Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz wrz 20, 2018 5:45 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 822 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 55  Następna strona
 Dress code chrzescijanki 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
Ja mam mniej niż 165cm i w takich spodniach wygladalabym smiesznie.
Legginsy noszę, ale zawsze z tunika, nigdy nie chodzę z gołym tyłkiem, bo leginsom bliżej do rajstop niż do spodni.
A co wy z tymi rurkami? co niby opinaja? kostki chyba ;-)

So sie 22, 2015 11:41 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Nie no legginsy z tunika są ok.gorzej z czymś kusym :-).
CO do rurek-mimo wszystko są dość opinajace :-).
Ps.a joggersow probowalas? Ciut luzniejszy fason ale nie aż tak jak w haremkach..
Zresztą. ..ani haremki ani joggersy ani spodnie od pizamy :-)
nie przebija tego co ostatnio spotkalam w Kaplicy Jasnogorskiej Pani-
krociutkie jeansowe szorty ledwo co przykrywajace pośladki. .

So sie 22, 2015 3:19 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Chciałabym cię zapytać, czy zareagowałaś, lub czy zareagowali inni wierni?Ja widząc takie dziewuchy reaguję od razu.
A co do tych spodni, to takie same nosiły arabskie wieśniaczki kiedy szły na pole do roboty. Inne podobne portki przypominające worek na kartofle zakładały tureckie wieśniaczki. Tez do robót polowych. Damy zawsze chodziły w długich sukniach.Widząc Polki w tych szmatach zastanawiam się , czy one wiedzą kto się takie wory ubierał i na jakie okazje.

So sie 22, 2015 6:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sonia700 napisał(a):
Chciałabym cię zapytać, czy zareagowałaś, lub czy zareagowali inni wierni?Ja widząc takie dziewuchy reaguję od razu.
A co do tych spodni, to takie same nosiły arabskie wieśniaczki kiedy szły na pole do roboty. Inne podobne portki przypominające worek na kartofle zakładały tureckie wieśniaczki. Tez do robót polowych. Damy zawsze chodziły w długich sukniach.Widząc Polki w tych szmatach zastanawiam się , czy one wiedzą kto się takie wory ubierał i na jakie okazje.

A ja nieodmiennie widząc Twoje wpisy współczuję traumy którą najpewniej przeżyłas a może nadal przeżywasz i tak usiłujesz odreagować.
Byłem ostatnio w Polsce parę razy i widziałem tylko dobrze ubrane, czesto urodziwe kobiety.

So sie 22, 2015 6:33 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
A ja zauważyłam, że wystarczy , że kliknę to juz się :lol: odzywasz. Wyskakujesz niczym diabeł z pudełka. Aby tylko coś napisać. I nie ważne co.I jeszcze jedno. Czy ty umiesz czytać ze zrozumieniem?

So sie 22, 2015 6:40 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Sonia700 napisał(a):

Co do widoku tamtej pani...najgorsze było to, że była w pierwszej
części kaplicy przed samym Obrazem i Nikt nie zareagowal.
Co prawda było to 13 sierpnia czyli dwa dni przed Świętem
W Klasztorze bylo bardzo dużo wiernych i pielgrzmow, część pewnie
po dalekiej drodze; no ale to była lekka przesada.

So sie 22, 2015 6:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sonia700 napisał(a):
(...) A co do tych spodni, to takie same nosiły arabskie wieśniaczki kiedy szły na pole do roboty. Inne podobne portki przypominające worek na kartofle zakładały tureckie wieśniaczki. Tez do robót polowych. Damy zawsze chodziły w długich sukniach.(...)

A skąd wiesz o tym, co arabskie i tureckie wieśniaczki nakładały do pracy w polu? Jak ubierali się arabscy i tureccy wieśniacy różnych okresach? Czy oni mają piękne stroje ludowe, tak jak jest to u Polaków

So sie 22, 2015 7:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sonia700 napisał(a):
A ja zauważyłam, że wystarczy , że kliknę to juz się :lol: odzywasz. Wyskakujesz niczym diabeł z pudełka. Aby tylko coś napisać. I nie ważne co.I jeszcze jedno. Czy ty umiesz czytać ze zrozumieniem?

Piszesz w kółko jedno i to samo w tym samym stylu, aby tylko dokopać Polkom.
Oraz powodzenia w jeżdżeniu na rowerze w owej długiej sukni.
Ach, pardon, dama na rowerze nie jeździ :lol:

So sie 22, 2015 11:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
koteczek napisał(a):
Ja mam mniej niż 165cm i w takich spodniach wygladalabym smiesznie.
Legginsy noszę, ale zawsze z tunika, nigdy nie chodzę z gołym tyłkiem, bo leginsom bliżej do rajstop niż do spodni.
A co wy z tymi rurkami? co niby opinaja? kostki chyba ;-)

Mhm jak to mowia... jaka jest wlasciwa dlugosc spodniczki? 5 cm ponizej linii cellulitu ;-). Ps, leginsow nigdy nie lubilam ze wzgldow estetycznych, nie zadnych innych bynajmniej. Chyba, ze u malych dziewczynek.

