Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn lip 23, 2018 12:10 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 741 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50
 Rozmowy niedokończone. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Islam- zagrożenie czy fobia?
Noszę się od dawna z zapytaniem do Lidki.
Masz pesyministyczne widzenie świata. Co widać po twoich także poprzednich wypowiedziach. A wydgląda to tak, piszesz że większość ludzi lubi się zbijać na planecie ziemia jako całość. No rozumiem że nie fizycznie bo by nas już nie było na tej planecie - logika słów o tym mówi.

Teraz do sedna pytania do ciebie, jak dawno i czy mieszkałaś w młodości w Polsce. To kluczowe w tym że masz negatywny obraz także o sytuacji w Polsce, zwłaszcza tej religijnej. Wiem że do Australii emigrowali swego czasu także tu ode mnie, całe rodziny. Powód był jeden, nie mieli swobody do realizowania swych rodzinnych aspiracji.
Przyznam że mnie było żal tego, że do tego doszło bo były to rodziny twórcze, wiele wnoszące do tego terenu.
No ale władcy jak to władcy, nie lubią ludzi wybitnych, a nie liżących im tyłków. To tak ogólnie co do powoduw znanych przeze mnie, opuszczania wtedy i nie tylko naszego kraju. W sumie to i ja nie powiem bym był zadowolony, ze sposobów rozwiązywania problemów w naszym kraju.

No ale jakoś uważam samą negację, jako nic nie wnoszącą do sprawy.
Może uchylisz coś ze swego, może to innym niezadowolonym coś podpowiedzieć. Negatywizm też trzeba uzasadniać. No bo czemu go siać? Chyba że tęsknisz za tym co było w dzieciństwie. Masz żal że musiało dojść do tego, że znalazłaś się w kraju neutralnym światopoglądowo.
Niby lepiej masz, ale po co takim kosztem?

To tak byś i ty mogła coś powiedzieć o podłożach swego nastawienia.
A wtedy lepiej ciebie będziemy rozumieć.

Pt lut 16, 2018 2:41 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
lidka napisał(a):
Cytuj:
Quinque napisał(a):
Osobiście jestem za delegalizacją islamu

A ja osobiscie jestem za deligalizacja wszystkich religii - tylko nie jestem pewna ze to cos zmieni na tym swiecie.... Ludzie wymysla zaraz cos innego.. :lol:

Może w istocie do czegoś takiego dojść, za pomocą religii ,,elita'' kreuje konflikt między wyznawcami islamu i chrześcijaństwa(oczywiście uważam islam za zagrożenie dla ludzkiej egzystencji z tego względu że nie dostrzegam tam wyższych wartości moralnych w przeciwieństwie do chrześcijaństwa chodź z tym chrześcijaństwem też idealnie nie jest, źle się stało że władze uważające się za chrześcijan zaatakowały Irak bo nie tym chrześcijaństwo polega) i najbardziej cierpią na tym ci którzy z jednej i drugiej strony chcieliby poznać wspólnego Boga. W rezultacie tak wykreowany konflikt doprowadzi do tego że religie takie jakie znamy przestaną istnieć i powstanie w istocie coś nowego, chyba bardziej strasznego.

Pt lut 16, 2018 4:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
[
Cytuj:
quote="witoldm"]Noszę się od dawna z zapytaniem do Lidki.
Masz pesyministyczne widzenie świata. Co widać po twoich także poprzednich wypowiedziach. A wydgląda to tak, piszesz że większość ludzi lubi się zbijać na planecie ziemia jako całość. No rozumiem że nie fizycznie bo by nas już nie było na tej planecie - logika słów o tym mówi.

Teraz do sedna pytania do ciebie, jak dawno i czy mieszkałaś w młodości w Polsce. To kluczowe w tym że masz negatywny obraz także o sytuacji w Polsce, zwłaszcza tej religijnej. Wiem że do Australii emigrowali swego czasu także tu ode mnie, całe rodziny. Powód był jeden, nie mieli swobody do realizowania swych rodzinnych aspiracji.
Przyznam że mnie było żal tego, że do tego doszło bo były to rodziny twórcze, wiele wnoszące do tego terenu.
No ale władcy jak to władcy, nie lubią ludzi wybitnych, a nie liżących im tyłków. To tak ogólnie co do powoduw znanych przeze mnie, opuszczania wtedy i nie tylko naszego kraju. W sumie to i ja nie powiem bym był zadowolony, ze sposobów rozwiązywania problemów w naszym kraju.

No ale jakoś uważam samą negację, jako nic nie wnoszącą do sprawy.
Może uchylisz coś ze swego, może to innym niezadowolonym coś podpowiedzieć. Negatywizm też trzeba uzasadniać. No bo czemu go siać? Chyba że tęsknisz za tym co było w dzieciństwie. Masz żal że musiało dojść do tego, że znalazłaś się w kraju neutralnym światopoglądowo.
Niby lepiej masz, ale po co takim kosztem?

To tak byś i ty mogła coś powiedzieć o podłożach swego nastawienia.
A wtedy lepiej ciebie będziemy rozumieć.

[/quote]

Urodzilam sie i wiele lat mieszkalam w Polsce - z Polski wyjechalam w latach 80-tych do Australii - jak na razie jeden z najspokojnieszych krajow do zycia... Niezwykla przyroda - Fantastyczni ludzie... Bardzo zyczliwi.... chetni do pomocy jesli masz jakies problemy... Coz doswiadczenie zyciowe - obserwacja swiata, brudna polityka... klamstwa oszustwa, manipulowanie zwyklymi ludzmi - raczej czyni ze robimy sie bardziej sceptyczni do tego co wokol nas sie dzieje... Jestem z Warszawy... Moja Mama byla zabrana z Powstania co Warszawskiego do Obozu Koncentracyjnego - Smieszne jak powiem tutaj ze mama byla wiezniem obozu - pytanie pierwsze - a czy ty jestes Zydowka... Takze jak widzisz... Uzywanie w mediach nazw "polskie obozy koncentracyjne" tyle klamstw przekretow odgornych - ze trudno byc zachwyconym tym swiatem... I jak zwykle najwieksza cene placa niewinni zwykli ludzie... Co tu jeszcze dodac - Uwielbiam przyrode - jest piekna - i mitologie... Pozdrowienia

Pt lut 16, 2018 10:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy niedokończone.
No śliczne dzięki za wypowiedź. Od tąd już nie będę z niepokojem zaglądał w treści twych wpisów.
Zawsze jakiekolwiek informacje o rozmówcy są bezcenne, bo same wypowiedzii czasem są jak bicz. Odruchowo się człowiek wzdryga, przed ich treścią. No nie ma kontaktu wzrokowego z rozmówcą. Jest to bardziej suchy dialog, wyostrzający przekaz. To pozwoli i mnie na większy dystans do forumowych wypowiedzi.

To cieszę się że Australia jest gościnna dla Polaków tam przybyłych. Określił bym to z pozycji Polaka z Polski, jako nowa ziemia, utracony raj, a nawet niebo.
To dobrze zrobili ci ludzie, że kiedyś z Polski wywędrowali.
Nam tu pozostało tylko wierzyć w to że ktoś silnięjszy od nas, w domyśle Bóg uczyni to tu nasze życie lepszym. Teraz pewno lepiej zrozumiesz, czemu się tak mocno wiary trzymamy.

So lut 17, 2018 2:10 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Niestety jedyny ktory moze uczynic ten swiat lepszym jestes ty sam na swoim podworku. Jesli kazdy by tak do tego podszedl to swiat pewnie stalby sie lepszy, niestety niewielu ludziom na tym akurat zalezy.
Wiekszosci zalezy zeby swiat byl lepszy dla nich samych, i nad tym pracuja :).

So lut 17, 2018 9:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Z tym się Adam M zgadzam.
Na to wskazuje mi moje życie.
Są i wyjątki typu twórcy R.M.
Ale nie dla mnie taka postawa, mam inne priorytety i ograniczenia.

N lut 18, 2018 9:58 am
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 741 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50