Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn cze 25, 2018 7:28 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 770 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 52  Następna strona
 Borowiki i koźlarze vs. szatany i grzybki psylocybinowe 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Borowiki i koźlarze vs. szatany i grzybki psylocybinowe
Przeniosłam z wątku Definicja katolika rozważania i nadałam im rangę królestwa. Człowiekowi nie zarezewowano tak wysokiej pozycji systematycznej jak grzybom, więc porozmawiajmy na wysokim pozomie kto kim się odżywia. Do wyboryu mamy:
saprotrofy
pasożyty
symbionty
drapieżniki

Chyba mnie nie zrozumiałaś i poruszyłaś (chyba niechcący) bardzo ciekawy temat:

Co to znaczy udawać katolika? Kiedy katolik przestaje być katolikiem? Kto o tym decyduje? Ty? On? Kościół?

Na marginesie: słowo ateusz należy chyba do tej samej kategorii co katol, nie sądzisz? Pewnie opierasz się o inne kryteria...

Pt lut 13, 2015 1:13 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Definicja katolika
ateusz- wg SJP
przestarzałe: zwolennik ateizmu; ateista

Ngdy tego nie sprawdzałam, ale zaciekawiło mnie to. Tak więc nie ma znaczenia pejoratywnego.

Jakie kryteria przyjmujesz w udawaniu? Dlaczego udajesz? Jak sprawdzić w warunkach forum internetowego prawdomówność na wejściu?
To nie jest sprawa wiary, to przestrzeń wspólna. Proszę o rady w tym zakresie.

Pt lut 13, 2015 1:15 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Aaa, uspokoiłaś mnie. Katola tam w ogóle nie ma, czyli można używać :D

A pozostałe pytanka? Bez odpowiedzi?

Pt lut 13, 2015 1:20 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
WielkiMasakrator napisał(a):
Hmm, czy niepójście do pracy i oddanie się słodkiemu lenistwu, tudzież pożytecznemu majsterkowaniu albo, o zgrozo, szałowi zakupów, to Twoim zdaniem świętowanie???

Nie wiem ilu ateistów chrzci dzieci. Są na to jakieś badania? Do ateizmu w Polsce przyznaje się chyba niecałe 10% społeczeństwa (przy 95% katolików jednocześnie, hue hue). Ja dziecka nie ochrzciłem, ani ochrzcić nie pozwoliłem.

Tak to jest swietowanie kiedy sie do pracy nie idzie , muzulmanie ida do pracy w niedziele , oni swietuja w piatek a zydzi w sobote
Dlaczego ateisci nie wybiora sobie wtorku albo czwarku ?

A co pytam sie z amuletami czy talizmanami ? A co ze swietowaniem Bozego Narodzenia czy Wielkanocy ?
A moze sw Mikolaj to ateistyczna postac ?

Pt lut 13, 2015 1:26 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mamy inne definicje świętowania. Wg Twojej bezrobotny nic nie robi tylko świętuje :D

Ludzie lubią amulety, talizmany i inne symbole. Wierzą w ich moc lub moc istot które symbolizują. To im pomaga. Nie widzę w tym niczego złego.

A że ateiści świętują w czasie równonocy czy przesilenia? Toż to prastare obyczaje z półkuli północnej (w Afryce tego nie znają). A że chrześcijanie je przejęli i nieco przerobili, to inna sprawa. Nie sądzę by ateiści świętowali to tak samo jak wyznawcy różnych religii.

Pt lut 13, 2015 1:31 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
WielkiMasakrato
Cytuj:
Mamy inne definicje świętowania. Wg Twojej bezrobotny nic nie robi tylko świętuje :D

Jak widac ale chyba tylko ateisci bo muzulmanie czy zydzi maja taka sama , nie ida do pracy
Cytuj:
Ludzie lubią amulety, talizmany i inne symbole. Wierzą w ich moc lub moc istot które symbolizują. To im pomaga. Nie widzę w tym niczego złego.

Jak to sie ma do ateizmu ?
Cytuj:
A że ateiści świętują w czasie równonocy czy przesilenia? Toż to prastare obyczaje z półkuli północnej (w Afryce tego nie znają).

