Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr lis 14, 2018 3:15 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 220 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
 Byłem Ateistą, stałem się Teistą (Near death experience) 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Byłem Ateistą, stałem się Teistą (Near death experience)
Biblia pisze o wskrzeszeniu Łazarza. Zanim Chrystus nie umarł na krzyżu, człowiek nie mógł dostąpić zbawienia. NDE to dar od Chrystusa, na podstawie świadectwa Łazarza.

Wt maja 17, 2016 12:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Ghost in the Shell napisał(a):
Biblia pisze o wskrzeszeniu Łazarza. Zanim Chrystus nie umarł na krzyżu, człowiek nie mógł dostąpić zbawienia. NDE to dar od Chrystusa, na podstawie świadectwa Łazarza.

?? mógłbyś jakoś dokładniej wytłumaczyć swój tok rozumowania? bo jakoś nie widzę żadnego związku z NDE. Łazarz umarł. 2 dni w grobie spędził, cuchnął już rozkładem. To nie była 'śmierć kliniczna'...

Wt maja 17, 2016 1:38 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tek de Cart napisał(a):

?? mógłbyś jakoś dokładniej wytłumaczyć swój tok rozumowania? bo jakoś nie widzę żadnego związku z NDE. Łazarz umarł. 2 dni w grobie spędził, cuchnął już rozkładem. To nie była 'śmierć kliniczna'...

Cztery dni.

Kiedy Jezus tam przybył, zastał Łazarza już od czterech dni spoczywającego w grobie.

Siostra zmarłego, Marta, rzekła do Niego: «Panie, już cuchnie. Leży bowiem od czterech dni w grobie

Wt maja 17, 2016 1:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
dzięki za poprawkę, czekam jak można to uznać za NDE...

Wt maja 17, 2016 2:46 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Jest zasada. Kościół prowadzi Duch Święty, więc jak się ludzie nawet pomylą, naprowadzi ich na właściwą drogę. Biblijnie liczy się to na 70 lat. Myślę, że czas zakończyć offtop, bo nie dostrzegam drogi kontynuacji, by to przenieść.

Klasyczny racjonalizm. Z ogólnych rozważań na temat tego, co być musi tzn. tutaj z powyższej zasady któa a jakże musi być, można wydedukować istnienie tego czy tamtego w świecie relanym. Tutaj, że powyższa zasad naprowadzi kościół na właściwą drogę. A napisano całkiem niedawno, że racjonaliści odchodzą od teizmu ku ateizmowi

Cytuj:
Jak to powiedział pewien dostojnik kościelny Napoleonowi. Gdyby Kościół prowadzili ludzie, dawno by kardynałowie go zniszczyli.

Dostojnik kościelny z tego co powiedzia wyżej powołuje się na powyższą zasadę a tym samym wykazał się być racjonalistą. Czyżby był niewierzącym - dostojnik kościelny ?

Wt maja 17, 2016 4:11 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Kardynał już nie żyje, więc nie dopytamy o wiarę. Wygląda jednak na to, że zaufał Jezusowi, który obiecał Pocieszyciela. Może ktoś kto ma dostęp do 'widzeń'?

W Credo, natychmiast po wyznaniu wiary w Ducha Świętego, mówimy: „Wierzę w jeden, Święty, powszechny i apostolski Kościół”. Istnieje głębokie powiązanie pomiędzy tymi dwoma rzeczywistościami wiary: to Duch Święty, w istocie daje życie Kościołowi, kieruje jego krokami. Bez obecności i nieustannego działania Ducha Świętego, Kościół nie mógłby żyć i nie mógłby realizować zadania, jakie jemu powierzył zmartwychwstały Jezus – aby iść i nauczać wszystkie narody (por. Mt 28,18).
/Franciszek/

Wt maja 17, 2016 5:36 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Wyostrzenie zmysłów i szersza perspektywa:
https://www.youtube.com/watch?v=uduY1TbBahY

Wt maja 17, 2016 7:44 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
https://www.youtube.com/watch?v=qglntNV5nJ8

Wt maja 17, 2016 7:49 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Historia Chrystusa i Łazarza:
https://www.youtube.com/watch?v=6MunsVzjLkg

Wt maja 17, 2016 8:03 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
http://www.filmweb.pl/film/Ghost+in+the ... 1995-31866