---------------

No wlasnie tez tak sobie pomyslalam jak zobaczylam wpis kolezanki, ze 165cm to przeciez wysoki wzrost. Przynajmniej z punktu widzenia niektorych ;-).

So sie 22, 2015 11:34 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
A w takim razie co powiesz na takie?
https://cdnb.lystit.com/photos/2013/11/ ... 45275.jpeg
fason ciut luźniejszy,a jednocześnie kobiecy i nie opinający sylwetkę;
względnie te:
http://www.lyst.com/clothing/bebe-slick ... y=37285746
tkanina fason wręcz idealne, pomijam dekolt sweterka;ale chodzi mi wyłącznie o spodnie ;-).

N sie 23, 2015 9:43 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
gosia77 napisał(a):

Pytanie nie do mnie ale co tam :mrgreen:
Spodnie wyglądem wywodzące się z dresów, te sciągacze na dole masakra, ale eleganckie jako i całosć znaczy sweterek, portki połyskującej tkaninie ów elegancki wygląd zawdzięczają.
BTW nie ma to w Europie eleganckiej normalnej mody żeby adaptować dresiarskie albo ciapackie klimaty? :x :roll:

gosia77 napisał(a):
względnie te:
tkanina fason wręcz idealne, pomijam dekolt sweterka;ale chodzi mi wyłącznie o spodnie ;-).

Te już tragicznie dresiarskie, moze jeszce lampasik z boczku ;) :roll:

N sie 23, 2015 11:48 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Oj widać,że facet jesteś ;-).
1. Ściągacze u dołu powodują,że inaczej się układają spodnia na sylwetce i jednocześnie nie podwinie się nogawka pod obcas ;-).
2. Po drugie-wpisz w necie zwrot alladynki/joggersy i ich odpowiedniki po angielsku i-co pewnie będzie zaskoczeniem dla Ciebie-jest to modne i nie tylko w Polsce ;-).
3. Sweterek Ci się podoba..a mi kurcze nie bo jednak skoro rozmawiamy o strojach godnych miejsc kultu religijnego to akurat ten dekolt niezbyt mi się podobał; ale cóż..na Forum nie można wrzucać swoich zdjęć,a na to co znajdę w necie-nie mam do końca wpływu.
4. Cytuję Ciebie:
"BTW nie ma to w Europie eleganckiej normalnej mody żeby adaptować dresiarskie albo ciapackie klimaty? :x :roll:"
A.Co do pierwszej części wypowiedzi--wiesz..nie każde spodnie ze ściągaczem w kostce to "dresiaki"-dla przykładu w FF-ie masz na dziale męskim spodnie o podobnym kroju, uszyte z jeansu i jak je określisz? :lol: . No ciężka sprawa bo co prawda uszyte z męskiego jeansu, ale o tym kroju i o dziwo "się sprzedają" :-P :-P .
B. Z tym adoptowaniem to zauważ jedną rzecz-nie wiem ile masz lat,ale niegdyś maksymalna temperatura w lato w Polsce wynosiła max 25 stopni. Teraz często jest ponad 40-ści stopni. Nic więc dziwnego,że i stroje ulegają zmianie i przyjmujemy ubiory z krajów gdzie takie temperatury są normalne-nic dziwnego zatem,że skoro w Indiach nosi się tego typu spodnie, dodatkowo też tzw. dhoti pants i szarawary to i w coraz cieplejszej Europie też się tak ubieramy.
ps.w japonki też nie wywodzą się z Polski a nawet Panowie chętnie je noszą ;-).
Część druga tego zdania-domyślam się o co Ci chodzi,ale..ja bym tak nie określiła publicznie pewnej grupy społeczeństwa bo słyszałam o jakimś Panu który w filmiku na yt posłużył się tym zwrotem i dostał wyrok. I to zupełnie poważnie za -bodajże zniesławienie czy pomówienie.
No i na koniec-jestem otwarta na techniczną i formalną dyskusję o ubiorze no i ciekawi mnie w jakich spodniach i w ogóle w czymś byś widział ubraną wierzącą Kobietę? .

N sie 23, 2015 12:05 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
gosia77 napisał(a):
względnie te:

Gosiu, ale czego nie rozumiesz? napisałam, że jestem niska- nie wysoka, nie średnia ( jak podane przez ciebie 165) tylko niska. Proponujesz mi kolejne luźne spodnie wygladajace jak dres do tego szpile ;-) a nie zapominajac o sciagaczach ktore skracaja sylwetke. Porazka. W zyciu nie zalozylabym czegos takiego.

N sie 23, 2015 1:16 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
:t-).koteczku nie tylko Tobie ale ogólnie czlonkom dyskusji.
2.Czy ja do czegoś Ciebie zmuszam????-bo nic takiego wyraźnie nie pisałam
3.To są tylko propopozycje-każdy wybiera czy mu odpowiadaja.

