasz, że bycie przeciwnikiem ekumenizmu, jest poglądem jak najbardziej mieszczącym się w katolicyzmie - to jest pogląd mieszczący się jak najbardziej w waszej religii.

Nie może nastąpić na podstawie naszego widzimisię, bo dobrano nas tak, by mieć oczy dookoła głowy, widzące oczy. Nie zawiązywalibyśmy sobie węzełka o starannym traktowaniu każdego.
Cytuj:
Ja się nie pieklę, może piszesz o sobie (?), ale nie przypisuj mi poglądów, które nie są moim udziałem :P

Dobra. Nie pieklisz się, bo teraz czytasz co nasmarowałam.
Cytuj:
Ok. będę pisał, np. tzw. " Matki Boskiej" ( za którą ukrywa się duch wrogi Bogu) - skoro tak lepiej, to jak sobie teściowa życzy :-D

Zięciuniu jedyny Ty mój. Kombinujesz jak kuń pod górkę. Wpisałeś mnie w rolę teściowej, to w nią z radością wchodzę i zaczynam kolejną lekcję. Maryja/Maria to Matka Boża. To określenie synonimiczne, ale ortodoksyjne dla takiego mundrali jak Zięciunio. Kiedyś mnie to uderzyło, że coraz mniej używa się Matki Boskiej, płynnie przeszło w Matkę Bożą. Może stajemy się bardziej precyzyjni lub chrystocentryczni? Maryja prowadzi i wskazuje na Boga: Jego słuchajcie mówi, zachowuje w sercu to czego nie rozumie, bo wierzy, że z czasem wszystko się wyjaśni. Tak było w Kanie. Lud Boży ewoluuje wolniej, więc pewnie mamy obie formy jako prawidłowe.

Teraz przechodzimy do wskazania paluszkiem tekstu biblijnego. Łukasz w szóstym rozdziale napisał o ludzkiej tragedii kiedy człowiek przestaje słuchać, co się do niego mówi. Rodzi się wówczas zatęchła mądrość, bo nie widzi już potrzeby zastanawiania się nad tym, czy aby, to, co uznaje za czarne jest rzeczywiście czarne, Nie obchodzi go myślenie innych. Po prostu wie, że ma rację, i to mu wystarcza. Mając rację nie musi więcej myśleć. Rodzi się człowiek dla którego wszystko to czego jego racja nie przewidziała jest bez sensu i nigdy sensowne nie będzie. Interesuje go jedynie jeden problem: zniszczenie tego, który prezentuje rację wychodzącą poza granicę jego świętej racji. To zniszczenie projektuje na innych przypisując im to samo (wujowe teksty o wyrzuceniu z forum na podstawie widzimiesie modów)

Cóż zyskuje taki mędrzec? Pozyskuje na własność swoje racje. Nie zobaczy jednak podchodzącego do niego wciąż inaczej Boga, bo Bóg nie powtarza się nigdy; zawsze czyni człowiekowi niespodziankę i przychodzi inaczej. Przychodzi także w dziwnych ludziach. Zabetonowany w swych świętych racjach jest nieprzemakalny. Nie umiejąc słuchać racji innych, na pewno nie rozpozna Boga.

Bez wykazywania głupoty katolikom, było można było prowadzić argumentację korzystając z nazwy synonimicznej. Katolicy używają Matki Boskiej, ale czytają Matka Boga a nie bogini. Nie byłoby wówczas personalnej walki, ale ostra wymiana argumentacji. To byłby właśnie ekumenizm. Widzisz sprawy jakimi są: to co łączy i dzieli. Pozwalasz innym używać terminu, którego sam nie chcesz używać, używasz synonimu. Podłożem walki o sprawy nieistotne, problemy rozwiązywalne jest lęk, by nie wypaść niżej niż przeciwnik. Trzeba mu więc i przyłożyć. Nie widać więc Maryi, widać walkę wuja. Widać też jego pomówienia o bezprawie moderatorów. Za głupotę się płaci, więc wyleciałeś z działu. Nawet obronić się nie potrafiłeś. Od razu Ci to napisałam.

Traktujemy każdego z należytą starannością. Trafiłeś na dół, więc gadki umoralniające teściowej mogą się pojawić jako odpowiedź na zięciowskie wątpliwości i bezpodstawne oskarżenia moderatorów. Jakoś je przeżyję. Mam jednak ścisłe limity na indywidualne nauczanie. :-D
Nie mam limitów na życzenia noworoczne. Do Siego!

N gru 31, 2017 10:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Nie może nastąpić na podstawie naszego widzimisię, bo dobrano nas tak, by mieć oczy dookoła głowy, widzące oczy. Nie zawiązywalibyśmy sobie węzełka o starannym traktowaniu każdego.
Możesz pisać co tam chcesz, nawet takie rzeczy:
merss napisał(a):
(wujowe teksty o wyrzuceniu z forum na podstawie widzimiesie modów)
ale faktów nie zmienisz, zostałem wyrzucony z górnego forum za katolickie poglądy :D Tzn. taka jest wersja oficjalna, bo nieoficjalna jest inna, i ja sobie zdaję sprawę z tego.
To się nazywa klasyczny strzał w stopę. I jak znam życie to dalej będziesz szła w zaparte.

