Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N wrz 24, 2017 5:42 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2014 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 130, 131, 132, 133, 134, 135  Następna strona
 Spory o kształt Ziemi - wydzielony 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spory o kształt Ziemi - wydzielony
Płakać czy się śmiać z takiego "poziomu" wiedzy?

Mój blog: www.yarpen-zirgin.pl

Wt sie 15, 2017 11:35 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
King napisał(a):
Z tego powodu płynięcie rzek nie ma jakiegokolwiek bytu na świętym Globusie, ani bytu, ani sensu, ani możliwości. Jednym logicznym wyjaśnieniem jest fakt że Ziemia jest
Płaska i nic nie stoi na przeszkodzie aby rzeki mogły płynąć z wyższych terenów na niższe.

I to jest fakt.
Taki Nil, w linii prostej, od jeziora Wikotrii do ujścia pokonuje ok. 3500 km.
Podczas tej trasy wspina się na ponad 900 km !! domniemanej krzywizny ziemi. Jaka siła to sprawia? Jest nią bezdenna wiara kuloziemców..

Caly ten temat przypomina mi chumor, na pytanie nnauczyciela uczen odpowiada ze ziemia nie jest kula, bo splaszczyl ja Newton. :-)

Wt sie 15, 2017 11:46 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Sorki, błąd w obliczeniach. Krzywizna na Nilowej trasie ma wysokość bagatela 240 km.
Tak czy siak robi wrażenie.

Wt sie 15, 2017 11:55 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wrażenie robi Twoja ignorancja, watchmanie, a nie bzdury, które wypisujesz na temat spadku Nilu.

Wt sie 15, 2017 12:58 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
O wielce uczony Yarpenie, mógłbyś podać swoje wyliczenie wysokości krzywizny ziemi na odcinku od źródła do ujścia Nilu?

Wt sie 15, 2017 1:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Po co? Krzywizna Ziemi nie ma żadnego znaczenia dla wielkości spadku Nilu, który wynosi pomiędzy źródłem a ujściem około 2,7 km.

Wt sie 15, 2017 1:25 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Właśnie. Jak może mieć znaczenie coś czego nie ma..

Wt sie 15, 2017 1:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie rżnij głupa, watchmanie. Chcesz twierdzić, że krzywizny Ziemi nie ma? Przedstaw konkretne dowody, które potwierdzą, że Ziemia jest płaska.

Wt sie 15, 2017 1:34 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
King napisał(a):
Prawdziwi ,,geniusze'' wyznaczają trasy w takim układzie...

A co w tym jest dziwnego? Połącz sobie te 2 punkty nitką na globusie, to zobaczysz, że jest to najkrótsza droga.

Cytuj:
Po pierwsze, pi...lisz głupoty, wypowiadasz się w imieniu wszystkich aby zawzięcie bronić świętego Globusa, nie wiesz czy tak stwierdzają czy nie, chyba że robisz jakieś ankiety na ten temat.

Tak, robię. Plażowicze mają tendencję do obserwacji zachodu Słońca - każdy twierdzi, że horyzont zasłania częściowo Słońce, co jest niemożliwe na naleśniku.

Cytuj:
wraz ze wzrostem odległości Morze pozornie podnosi się i horyzont Morze przysłonić część statku

Ale bliższa część (morze) nie może zasłonić dalszej (dolna część statku nad wodą), bo ta dalsza jest bardziej podniesiona niż bliższa.

Cytuj:
Na świętym Globusie nie ma najniższego terenu , pojęcie wyżej, niżej byłoby względne, oczywiście rzeki musiałby pokonywać zakrzywienie, nie ma żadnych dowodów że byłoby to możliwe.

Na kulistej Ziemi są najniższe tereny - wyłączając depresje, jest to poziom morza.
I rzeki nie muszą "pokonywać" żadnego zakrzywienia. Jego po prostu nie trzeba pokonywać, bo kierunek grawitacji zmienia się wraz z zakrzywieniem.

@watchman
Nil płynie z góry na dół. Nie pojmujesz zwyczajnie, że kierunek "dół" to nie jest jakaś wyimaginowana płaszczyzna, tylko środek Ziemi. Nil przy ujściu jest bliżej środka Ziemi niż przy źródle.
Podobnie Australijczycy nie muszą chodzić po suficie i wcale nie są "na dole" w stosunku do nas.

Wt sie 15, 2017 9:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Irbisol napisał(a):
Nie pojmujesz zwyczajnie, że kierunek "dół" to nie jest jakaś wyimaginowana płaszczyzna, tylko środek Ziemi.

A co tam w tym środku ziemi jest, że to coś trzyma wszystko na niewidzialnych smyczach? Pewno jakieś magiczne jajo..

Wt sie 15, 2017 10:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
A co tam w tym środku ziemi jest, że to coś trzyma wszystko na niewidzialnych smyczach? Pewno jakieś magiczne jajo..

Masa tworząca pole grawitacyjne.
I jest ona nie tylko w środku Ziemi - środek Ziemi to wypadkowy kierunek działania pola grawitacyjnego.

Jeżeli chodzi o dowody, to przeprowadzano eksperymenty w laboratoriach z masami i potwierdziły one istnienie tych "niewidzialnych smyczy".

