Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr lis 21, 2018 12:38 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 893 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 60  Następna strona
 Borowiki i koźlarze vs. szatany i grzybki psylocybinowe 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Borowiki i koźlarze vs. szatany i grzybki psylocybinowe
Conan napisał(a):
Wskazówki Jezusa pozwalają przypuszczać, że był on mnichem buddyjskim zafascynowanym mistyką Wschodu.

Tia, buddyjski mnich nauczający o osobowym Bogu mimo tego, że w buddyzmie nie ma bogów.
Zastanawiasz się czasem nad tym, co wypisujesz?

Pt lis 09, 2018 11:24 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Tia, buddyjski mnich nauczający o osobowym Bogu mimo tego, że w buddyzmie nie ma bogów.

ale tak to załapałeś, że to był tylko przykład mający na celu pokazanie absurdu w logice Petera ?

Mogę to jednak dalej kontynuować

Budda nazwał to nirvaną. Lao Tzu nazwał to Tao. Jezus nazwał tą rzeczywistość Ojcem. Rożne nazwy, bo tez rozmawiali z różnymi ludźmi. Żydzi nie pojęliby co to nirvana, oni mieli tam model patriarchalny. Dlatego Jezus dopasował język do ich mentalności. Zmiksował esencje buddyzmu z kulturą i religia żydowską. Tak samo jak nauczyciel angielskiego w klasie dla początkujących miesza z sobą język polski i angielski

Pt lis 09, 2018 11:39 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):

ale tak to załapałeś, że to był tylko przykład mający na celu pokazanie absurdu w logice Petera ?

Mogę to jednak dalej kontynuować

Dalej pieprzysz bzdury, że się tak wyrażę.

Pt lis 09, 2018 11:41 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
@Conan. Na niektóre przypadłości myślowe, zamiast myślenia, lepiej rzeczywiście nie myśleć. Skojrzenia myślowe, by uwolnić się od Boga są zaiste kuriozalne. Uwolnij się jeszcze od swych rodziców, bo oni też stanowią iluzję i pewnie podpatrzyli innych rodziców, że mają dzieci, więc im też się przydarzyło iluzoryczne.
W lepszym wątku takie wypowiedzi nie mogły się znaleźć. Po grzybkach też są odjazdy myślowe. Jezus wymyślił sobie ojca, bo mu pewnie Józef był za mało światowy. Raz duszę chcesz sprawdzać metodami naukowymi, po czym za chwilę twierdzisz, że niematerialności człowieka nie wykluczasz. Czysta iluzoryczna egzotyka.

Pt lis 09, 2018 11:48 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem

wyedukuj się trochę na temat Buddy, zrób syntezę porównawczą z Jezusem i wtedy pogadamy. Bo na razie to tylko trollujesz i to w taki prymitywny, prostacki sposób.

Pt lis 09, 2018 11:54 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
@Conan. Na niektóre przypadłości myślowe, zamiast myślenia, lepiej rzeczywiście nie myśleć. Skojrzenia myślowe, by uwolnić się od Boga są zaiste kuriozalne. Uwolnij się jeszcze od swych rodziców, bo oni też stanowią iluzję i pewnie podpatrzyli innych rodziców, że mają dzieci, więc im też się przydarzyło iluzoryczne.
W lepszym wątku takie wypowiedzi nie mogły się znaleźć. Po grzybkach też są odjazdy myślowe. Jezus wymyślił sobie ojca, bo mu pewnie Józef był za mało światowy. Raz duszę chcesz sprawdzać metodami naukowymi, po czym za chwilę twierdzisz, że niematerialności człowieka nie wykluczasz. Czysta iluzoryczna egzotyka.

masz rację, lepsze byłoby milczenie niż np. racjonalizowanie zbrodni z ST :lol:

jeżeli Bóg jest tylko częścią naszych wyobrażeń i świata myśli, to od takiego Boga jak najbardziej trzeba się uwolnić. Jest on bowiem tylko naszą kreacją.
jeżeli chodzi o prawdziwego Boga, to wiara w niego. niewiara, uwolnienie się, czy powrót są nieistotne. Nie jest to bowiem żadna forma, z którą tak możesz sie bawić, tylko nasza wspólna esencja.

jak najbardziej dojrzała osoba uwalnia się pd psychologicznego wpływu rodziców. na tym polega samodzielność. To, że inni sobie znajdują innego tatusia, takiego niewidzialnego świadczy o tym, że nadal pozostali na pewnym etapie rozwoju.

