Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt sty 16, 2018 3:34 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 Zapraszam do dyskusji: Jaka jest twoja miłość do Boga Jahwe? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zapraszam do dyskusji: Jaka jest twoja miłość do Boga Ja
King napisał(a):
No w tym przedziwnym równaniu wychodzi więcej nieskończoności skoro mamy trzy odrębne osoby i są one równe w bóstwie, jednak nadal to trzy odmienne byty...zabawne wymyślać i tłumaczyć coś czego za ch...iny ludowe zrozumieć nie można :)

Dlaczego uważasz że tajemnica Trójcy musi być zrozumiała przez gimnazjalistę?

N lis 20, 2016 7:07 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
PeterW Geniuszem matematycznym nie jestem delikatnie mówiąc, ale... 3x nieskończoność? serio...

Andy72 Mnie uważasz za gimbusa?! i co to w ogóle za pytanie...porozważaj nad tym co napisałem(nie zadałbyś w ogóle takiego pytania), no chyba że rażą cię moje poglądy na ten temat to wtedy o rozważania trudno...no cóż mówi się trudno i żyje się dalej.

N lis 20, 2016 7:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gimnazjalista - chodzi o to że jak przeczytałem, uważasz Tajemnicę za taką prostą, że być może nawet gimnazjalista to zrozumie. Ale nawet jak jesteś mędrcem, to nie masz szans zrozumieć. To tak jakby przelewać ocean do dołka.

N lis 20, 2016 7:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
King napisał(a):
To naprawdę jest znacznie prostsze do zrozumienia(Boga i tak nie jesteśmy w stanie objąć rozumem) niż wydumana trójca którą zrozumieć nie sposób(dlatego jest po prostu głupia), ja wolę sobie życie ułatwiać niż komplikować :)

Masz rację, Trójcę zrozumieć nie sposób ;-)

N lis 20, 2016 8:01 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Więc wiara w trójce nie jest potrzebna :)

N lis 20, 2016 8:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wprost przeciwnie - trzeba wierzyć bo nie da się tego zrozumieć. Gdy coś rozumiemy , np. fizykę, mechanikę, to wiara nie jest konieczna. Ale gdy nauka staje się bardziej skomplikowana, np. mechanika kwantowa, teoria strun, to większość ludzi nie rozumiejąc - wierzy. A co dopiero w tak skomplikowane sprawy jak Trójca.

N lis 20, 2016 8:19 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Skoro to jest zbyt skomplikowane na nasze pojmowanie to nie trzeba w to wierzyć, bez sensu zawracać sobie głowę czymś czego i tak nie zrozumiemy. Kto otrzymał bezpośrednio od Boga nakaz aby taki dogmat ogłaszać? Oczywiście że nikt albowiem Bóg nie mąci ludziom w głowach dogmatami których nie będą w stanie zrozumieć. Ponieważ dogmat rości sobie prawo do relacji odnośnie osób boskich nie posiadając upoważnienia samego Boga, jest on nieważny.
Sam przyznajesz że trójce nie sposób więc zamiast przyjąć prostsze tłumaczenia antytrynitarzy to płacz i zgrzytanie zębów, bo się krzywda dzieje, bo heretycy, bo to i tamto...bla bla
Dla mnie niezrozumiała postawa ale ostatecznie szanuje wybór.

N lis 20, 2016 8:49 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
King napisał(a):
No w tym przedziwnym równaniu wychodzi więcej nieskończoności skoro mamy trzy odrębne osoby
King napisał(a):
PeterW Geniuszem matematycznym nie jestem delikatnie mówiąc, ale... 3x nieskończoność? serio...

Zdradzę Ci tajemnicę, którą poznałem w liceum:

∞ × n = ∞ (dla n ≠ 0)

N lis 20, 2016 8:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
King napisał(a):
Sam przyznajesz że trójce nie sposób więc zamiast przyjąć prostsze tłumaczenia antytrynitarzy to płacz i zgrzytanie zębów, bo się krzywda dzieje, bo heretycy, bo to i tamto...bla bla
Dla mnie niezrozumiała postawa ale ostatecznie szanuje wybór.

Nie można tego zrozumieć ale to jest FAKT, a tłumaczenia antytrynitarzy są błędem, To tak jakby twierdzić, że działanie procesora w komputerze jest niezrozumiałe, więc wierzmy w krasnoludki w komputerze.