Prostszy eksperyment dla takich ignorantów jak ty to magnesy na lodówkę. Poruszaj ręką - tam nie ma żadnych nici pomiędzy. Pewnie to magia wg ciebie ...

Wt sie 15, 2017 11:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Irbisol napisał(a):
Jeżeli chodzi o dowody, to przeprowadzano eksperymenty w laboratoriach z masami i potwierdziły one istnienie tych "niewidzialnych smyczy".

Tyle, że co badanie to praktycznie inny wynik.
Badania obarczone są ogromnym ryzykiem błędu i końcowy wynik podaje się jako wartość uśrednioną.
Ostatnio nawet zaczynają badający powątpiewać czy tzw. stała grawitacyjna jest faktycznie stała..
Jest to o tyle ciekawe, że np. wysokość orbity wszystkich domniemanych satelitów wyznacza się w oparciu o te niby stałe G..
[url]http://tylkonauka.pl/wiadomosc/naukowcy-odkryli-ze-stala-grawitacji-sie-zwiekszyla
[/url]
Cytuj:
Stała grawitacji została po raz pierwszy wyznaczona przez Henry'ego Cavendisha w 1798 roku. Pomiary wagą skręceń odbywają się w laboratoriach a metoda jest niezwykle czujna na każde zakłócenia.

W wyznaczaniu stałej grawitacji zawsze pojawiają się błędy, dlatego też jej wartość wyznacza się jako średnią. Właśnie w tym momencie naukowcy mają problem, ponieważ najnowszy wynik znacznie odbiega od poprzednich badań z 2010 roku, które miały miejsce w laboratorium Jamesa Fallera na Uniwersytecie Kolorado - różnica wynosi 240 ppm (tj. 0.000240). Co więcej, obecne wyniki różnią się od tych z 2001 roku o jedyne 21 ppm.

Naukowcy głowią się teraz skąd wzięły się te różnice. Mark Kasevich z Uniwersytetu Stanford uważa, że albo badania zostały źle przeprowadzone i wkradł się jakiś błąd, albo stała grawitacji najwyraźniej... nie jest stała. Pojawiają się również zdania, że wpływ na zmianę G może mieć hipotetyczna piąta siła, czyli tak zwana ciemna energia.

Widzisz nałókowiec mówi o ciemnej energii, a ciebie śmieszy moje magiczne jajo..

Śr sie 16, 2017 5:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Śmieszy mnie, bo piszesz o czymś znanym i zbadanym.
Wracając do tematu - twoje rewelacje nt. stałej grawitacji powodują, że rzeki nie mogą płynąć na północ?

Śr sie 16, 2017 6:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Irbisol napisał(a):
Wracając do tematu - twoje rewelacje nt. stałej grawitacji powodują, że rzeki nie mogą płynąć na północ?

Jeżeli założyć, że żyjemy na kuli, czy na czymś kulopodobnym, to trzeba tak kombinować, tak teoretyzować, by udowodnić, że to jest możliwe.
Podobnie jak było z satelitą geostacjonarnym. Pisarz sci-fun wymyślił, że w takim modelu świata istnieje możliwość czegoś takiego, no i to mamy. (przynajmniej teoretycznie istnieje)
Wszystko rozstrzyga więc kwestia wiary. Albo wierzysz, że to jest prawdopodobne, albo w to nie wierzysz.
Jeżeli chodzi o stałą G, to najbardziej zdumiewa mnie fakt, że cała współczesna kosmologia oparta jest na tej niby stałej wielkości, która ze wszystkich tzw. stałych jest najgorzej obliczona (stosunkowo największy margines błędu).
Jak to się ma do niby latających satelitów, które ponoć wyniesiono na orbitę w oparciu o tą nie do końca wiadomo ile wynoszącą wartość?
Reasumując dla mnie te tzw. laboratoryjne pomiary tzw. grawitacji (a więc domniemanego przyciągania wzajemnego 2 ciał) są mało wiarygodne i próbują na siłę udowodnić przyjętą z góry teorię.
ps. do tej pory naukowcy nie potrafią uzasadnić dlaczego niby masy się przyciągają (abstrahując od magnesów na lodówce).

Śr sie 16, 2017 7:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
Podobnie jak było z satelitą geostacjonarnym. Pisarz sci-fun wymyślił, że w takim modelu świata istnieje możliwość czegoś takiego, no i to mamy. (przynajmniej teoretycznie istnieje)

Praktycznie również. Wszystkie satelity telekomunikacyjne znajdują się na tej orbicie. :)

Cytuj:
Jak to się ma do niby latających satelitów, które ponoć wyniesiono na orbitę w oparciu o tą nie do końca wiadomo ile wynoszącą wartość?

Mam pytanie: Czy w ogóle zdajesz sobie sprawę z tego, jakiego rzędu jest różnica wartości wynosząca 0,21 ppm? Bo patrząc na to, co wypisujesz, jasno widać, że znowu guzik wiesz, a się wymądrzasz.
21 ppm różnicy pomiędzy obliczeniami stałej grawitacji, o której mowa we wklejonym przez Ciebie tekście, to jest 0,0021%.

Śr sie 16, 2017 7:33 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2014 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 130, 131, 132, 133, 134, 135  Następna strona