Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn lut 19, 2018 7:59 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 741 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50  Następna strona
 Rozmowy niedokończone. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy niedokończone.
krzysiekniepieklo napisał(a):
sahcim napisał(a):
1. Kościół istnieje dzieki temu, że Chrystus został z nami w Swoim Ciele i Krwi.
Z wami czyli z kim...
Cytuj:
2. I teraz będzie tak samo. Będzie dokładnie tak, jak Bóg zamierzył.
Co nie oznacza, że będzie tak, jak tobie się wydaje...
Cytuj:
3. Moja droga jest zgodna z tym, czego nauczał Jezus.
Jak narazie jeszcze tego nie udowodniłeś, bo nie jesteś posłuszny przełożonym Kościoła, a wg słów Chrystusa: „Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi; lecz kto Mną gardzi, gardzi Tym, który Mnie posłał”
1. Z tymi, którzy Go spożywają.
Według nauczania Pisma jedni spożywają Go na życie wieczne(członki Ciała Chrystusa - Kościoła), a inni na swoją zgubę(to ci, którzy zamiast Kościoła słuchają siebie samych sądząc, że to Bóg przez nich mówi)...
Cytuj:
3. Bóg nie przedstawił żadnych dowodów ale wzywa do wiary.
Skoro Bóg wzywa cię do wiary w to, co mówi przez swoich wybranych, to dlaczego wierzysz sobie, a nie Bogu(i Jego Świętym) ?
Cytuj:
3a. W którym miejscu byłem nieposłuszny?
W tym, w którym nie posłuchałeś przełożonego kiedy jeszcze dla ciebie nim był...
Cytuj:
3b. Słowa, które zacytowałeś, dotyczą wszystkich uczniów Chrystusa, a nie tylko tych, którzy mają władzę. Te słowa dotyczą również mnie, jeśli Bóg mnie posłał.
Uważasz siebie za Apostoła ? (bo akurat te słowa powiedział do swoich Wybranych/Posłanych)

Cz paź 05, 2017 8:44 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Według nauczania Pisma jedni spożywają Go na życie wieczne(członki Ciała Chrystusa - Kościoła), a inni na swoją zgubę(to ci, którzy zamiast Kościoła słuchają siebie samych sądząc, że to Bóg przez nich mówi)...

Może zacytuj tekst żebym wiedział, do czego mam się odnieść.
Cytuj:
Skoro Bóg wzywa cię do wiary w to, co mówi przez swoich wybranych, to dlaczego wierzysz sobie, a nie Bogu(i Jego Świętym) ?

Bo żaden święty do mnie nie mówi.
Cytuj:
W tym, w którym nie posłuchałeś przełożonego kiedy jeszcze dla ciebie nim był...

Możesz zacytować tekst, z którego wyciągnąłeś taki wniosek.

Cytuj:
Uważasz siebie za Apostoła ? (bo akurat te słowa powiedział do swoich Wybranych/Posłanych)

Czy uważasz, że te słowa dotyczyły tylko apostołów? - to dlaczego wogóle ktoś na te słowa się powołuje?

Cz paź 05, 2017 9:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:

Może zacytuj tekst żebym wiedział, do czego mam się odnieść.
To jak ty chcesz głosić Dobrą Nowinę skoro ty nie znasz Słowa Bożego, które mówi o niegodnym spożywaniu Ciała i Krwi Pańskiej ?
sahcim napisał(a):

Bo żaden święty do mnie nie mówi.
Skoro żaden Święty do ciebie nie mówi, to skąd wiesz, że zostałeś posłany...?
Cytuj:
Możesz zacytować tekst, z którego wyciągnąłeś taki wniosek.
Mogę zacytować twoje słowa z których wynika, że nie posłuchałeś swojego spowiednika...
Cytuj:
Czy uważasz, że te słowa dotyczyły tylko apostołów?
Co na uważam, to mało istotne...istotę jest to, że wg słów Pisma Pan Jezus najpierw wybrał tych, których posłał, a potem dał im władzę, której ty nie posiadasz...
Cytuj:
to dlaczego wogóle ktoś na te słowa się powołuje?
Powołują się ci, których Jezus wybrał i posłał aby szli i owoc przynosili...a jakie ty owoce przynosisz dla Chrystusa/Kościoła...?