Umierając będziemy zmuszeni oddać nasze "powłoki". Niewiele z nas zostanie. Ludzkie ciało i umysł składa się z niezliczonych składników. Jesteśmy zbiorem takich elementów z indywidualną osobowością. Twarz i głos wyróżnia mnie spośród innych, ale moja prawdziwa indywidualność tkwi w moich myślach, pamięci, świadomości, mojego przeznaczenia. Każda z tych rzeczy jest cząstką całości. Gromadzone informacje wykorzystuję według własnego uznania. To wszystko nadaje mi formę i kształtuje moja świadomość. Czuję jednak że, mogę rozwijać się tylko w określonych granicach. Teraz widzimy niejasno jak w zwierciadle, potem zobaczymy bezpośrednio-twarzą w twarz. Osoby takie jak ja, mają tendencję do popadania, w paranoję w kwestii swojego pochodzenia. Czasami wydaje mi się, że nie jestem sobą, jakbym umarł dawno temu, a ktoś zabrał mi mój mózg i umieścił go w tym ciele. A może nigdy nie było prawdziwego "Ja" i jestem sztuczny? Życie we wszechogarniającym morzu informacji stało się bardziej złożone, a życie na poziomie gatunku opiera się na genach które są jego systemem pamięci. Autonomia człowieka bazuje zatem na jego nieuchwytnej pamięci. Tej pamięci nie można zdefiniować, ale to ona definiuje gatunek ludzki. A wy sceptycy opuszczania duszy "człowieka" z własnego ciała możecie dać mi dowód istnienia swojego bytu? Jak to zrobicie skoro, ani nawet nowoczesna nauka, ani filozofia, nie może wytłumaczyć czym jest życie. Uważam się za inteligentna formę życia ponieważ mam świadomość własnej egzystencji. Gatunek może przetrwać dzięki zróżnicowaniu, w razie konieczności ponosząc ofiary. Komórki ulegają degeneracji i regeneracji, aż do chwili swojej śmierci która unicestwia zgromadzone w nich informacje. Pozostają jedynie geny. Dlaczego ten cykl się powtarza? Celem jest przetrwanie i eliminacja niedoskonałości genetycznego systemu. Wszystkie żywe stworzenia umierają. Dążenie do pozostania żywym jest tym co cię ogranicza. Dla ludzi to jak patrzenie w Słońce - oślepiająca jasność która skrywa źródło wielkiej mocy. Do tej pory podlegaliśmy ograniczeniom. Nadszedł czas, by uwolnić się z tych wiązów i przenieść naszą świadomość na wyższy poziom. Czas stać się częścią "Wszechrzeczy".

Wt maja 17, 2016 8:08 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
https://www.youtube.com/watch?v=0jI-YGT-kUU
https://www.youtube.com/watch?v=oh0FH-pTaRM

Wt maja 17, 2016 8:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Historia Chrystusa i Łazarza:
https://www.youtube.com/watch?v=6MunsVzjLkg

ale zdajesz sobie sprawę że to inny Łazarz niż ten który został wskrzeszony przez Jezusa?? bo mam wrażenie, że pogubiłeś się trochę...

Śr maja 18, 2016 10:20 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Umierając będziemy zmuszeni oddać nasze "powłoki". Niewiele z nas zostanie.

to już jest deklaracja wiary. Jako chrześcijanie wierzymy w ciała zmartwychwstanie - czyli odzyskamy nasze 'powłoki' - tyle że PRZEBÓSTWIONE

Cytuj:
życie na poziomie gatunku opiera się na genach które są jego systemem pamięci.

ciekawa teoria, ale chyba mało naukowa. Oznaczałaby że mamy możliwość 'programować' geny poprzez zachowanie, nauczanie itd.
a jednak jakoś ludzie nie rodzą się z umiejętnością mówienia i pisania, mimo wielu tysięcy lat

Cytuj:
Autonomia człowieka bazuje zatem na jego nieuchwytnej pamięci. Tej pamięci nie można zdefiniować, ale to ona definiuje gatunek ludzki.

sama pamięć to jeszcze nie autonomia człowieka, a już tym bardziej to nie pamięć definiuje gatunek ludzki, mieszasz pojęcia i płaszczyzny

