Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lip 17, 2018 1:58 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 239 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona
 Korzeń antychrześcijaństwa 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Korzeń antychrześcijaństwa
King napisał(a):
jimmyblack napisał(a):
@King
Może opisz dokładnie mechanizmy, które nie pozwolą działać ewolucji. Może mnie przekonasz.

Tłumaczyłem ci czemu ewolucja nie może być udowodniona naukowo, zresztą nie ma wyjaśnienia nawet jak ten nieistniejący proces miałby się zacząć, czyli nie ma dowodów że się w ogóle się zaczął :D

Wystąpię tu jako Advocatus Diaboli i chemik (nie jest to akurat moja działka, ale mimo wszystko) - odkryto struktury chemiczne, które potrafią się samoorganizować, które "potrafią" być czymś w postaci automatów, reagujących na zmieniające się środowisko...

So maja 13, 2017 11:27 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
@King
To, co nazwałbyś mikroewolucją zostało już wykazane w odświadczeniach w laboratoriach. Czyli od Twojej makroewolucji dzieli nas tylko ilość czasu potrzebnego do zajścia większej ilości zmian.
Sam podałem powód? Możesz mi go przypomnieć?
Cytuj:
Cieszę się że przyznałeś że ewolucja to nie nauka, pora zatem przestać to rozpowszechniać jako coś naukowego.

Widzę, że nie rozróżniasz pojęć. Ewolucja to nie nauka, to proces naturalny. Tak samo, jak grawitacja to nie nauka.
Cytuj:
Mówię ,,Boże! goń choroby i wypadki ode mnie'' i to działa, ma działać i dlatego jestem pogodny

A co, jeśli zachorujesz? Też będziesz się modlił i odmówisz wizyty u lekarza?

Nie każdy bóg to Jahwe kolego. Nie uznaję jego wyższości nad innymi postaciami ze świata fantasy, bo nie mam ku temu powodów.

Cytuj:
To kiedy zaczęto podważać historyczność Mesjasza?

Którego Mesjasza? Wielu ich było w histori ludzkości, a kilku nawet żyje obecnie :)

Cytuj:
Śmieszny koleś jesteś

Chociaż ty dostrzegasz moje poczucie humoru - masz u mnie plusa.

@PeterW
Możesz mnie pokierować do jakiś prac o tym? Kiedyś szukałem informacji o tym, ale jakoś nie udało mi się tego znaleźć.

N maja 14, 2017 9:56 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
odkryto struktury chemiczne, które potrafią się samoorganizować.

Tylko wciaz pozostaje pytanie kto tak zaprogramowal te struktury. Albo wode ze przyjmuje ksztalt naczynia.

N maja 14, 2017 2:09 pm
Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
PeterW napisał(a):
odkryto struktury chemiczne, które potrafią się samoorganizować.

Tylko wciaz pozostaje pytanie kto tak zaprogramowal te struktury. Albo wode ze przyjmuje ksztalt naczynia.

Robaczek, problem z ludzmi jest taki ze gdy cos zrozumieja i uda im sie to kopiowac, uwazaja ze posiedli madrosc i wladze nad tym co udalo im sie poznac, choc to poznanie nie jest niczym innym jak liznieciem cukierka. Czuja smak i wydaje im sie ze caly cukierek jest ich i jest caly taki jak poczuli podczas lizniecia.

N maja 14, 2017 2:19 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
jimmyblack napisał(a):
@PeterW
Możesz mnie pokierować do jakiś prac o tym? Kiedyś szukałem informacji o tym, ale jakoś nie udało mi się tego znaleźć.

Jak mówiłem - nie jest to moja działka, ale proszę: przeglądówka, a jak w każdej przeglądówce są odniesienia do artykułów bardziej źródłowych. Tymi zagadnieniami zajmuje się dział chemii o nazwie chemia supramolekularna.