Cz paź 05, 2017 10:18 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
To jak ty chcesz głosić Dobrą Nowinę skoro ty nie znasz Słowa Bożego, które mówi o niegodnym spożywaniu Ciała i Krwi Pańskiej ?

A kto Ci powiedział, że nie znam?
Chciałem źebyś przeczytał to na co się powołujesz i skonfrontował to ze swoją wypowiedzią.

Cz paź 05, 2017 10:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:

A kto Ci powiedział, że nie znam?
Bo chciałeś żebym zacytował ci tekst mówiący o spożywaniu...
Cytuj:
Chciałem źebyś przeczytał to na co się powołujesz i skonfrontował to ze swoją wypowiedzią.
Ale ja znam te słowa i wiem, że spożywanie Ciała i Krwi nie dowodzi, że droga, którą się obrało jest zgodna z nauczaniem Pana Jezusa...

Cz paź 05, 2017 10:48 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:

Jeszcze raz Cię wzywam źebyś uzasadnił pismem, to co tutaj napisałeś. Powołałeś się na pismo, więc uzasadnij pismem. Rozumiem, że to właśnie mnie oskarżyłeś.

Jeśli nie potrafisz - przyjmę przeprosiny.

Cz paź 05, 2017 11:04 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:

Jeszcze raz Cię wzywam źebyś uzasadnił pismem, to co tutaj napisałeś.

Wiele osób zwraca Ci uwagę a Ty nadal swoje Krzysztofie. Słuchasz samego siebie lub jesteś zwodzony albo chory, ale to co głosisz jest w poważnej sprzeczności z nauką Chrystusa i Kościoła. Tym samym sam siebie niejako wykluczasz, stawiając się na pozycji kogoś kto naprawi Kościół i nauczanie na swój własny sposób. Ktoś, coś lub Ty sam wmówiło Ci misję która nie ma żadnego uzasadnienia. Jesteś całkowicie głuchy na głosy próbujące przywołać Cię do rozsądku. Czy nie rozumiesz że Bóg nie posyła nikogo aby zmieniać to co On sam ustanowił w swoim Kościele?

Cz paź 05, 2017 11:12 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Czy nie rozumiesz że Bóg nie posyła nikogo aby zmieniać to co On sam ustanowił w swoim Kościele?

Z tym się w zupełności zgadzam, tylko w tym jest problem, że nie wszystko, co ustanowiono w Kościele, to ustanowił Bóg.

Cz paź 05, 2017 11:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Jeszcze raz Cię wzywam źebyś uzasadnił pismem, to co tutaj napisałeś. Powołałeś się na pismo, więc uzasadnij pismem.
Już uzasadniłem dlaczego spożywanie Ciała i Krwi nie daje pewności, którą ty masz...
Cytuj:
Rozumiem, że to właśnie mnie oskarżyłeś.
No skoro uważasz siebie za tego który zamiast Kościoła słucha siebie samego sądząc, że to Bóg przez ciebie mówi, to nie ja cię oskarżam ale ty dajesz świadectwo, że spożywasz Ciało i Krew na swoją zgubę...

Cz paź 05, 2017 11:42 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
Cytuj:

Jeszcze raz Cię wzywam źebyś uzasadnił pismem, to co tutaj napisałeś.

Wiele osób zwraca Ci uwagę a Ty nadal swoje Krzysztofie. Słuchasz samego siebie lub jesteś zwodzony albo chory, ale to co głosisz jest w poważnej sprzeczności z nauką Chrystusa i Kościoła. Tym samym sam siebie niejako wykluczasz, stawiając się na pozycji kogoś kto naprawi Kościół i nauczanie na swój własny sposób. Ktoś, coś lub Ty sam wmówiło Ci misję która nie ma żadnego uzasadnienia. Jesteś całkowicie głuchy na głosy próbujące przywołać Cię do rozsądku. Czy nie rozumiesz że Bóg nie posyła nikogo aby zmieniać to co On sam ustanowił w swoim Kościele?

Equuleuss; nie spodziewałem się po tobie takiej przewrotności. Cytujesz tekst naszego sporu, w którym w kłamliwy sposób jest interpretowane pismo święte w celu oskarżenia, a Ty mnie zarzucasz, że to ja źle interpretuję nauki Jezusa. Wzywam również Ciebie. Wykaż, źe ten user dobrze interpretuje pismo i wykaż, że gdzieś napisałem coś niezgodnego z tym, czego nauczał Jezus. Jak chcesz to Ci przedstawię tekst, w którym Jezus piętnuje oskarżanie brata.