Jezus nie wymyślał sobie taty, tylko nadał tej rzeczywistości taka nazwę. Widzisz różnicę ? gdyby nawracał pluszowe misie, to by nawiązywał do wielkiego ducha pluszaka. Oznacza to, ze go sobie wymyślił, czy raczej użył jako instrumentu tej etykietki ?

jestem tu uczciwy. Nieśmiertelność jest prawdopodobna, ale nadal tylko spekulacją

Pt lis 09, 2018 12:02 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
To, że wydaje się podobne nie oznacza pokrewieństwa ani zapożyczeń, czy wynikania. Trochę wiedzy z biologii i różnicowałbyś narządy homologiczne od analogicznych. Trochę wiedzy o myśleniu a wiedziałbyś, że myślenie ewolucyjne podsyła porównania wedle swojej logiki a nie logiki formalnej. Jeśli jednak nastawiasz się na niemyślenie, wychodzą takie karykatury myślowe.
Ja też widzę siebie i swoje sposoby reagowania u moderatorów innych forów. Może mnie naśladują, a może nie. Ewolucyjne myślenie podpowiada, że to czyste małpowanie. Rozum wycisza tę pewność i oddala sprawę.
Zawsze, gdy masz pewność pracujesz na myśleniu ewolucyjnym. Masz pewność, więc oglądać sprawy z wielu stron i analizować wedle prawideł logicznych nie ma wówczas potrzeby. Nie trzeba trenować niemyślenia, myślenie rozumowe nie zostało uruchomione.
Wybacz, ale wkurza mnie ludzka głupota opakowana w pazłotko oryginalności. Nieznajomość chrześcijaństwa została ci wytknięta, ty nadal swoje analizy nam przywołujesz. Ależ ten Jezus ci się w mózgu zaklinował.

Kiedy dochodzę do takiego momentu, po prostu odpuszczam sobie dalszą rozmowę, nawet wówczas, gdy skorzystać mogliby inni.

Pt lis 09, 2018 12:08 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Merss,

Tu akurat się rozchodzi o znajomość mistyki, a nie chrześcijaństwa. Już tłumaczyłem, że chrześcijaństwo zajmuje się tylko obrazem Boga i spłaszcza nauki Jezusa do modyfikacji umysłu plus bajkowego folkloru.
Ty jednak omijasz ten temat jak ogień i wolisz mędrkować na temat psychologii w Biblii, myśleniu ewolucyjnym. Sedna sprawy jednak nigdy nie dotykasz.

Pt lis 09, 2018 12:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
Tu akurat się rozchodzi o znajomość mistyki, a nie chrześcijaństwa. Już tłumaczyłem, że chrześcijaństwo zajmuje się tylko obrazem Boga i spłaszcza nauki Jezusa do modyfikacji umysłu plus bajkowego folkloru.
Ty jednak omijasz ten temat jak ogień i wolisz mędrkować na temat psychologii w Biblii, myśleniu ewolucyjnym. Sedna sprawy jednak nigdy nie dotykasz.

Conan, chrześcijaństwo się niczym nie zajmuje, bo to nazwa religii. Jak chcesz wiedzieć, czym się zajmuje chrześcijaństwo, to posłuchaj, co mają do powiedzenia chrześcijanie (konkretni ludzie, a nie abstrakcyjne chrześcijaństwo).

Jesteś bardzo uprzedzony do chrześcijaństwa, masz jakiś skrzywiony obraz chrześcijaństwa, którego bronisz w zaparte. Tylko po co?

Pt lis 09, 2018 12:34 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan napisał(a):
Conan, chrześcijaństwo się niczym nie zajmuje, bo to nazwa religii. Jak chcesz wiedzieć, czym się zajmuje chrześcijaństwo, to posłuchaj, co mają do powiedzenia chrześcijanie (konkretni ludzie, a nie abstrakcyjne chrześcijaństwo).

Jesteś bardzo uprzedzony do chrześcijaństwa, masz jakiś skrzywiony obraz chrześcijaństwa, którego bronisz w zaparte. Tylko po co?

Towarzyski Pelikanie, a co robię tutaj na forum , jak nie rozmawiam min z chrześcijanami ? To chyba konkretni ludzie a nie aplikacja ? :)

I znajduję w tym potwierdzenie, to nadal sen umysłu, obrazów mentalnych i wyobrażeń Boga

doceniam Twój wysiłek oczyszczenia chrześcijaństwa z tych bajkowych naleciałości. Na razie to jednak nie mainstream, tylko działania w cieniu.