merss napisał(a):
Maryja/Maria to Matka Boża.
Ciekawe, że PIsmo tak nie tytułuje matki Jezusa, a określa ją po prostu jako matkę Pana.
Bóg z Boga, matka Jezusa jako człowiek nie mogła przekazać mu Boskości, a przekazał mu człowieczeństwo, i m.in. z tego powodu tytuł jest nieprawidłowy. Co nie oznacza, że Jezus nie był/jest Bogiem.

merss napisał(a):
Interesuje go jedynie jeden problem: zniszczenie tego, który prezentuje rację wychodzącą poza granicę jego świętej racji.
Merss po prostu bredzisz pisząc takie rzeczy do mnie.
Błąd, który popłniasz wynika z faktu, iż odrzucasz ( nie przyjmujesz) do wiadomości, iż Pismo jest podstawą do wiary, do wyrażania poglądów.

merss napisał(a):
Rodzi się wówczas zatęchła mądrość, bo nie widzi już potrzeby zastanawiania się nad tym, czy aby, to, co uznaje za czarne jest rzeczywiście czarne,
I to nastąpiło w momecie odejścia od nauczania Pisma, a zwróceniu się "ku basniom".

merss napisał(a):
Bez wykazywania głupoty katolikom, było można było prowadzić argumentację korzystając z nazwy synonimicznej.
Znowu nie na temat, zaczynasz dyskusje od przypisywania mi argumentów, które nie są moje - to się nazywa ... manipulacja.
Dyskutujemy o zgodności wiary z Pismem, a nie o tym, że katolicy są głupi :!: Są dwa wyjścia albo jesteś słaba intelektualnie ( bo nie znajdziesz dowodu na to, abym ja użył w stosunku do katolików sformułowania, które świadczyłoby o ich głupocie), albo zwyczajnie złośliwa.
merss napisał(a):
Katolicy używają Matki Boskiej, ale czytają Matka Boga a nie bogini.
Taak, a czytałaś to: viewtopic.php?p=1080004#p1080004
Cytuj:
Maryja będąc w ciąży z rozwijającym się Jezusem, była przez 9 miesięcy nasączana od środka przez płyny ciała rozwijającego się, wcielonego Boga. A Ciało i Krew Chrystusa są święte.
Tak na marginesie, a co jeśli matka Jezusa miała inne dzieci ? Oznaczać by to mogło, że ona te "boskie komórki", które uzyskała od Jezusa przekazał dalej, a zatem w tym świecie są ludzi, którzy mają fizyczne boskie DNA Jezusa.

merss napisał(a):
Pozwalasz innym używać terminu, którego sam nie chcesz używać, używasz synonimu.
Ale to jest bez sensu, bo jak ja mogę zabronić używać katolikom nazyw tzw. " Matka Boska" ? Ja mogę jedynie argumentować, że nazwa jest błędna, a kult tzw. " Matki Boskiej" jest kultem ducha, który ukrywa się "za" matką Jezusa.
I nieprawdą jest, że zostałem wyrzucony z górnego forum za odrzucanie ekumenizmu, jest to kłamstwo, zostałem wyrzucony za negowanie ww. kultu i za nazwanie go takim jakim jest.
merss napisał(a):
Mam jednak ścisłe limity na indywidualne nauczanie.
Daj sobie spokój, nie skorzystam :lol:

N gru 31, 2017 11:50 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
Daj sobie spokój, nie skorzystam :lol:

1. Nie ma mnie w wykazie modów w górnym forum, więc nie kieruj w stosunku do mnie pomówień o wyrzucenie. Widziałam jedynie, że strzeliłeś sobie sam w stopę. Poczucie skrzywdzenia należy do Ciebie. To jedynie poczucie, słabo reaguje na argumentację, którą zastosowano, bo jedno wynika z emocji, drugie rozumu. Nie schodzą się.
2. Dzięki za odniesienie się do mojego wpisu. Nie skorzystasz, więc nie mam nic do gadania. Poza tym rozmowy wam przenioslam licząc, że tak szybko ich nie skończycie. :)

Pn sty 01, 2018 12:16 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
1. Nie ma mnie w wykazie modów w górnym forum, więc nie kieruj w stosunku do mnie pomówień o wyrzucenie.
A gdzie ja imiennie skierowałem do ciebie pomówienie o wyrzucenie mnie z górnej części forum ?
merss napisał(a):
Widziałam jedynie, że strzeliłeś sobie sam w stopę.
A na czym to polegało ?
merss napisał(a):
Poczucie skrzywdzenia należy do Ciebie.
Na prawdę wierzysz w to, że wyrzucenie z tego forum jest/może być odbierane jako skrzywdzenie ? Zaprawdę powiadam ci, przeceniasz i to bardzo znaczenie, wiarygodność i jakość tego forum. :lol:
merss napisał(a):
To jedynie poczucie, słabo reaguje na argumentację, którą zastosowano, bo jedno wynika z emocji, drugie rozumu. Nie schodzą się.
To nie kwestia emocji, to kwestia z jednej strony fałszywego uzasadnienia, którym ma być brak poparcia dla ekumeni m.in. z religią rzymskich-katolików ( czyli wyrzucenie mnie za pogląd katolicki z katolickiego forum :D ), a z drugiej strony ukrycie prawdziwego powodu, którym jest nazywanie kultu w religii rzymskich-katolików tzw. " Matki Boskiej" kultem demonicznym.

Pn sty 01, 2018 5:03 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 729 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 45, 46, 47, 48, 49