Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn lut 18, 2019 9:32 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 926 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62  Następna strona
 Rozmowy niedokończone. 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy niedokończone.
Jesteś śmieszny domgo. Idąc tokiem twojego rozumowania to Jezus powinien zająć się cisielstwem a nie wałęsać się po Galilei i pleść androny o królestwie niebieskim.

Pt lis 23, 2018 1:45 am
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):

Przecież to hipisowskie idee.

Nie, zdrowego człowieka, który nie gada sam z sobą w głowie.

Pt lis 23, 2018 1:47 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
domgo napisał(a):
To słabo skorelowane z kilkoma poprzednimi postami. Przecież mistykowi mistyka nie przeszkadza (jest przeciwnie) być człowiekiem, w tym pełnić role społeczne, zawodowe, itp. No chyba, że założyć, że człowiek to nie człowiek. Czyli nie istota społeczna, myśląca i dążąca do dobra. Ale "istota mistyczna".

A gdzie napisałem, że przeszkadza , że role społeczne są przeszkodą ? Nawiązuje do braku wewnętrznego monologu. człowiek nie powinien zbyt często uciekać w świat przeszłości i przyszłości, bo gubi cenna teraźniejszość. Życie się toczy, ale on myśli o czymś innym

Pt lis 23, 2018 1:51 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wyplatanie by tylko wyplatać. Mowa o dyskusji. Nie ma jakichkolwiek reguł doczycących myślenia tu myślenia właściwego bądź nie właściwego. Bądź w ogóle o niemyśleniu. Po to Pan Bóg dał ludziom rozum by ten myślał. Nie ma czegoś takiego jak nie myślenie. Żyję więc myślę. Chwila ciszy o któej jest często mowa służy zrobieniu sobie przerwy w intensywnym myśleniu. Lecz tylko wtedy gdy człowiek napotyka na brak owocnego myślenia. Myśli i myśli i nic nie obmyślił. Mistycyzm to stan radykalnego dążenia, do bardziej skutecznego skupienia się na danym zagadnieniu. Wywoływany całymi swymi zmysłami stan mistyczny, ma spowodować reset dotychczasowego myślenia. Taki zupełny reset, start od zera w rozmyślaniu, jest owocem samego mistycyzmu. O ile ktoś da w tym radę się znaleźć. Jest to sztuka sama w sobie by temu podołać. Nie zadziała nic się nie dzieje. Na przeciwnym biegunie w takiej radykalnej postawie przemiany swego myślenia są wszelkie pomoce typu magicznego. Wspomaganie się gadżetami mającymi na niby jakąś moc. Dochodzi do tego, jak mistycyzm też zawodzi. To jeszcze głupsze założenie że można na siłę, szybko ze swym myśleniem coś radykalnie twórczego zrobić.
Realnie zawodzi nas myślenie, czekamy aż wyluzowanie przyjdzie. Do tego potrzeba po prostu oderwania się od wszelkich spraw, wyciszenia. A z tym związana jest sprawa odpowiednio długiego czasu. Którego nie da się przyspieszyć. Że są takie dążenia to już wspomniałem. Takimi dążeniami są wszelakie wschodnie praktyki. Odmiana kierunku mistycyzm, wcale nie musi być lepszą. I tak w koło Macieju. Techniki religine, mają tą przewagę że, zadziałają to cud. Nie zadziałają, następuje przerwa, żadnych kombinowań. Aż czas sprawi to, co na chybcika nie wyszło. Traktowanie tych spraw inaczej, to zwykłe mącicielstwo.

Pt lis 23, 2018 2:49 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Witold

jaka jest różnica pomiędzy działaniem inteligencji niekonceptualnej a werbalizacja w głowie ?

gdy wstajesz z łózka to myślisz w głowie " a teraz otworze drzwi? " czy to po prostu robisz ?

aby podziwiać piękno natury potrzebujesz etykietek ?

gdy czekasz na przystanku, na windę- to nie możesz wyłączyć radia w głowie ?

Pt lis 23, 2018 3:12 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
Witold

jaka jest różnica pomiędzy działaniem inteligencji niekonceptualnej a werbalizacja w głowie ?

gdy wstajesz z łózka to myślisz w głowie " a teraz otworze drzwi? " czy to po prostu robisz ?

aby podziwiać piękno natury potrzebujesz etykietek ?

gdy czekasz na przystanku, na windę- to nie możesz wyłączyć radia w głowie ?

Conan, to że ty miałeś i jeszcze pewnie masz z tym problemy to nie znaczy że wszyscy je mają.
Jak jestem zmęczony to odpoczywam, jak głodny to jem, a jak chce mi się do toalety to idę tam.
I chyba zaraz też pójdę bo twoje teksty maja na mnie moczopędny wpływ. :)

Pt lis 23, 2018 3:24 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Sam2

jeżeli tak jest naprawdę i nie masz dialogu w głowie przez 80 % dnia, przy jednoczesnej uważnosci i świadomości tu i teraz to jesteś oświeconym guru :D

Pt lis 23, 2018 3:46 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
Sam2

jeżeli tak jest naprawdę i nie masz dialogu w głowie przez 80 % dnia, przy jednoczesnej uważnosci i świadomości tu i teraz to jesteś oświeconym guru :D

Żadnym guru nie jestem, a mam tak i robię tak od urodzenia. :)
Nie 80% tylko 99%dnia, a i często nawet nocy tak mam. :)
Po prostu jestem introwertykiem i tak mają wszyscy introwertykiem.
To tylko pozostali tak jak ty muszą szukać jakichś dziwnych ideologii by tak mieć.

Pt lis 23, 2018 4:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Conan
A jak jest oświeconym guru, to niby co to oznacza? Albo co to miało by oznaczać dla innych nie oświeconych? Czy to jakaś wielka różnica w życiu człowieka? Normalnie to idzie człowiek za czymś, co realnie jest niezbędne. Nie szuka czegoś innego, jak daje radę w zadany sobie sposób funkcjonować. Stopniowo dodając sobie nowe elementy. Bywa że z czymś sobie nie radzi, wycofuje się z tego. Ciebie jak widać to nie dotyczy. Nie radzisz sobie z wyjaśnieniami, więc na okrągło te same zwroty. Raz o nich napisałeś i nie ma o czym dyskutować pojmujemy to. Jeśli coś dodajemy, to dzielimy się swym doświadczeniem w tym względzie. Rużnie to bywa w rużnych okolicznościach. Nie ma w tym stałych regół, bo nie ma z tym jakichś specjalnie naglących problemów. A jeśli komuś w danym zagadnieniu dzieje się coś niezwykłego, to nie muszą wszyscy szukać na to antydotum. Sam nie rozumiesz co się do ciebie pisze. My nie negujemy że coś można. Byś ciągle swą wersję nam tu opowiadał. A w takich sprawach decyzje ludzkie powstają w odpowiezi na coś co się dzieje. Tego nikt nam nie programuje i nie zaprogramuje. Co zdaje się tobie szczególnie doskwiera.

Pt lis 23, 2018 4:24 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
To tylko pozostali tak jak ty muszą szukać jakichś dziwnych ideologii by tak mieć.

tylko jest mały problem, cisza w 99 % dnia jest automatyczną dehipnozą z etykietek jak " jestem katolikiem", wchodzisz głębiej niż osobowość. Wiec albo cyganisz, albo coś robisz źle :)

Pt lis 23, 2018 4:42 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
witoldm napisał(a):
Conan
A jak jest oświeconym guru, to niby co to oznacza? Albo co to miało by oznaczać dla innych nie oświeconych? Czy to jakaś wielka różnica w życiu człowieka? Normalnie to idzie człowiek za czymś, co realnie jest niezbędne. Nie szuka czegoś innego, jak daje radę w zadany sobie sposób funkcjonować. Stopniowo dodając sobie nowe elementy. Bywa że z czymś sobie nie radzi, wycofuje się z tego. Ciebie jak widać to nie dotyczy. Nie radzisz sobie z wyjaśnieniami, więc na okrągło te same zwroty. Raz o nich napisałeś i nie ma o czym dyskutować pojmujemy to. Jeśli coś dodajemy, to dzielimy się swym doświadczeniem w tym względzie. Rużnie to bywa w rużnych okolicznościach. Nie ma w tym stałych regół, bo nie ma z tym jakichś specjalnie naglących problemów. A jeśli komuś w danym zagadnieniu dzieje się coś niezwykłego, to nie muszą wszyscy szukać na to antydotum. Sam nie rozumiesz co się do ciebie pisze. My nie negujemy że coś można. Byś ciągle swą wersję nam tu opowiadał. A w takich sprawach decyzje ludzkie powstają w odpowiezi na coś co się dzieje. Tego nikt nam nie programuje i nie zaprogramuje. Co zdaje się tobie szczególnie doskwiera.

Witold

problem jest w tym, ze ty całkowicie mówisz na inne tematy. Tłumacze Ci już od kilku postów, że cisza nie jest zanikiem umysłu praktycznego, tylko tego repetytywnego. A Ty nadal nie potrafisz tego zrozumieć. I z tej mispercepcji kreujesz swoje kolejne posty

Pt lis 23, 2018 4:49 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
sam2 napisał(a):

tylko jest mały problem, cisza w 99 % dnia jest automatyczną dehipnozą z etykietek jak " jestem katolikiem", wchodzisz głębiej niż osobowość. Wiec albo cyganisz, albo coś robisz źle :)

Nic nie mogę robić źle w tym względzie bo po prostu nic nie robię by mieć jakieś ciszę czy TP. Twoje wymyśl i dążenia.
Jestem jaki jestem i jest mi z tym dobrze.

Pt lis 23, 2018 4:50 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Sam2

tylko w twoim introwertycznym przypadku jest to niekreatywna bezmyślność, a ja sugeruje cisze z jednoczesnym wyostrzeniem świadomości. Wówczas taki wgląd od razu odhipnotyzowałby Cie z bajkowych ideologii

Pt lis 23, 2018 4:52 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
Sam2

tylko w twoim introwertycznym przypadku jest to niekreatywna bezmyślność, a ja sugeruje cisze z jednoczesnym wyostrzeniem świadomości. Wówczas taki wgląd od razu odhipnotyzowałby Cie z bajkowych ideologii

To ty chyba nie masz zielonego pojęcia o introwertykach. :)
Oni są jak najbardziej kreatywni, tylko że jak ty jesteś tego przeciwieństwem to tego nie zrozumiesz i będziesz wciskal wszystkim wokół to co tobie przeszkadza.
Nigdy się nie podawałem żadnym trendom, ideologii, ani nacisków kogokolwiek.
Jestem jak kot i chodzę zawsze własnymi ścieżkami.
Tacy jak ty próbowali mnie przerobić na wiele sposobów, ale jak do tej pory nikomu z ludzi się to nie udało.

Pt lis 23, 2018 6:03 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Sam2

jednak się komuś udało, bo określasz się jako katolik. Dla mnie to już kajdany.
To ja chodzę własnymi drogami, a Ty jesteś marionetką komercyjnej ideologii.
Cisza odhipnotyzowuje z tego typu tendencji i to jest prawdziwa kreatywność. Poznanie samego siebie pod warstwą konceptów,

Pt lis 23, 2018 6:07 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 926 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62  Następna strona