Pt lis 09, 2018 12:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):

wyedukuj się trochę na temat Buddy, zrób syntezę porównawczą z Jezusem i wtedy pogadamy.

Wyedukowałem się trochę na temat Buddy i buddyzmu, przez co mogę to nauczanie zestawić z tym, co głosił Chrystus i dlatego wiem, że wszelkie tezy, jakoby Jezus był mnichem buddyjskim są zwyczajnie wyssane z palca i nie mają pokrycia z rzeczywistością. Pierwszy i wystarczający dowód jest ten, iż w buddyzmie nie ma boga/bogów, a Chrystus głosił nauczanie o Bogu. :)

Pt lis 09, 2018 12:39 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
Towarzyski Pelikanie, a co robię tutaj na forum , jak nie rozmawiam min z chrześcijanami ? To chyba konkretni ludzie a nie aplikacja ? :)

I znajduję w tym potwierdzenie, to nadal sen umysłu, obrazów mentalnych i wyobrażeń Boga

doceniam Twój wysiłek oczyszczenia chrześcijaństwa z tych bajkowych naleciałości. Na razie to jednak nie mainstream, tylko działania w cieniu.

Ty nie rozmawiasz z chrześcijanami, tylko z chochołami. Merss Ci tłumaczy, czym jest chrześcijaństwo z jej perspektywy, a Ty masz pretensje, że nie pisze o chochołach.

Pt lis 09, 2018 1:04 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Wyedukowałem się trochę na temat Buddy i buddyzmu, przez co mogę to nauczanie zestawić z tym, co głosił Chrystus i dlatego wiem, że wszelkie tezy, jakoby Jezus był mnichem buddyjskim są zwyczajnie wyssane z palca i nie mają pokrycia z rzeczywistością. Pierwszy i wystarczający dowód jest ten, iż w buddyzmie nie ma boga/bogów, a Chrystus głosił nauczanie o Bogu. :)

to widocznie słabo się wyedukowałeś. Mistycy zawsze posługuje się metaforami i każdy z nich w zasadzie inaczej nazywa tą rzeczywistość zwana Bogiem, To normalne. Gdybym ja nauczał wśród Żydów 2000 lat temu też mówiłbym o osobowym Bogu, i Ojcu, bo innego języka oni by nie zrozumieli .
Mówiąc o świadomości, Tao, odrzuciliby mnie po pierwszym dniu, Inteligentny człowiek szuka wiec płaszczyzny komunikacji i to zrobił Jezus

Pt lis 09, 2018 1:12 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan napisał(a):
Ty nie rozmawiasz z chrześcijanami, tylko z chochołami. Merss Ci tłumaczy, czym jest chrześcijaństwo z jej perspektywy, a Ty masz pretensje, że nie pisze o chochołach.

Z Merss jest taki problem, ze ona tych chochołów nie odrzuca, tylko są one dla niej niekomfortowe. Dlatego zmienia temat i pokazuje mi bardziej inteligentną, lukrową twarz chrześcijaństwa.

tymi chochołami jest wiara w bajkowe postacie ( demony, anioły), sprowadzanie Boga do obrazu i racjonalizacja paskudztw w ST.

Pt lis 09, 2018 1:15 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Chrześcijaństwo ma swoją antropologię, teologię oraz podejście stricte rozumowe od strony filozoficznej.
Heller powiada, że Wszystko, co istnieje w świecie, musi podlegać prawom logiki. Za wyjątkiem ludzkich myśli.. Tak więc religia też jest rozpatrywana z punktu widzenia logiki. Powinna być spójna z tym co rozum ludzki odkrywa dążąc do prawdy.
I jeszcze jedno. Stając się chrześciajninem wkraczasz na drogę, która prowadzi do celu. Nie można więc nikogo z nikim porównywać. Dojdziesz w swoim czasie tam dokąd powinieneś dojść, jeśli będziesz widział cel, trzymał się znaków drogowych i korzystal z rozumu. I ten idący na końcu może nagle przyspieszyć. Opowiadanie o chrześcijaństwie nie czyni chrześcijaninem, bo sąd będzie dotyczył nie wiedzy, ale czynów milości.Czy już o tym nie mówilam? Można przekazywać wiedzę, wiarę przekazuje się osobistym świadczeniem o tym w co się wierzy. Nigdy żadnych świadectw nie zamieszczałam.
Wiedza powinna być pojmowana hierarchicznie, by wiedzieć co jest ważne a co zużlem. O dziwo; objawienia prywatne o. Pio przypisał żużlowi.

Pt lis 09, 2018 1:16 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 893 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 60  Następna strona