Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr sie 22, 2018 6:05 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 817 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 55  Następna strona
 Dress code chrzescijanki 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
Uważam, że niewiasty powinny zakrywać minimum ciało od kolan aż nad dekolt, wyłączając z tego kończyny górne. Znam jedną, która tak się ubiera i nie przeszkadza jej to w tym by być piękna. Bardziej się wtedy na twarz zwraca uwagę, a odsłonięty kawałek ramienia wzbudza większy podziw niż plebejskie dekolty.

Niewiasty powinny swoje ciało pokazywać swojemu mężowi a nie całemu światu.

Pt lut 02, 2018 12:45 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
A kto miał wychować te kobiety? Rodzice, którzy nie mają o tym pojęcia? Panie nauczycielki, które nierzadko same nie potrafią się ubrać do pracy i można oglądać ich bieliznę? Księża, którzy nie przywiązują do tego wagi i sami też nie potrafią się ubrać do ołtrarza wg prawideł elegancji? Kto miał w nie wpoić zasady elegancji i poczucie, że idąc na mszę spotyjają się Najwyższym Majestatem. Do teatru i filharmonii ubierą się również niestosownie. Czasem to niewiedza zawiniona, czasem nie.

Obserowałam ludzi zgromadzonych na uroczystości pierwszej komunii świętej, czekaliśmy dość długo przed kościołem. To były dzieci ze szkoły prywatnej cieszącej się doskonałą opinią w środowisku. Kobiety ubrane w markowe i eleganckie kreacje, stosownie do ich statusu społecznego. Wszystkie na wysokich szpilkach, ale to element stroju. Mężczyźni w eleganckich garniturach. Rodzeństwo i inne dzieci ubrane stosownie do uroczystości. Innych ludzi nie było, bo mały kościółek zarezerwowano tylko na tę okoliczność. No i...niska i krępa dzidzia piernik z odkrytymi prawie w całości plecami, krótkiej i rozkloszowanej sukience. Jakby pożyczyła tę sukienkę od łyżwiarki tańczącej na lodzie. Dopytalam o tę kobietę, bo wszyscy rodzice się znali. Ubrała się stosownie do stanu umysłu. Osiągnęła to co zamierzala: zwracała na siebie uwagę. Mogła tylko strojem. Podobnie ubiera się na codzień usłyszałam.

Pt lut 02, 2018 8:43 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Też mam podobne do - merss spostrzeżenia. Że ubiur świadczy o stanie umysłu człowieka.
Albo nie ma swego zdania i naśladuje innych. Albo ma wysokie mniemanie o sobie, zwylke nie słuszne i wyróżnia się rodzajem ubioru w tłumie.
Albo też tłamsi się w poprawności ubioru, bo nie chce się wyrużniać, by źle nie wypaść.
Oczywiście ta sztuczność jest widoczna.
No i są ludzie którzy ubietają się tak, jak wynika to z ich statusu i stanu równowagi umysłu, nie grają nikogo.
Są też ludzie, którym strój służy wyłącznie regulacji termicznej własnego ciała.
Tych nie krępuje ich strój, nie sprawdzają nawet czy wszystko jest elegancko ułożone na ich ciele.
To wszystko widać właśnie na przykładzie, wśród uczestników w podobnych okolicznościach.
Z tym że ja akurat nie mam tu żadnych zastrzeżeń. Bo po prostu mogę tak czytać człowieka. Trudno by było o takie czytanie, n.p. w Korei gdzie wszyscy identycznie ubrani wielbią Kima.

Nie przeszkadza mi to, bo jast czas na oczekiwanie które pozwala mi rozejżeć się po przybyłych. Wielu widzę raz na jakiś czas, więc pozwala mi to na przegląd ich postaw.
Nie przeszkadza to mi później skupić się na uroczystościach. Bo umiem przedstawić sobie zwrotnicę. Inaczej utyskiwał bym na taki czy inny strój. No ale jam mężczyzna, inaczej na te sprawy patrzę od ogółu kobiet.

Pt lut 02, 2018 11:13 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
(...) niska i krępa dzidzia piernik z odkrytymi prawie w całości plecami, krótkiej i rozkloszowanej sukience. Jakby pożyczyła tę sukienkę od łyżwiarki tańczącej na lodzie. (...)