N maja 14, 2017 3:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
faktycznie ciekawe. Pokazuje, że jeszcze ciągle nic nie wiemy... a niektórym się wydaje że wiedzą już wszystko ;)

a ja dziś czytałem ciekawy artykuł o ośmiornicach - to dopiero jest ciekawe stworzenie :)
http://gosc.pl/doc/3860747.Nieziemskie-osmiornice

N maja 14, 2017 7:16 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sapper napisał(a):
poznanie nie jest niczym innym jak liznieciem cukierka. Czuja smak i wydaje im sie ze caly cukierek jest ich

Z tym bym sie zgodzil bo okazuje sie, ze kazda nowa odpowiedz generuje jeszcze wiecej pytan podobno. Poza tym odpowiadamy na pytanie jak to sie dzieje a nie jestesmy w stanie odpowiedziec na pytanie dlaczego tak sie dzieje. Dlaczego sol rozpuszcza sie w wodzie a zelazo nie?
Dlaczego ewolucja nie stworzyla organizmow zywych, ktore zajely by sie problemem odpadow. Mam kilka starych opon w garazu.

N maja 14, 2017 7:29 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
jimmyblack napisał(a):
@King
To, co nazwałbyś mikroewolucją zostało już wykazane w odświadczeniach w laboratoriach. Czyli od Twojej makroewolucji dzieli nas tylko ilość czasu potrzebnego do zajścia większej ilości zmian.
Sam podałem powód? Możesz mi go przypomnieć?

Ta zatem Ewolucja, jak to fachowo nazywacie makroewolucja nie może być w jakikolwiek sposób udowodniona naukowo, co ciekawe sam piszesz z jakiego powodu nie może być to udowodnione(oczywiście nie w tym stylu że ,,nie może...'' ale podajesz to co najistotniejsze, ten powód dlaczego to nie może być udowodnione) co jeszcze ciekawsze chyba go nie dostrzegasz, podobno ateiści ,,kierują się rozumem i logiką'' więc pewnie szybko domyślisz się co mam na myśli.

Czemu miałbym zachorować...nie bądźmy aż tak pesymistyczni, zresztą i tak kiedyś umrę więc co się będę jakimiś pierdołami przejmował typu choroby :D Walić to! Świat jest piękny i Płaski i lubię go podziwiać

Co do owych struktur ja nie będę zaprzeczał że potrafią się samo organizować, ale to jest organizacja jak sama nazwa wskazuje ,,samo się nie zrobi'' jak to mawiają. Tak jak było napisane przez Robaczka2 ktoś musiał to zaprogramować, stworzyć tak podpowiada rozum i logika to jest stworzone i to ma sens! proste porzekadło ,,Samo się nie zrobi'' a ile prawdy zawiera. A doczytałem że samorództwo zostało wykluczone nawet wśród bakterii, można na wikipedii nawet sobie poczytać, postulował to Arystoteles, czyli wszyscy dobrze wiemy o czym to świadczy :)

N maja 14, 2017 7:45 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
@King
W normalnej rozmowie nikt nie wspomina o makroewolucji. To pojęcia stworzyli kreacjoniści, aby móc wskazać z czym się zgadzają w ewolucji, a z czym nie.
Zapis kopalny przemawia za tą waszą :) makroewolucją. Tak samo, jak to, co znajdujemy w DNA.

Ciągle nie wiem o czym mówisz, kiedy twierdzisz, że powiedziałem coś, co zaprzecza ewolucji. Rzuć cytatem, to będę mógł się do tego ustosunkować.

Nie czytałem jeszcze tekstu przytoczonego przez Petera, ale domyślam się, że właściwości tych cząsteczek wynikają z ich właściwości fizyczno-chemicznych i nie trzeba było ich programować. To tak, jakbyś powiedział, że ktoś musiał zaprogramować C+O2=CO2. Jeśli udowodnisz, że to równanie musiało być zaprogramowane przez kogoś, bez odnoszenia się do niewiedzy zacznę chodzić do kościoła, który mi wskażesz.
To, co podpowiada rozum nie zawsze jest poprawne. Fizyka potrafi rozłożyć na łopatki nasze "na chłopski rozum".

