Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn lut 18, 2019 9:20 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 926 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 58, 59, 60, 61, 62  Następna strona
 Rozmowy niedokończone. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy niedokończone.
Conan napisał(a):
A gdzie napisałem, że przeszkadza , że role społeczne są przeszkodą ? Nawiązuje do braku wewnętrznego monologu. człowiek nie powinien zbyt często uciekać w świat przeszłości i przyszłości, bo gubi cenna teraźniejszość. Życie się toczy, ale on myśli o czymś innym
No własnie. Przy czym brak monologu w głowie, otwartość na rzeczywistość, dystans do własnych (w końcu płynnych, zmiennych) wyobrażeń, przekonań, sposobów pojmowania. Potrzeb ogólnoludzkich czy jakichś indywidualnych, przywiązań, pragnień, upraszczania, kontrolowania, (nałogowego) wspominania i planowania. Wymaga pewnej dyspozycji woli. Sam piszesz, że to nie takie proste. Więc skoro ma być jakąś formą praktyki, sposobu, to potrzebna jest wola, a jak wola to motywacja, a jak motywacja to albo poprzedzające ją doświadczenie (a jak jest doświadczenie to są też uogólnione wnioski płynące z doświadczenia), albo wiara (np., że rzeczywistość jest dobra, konstruktywna). No chyba, że ktoś kieruje się negatywizmem, że to lepsze od tamtego, bo tamto bardziej szkodliwe, tym samym negując możliwość istnienia rzeczywistości o charakterze absolutnym, o wyłącznie jednej, pozytywnej stronie.

Pt lis 23, 2018 6:29 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
Sam2

jednak się komuś udało, bo określasz się jako katolik. Dla mnie to już kajdany.
To ja chodzę własnymi drogami, a Ty jesteś marionetką komercyjnej ideologii.
Cisza odhipnotyzowuje z tego typu tendencji i to jest prawdziwa kreatywność. Poznanie samego siebie pod warstwą konceptów,
Za to to powinieneś dostać ostrzeżenie od moderacji bo wyraźnie obrażasz innych wiarę.

A co do mojej wiary to nikt z ludzi nie miał i nie będzie miał żadnego wpływu na mnie co już Ci wiele razy tłumaczyłem.
To że masz jakieś fobie na punkcie religii nie zmieni tego że jest to mój własny wybór bo tak chce. Potrafisz tak? Jeśli nie, to szukaj dalej bo to co znalazłeś to nie jest to czego szukasz.

Pt lis 23, 2018 6:46 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Domgo, u mnie bardziej doświadczenie, a nie wiara i wola. Wiele doświadczeń tzw czystej świadomości, zakorzenienia w tu i teraz. Nierzadko przestrzeń świadomości była tak gęsta a zmysły wyostrzone, że musiałem się nieco wysilić, aby wykreować jakiś koncept. A tak to totalna magia- spadający śnieg, szum drzew, liście, piękne niebo- człowiek to wszystko odczuwa na dużo głębszym poziomie. Pragnienia wtedy znikają , wystarczy to co jest, oddech i świadomość i, że żyję. Dopiero po kilku latach zupełnie przypadkowo natrafiłem na mistyków, zaskoczyło mnie, że piszą o tym samym co ja doświadczam na co dzień. Kiedy jednak uzmysłowiłem sobie, ze to esencja, korzeń ich wskazówek, to mi opadła szczęka

Pt lis 23, 2018 6:49 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Za to to powinieneś dostać ostrzeżenie od moderacji bo wyraźnie obrażasz innych wiarę.

A co do mojej wiary to nikt z ludzi nie miał i nie będzie miał żadnego wpływu na mnie co już Ci wiele razy tłumaczyłem.
To że masz jakieś fobie na punkcie religii nie zmieni tego że jest to mój własny wybór bo tak chce. Potrafisz tak? Jeśli nie, to szukaj dalej bo to co znalazłeś to nie jest to czego szukasz.

Teraz jeszcze raz udowadniasz, ze masz jednak kajdany. Kościół jest komercyjny i nastawiony na zysk, nie tylko finansowy, ale też chce mieć jak najwięcej wiernych. Książek, figurek, różańców i innych cudów jest mnóstwo. Więc to nie jest pejoratywne stwierdzenia, ale fakt,.

Twój własny wybór ? W kraju, gdzie zewsząd Cie hipnotyzują tą religia ? gdyby buddyzm był wszechobecny, to też byś myślał, że wybranie tej religii to Twój własny wybór, a to nic innego jak sprytne techniki zahipnotyzowania ludzi.

Pt lis 23, 2018 6:54 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
sam2 napisał(a):

Teraz jeszcze raz udowadniasz, ze masz jednak kajdany. Kościół jest komercyjny i nastawiony na zysk, nie tylko finansowy, ale też chce mieć jak najwięcej wiernych. Książek, figurek, różańców i innych cudów jest mnóstwo. Więc to nie jest pejoratywne stwierdzenia, ale fakt,.