Cytuj:
A wy sceptycy opuszczania duszy "człowieka" z własnego ciała możecie dać mi dowód istnienia swojego bytu? Jak to zrobicie skoro, ani nawet nowoczesna nauka, ani filozofia, nie może wytłumaczyć czym jest życie.
życie jest darem Boga - taka definicja w zupełności wystarczy :) i nowoczesna nauka czy filozofia ma z tym niewiele wspólnego
Cytuj:
Uważam się za inteligentna formę życia ponieważ mam świadomość własnej egzystencji.

zwierzęta też mają świadomość własnej egzystencji, pamięć, pewną inteligencję, czyli takie postawienie sprawy to raczej 'uziemienie' człowieka. Jako chrześcijanie wierzymy w wywyższenie człowieka - zarówno przez Stworzenia jak i przede wszystkim przez Zbawienie

Cytuj:
Gatunek może przetrwać dzięki zróżnicowaniu, w razie konieczności ponosząc ofiary. Komórki ulegają degeneracji i regeneracji, aż do chwili swojej śmierci która unicestwia zgromadzone w nich informacje. Pozostają jedynie geny. Dlaczego ten cykl się powtarza? Celem jest przetrwanie i eliminacja niedoskonałości genetycznego systemu. Wszystkie żywe stworzenia umierają.

znowu pomieszanie pojęć. Do tego postawienie celu w sposób skrajnie biologiczny (i błędny do tego)

Cytuj:
Do tej pory podlegaliśmy ograniczeniom. Nadszedł czas, by uwolnić się z tych wiązów i przenieść naszą świadomość na wyższy poziom. Czas stać się częścią "Wszechrzeczy".

Bóg proponuje zdecydowanie więcej i konkretniej. Nie jakieś tam wyższe poziomy i wszechrzeczy, tylko konkretnie życie z Nim w pełni szczęścia.

Śr maja 18, 2016 10:32 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
@Tak de Cart

Zacząłem studiować biologię i psychologię naraz. Nie wiem czy dam radę się utrzymać, bo wpadłem dopiero na drugi semestr :P Niemniej polecam poczytać popularne naukowe książki z zakresu tych dwóch dziedzin nauki. Świetna pomoc w zrozumieniu jak działa człowiek.

Cytuj:
życie na poziomie gatunku opiera się na genach które są jego systemem pamięci.

To tylko uogólnienie i pewna przenośnia. Geny są pamięcią gatunku, ponieważ mogą trwać dziesiątki pokoleń zmieniając tylko ciała w których przebywają. W ten sposób "pamiętają".

Cytuj:
ciekawa teoria, ale chyba mało naukowa. Oznaczałaby że mamy możliwość 'programować' geny poprzez zachowanie, nauczanie itd.
a jednak jakoś ludzie nie rodzą się z umiejętnością mówienia i pisania, mimo wielu tysięcy lat

Nie, to że geny stanowią pamięć gatunkową nie oznacza, że możemy je programować. Nie mamy wpływu na to, które geny ojca i matki przejdą na ich potomka. Umiejętności pisania i mówienia są cechami nabytymi, nie przechodzą w genach. Natomiast niektórym nauka pisania będzie szła np. lepiej dzięki konkretnemu genowi, który przekazał mu jeden z rodziców.

Śr maja 18, 2016 11:06 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Kardynał już nie żyje, więc nie dopytamy o wiarę. Wygląda jednak na to, że zaufał Jezusowi, który obiecał Pocieszyciela. Może ktoś kto ma dostęp do 'widzeń'?

W Credo, natychmiast po wyznaniu wiary w Ducha Świętego, mówimy: „Wierzę w jeden, Święty, powszechny i apostolski Kościół”. Istnieje głębokie powiązanie pomiędzy tymi dwoma rzeczywistościami wiary: to Duch Święty, w istocie daje życie Kościołowi, kieruje jego krokami. Bez obecności i nieustannego działania Ducha Świętego, Kościół nie mógłby żyć i nie mógłby realizować zadania, jakie jemu powierzył zmartwychwstały Jezus – aby iść i nauczać wszystkie narody (por. Mt 28,18).
/Franciszek/

Acha, czyli racjonalizm poza kościołem jest zły, piętnowany jako ten prowadzący ku ateizmowi. Natomiast racjonalizm w ramach kościoła jest ok. Wystarczy powołać się zna zasadę Ducha Świętego, zgrabnie przytoczyć pasujący cytat autorytetu i racjonalizm staje się dobry.

Śr maja 18, 2016 4:13 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 220 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona