Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn wrz 24, 2018 4:43 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 822 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 51, 52, 53, 54, 55
 Dress code chrzescijanki 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
Brandeisbluesky napisał(a):
NocnaNutka napisał(a):
Dobrym przykładem skromnego stroju są stroje prawosławnych kobiet na Wschodzie: https://theorthodoxlife.wordpress.com/2 ... coverings/ (spójrzcie na dziewczęta w białych chustach).

(...)

Czy one zakrywają włosy tylko na czas modlitwy, czy też poza nią? Królowa w UK często nakłada kapelusz albo chustkę; podobnie inne kobiety z otoczenia królowej i nikt temu się nie dziwi.

Ogólnie prawosławne kobiety na Wschodzie zakrywają włosy na czas modlitwy i uczestnictwa w Liturgii w cerkwi, natomiast natknęłam się na historię o chrześcijankach z Afryki (z Egiptu albo Etiopii), które nosiły poza świątynią chusty przypominające muzułmański hidżab (dlatego ktoś je z muzułmankami pomylił).

Co do kapeluszy, to one kojarzą mi się z wytwornością, nie skromnością.

Wt maja 01, 2018 1:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
No wlasnie, najwazniejsze co sie komu z czym kojarzy.
Mnie kobieta zakryta od gory do dolu roznymi czesciami garderoby kojarzy sie zawsze z fundametalizmem ( wszystko jedno jakiej prowieniencji ).

Wt maja 01, 2018 5:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
Mnie kobieta zakryta od gory do dolu roznymi czesciami garderoby kojarzy sie zawsze z fundametalizmem ( wszystko jedno jakiej prowieniencji ).

Dlatego niekoniecznie my, katoliczki powinnyśmy się tak ubierać

Wt maja 01, 2018 8:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
NocnaNutka napisał(a):
(...)

A wiesz, że kapelusze takie jak fascinator czy bonnet są podobno zaliczane do nakryć głowy na różne chrześcijańskie okazje. Trochę się dziwię, że na wiki zostały włączone do grupy chrześcijańskich nakryć głowy klik. Obecnie chrześcijanki raczej nie mają jakiegoś uniwersalnego, rozpoznawanego przez wszystkich, typowego nakrycia głowy (mam na myśli względy religijne, a nie okrycie ze względu na pogodę). Raczej są to nakrycia typowe dla pewnych regionów, czy na pewne specyficzne okazje.

Cz maja 03, 2018 6:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
NocnaNutka napisał(a):
Bo one są wytworne.

Pt maja 04, 2018 8:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Chciałam poruszyć sprawę różnych perfum, bo od lat jestem przywiązana do pewnych zapachów i nawet jeśli nie używam (noszę) ich przez jakiś czas, to potem lubię do nich wrócić. Zauważyłam, że w przypadku perfum będących na rynku od wielu lat, w ocenach konsumenckich klientki czasami się skarżą na zmienioną formułę zapachu lub wręcz przypuszczają, że dostępne perfumy to fałszywki. Jednak takie klientki mogą nie brać pod uwagę, że ich percepcja zapachu się zmienia, jak i chemia skóry, i chyba to jest bardzo prawdopodobne, chociaż nie starałam się zgłębić tego tematu. Wiem jednak, że np. w czasie ciąży wiele zapachów i smaków odbiera się inaczej niż przed porodem. Możliwe, że tak jak ciąża również i relatywnie długi czas dość znacząco zmienia nas i dlatego wydaje się, że środowisko zewnętrzne jest przemienione, podczas gdy, tak naprawdę to my się zmieniliśmy. Chyba nie ma sensu nastawiać się na to, że na ziemi uda się coś zatrzymać na stałe. Stałe jest raczej tylko to, że coś cały czas się zmienia, chociaż tak bardzo chciałabym, by te moje perfumy pachniały mi tak samo bez względu na cokolwiek.

N lip 29, 2018 2:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):

Lepszy fundamentalizm niż fanatyzm.
Z resztą lepiej widzieć kobiety mądrze ubrane niż głupio rozebrane.

N lip 29, 2018 5:48 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Pisze tu w niezwykle ważnej sprawie. Podczas London Fashion Week padł kolejny stereotyp odnośnie mody, patrzcie......

Obrazek

Skarpetki przy sandałach to już nie buractwo, lecz najnowszym trend. W ten sposób wszystkie dziady chodzące w skarpetkach i sandałach przeczekały zły okres i są super trendi. :D

Źródło.

N wrz 16, 2018 6:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
... bo lepiej jest być burakiem w skarpetkach i szpilkach niż burakiem z pęcherzami i obtarciami :idea:

N wrz 16, 2018 7:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Robur napisał(a):
Pisze tu w niezwykle ważnej sprawie. Podczas London Fashion Week padł kolejny stereotyp odnośnie mody, patrzcie......

Skarpetki przy sandałach to już nie buractwo, lecz najnowszym trend. W ten sposób wszystkie dziady chodzące w skarpetkach i sandałach przeczekały zły okres i są super trendi. :D

Źródło.

Jeżeli delikwent ma pokazywać publicznie zaniedbane stopy, to już lepiej niech założy skarpetki.
Mam wrażenie,że my,panie załapałyśmy i nie mylimy kościoła z plażą, za to u mnie plaga facetów pokazujących nogi w kościele.
Nogi nawet ładne,jednak nie w kościele należy je pokazywać.

Śr wrz 19, 2018 2:25 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Robur napisał(a):
Skarpetki przy sandałach to już nie buractwo, lecz najnowszym trend.

Jednakowoż modelka twarzy pokazać nie chce :)

Hmm.. I haluksy widoczne, albo... ma 6 palców.

Śr wrz 19, 2018 3:02 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
mareta napisał(a):
Robur napisał(a):

Źródło.

Jeżeli delikwent ma pokazywać publicznie zaniedbane stopy, to już lepiej niech założy skarpetki.
Mam wrażenie,że my,panie załapałyśmy i nie mylimy kościoła z plażą, za to u mnie plaga facetów pokazujących nogi w kościele.
Nogi nawet ładne,jednak nie w kościele należy je pokazywać.

Hm.. U mnie w okolicy są Franciszkanie. Chodzą w sandałach, bez skarpetek. Oznacza to że czują się jak na plaży? ;-)
Żeby nie było - mnie zwisa i powiewa, czy ktoś nosi skarpetki do sandałów. Mnie się zdarza i nie mam przez to jakiś wyrzutów sumienia. W butach np. za ciepło, w sandałach bez skarpet za zimno..

Śr wrz 19, 2018 4:53 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 822 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 51, 52, 53, 54, 55