Ale dalej religijne kiedy slonce bylo bogiem
Wiec gdzie ten ateizm ?

Pt lut 13, 2015 1:35 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie wiem jak amulety mają się do ateizmu. Ty podniosłeś ten temat. Nosisz krzyżyk?

Jeśli Twoim zdaniem bezrobotny nie idąc do pracy świętuje, to nie dogadamy się w tej kwestii. Dla mnie świętowanie to coś więcej niż niepójście do pracy. Dla Ciebie to wystarczy. Inaczej to rozumiemy.

Kiedy słońce było bogiem, nie było ateizmu. Ateiści świętują te dni BEZ konotacji religijnych. Tak jak czyjeś urodziny czy inne ważne wydarzenie w życiu rodzinnym. Po prostu wszyscy mają wówczas czas i się mogą spotkać, pogadać, najeść się...jest miło...zazwyczaj

Pt lut 13, 2015 1:43 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
WielkiMasakrator
Cytuj:
Nie wiem jak amulety mają się do ateizmu. Ty podniosłeś ten temat. Nosisz krzyżyk?

Tak nosze bo to symbol chrzescijanstwa
Mozna wg Ciebei wierzyc w amulet i byc ateista ? :D
Cytuj:
Jeśli Twoim zdaniem bezrobotny nie idąc do pracy świętuje, to nie dogadamy się w tej kwestii

A kto mowi o bezrobotnym , ja mowie o pracujacym ateiscie kotry nie idzie do pracy w niedziele bo......... swietuje :D
Cytuj:
Kiedy słońce było bogiem, nie było ateizmu. Ateiści świętują te dni BEZ konotacji religijnych

Jaaasne ze bez konotacji religijnych :D Daja sobie prezenty na Mikolaja ..zero konotacji religijnych :D ubieraja choinke...zero konotacji religijnych :D

Pt lut 13, 2015 1:48 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A może ateiści coś noszą, bo to symbol czegoś? Nie wiem, nie znam się, niczego nie noszę. Musisz dorwać takiego co nosi, żeby Ci wytłumaczył jak to rozumie.

Mamy inne definicje świętowania. Wg Twojej bezrobotny nic nie robi tylko świętuje, jako że dla Ciebie jedynym kryterium świętowania, przynajmniej tak napisałeś, jest niepójście do pracy. Ja potrzebuję czegoś więcej.

A skoro upierasz się przy elementach religijnych, to przecież Ty świętując wymienione święta, de facto celebrujesz pogańskie zwyczaje! Przesilenie, równonoc, jajko-symbol życia, choinka podobnie.

Pt lut 13, 2015 1:56 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
A może ateiści coś noszą, bo to symbol czegoś?

Amulety to nie symbole ale rzeczy obdarzone nadzwyczajnymi cechami w ktore to wierza ateisci :D
Cytuj:
Ciebie jedynym kryterium świętowania, przynajmniej tak napisałeś, jest niepójście do pracy

Nie jedynym ale jednym z mozliwych
Tylko czemu ateisci nie swietuja w czwartek czy wtorek ? :D
Cytuj:
A skoro upierasz się przy elementach religijnych, to przecież Ty świętując wymienione święta, de facto celebrujesz pogańskie zwyczaje! Przesilenie, równonoc, jajko-symbol życia, choinka podobnie.

Ale ja nei swietuje poganskich tylko chrzescijanskie obyczaje
Natomiast jak to jest z tymi prezentami na Mikolaja albo ubieraniem choinki u ateistow ? Zero konotacji religijnych co ? :D

Pt lut 13, 2015 2:04 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dlaczego uważasz, że ateiści wierzą w amulety? Znasz takich? A może jakieś badania masz?

Zanim odpowiem dlaczego ateiści nie świętują w czwartek (choć znam takich co świętują), napisz mi proszę Twoją definicję świętowania. Bez tego dalsza nasza rozmowa jest niemożliwa (w tym temacie).

