Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So wrz 23, 2017 9:33 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2014 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 131, 132, 133, 134, 135
 Spory o kształt Ziemi - wydzielony 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spory o kształt Ziemi - wydzielony
equuleuss napisał(a):
Wyznawcy płaskiej Ziemi, opamietajcie się. To że Ziemia ma kształt kulisty już zostało udowodnione, poprzez starty wachadłowców / rakiet w kosmos, chociażby na orbitę, i poprzez istnienie ISS - Iternational Space Station gdzie na żywo można to obejrzeć. Tylko nie piszcie że to mistyfikacja bo interesuje się astronomią amatorską i astrofotografią, mam teleskop, nie raz widziałam ISS na niebie i na zdjęciach astro kolegów.

Jak również nie raz oglądałam starty rakiet / promów kosmicznych, w czasie rzeczywistym, gdzie nasza kulista planeta była ukazana poprzez specjalnie zainstalowane kamery na zewnątrz promu / rakiety. To że Ziemia ma kształ kulisty jest bezdyskusyjne i udowodnione, szczególnie w dobie dzisiejszych osiągnięć technologii. Wiara w płaską Ziemię w dzisiejszych czasach to jeden ze szczytów kompletnej ignorancji graniczącej z absurdem i być może nawet głupią postawą, po prostu.

Mój znajomy leciał kiedyś Concorde i mówił że zauważył zakrzywienie ziemi.

equuleuss, witaj w klubie! Także interesuję się astronomią i mam teleskop. I jestem Twojego zdania :-) Ziemia jest kulista.

N sie 27, 2017 7:43 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Ależ każdy kto ma przynajmniej średnie wykształcenie jest przeciwnikiem idei płaskiej ziemi. Tylko braki w wiedzy z geografii i fizyki powodują wiarę w płaska ziemie.
Te 134 strony bzdur które 1000 razy obalono. I fanatycy płaskiej ziemi próbują przeinterpretowac tak żeby było ze to wszystko spisek. Wielokrotńie chciałem temat jako bzdurny zamknąć ale zwolennicy kulistej ziemi prosili o pozostawienie. Zapewne liczyli na ockniecie się pod wpływem faktów. Ale jak widać plaskoziemcy są odporńi na wiedzę. Pokazałem te ich dowody znajomemu geografowi. Dawno się tak nie śmiał.

N sie 27, 2017 8:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Czasami coś ciekawego się pojawi, jak np. płynięcie Missisipi pod górę. Czyli są zagadnienia ciekawe, które stanowią jakieś wyzwanie.
Ale troll King faktycznie niczego do tematu nie wnosi. Dla niego Nil płynie pod górę, bo tak sobie akurat globus ustawił.

Pn sie 28, 2017 4:17 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Irbisol napisał(a):
Na pierwszym filmiku fajnie widać, jak Słońce w zimie musi zapierniczać, by się wyrobić z okrążeniem w ciągu doby.
Dziwnym trafem, ludzie na dalekim południu nie stwierdzają, by dzień był krótszy czy w ogóle by Słońce poruszało się szybciej.

Zmianę Orbity Słońca i tego konsekwencje możemy dostrzec nie ruszając czterech liter z naszego kraju w okresach wiosna,lato, jesień, zima...

Bełkot o natężeniu grawitacyjnym niczego nie wnosi, nic nie wyjaśnia, typowe pierdolamento...Zróbcie model globusa i nalejcie tam wody i niechaj trzyma się siłą magii Lucyfera z wnętrza Ziemi.

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-09-18/polacy-chca-udowodnic-ze-ziemia-jest-plaska/

Szkoda że nie jestem na tyle bogaty aby ich wesprzeć

Irbisol się uczepił Zachodu Słońca jak mucha sami wiecie czego i jest zadowolony :-) Po pierwsze zachód jest iluzją a po drugie ,,tak to postrzegamy'' i nawet na tej nawiedzonej Płaskiej Ziemi zachód jest możliwy czego ów delikwent nie rozumie,trudno. Oczywiście nie ma żadnych dowodów że ,,Zachód Słońca'' w modelu heliocentrycznym jest możliwy, co byśmy widzieli zamiast tego? wykonajcie eksperyment, tylko skala musi być zachowana

,,Góra'' na Globusie to Biegun Pł a ,,dół'' Południowy co jest zrozumiałe dla społeczeństwa. Musimy mieć jakąś orientacje skoro mamy kierunki świata i co będzie jasne, proste i zrozumiałe dla społeczeństwa. Irbisol to tak głupio wytłumaczył że jestem pewien że nawet szkoda to komentować. Oczywiście trzeba też dodać że róża kierunków NIE PASUJE do kulistej Ziemi.

Jakie mamy badania potwierdzające kulistość skorupy Ziemskiej?

Brak zakrzywienia udowadnia płaskość ponieważ albo Ziemia jest taka jak nam wmawiają a zatem od bieguna we wszystkie strony będzie następowało po pewnym dystansie systematyczne zakrzywienie(pomijamy ukształtowanie terenu, chodzi tylko o ,,krzywiznę Ziemi) i będzie to doświadczalne i zmierzone i wtedy Ziemia to to co nam mówią, albo żadne Zakrzywienie nie występuje, jak coś co się nie zakrzywia może być kulą czy tam geoidą?

Pt wrz 22, 2017 9:44 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2014 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 131, 132, 133, 134, 135