Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N wrz 24, 2017 5:41 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 738 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50  Następna strona
 Rozmowy niedokończone. 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy niedokończone.
Ja się nie przyrównuję do Jezusa, tylko Wam pokazuję, że tak samo postępujecie jak Żydzi.

Dzisiejsze czytanie:

(Jr 20,7-9)
Uwiodłeś mnie, Panie, a ja pozwoliłem się uwieść; ujarzmiłeś mnie i przemogłeś. Stałem się codziennym pośmiewiskiem, wszyscy mi urągają. Albowiem ilekroć mam zabierać głos, muszę obwieszczać: Gwałt i ruina! Tak, słowo Pańskie stało się dla mnie codzienną zniewagą i pośmiewiskiem. I powiedziałem sobie: Nie będę Go już wspominał ani mówił w Jego imię! Ale wtedy zaczął trawić moje serce jakby ogień, nurtujący w moim ciele. Czyniłem wysiłki, by go stłumić, lecz nie potrafiłem.

To jest właśnie stan mojego serca. Nie potrafię inaczej.

N wrz 03, 2017 7:49 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
kacperek29 napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Nie macie prawa żądać ode mnie zmiany deklaracji.

Skoro kłamiesz i wprowadzasz innych w błąd to moderacja ma prawo żądać zmiany.

Kacperku; nie znasz definicji kłamstwa.

N wrz 03, 2017 7:53 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Dość. Nie karmicie trolla.
Jutro o 15 sprawdzam status i jak będzie taki sam to daje bana na 2 tygodnie. Z nasźej strony sprawa zamknięta.

N wrz 03, 2017 8:03 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Czasami mi się wydaje, że zupełnie nic nie rozumiesz. Widzisz, ja nie mam zamiaru uciekać od krzyża. Chrystus też nie uciekał.

Tak to jest jak sam czytasz i intrpretujesz Biblię. Masz ją wówczas na obraz i podobieństwo swoje. Jezus uciekał od krzyża. Nie dał się też zmanipulować, wkręcić w patologiczne mechanizmy obronne i sytuacje bez wyjścia, czyli zasadzki. Można więc interpretować Biblię i od strony psychologii i zdrowia psychicznego. Wiedział jednak, bo był Bogiem, która sytuacja jest graniczną i prowadzi na krzyż przygotowany mu przez ludzi, którzy nie rozumieli. Wiedział Kolbe, że jego sytuacja jest graniczną, ta, nie inna.

Jeśli próbuję pomóc a Ty uciekasz, widzę, że nie nie ufasz drugiemu człowiekowi, posądzasz go o nieuczciwość, nie dajesz kredytu zaufania. Zawiodłam Cię, oszukałam? Nie ufasz ludziom, boisz się nich, uważasz więc że prorokowanie pozwoli przejąć nad nimi kontrolę. Wpędzasz się w pułapkę zastawioną na samego siebie. Ile razy powtarzałam, że winnych widzisz na zewnątrz, ale tego nie dostrzegasz?

Nie próbujesz wejść w dyskusje, ale narzucasz innym poglądy z wysokości proroka, który ma kontakt z projekcja swego boga i unieważnia nauczanie Kościoła w sprawach ważnych.
Nie możesz więc znieść jakiejkolwiek ingerencji ze strony moderatorów. Bronisz swej urojonej władzy, którą projektujesz na innych.

Proszę bardzo, spróbujmy tak. Jestem większym prorokiem i w imię posłuszeństwa prorokowi z kryształową kulą pochodzącą od Boga zobowiązuję Cię do zmiany wyznania w profilu informując jednocześnie, że odtąd wszelkie poglądy będą należały do Krzysia a nie będzie legitymizowal się boską pieczęcią, którą przekazano w depozyt KK. Jesteś prorokiem, ale ja jestem większym. Slowo przeciw słowu...
Może spróbujesz? Boisz się utraty wladzy, poczucia wielkości i misji. Nie chcesz być członkiem społeczności, chcesz władzy! Tu leży problem.
Cytuj:
Możecie co najwyżej dodać mi swoją etykietę. Nie obrażę się.

W cywilizowanym świecie problemy rozwiązuje się drogą rozmów, próbując, by druga strona zrozumiała. Nie zawsze się udaje. Można apelować jedynie do wolności drugiego człowieka. Rozwiązania siłowe są zawsze porażką obu stron. Dlatego zawsze rozmawiam i bronię slabszych nawet, jeśli tego nie widzą. Oszustom nie popuszczę na milimetr. Póki co nie wpadleś do tej szufladki, bo milczałabym. Z oszustami mi nie po drodze.

Chcesz być ukrzyżowany, by poczuć się lepiej, by dowartościować się - nie przebiję betonu. Uczynię to co muszę. Pozostaniesz w swej kryjówce przekonany, że ukrzyżowali. Oni tymczasem tylko chcieli pomóc.
Poszukaj po kieszeniach. Może znajdziesz jeszcze okruchy zaufania do drugiego człowieka.
EOT

N wrz 03, 2017 8:09 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Merss; ja mam władzę. Może to nie jest taka władza jak to rozumieją ludzie ale to jest władza od Boga.

23 czerwca 2016r. Byłem na 18.00 na Mszy. Po Mszy okazało się, że będzie jeszcze jedna Msza dla Odnowy w Duchu Świętym. Kilka miesięcy uczestniczyłem w tym ruchu i postanowiłem, że będę służył do Mszy. Po czterech latach przerwy w okolicznościach zupełnie przeze mnie nieprzewidzianych stanąłem przy ołtarzu aby służyć do mszy.
Było pewnie ze trzydzieści stopni a ja cały drżałem jak galareta.
A oto czytanie.
Jr. 1.
Za czasów Jozjasza Pan skierował do mnie następujące słowo: «Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię, poświęciłem cię, nim przyszedłeś na świat, ustanowiłem cię prorokiem dla narodów». I rzekłem: «Ach, Panie, Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: „Jestem młodzieńcem”, gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. Nie lękaj się ich, bo jestem z tobą, by cię chronić», mówi Pan. I wyciągnąwszy rękę, dotknął Pan moich ust i rzekł mi: «Oto kładę moje słowa w twoje usta. Spójrz, daję ci dzisiaj władzę nad narodami i nad królestwami, byś wyrywał i obalał, byś niszczył i burzył, byś budował i sadził.
Oto Słowo Boże.

Uznałem,ze te słowa Bóg kieruje do mnie i stanąłem do walki. Skoro Bóg mi obiecał, że będzie ze mną, to nie mogę się bać, więc jestem otwarty na wszystkie szalone pomysły, byleby były zgodne z Ewangelią.

Ty chcesz mnie przekonać, że to ja na Was coś wymuszam. Nie to Wy chcecie wymusić na mnie zmianę deklaracji, która jest zgodna z moimi przekonaniami. Żądacie, abym zaparł się mojej wiary i moich przekonań.

N wrz 03, 2017 9:34 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nadal nie rpozumiesz. Oczekujemy zmiany wyznania w profilu na 'nie chcę podawać'. Jednym słowem nie napisano o zmianie przekonań.
Możesz pisać co chcesz z pominięcem tematów, które zostały już wszechstronnie omówione.
Mieliśmy proroka na forum i go nie gnębiłam. Bawił mnie jak nikt, nawet wowczas jak musiałam czytać o sobie w kontekście lucyferian i moich z nimi powiązań. Brakuje mi go.

N wrz 03, 2017 9:39 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Merss; taka opcja to by było kłamstwo z mojej strony. Ja chcę podawać, że jestem katolikiem w pełnej łączności z papieżem. To jest zgodne z moimi przekonaniami. Dla jakiegoś niejasnego interesu nie zrezygnuję z tego.

N wrz 03, 2017 9:51 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Merss; taka opcja to by było kłamstwo z mojej strony. Ja chcę podawać, że jestem katolikiem w pełnej łączności z papieżem. To jest zgodne z moimi przekonaniami. Dla jakiegoś niejasnego interesu nie zrezygnuję z tego.

Odrzucasz nauczanie KK, więc nie jesteś katolikiem w pełnej łączności z papieżem.

N wrz 03, 2017 9:56 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Krzyś. Twoja decyzja. Ja poddaję się, widzę co widzę i chyba rozumiem Twoją optykę. Tu mamy analogię z koszem. Porównywanie tego do sytuacji innej pryncypialności jest niezasadne.
Sprawa zajmę się po powrocie z urlopu. Wówczas jednak niczego już nie skomentuję.

N wrz 03, 2017 9:57 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
No cóż. Wygląda na to, że też będę miał dwa tygodnie przymusowego urlopu. Może taki mój urlop wszystkim wyjdzie na zdrowie. Każdy będzie miał trochę czasu na przemyślenia. A może ktoś przy tej okazji zapyta się Boga, co o tym wszystkim ma myśleć.

N wrz 03, 2017 10:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Łączność z papieżem oraz bycie katolikiem nie leży w sferze "poglądów na to czy jestem katolikiem" tylko w sferze faktów.
To dokładnie jak w matematyce - nie możesz powiedziec że 2+2=5 bo "tak uważasz".

N wrz 03, 2017 10:33 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Czasem pytałam, dlaczego ortodosyjnie wypowiadający się użytkownicy wpisują sobie 'nie chcę podawać'. Najczęściej uzyskiwałam odpowiedzi, że mają problem z przyjęciem co najmniej jednego dogmatu, czasem problemy z mniej ważnymi sprawami dotyczącymi nauczania, niekiedy etyki seksualnej. Nie mieli śmiałości, by wpisać sobie tego katolika w łączności, który powinien przyjmować te sprawy jako dotyczące doktryny. Wiedzieli jednak, że powinni i chcieli być uczciwymi w kwestii deklaracji wyznaniowej.

N wrz 03, 2017 10:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem

Krzysiu, nie rezygnuj, ale zamiast 2 tygodni zrob sobie caly miesiac urlopu od prorokowania i myslenia o prorokowaniu.
Chodz regularnie do spowiedzi i spowiadaj sie jak nalezy bys mial pewnosc ze przyjmujesz Komunie Sw. godnie, tak aby po pozbyciu sie jednego diabelka, mial pewnosc ze inny sie gdziies nie przyczepil.
Zobaczysz wtedy czy cos ci sie zmieni czy nie.
Poza tym odpoczniesz.

N wrz 03, 2017 11:29 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Merss; jak powtórnie się rejestrowałem, to zastanawiałem się nad tą deklaracją. Domyślałem się, że ta moja deklaracja będzie problemem. Nawet w pierwszej wersji chyba napisałem tak jak teraz proponowałaś. Miałem jednak nacisk na to żeby zmienić na aktualną wersję. Więc teraz nacisk aby się przy tej wersji upierać, jest jak najbardziej oczywisty.
Sformułowanie - w pełnej łączności z papieżem - ja rozumiem tak, że uznaję jego władzę.
Uznaję władzę mojego proboszcza, uznaję władzę mojego biskupa i uznaję władzę mojego papieża. Jezus też uznawał władzę arcykapłanów, chociaż się z ich nauczaniem nie zgadzał.
Jeśli chodzi o nauczanie, to Piotr wymówił posłuszeństwo władzy, kiedy powiedział - trzeba bardziej słuchać Boga, a nie ludzi. Wymówił tylko posłuszeństwo, jeśli chodzi o nauczanie, o głoszenie Ewangelii.
Ja głoszę, że Miłość Boga jest dużo większa od tego, co głosi Kościół. To jest właśnie dobra nowina. To właśnie jest Ewangelia.

N wrz 03, 2017 11:39 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nacisk nie pochodzi od Boga. Nacisk pochodzi od natury i ew. Złego, który tylko na naturze moze pracować. To szkoła duchowości dotycząca rozeznawania duchów. Bóg nie musi stosować żadnego nacisku, On działa przez przyczyny wtórne. Jeśli Mu zależy, by człowiek coś zrobił da mu narzedzia. Jeśli ich nie da, znaczy nie jego robota.
Jeśli się zastawialeś nad wyborem wyznania w proflu, znaczy doszło natchnienie i silniejsza pokusa zwyciężyla. Wybrałeś siebie.

Pn wrz 04, 2017 8:59 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 738 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50  Następna strona