Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn wrz 24, 2018 4:43 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 770 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 48, 49, 50, 51, 52
 Borowiki i koźlarze vs. szatany i grzybki psylocybinowe 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Borowiki i koźlarze vs. szatany i grzybki psylocybinowe
Barney napisał(a):
Po prostu czytasz Kingu tekst napisany w jednej kulturze według kodu znaczeniowego całkiem innej kultury- i odmawiasz przyjęcia do wiadomości, że to są zupełnie inne znaczenia.
Prymat gorliwości nad roztropnością :no:

To co masz za "biblijną historię" wcale nią nie jest - ale jest prostsze. Nie trzeba odczytywać kodów kulturowych, zdobywać wiedzy potrzebnej do zrozumienia itd. Za to najwidoczniej daje Ci poczucie "ortodoksyjności" (fałszywej, jak wykazałem podając teksty Ojców).
No, ale jak ma Cię przekonać taki żuczek jak ja, skoro nie wierzysz św. Augustynowi czy papieżom?

Fałszywe wrażenie bezpieczeństwa i wytłumaczenia wszystkiego jest w tym wypadku co do istoty (oczywiście nie co do skali!) podobne do postawy w sektach; skupienie na przyjętej (w tym wypadku - fałszywej) doktrynie, całkowite jej oddanie pozwala nawet zlekceważyć fakt, iż jest ona ewidentnie sprzeczna z obserwowaną Rzeczywistością - z owymi sprzecznościami, zamiast zmiany obrazu jaki przyjąłeś, radzisz sobie wrzucając je o przegródki z napisem "cudzy brak wiary".
Taki uproszczony obraz świata.

Szkoda tylko, że dokonujesz uzurpacji i reklamujesz ten swój wymyślony światek jako "wiarę chrześcijańską" ośmieszając ją przy okazji.

Po co miałbym ośmieszać wiarę skoro sam jestem wierzący?

Nie musisz tłumaczyć mi ,,jak interpretować biblijną historię'' każdy ma mózg, potrafi czytać ze zrozumieniem i łatwo wywnioskuje że Biblia to spisana historia i każdy nawet debil porównując to do ,,współczesnej nauki o początkach życia'' łatwo zrozumie że tych dwóch koncepcji pogodzić się nie da(ci co próbują w końcu utracą wiarę w ramach tak zwanej ewolucji) skoro się nie da to sprawa jest jasna, coś jest kłamstwem a coś prawdą, prawdziwie wierzący ludzie, w przeciwieństwie do Ciebie, nie mają z tym jakiegokolwiek problemu i nie marnują swojej cennej energii i czasu na przekonywanie czy uświadamianie poprzez niezliczonej długości elaboraty że ewolucja jest bajeczką dla dorosłych...ale jak ma cię uświadomić taki gnój jak ja skoro reprezentujesz interesy cesarstwa rzymskiego, ale mnie nic do tego.

W tej masońskiej nowomowie która brzmi rozsądnie widać jednak olbrzymią słabość, niekonsekwencje. Pewne zdarzenia uznaje się za historyczne(zmartwychwstanie Jezusa na przykład) a coś takiego jak światowy potop już nie, no i to jest duży problem...ilu ludzi przekonasz swoim słowem że to co mówisz to prawda i kto to zrozumie pomijając teologów?

Wt maja 08, 2018 9:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
King napisał(a):
Po co miałbym ośmieszać wiarę skoro sam jestem wierzący?
Niechcący, z głupoty oczywiście.

Cytuj:
Nie musisz tłumaczyć mi ,,jak interpretować biblijną historię'' każdy ma mózg, potrafi czytać ze zrozumieniem i łatwo wywnioskuje że Biblia to spisana historia
No cóż, jak widać z powyższego posiadanie mózgu to jeszcze mało, jeśli się odmawia przyjęcia wiedzy.
Cytuj:
i każdy nawet debil porównując to do ,,współczesnej nauki o początkach życia'' łatwo zrozumie że tych dwóch koncepcji pogodzić się nie da(ci co próbują w końcu utracą wiarę w ramach tak zwanej ewolucji) skoro się nie da to sprawa jest jasna, coś jest kłamstwem a coś prawdą, prawdziwie wierzący ludzie, w przeciwieństwie do Ciebie, nie mają z tym jakiegokolwiek problemu i nie marnują swojej cennej energii i czasu na przekonywanie czy uświadamianie poprzez niezliczonej długości elaboraty że ewolucja jest bajeczką dla dorosłych...ale jak ma cię uświadomić taki gnój jak ja skoro reprezentujesz interesy cesarstwa rzymskiego, ale mnie nic do tego.
W miarę "dyskusji" natężenie bredni się powiększa :mrgreen:

Cytuj:
W tej masońskiej nowomowie która brzmi rozsądnie widać jednak olbrzymią słabość, niekonsekwencje. Pewne zdarzenia uznaje się za historyczne(zmartwychwstanie Jezusa na przykład) a coś takiego jak światowy potop już nie, no i to jest duży problem...
Owszem, jest - dla mądrali, którzy nie rozumieją, że Biblia to zbiór pism z różnego okresu i napisanych w różnych rodzajach literackich - od poematu po reportaż.

Cytuj:
ilu ludzi przekonasz swoim słowem że to co mówisz to prawda i kto to zrozumie pomijając teologów?
Każdy, kto jest w stanie włożyć odrobinę wysiłku.

Wt maja 08, 2018 9:58 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Oczywiście zdaję sobie sprawę(i inni myślę też) że Biblia to zbiór pism z różnego okresu i napisana w różnych rodzajach literackich. Nie zmienia to faktu że jest to spisana historia od stworzenia świata, wystarczy prosić Boga o zrozumienie i wszystko będzie jasne.

Cieszę się że poprawiłem ci humor :)

Wt maja 08, 2018 10:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Myślę że jak spotkamy Jezusa, to wyjaśni nieścisłości między Adamem i Ewą a ewolucją

Wt maja 08, 2018 10:18 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wtedy już nie powinno być nieścisłości :)

Wt maja 08, 2018 10:35 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 770 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 48, 49, 50, 51, 52