N lis 20, 2016 9:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wiara w Trójcę przydaje się w zrozumieniu opisów Biblijnych.
Jeśli ktoś je rozumie bez tego, to jego sprawa.
Ale będą nieporozumienia w trakcie gdy ktoś jednak źle rozumie opisy Biblijne.
A tłumaczący będzie odnosił się w odpowiedzi opartej na Trójcy.

To prawda że ludzie zadecydowali że lepiej zrozumieć Boga w oparciu o Trójcę, aniżeli bez niej.

Dziwne zatem jest to, że jeśli się tłumaczy zagadnienia w oparciu o Boga, to to jest uważane za nieprawdę , bądź oszustwo.
Ale już jeśli ktoś tłumaczy ile czegoś posiada, to liczby których nie widać (poza umownymi znakami, przyjętymi na wiarę) są bardzo na miejscu i cacy.

A tak niewielkiej wyobraźni nam trzeba oraz woli, a wszystko staje się bardziej uporządkowane.

N lis 20, 2016 9:13 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
King napisał(a):
twierdzisz że Syn jest wieczny tak jak Ojciec, otóż bzdura
Żadna bzdura...
O ojcostwie decyduje relacja...ojcem się staje gdy jest się w relacji do...
Nie istnieje odwieczny ojciec bez odwiecznego syna..

Pn lis 21, 2016 10:24 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
King napisał(a):
Wracając jednak do początku, twierdzisz że Syn jest wieczny tak jak Ojciec, otóż bzdura :) domyśl się dlaczego.

Mam w tej kwestii inne zdanie niż Ty.
Nie muszę się domyślać, bo już to wyjaśniałem.
Wieczność Syna nie jest bzdurą tylko prawdą mocno osadzoną w Biblii.
Ale masz prawo mieć własne zdanie. ;)

Pn lis 21, 2016 11:53 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
ALeż mieszasz.
Pierworodny z umarłych nie oznacza że został pierwszy zrodzony, tylko jest pierwszym spośród umarłych (pierworództwo jest tu użyte w kontekście Nowego Narodzenia) - nie ma to nic wspólnego z Jednorodzeniem Jezusa (bo znaczyłoby to, że tylko on by się narodził).
Oczywiście, że chodzi o kontekst zmartwychwstania, gdyż tylko w oparciu o niego jest mowa o zrodzeniu Syna. Innego faktu Biblia nie podaje./quote]

Cytuj:
Barney:Na szczęście - z tego co piszesz - Twój błąd wynika jedynie ze złego rozumienia słowa "zrodzony" przez Ojca "przed wszystkimi wiekami".
Otóż "przed wszystkimi wiekami" NIE oznacza "zrodzenia wcześniej niż stworzono świat" tylko wyłączenie tego zrodzenia w ogóle z czasu.
To zresztą w świetle współczesnej fizyki oczywiste (choć trudne do zrozumienia) - czas nie istniał, zanim nie został stworzony Wszechświat.
Już bliższa jest zależność przyczynowa (choć to tez nie do końca precyzyjne).

Wg mnie używanie określenia "przed wszystkimi wiekami" nawet we właściwym rozumieniu i tak nie ma umocowania w Biblii.

Odwieczny Syn bez początku istnienia przybrał Ciało człowieka, dobrowolnie oddał swoje życie ( duchowe i fizyczne), ale Bóg przywrócił Go poprzez zrodzenie ( nowe narodzenie - zmartwychwstanie) do życia wiecznego.
O tym mówi Biblia w prostych słowach i bez kombinowania. Wystarczy tylko chcieć to przeczytać.

Pn lis 21, 2016 12:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Poprawka błędu.

Pierwszy cytat powinien wyglądać tak:
Gregor napisał(a):
Barney napisał(a):
ALeż mieszasz.
Pierworodny z umarłych nie oznacza że został pierwszy zrodzony, tylko jest pierwszym spośród umarłych (pierworództwo jest tu użyte w kontekście Nowego Narodzenia) - nie ma to nic wspólnego z Jednorodzeniem Jezusa (bo znaczyłoby to, że tylko on by się narodził).

Oczywiście, że chodzi o kontekst zmartwychwstania, gdyż tylko w oparciu o niego jest mowa o zrodzeniu Syna. Innego faktu Biblia nie podaje.