Twój własny wybór ? W kraju, gdzie zewsząd Cie hipnotyzują tą religia ? gdyby buddyzm był wszechobecny, to też byś myślał, że wybranie tej religii to Twój własny wybór, a to nic innego jak sprytne techniki zahipnotyzowania ludzi.

Ciągle odpowiadasz na swoje wyobrażenia a nie na temat tego co ktoś napisał.
Powtarzasz się jak papuga która nauczyła się paru słów i nic innego nie potrafi. Tak samo ty reaguje na argumenty, powtarzając swoje bzdurne insynuacje.
Jak by tego było Ci mało to większość bo 2/3 życia mieszkam wśród niewierzących i poza granicami kraju.

Pt lis 23, 2018 7:02 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Sam2

1/3 życia wystarczy, nawet 1/10 ;) Wyobrażenia ? Wszędzie widzę krzyże, kapliczki, księgarnie katolickie itp. To tak jakbyś się chwalił, że nauczyłeś się języka polskiego mimo, że 2/3 życia spędziłes za granicą.
Nie pisz mi więc o jakiejkolwiek indywidualności i samodzielności, jesteś kolejnym trybikiem w machinie ideologii

Pt lis 23, 2018 7:30 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
Sam2

1/3 życia wystarczy, nawet 1/10 ;) Wyobrażenia ? Wszędzie widzę krzyże, kapliczki, księgarnie katolickie itp.

Conan, to mi wygląda na manie prześladowcza.
Zamiast pisać na forum i ja pogłębiać powinieneś wybrać się do jakiegoś specjalisty.

A tak przy okazji to jak myślisz z czego żyją ci twoi mistrzowie mistyka?
Policz choćby ile wydałes na ich książki?
Mistyka advaity nie wyzywi.
A w ogóle to widzi mi się że masz jednak to perpetum mobile bo nie potrafisz się wyłączyć. :}

Pt lis 23, 2018 8:03 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Sam 2

Zwracam Ci tylko uwagę na to, jak silną ma Kościół reklamę w Polsce. Akurat w miejscu gdzie mieszkam jest tego całą masa.
To Ty mnie ciągle zaczepiasz na zasadzie perpetum mobile, jakaś obsesja ?

Sprzedawanie książek, płyt jest oki. jednak musisz się sporo naszukać w necie, aby coś wartościowego nabyć, tymczasem w twojej ideologii reklama jest więcej niż nachalna

Pt lis 23, 2018 8:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
Sam 2

Zwracam Ci tylko uwagę na to, jak silną ma Kościół reklamę w Polsce. Akurat w miejscu gdzie mieszkam jest tego całą masa.

Jaką reklamę? Ja jakoś jak żyję nie widziałem reklam Kościoła katolickiego. Możesz mi zdradzić gdzie mieszkasz i jak te reklamy wyglądają?

Pt lis 23, 2018 8:20 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Nigdy nie widziałeś kapliczek, krzyży czy księgarni katolickich w centrum większych miast ? W empiku maja chyba z 20 różnych czasopism. Nie pisze już o kościołach, czy kościelnych dzwonach. Reklamują się wszędzie- w radiu, TV. I oki, maja prawo. Tylko nie mówcie mi, że fascynacja KK jest jakimś osiągnięciem i chodzeniem własnymi ścieżkami

Pt lis 23, 2018 8:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Prosiłem, abyś wskazał reklamy Kościoła katolickiego, a nie kościoły, kaplice czy księgarnie, które reklamami nie są.

Conan napisał(a):
Reklamują się wszędzie- w radiu, TV.

Poproszę o wskazanie przykładów takich reklam KK w radiu czy telewizji.

Pt lis 23, 2018 8:35 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin,

O czym Ty piszesz, jak to nie są reklamami ? gdy w centrum Twojego miasta powstanie ośrodek jogi, to nie jest to reklama tego typu ćwiczeń ? Codziennie przechodzisz i wizualnie hipnotyzujesz się tym co widzisz.
nawet zmianka o KK w metal Hammerze jest reklama tej organizacji.
Przykłady- Radio Maryja, muzyka religijna, kolędy w grudniu, a w niedziele rano w TV "Ziarno", transmisja mszy z Watykanu, występy księży w programach publicystycznych

Pt lis 23, 2018 8:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
O czym Ty piszesz, jak to nie są reklamami ?

Reklama - doucz się, ignorancie, a potem wróć i będziemy kontynuować rozmowę.

Pt lis 23, 2018 8:44 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Ignorantem najwidoczniej jesteś Ty, skoro nie wiesz, że nawet pokazanie danego towaru, marki w zwykłym serialu jest reklamą tego produktu.
tak działa nasz umysł, gdy się czegoś naogląda to szybko ulega perswazji i programuje się danym produktem. Już dawno poważni producenci nie stosują bezpośredniej perswazji- ludzie szybko wykryją manipulację

Pt lis 23, 2018 8:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pogadamy jak się douczysz i będziesz dzięki temu w stanie odróżnić chociażby lokowanie produktu od postawienia kapliczki przy drodze.

Pt lis 23, 2018 9:03 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 926 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 58, 59, 60, 61, 62  Następna strona