W obecnych czasach, gdy szczególnie promuje się młodość, ubieranie się stosownie do wieku to umiejętność, która traci na popularności i znaczeniu. Czasami spotyka się osoby, po których naprawdę bardzo trudno ocenić ich wiek, zatem i trudno od nich wymagać, by ubierały się tak czy inaczej. A nawet gdy ocena wieku przychodzi z łatwością, to chyba każdy ma prawo sięgnąć po coś, co pozwoli poczuć się lepiej. Oczywiście lepiej nie popadać w groteskę i nie narażać się na kpiny otoczenia prowadzące do niepotrzebnej być może nieprzychylnej kategoryzacji. Pierwszy raz czytam o określeniu 'dzidzia piernik.' Czy to określenie stosuje się i do mężczyzn i do kobiet? Czy czterdziestoletnia Amal Clooney zyskałaby takie miano w tym stroju: krótka sukienka w kwiaty 1 lub tym krótka sukienka w kwiaty 2?

So lut 03, 2018 10:47 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Ja chodzę tak: kurtka z kapturem, dżinsy, sportowe buty, wieczorami wyglądam jak ponury zniwiarz i ludzie raczej mnie omijają.
merss natomiast wygląda tak: elegancka kurtka, spodnie z materiału, skórzane buty na niskim obcasie i topowe okulary.

N lut 04, 2018 12:20 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
jedwab napisał(a):
Ja chodzę tak: kurtka z kapturem, dżinsy, sportowe buty, wieczorami wyglądam jak ponury zniwiarz i ludzie raczej mnie omijają.

Ponury żniwiarz wieczorem ma: beretkę z antenką, brudne spodnie robocze i bluzę zakupiona w sklepie bhp, przechodzone buty lub walonki. Zadowolony żniwiarz pracujący w klimatyzowanej kabinie kombajnu jest lśniący i pachnący. To oczywiście sterotypy, bo i wątek nie za bardzo powazny w zamierzeniu dienicego. W innym miejscu napisalam, że pogodne usposobienie towarzyszy człowiekowi niezaleznie od tego jaką pracę wykonuje. Może wracać nawet od swoich blondynek i śmierdzi chlewem jak skunks, ale jest zadowodlony, bo plenność wysoka a blondynki dobrze przyrastają na wadze.

Chrześcijanin to człowiek pogodny. Dziękując Panu Bogu na wysokie plony i dobrze chowające się zwierzęta idzie w niedziele podziękować Panu Bogu. Oprócz dobrego nastroju i czystego sumienia zaniesie mu swe wyszorowane ciało ubrane w długie spodnie, koszulę, skarpetki i zdrowe dla stóp buty. W końcu te pieniążki i dobre warunki produkcji to dar Niebios. Ma i na ciuchy na różne okazje. :)

Czego brakuje ponuremu żniwiarzowi? Nawrócenia!

N lut 04, 2018 1:04 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Ależ droga merss, nie chciałem ciebie urazić w żaden sposób, dlatego nie wiem skąd ten afront wobec mnie. Osobiście uważam ciebie za osobę bardzo poświęconą temu forum.

N lut 04, 2018 1:13 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Urazić? Rozbawileś mnie. Tak na marginesie: lubię bluzy z kapturem i jeansy oraz sportowe buty. Nie do kościoła, chyba, że to wakacje poza domem. :)

N lut 04, 2018 1:16 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Noo.... dzięki, ale ja tak chodzę na co dzień, ale od święta to już całkiem inaczej. Pozdrawiam i wszystkiego dobrego.

N lut 04, 2018 1:27 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky napisał(a):
Pierwszy raz czytam o określeniu 'dzidzia piernik.' Czy to określenie stosuje się i do mężczyzn i do kobiet?

Określenie "dzidzia piernik" jest sfrazeologizowane, nienowe, ma swoją tradycję w języku. Dotyczy wyłącznie kobiety. Chodzi o panią, która mimo niemłodego wieku nosi się w sposób zanadto młodzieżowy, ewidentnie niedostosowany do sylwetki i reszty wyglądu, w efekcie nieestetycznie, niestosownie, może i ośmieszająco. Ostentacyjnie się odmładza, nie widząc zgrzytu, nosi nieodpowiednią odzież, makijaż, fryzury itp., które jaskrawo kontrastują z jej wiekiem i ciałem.

Nie ustosunkuję się do przykładu, bo to rzecz gustu.
Niemniej Clooney zachowała - jak sugerują zdjęcia - młodzieńczą sylwetkę i nie jest, wybaczcie, pomarszczonym tłuścioszkiem z obwisającą skórą. Wyobraź sobie takiego tłuścioszka w takiej sukience, z jaskrawą szminką, nadmiarem cieni na powiekach, czarną grubą krechą rysowanych brwi przy siwiźnie włosów itp. I to by była na pewno dzidzia piernik.

N lut 04, 2018 1:50 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Terremoto,
Dziękuję za wyjaśnienie. Tak się akurat złożyło, że takiego określenia nigdy nie słyszałam, ale kiedyś obiło mi się o uszy powiedzenie "z tyłu liceum, z przodu muzeum". Dzisiaj zorientowałam się, że "dzidzia piernik" to musi być "mutton dressed as lamb" i bynajmniej taki związek frazeologiczny nie powstał ostatnio; powiedzmy, że jest już okraszony siwizną :) (klik) tyle, że nikt z mojego środowiska nigdy go nie użył, bo najwidoczniej nie było ku temu powodu.

Chyba zawsze tak było, że bardzo młode osoby stylizowały się na starsze, a z wiekiem w pewnym momencie następowało odwrócenie tego trendu, i pojawiała się skłonność do odmładzania się przez strój. Wydaje się, że sprawa nie dotyczy wyłącznie kobiet, gdyż w na sieci można znaleźć porady i dla panów, dotyczące ubierania się stosownie do wieku: np. klik, czyli panie i panowie na jednym jadą wozie :) Jednak wydaje mi się, że coraz mniej zwraca się uwagę na stosowne ubranie się ze względu na wiek, a coraz częściej strój dopasowuje się do swojego stosunku do życia i funkcji, jakie się w nim pełni. :idea:

N lut 04, 2018 5:18 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Zapraszam do Słowa Bożego, które mówi o prawidłowym ubiorze kobiety: "Podobnie kobiety - w skromnie zdobnym odzieniu, niech się przyozdabiają ze wstydliwością i umiarem, nie przesadnie zaplatanymi włosami albo złotem czy perłami, albo kosztownym strojem, lecz przez dobre uczynki, co przystoi kobietom, które się przyznają do pobożności" 1 TYM. 2,9-10

Moje drogie Panie, przede wszystkim skromność się liczy, abyśmy nie narażały mężczyzn na grzeszenie w myśli. Bóg z pewnością nie chce, abyśmy ubierały się wyzywająco. Udowodnijmy swoją klasę charakterem i mądrością :-)

Kolejny cytat: „Czyż sama natura nie poucza was, że mężczyźnie, jeśli zapuszcza włosy, przynosi to wstyd, A kobiecie, jeśli zapuszcza włosy, przynosi to chlubę? Gdyż włosy są jej dane jako okrycie” 1 Koryntian 11:14-15

Pn mar 19, 2018 4:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
---Magdalena--- napisał(a):
Moje drogie Panie, przede wszystkim skromność się liczy, abyśmy nie narażały mężczyzn na grzeszenie w myśli.

Ogólnie to może lepiej zmienić płeć bo już jako kobieta naraża się mężczyzn na grzeszne myśli... bo przecież on może sobie tym bardziej wyobrażać co masz pod tym golfem i długą spódnicą do kostek. Mężczyzni mają z tym problem? Niech się wezmą też za pracę nad sobą.

Cytuj:
Czyż sama natura nie poucza was, że mężczyźnie, jeśli zapuszcza włosy, przynosi to wstyd

Chrystus jest portretowany jako mężczyzna z długimi włosami, w taki też sposób ukazuje się mistykom.

Cz mar 22, 2018 5:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Bbluesky rozbawilas mnie ta Amal Clooney.
Mimo swietnej figury w mojej skromnej opinii lepiej by wygladala w obcislej "malej czarnej", albo w dlugiej coctailowej kreacji do kostek.
I to nie z powodu wieku, a raczej nie trafienia tej sukienczyny w jej sylwetke.

Cz mar 22, 2018 6:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Refleksja przyszla za pozno na tamten post.
Jesli tak sie trzymac pisma z tymi regulami ubraniowymi to co z wyjsciem na plaze gdzie panienki opalaja sie topless, czy na basen gdzie plywajac za kobieta plynaca stylem klasycznym ( zabka) widze dokladnie jej cala pupe ?
I jakos do tej pory nie wywolywalo to u mnie, czy u innych plywajacych zadnych skojarzen seksualnych, raczej podziw dla ksztaltu kobiecego ciala przecinajacego wode.
Dla mnie kolejne katolickie gonienie w pietke te "ubiory dla chrzescijanek".

Cz mar 22, 2018 6:22 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 817 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 55  Następna strona