Cz paź 05, 2017 11:44 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie mów do drugiego "bezbożniku"

Mt 5 Piąte przykazanie 21 Słyszeliście, że powiedziano przodkom: Nie zabijaj!7; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. 22 A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: Raka8, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: "Bezbożniku", podlega karze piekła ognistego. 23 Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam wspomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, 24 zostaw tam dar swój przez ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim! Potem przyjdź i dar swój ofiaruj! 25 9 Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze, by cię przeciwnik nie podał sędziemu, a sędzia dozorcy, i aby nie wtrącono cię do więzienia. 26 Zaprawdę, powiadam ci: nie wyjdziesz stamtąd, aż zwrócisz ostatni grosz.

Nie osądzaj za Boga drugiego człowieka, bo śędzia jest jeden. - Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni. Apeluję do oponentów aby zaczęli normalnie dyskutować i skończyli z oskarżeniami. To zacietrzewienie działa na Was bardzo destrukcyjnie.

Cz paź 05, 2017 11:52 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem

Equuleuss; nie spodziewałem się po tobie takiej przewrotności. Cytujesz tekst naszego sporu, w którym w kłamliwy sposób jest interpretowane pismo święte w celu oskarżenia, a Ty mnie zarzucasz, że to ja źle interpretuję nauki Jezusa. Wzywam również Ciebie. Wykaż, źe ten user dobrze interpretuje pismo i wykaż, że gdzieś napisałem coś niezgodnego z tym, czego nauczał Jezus. Jak chcesz to Ci przedstawię tekst, w którym Jezus piętnuje oskarżanie brata.

Krzysztofie, wskazuję na to - słuchasz sam siebie albo jesteś zwodzony lub chory. Wiele osób wskazuje Ci na to iż źle interpretujesz słowa Chrtystusa i nauczanie Chrystusa, a także stajesz w sprzeczności z tym nauczaniem i z nauczaniem Kościoła. Sam stawiasz siebie na miejscu kogoś kto ma misję dokonania zmian w Kościele, ale te zmiany niosłyby ze sobą poważne herezje a nawet coś gorszego. Czy chciałbyś być przyczyną potępienia wielu osób za wzywanie do niegodnego przyjmowania Ciała i Krwi Chrystusa?

Poza tym wiele z Twoich słów wskazuje że albo jesteś zwodzony albo chory. Piszesz że masz władzę czy tym podobne rzeczy, sam siebie nazywasz prorokiem nie rozumiejąc w ogóle że prawdziwy mistyk nawet nie wie że jest mistykiem a władza i rozgłos jest ostatnią rzeczą jakiej by pragnął...

Cz paź 05, 2017 11:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Znamiennym jest, że ów apel Krzysztofa wraz z tą subiektywną jego diagnozą oponentów zrodził się w nim po tym, kiedy wykazane mu zostało, że spożywanie Ciała i Krwi nie jest potwierdzeniem prawdziwości(zgodności z nauczaniem Pana Jezusa) drogi, którą się obrało ...

Pt paź 06, 2017 12:43 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Equuleuss; chcesz powiedzieć, że prorok idzie i mówi od Boga ale nie wie, że jest prorokiem?
Poczytaj sobie Jeremiasza i powiedz - czy on nie wiedział, że jest prorokiem?
Jeśli nie wiesz," kim jest prorok", to przeczytaj sobie tekst pod takim tytułem na katoliku.
Moźe coś Ci się rozjaśni.

Pt paź 06, 2017 1:54 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Znamiennym jest, że ów apel Krzysztofa wraz z tą subiektywną jego diagnozą oponentów zrodził się w nim po tym, kiedy wykazane mu zostało, że spożywanie Ciała i Krwi nie jest potwierdzeniem prawdziwości(zgodności z nauczaniem Pana Jezusa) drogi, którą się obrało ...

Sahcim; oskarżyłeś mnie o świętokradztwo ( niegodne spożywanie Komunii)
Pan Jezus w tym tekście nie mówi, czy oskarżanie brata jest prawdziwe, czy nie ale piętnuje zwracanie się w ten sposób do brata. Uzasadnij może teraz swoją drogę, która pozwala Ci rzucać takie oskarżenia i potwierdź ją pismem, że twoja droga jest prawdziwa.

Pt paź 06, 2017 2:06 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 741 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50  Następna strona