N sie 23, 2015 1:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
gosia77 napisał(a):
Oj widać,że facet jesteś ;-).
1. Ściągacze u dołu powodują,że inaczej się układają spodnia na sylwetce i jednocześnie nie podwinie się nogawka pod obcas ;-).
2. Po drugie-wpisz w necie zwrot alladynki/joggersy i ich odpowiedniki po angielsku i-co pewnie będzie zaskoczeniem dla Ciebie-jest to modne i nie tylko w Polsce ;-).
3. Sweterek Ci się podoba..a mi kurcze nie bo jednak skoro rozmawiamy o strojach godnych miejsc kultu religijnego to akurat ten dekolt niezbyt mi się podobał; ale cóż..na Forum nie można wrzucać swoich zdjęć,a na to co znajdę w necie-nie mam do końca wpływu.
4. Cytuję Ciebie:
"BTW nie ma to w Europie eleganckiej normalnej mody żeby adaptować dresiarskie albo ciapackie klimaty? :x :roll:"
A.Co do pierwszej części wypowiedzi--wiesz..nie każde spodnie ze ściągaczem w kostce to "dresiaki"-dla przykładu w FF-ie masz na dziale męskim spodnie o podobnym kroju, uszyte z jeansu i jak je określisz? :lol: . No ciężka sprawa bo co prawda uszyte z męskiego jeansu, ale o tym kroju i o dziwo "się sprzedają" :-P :-P .
B. Z tym adoptowaniem to zauważ jedną rzecz-nie wiem ile masz lat,ale niegdyś maksymalna temperatura w lato w Polsce wynosiła max 25 stopni. Teraz często jest ponad 40-ści stopni. Nic więc dziwnego,że i stroje ulegają zmianie i przyjmujemy ubiory z krajów gdzie takie temperatury są normalne-nic dziwnego zatem,że skoro w Indiach nosi się tego typu spodnie, dodatkowo też tzw. dhoti pants i szarawary to i w coraz cieplejszej Europie też się tak ubieramy.
ps.w japonki też nie wywodzą się z Polski a nawet Panowie chętnie je noszą ;-).
Część druga tego zdania-domyślam się o co Ci chodzi,ale..ja bym tak nie określiła publicznie pewnej grupy społeczeństwa bo słyszałam o jakimś Panu który w filmiku na yt posłużył się tym zwrotem i dostał wyrok. I to zupełnie poważnie za -bodajże zniesławienie czy pomówienie.
No i na koniec-jestem otwarta na techniczną i formalną dyskusję o ubiorze no i ciekawi mnie w jakich spodniach i w ogóle w czymś byś widział ubraną wierzącą Kobietę? .

1. Facet jestem w dodatku hetero ;) do czego służą ściągacze to ja wiem tylko po co zestawiać dresy ze szpilkami skoro istnieją normalne eleganckie spodnie?

2. Modne są także przeboje hip hop, gazowane napoje i McDonald. I co z tego?

3 Pisałem o sweterku na tym pierwszym zdjęciu - nie miał on wcale dekoltu. Chodziło mi o zestawienie połyskujących spodni i ładnego sweterka a Ty id razu wpadasz w stereotypy.

4A. Nawet nie bralbym pod uwagę noszenia jeansów ze ściągaczem tak jak i nigdy nie brałem noszenia portek z krokiem do ziemi i wylazacym z nich tyłkiem.

4B. Mam wystarczająco dużo lat żeby pamiętać jakim syfem było PRL oraz nieprawda ze kiedyś lata były chłodniejsze. Może to Ty czerpiesz te rewelacje z netu. Ktoś wpadł na lansowanie dresiarsko - ciapackich ubiorów a gawiedz chwyciła juz glupsze patenty. Poprawność polityczna mam tam gdzie ona na to zasługuje a czekam na wyroki wobec osób lzacych Polaków i katolików bo jakoś nie widzę.

W japonkach to ja chodzę na plażę a nie zakładam do garnituru ;)

Uwazam ze Polki ubierają się w większości znakomicie i nie muszą adapotowac głupich pomysłów jak owe ściągacze. W drechach bez przerwy na co dzień to chodzą bandziory i lobuzy ew. hołota.

Z Indii jeśli już to sari - to jest ładne. W Szwecji gdzie mieszkam jest sieć sklepów INDISKA z ładnymi strojami i domowymi bibelotami. Fajne kolory bo Szwedzi niestety preferują kolory ziemi... chyba się tam przejdę sprawdzić czy są te pory ze ściągaczem ;)

Albo pareo na plażę. Fajne. Choć chyba wyszło z mody.

Wierząca kobietę widzę w bikini na plaży, szortach czy spódniczce na spacerze w letni dzień a w kościele w normalnych portkach a chętniej spódnicy odpowiedniej długości.

N sie 23, 2015 2:47 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 822 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 55  Następna strona