Pn lis 21, 2016 12:30 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Obiecałem światu Mesjasza. Czego nie uczyniłem, aby przygotować Jego przyjście! Ukazywałem się w symbolach, które Go przedstawiały już tysiące lat przed Jego przyjściem!
A kim jest ten Mesjasz? Skąd przychodzi? Co uczyni na ziemi? Kogo przychodzi ukazać? Mesjasz jest Bogiem. A kim jest Bóg? Bóg jest Ojcem, Synem i Duchem Świętym. Skąd przychodzi lub raczej kto Mu polecił przyjść między ludzi? Ja, Jego Ojciec, Bóg. Kogo ukazywać będzie na zie­mi? Swego Ojca, Boga. Co uczyni na ziemi? Sprawi, że Ojciec, Bóg, zos­tanie poznany i pokochany. Przecież powiedział:
„Czy nie wiedzieliście, że powinienem być w tym, co należy do Mego Ojca?" - „Nesciebatis quia in his quae Patris Mei sunt oportet Me esse?" (Łk 2,49)
„Przyszedłem pełnić jedynie wolę Ojca Mojego." (J 6,38)
„Wszystko, o co poprosicie Ojca w Imię Moje, da wam." (J 15,16; 16,23)
„Módlcie się tak: Ojcze nasz, który jesteś w Niebie." (Mt 6,9)

Następnie - ponieważ przyszedł otoczyć chwałą Ojca i dać Go poznać ludziom - mówi:

„Kto Mnie widzi, widzi Ojca Mojego." (J 14,9)
„Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie." (J 14,11)
„Nikt nie przychodzi od Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie." (J 14,6)
„Każdy kto jest ze Mną jest także z Ojcem Moim." (l J 1,3) itd...
Przychodzę do was dwoma drogami: poprzez Krzyż i Eucharystię!
KRZYŻ, jest Moją drogą zstępowania ku Moim dzieciom. Sprawiłem, że przez niego Mój Syn was odkupił. Dla was Krzyż jest drogą dojścia do Mego Syna, a przez Mojego Syna - do Mnie. Bez niego nigdy me mogli­byście przyjść do Mnie, człowiek bowiem ściągnął na siebie przez grzech karę rozłąki z Bogiem.
w EUCHARYSTII przebywam między wami jak ojciec w swojej rodzinie. Chciałem, żeby Mój Syn ustanowił Eucharystię, aby z każdego tabernakulum uczynić skarbiec Moich Łask, Moich Bogactw i Mojej Miłości, aby dać je ludziom, Moim dzieciom.
Sprawiam, że tymi dwiema drogami nieustannie zstępuje Moja Potęga oraz Moje niezmierzone Miłosierdzie.
Ukazałem wam, że Mój Syn Jezus reprezentuje Mnie przed ludźmi i że przez Niego stale przebywam miedzy nimi. Teraz pragnę wam pokazać, że przychodzę do was także przez Mojego Ducha Świętego, aby być wśród was.

Zeszyt nr.I
Przychodzę do was dwoma drogami: poprzez Krzyż i Eucharystię!
KRZYŻ, jest Moją drogą zstępowania ku Moim dzieciom. Sprawiłem, że przez niego Mój Syn was odkupił. Dla was Krzyż jest drogą dojścia do Mego Syna, a przez Mojego Syna - do Mnie. Bez niego nigdy me mogli­byście przyjść do Mnie, człowiek bowiem ściągnął na siebie przez grzech karę rozłąki z Bogiem.
w EUCHARYSTII przebywam między wami jak ojciec w swojej rodzinie. Chciałem, żeby Mój Syn ustanowił Eucharystię, aby z każdego tabernakulum uczynić skarbiec Moich Łask, Moich Bogactw i Mojej Miłości, aby dać je ludziom, Moim dzieciom.
Sprawiam, że tymi dwiema drogami nieustannie zstępuje Moja Potęga oraz Moje niezmierzone Miłosierdzie.
Ukazałem wam, że Mój Syn Jezus reprezentuje Mnie przed ludźmi i że przez Niego stale przebywam miedzy nimi. Teraz pragnę wam pokazać, że przychodzę do was także przez Mojego Ducha Świętego, aby być wśród was.

Zeszyt I
http://www.apokalipsa.info.pl/objawieni ... ojciec.htm

Pn lis 21, 2016 1:00 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona