Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So wrz 23, 2017 9:33 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 738 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50
 Rozmowy niedokończone. 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy niedokończone.
Krzysiu - wybranie sobie wyznania "katolik bez łączności z papieżem" po prostu oznacza, że generalnie wierzysz w to co katolicy, tylko z pewnymi zastrzeżeniami - pewne rzeczy widzisz inaczej, z czymś się nie zgadzasz. Nie oznacza to w żadnym wypadku zaparcia się swojej wiary.
"Katolik w pełnej łączności z papieżem" oznacza pełen zestaw tego w co katolik uznający prymat Rzymu wierzy - nie ma tu miejsca na niezgadzanie się z takim czy innym punktem z tej listy, nie ma tu miejsca na własne pomysły.

Oczywiście każdy ma prawo do pomyłki i katolik w pełnej łączności także może czasem palnąć coś, źle zrozumieć, źle się wyrazić, czy w ogóle może mu się coś tam wydawać. Ale po wielogodzinnej dyskusji i tłumaczeniu, powinien przyjąć napomnienia, zrozumieć swoją pomyłkę, a przynajmniej sobie odpuścić. Jeśli natomiast jest na serio przekonany o swoich racjach wbrew stanowisku Kościoła, co mu się wielokrotnie wykazało - no sorry. Nie oznacza że jako człowiek nie może mieć swoich poglądów, które uważa za samą prawdę, ale.. Ale nie może wtedy uznawać w swoim sumieniu, że w pełni się zgadza ze stanowiskiem Kościoła, bo się nie zgadza, bo uważa że wie lepiej. A jak się nie zgadza ze stanowiskiem Kościoła, to nie może twierdzić że się zgadza (a to oznacza ta klauzula ".. w pełnej łączności z papieżem").

Pn wrz 04, 2017 9:24 am
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
PeterW; tylko widzisz - to jest Wasza definicja tego sformułowania. Jest wielu księży, którzy głoszą nauki dość odległe od oficjalnego nauczania i nikt nie twierdzi, że nie są w łączności z papieżem. Więc tu nie chodzi o to , że we wszystkim musimy się z papieżem zgadzać. Ci księża głoszą co głoszą ale uznają władzę papieża i swoich biskupów. Ja jako szeregowy katolik, tym bardziej mam prawo do swojego zdania na temat nauczania Kościoła. Dopuki uznaję władzę papieża, to jestem z nim w łączności.

Pn wrz 04, 2017 10:29 am
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
krzysiekniepieklo napisał(a):
PeterW; tylko widzisz - to jest Wasza definicja tego sformułowania.

Oczywiście, bo wielki prorok jak zwykle ma własne definicje i jak zwykle tylko on je uznaje. Jesteś na forum, akceptujesz regulamin i dotyczą ciebie decyzje moderacji a nie Twoje wymysły.

Jest wielu księży, którzy głoszą nauki dość odległe od oficjalnego nauczania i nikt nie twierdzi, że nie są w łączności z papieżem.

Potrafisz podać jednego? Czy znowu rzucasz błotem może się przyczepi?

Więc tu nie chodzi o to , że we wszystkim musimy się z papieżem zgadzać. Ci księża głoszą co głoszą ale uznają władzę papieża i swoich biskupów. Ja jako szeregowy katolik, tym bardziej mam prawo do swojego zdania na temat nauczania Kościoła. Dopuki uznaję władzę papieża, to jestem z nim w łączności.

Tu chodzi Twoją ignorancję i Twoje urojenia że jak będziesz debil to będziesz wielki prorok, im głupszy tym, większy.
Nie uznajesz władzy papieża, a odrzucasz dogmatyczne nauczanie KK, odrzucasz Sobory, pomijając już nauczanie Apostołów w Didache, bo to też zdążyłeś zakwestionować.
Jesteś poza Kościołem Katolickim i każda Twoja Spowiedź i Komunia jest świętokradzka.

Pn wrz 04, 2017 11:24 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 738 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50