Ubieranie choinki to zwyczaj pogański. Nazywając go chrześcijańskim, nie zmienisz jego genezy.
A obdarowywanie się prezentami wzięło się z Saturnaliów.

Pt lut 13, 2015 2:11 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
WielkiMasakrator
Cytuj:
Dlaczego uważasz, że ateiści wierzą w amulety? Znasz takich? A może jakieś badania masz?

Dlatego ze im bardzie zlaicyzowane kraje tym wiecej w tych krajach wrozek, sklepow z talizmanami czy amuletami
Patrz Czechy czy kraje skandynawskie
Cytuj:
Zanim odpowiem dlaczego ateiści nie świętują w czwartek (choć znam takich co świętują), napisz mi proszę Twoją definicję świętowania. Bez tego dalsza nasza rozmowa jest niemożliwa (w tym temacie).

Nie moja definicja swietowanai tylko ateistyczna , a ta polega na nie pracowaniu czyli czym odmiennym od codziennego dnia
Cytuj:
Ubieranie choinki to zwyczaj pogański. Nazywając go chrześcijańskim, nie zmienisz jego genezy.

Ja pytam o ateistow nie wierzacych jesli chodzi o prezenty na sw Mikolaja czy ubieranie choinki ,co to za ateista ? :D
Bo ty nie masz na to argumentu tylko odpowiadasz w stylu " A u was murzynow bija " :D

Pt lut 13, 2015 2:17 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Poproszę o jakieś dane na temat liczby wrozek, sklepow z talizmanami czy amuletami u nas (w kraju wzorcowo katolickim) i innych krajach zlaicyzowanych. Najlepiej per capita. I z uwzględnieniem siły nabywczej pieniądza. Wówczas pogadamy. Bo na razie to ssiesz palec, się mi wydaje i to mocno.

Prosiłem o Twoją definicję, a nie urojenia na temat czyjejś definicji. No chyba, że podasz jakieś źródło. Bo na razie to ssiesz palec, się mi wydaje i to mocno.

Ateiści, podobnie jak teiści, kultywują prastare pogańskie zwyczaje. Tylko że teiści nadali im nowy sens religijny, pozbawiwszy pierwotnego, a ateiści tylko pozbawili i nic nie dodali. A zachowują się identycznie.

Pt lut 13, 2015 2:23 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
WielkiMasakrator
Cytuj:
Poproszę o jakieś dane na temat liczby wrozek, sklepow z talizmanami czy amuletami u nas (w kraju wzorcowo katolickim) i innych krajach zlaicyzowanych. Najlepiej per capita. I z uwzględnieniem siły nabywczej pieniądza. Wówczas pogadamy. Bo na razie to ssiesz palec, się mi wydaje i to mocno.

A moze do tego frytki ?
Cytuj:
Prosiłem o Twoją definicję, a nie urojenia na temat czyjejś definicji

Przeciez pytamy o to jak wyglada ateistyczna wersja swietowania a nie katolicka ? Pamietasz ? Czy ateista swietuje w czasie pracy czy kiedy nie pracuje ? :D
Cytuj:
Ateiści, podobnie jak teiści, kultywują prastare pogańskie zwyczaje. Tylko że teiści nadali im nowy sens religijny, pozbawiwszy pierwotnego, a ateiści tylko pozbawili i nic nie dodali

Tak tylko dlaczego prezenty daja na sw Mikolaja a nie np w Maju ? :D
A co z ubieraniem choinki ? :D

Pt lut 13, 2015 2:29 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czyli o wróżkach wyssałeś z palca. Tak właśnie myślałem.

I o definicji święta w rozumieniu ateistów też. Nie było trudno to wykazać.

Dlaczego prezenty w grudniu? A wiesz co to i kiedy były Saturnalia? No to właśnie dlatego nie w maju a w grudniu daje się prezenty.
A choinka to Twoim zdaniem chrześcijański wymysł? Bo to raczej pradawny symbol (odradzającego się) życia. A to, że oba te zwyczaje anektowali chrześcijanie, to inna inszość.

Pt lut 13, 2015 2:39 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 770 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 52  Następna strona