Nikt (już) nie postuluje, że bakterie powstały na zasadzie samorództwa. Jedyną grupą ludzi, która ciągle o tym gada są kreacjoniści, bo mają co obalać :)

Coś unikasz odpowiedzi na pytanie "a gdybyś zachorował".

@Robaczek
Czemu uważasz, że ktoś musiał zaprogramować te różne struktury. To, że woda przyjmuje kształt naczynia wynika z mechaniki płynu oraz z grawitacji. Jeśli chcesz spytać, czemu grawitacja działa w taki, a taki sposób - nie wiem. Może ktoś inny wie i Ci powie, a może jeszcze nikt tego nie wie. Szukaj informacji, a nie kończ na "to akurat mój bóg to sprawił". Czy z niewiedzy wynika to, że akurat musiało być to dzieło boga? Może przyziemny przykład. Z portfela zniknęło mi 20zł, nie wiem jak. To musiał być mój bóg, który akurat mnie testuje!

N maja 14, 2017 8:26 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Skamieniałości nie dowodzą zachodzenia procesu ewolucji ;) Tylko że jakieś żyjątka żyły i nagle buuum! Prawo Tima, było i ni ma! :D
Chodzi o czas, zbyt długi czas aby można to było udowodnić ;)

Chorobą bym się nie przejmował aż tak ;)

Jeszcze odnośnie Mesjasza...No przecież że nie o Tuska ani Kaczyńskiego chodzi ;) a w ogóle jak to jest że słysząc imię ,,Jezus'' większość wie o kogo konkretnie chodzi? dziwne co nie, drodzy sceptycy odnośnie historyczności Jezusa z Nazaretu :)

Co do zniknięcia twego umiłowanego banknota...obwiniasz jakiegoś boga chodź podobno według Ciebie żaden nie istnieje...czemu nie obwiniasz np Voldemorta?
Ja mam 3 zdecydowanie bardziej wiarygodne teorie tłumaczące zniknięcie piniądza:

a) Teoria Czarnej Dziury- Masz dziurawy portfel i banknot zdołał gdzieś wypaść. W miarę upływu czasu dziurowatość będzie narastać a materiał niszczeć, portfel nie wyewoluuje w superportfel, musisz wtedy uważać bo może ci zginąć znacznie więcej piniędzy!

b) Teoria żony grzebiącej w twoim portfelu- Żona wzięła od Ciebie te 20 zł na jakiś cel i nie poinformowała o tym Ciebie, może to być niespodzianka albo i nie, coś miłego albo i nie. Wiadomo tyle że nic nie wiadomo.

c) Teoria zapomnienia- Po prostu wydałeś te 20 zł i nie jesteś w stanie sobie przypomnieć na co je wydałeś

N maja 14, 2017 8:50 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Proces ewolucji świetnie wpisuje się w to, że w skałach z coraz to starszych pokładów są coraz prostsze, układają się w drzewo ewolucji.
Cytuj:
Chodzi o czas, zbyt długi czas aby można to było udowodnić

Rozwiń proszę.

Cytuj:
Jeszcze odnośnie Mesjasza...No przecież że nie o Tuska ani Kaczyńskiego chodzi ;) a w ogóle jak to jest że słysząc imię ,,Jezus'' większość wie o kogo konkretnie chodzi? dziwne co nie, drodzy sceptycy odnośnie historyczności Jezusa z Nazaretu

A gry powiesz Harry, to większość wie, że chodzi o Pottera. Nie dowodzi to jego prawdziwości.

Świetnie zrozumiałeś przykład z banknotem. Nie muszę tłumaczyć tego, że to jakiś bóg zabrał mi kasiorę. Mam wiele lepszych teorii, które nie wymagają istnienia czegoś, czego nie potrafię udowodnić. Choć ciągle nie wiem, która z tych teorii jest prawdziwa.

N maja 14, 2017 9:03 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Miliony lat to ucieczka, nie przeprowadzano raczej badań na taką skale ;)

N maja 14, 2017 9:07 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Oczywiście, że nikt nie prowadził badań przez miliony lat. Nie znamy jednak żadnego mechanizmu, który sprawiałby, że te małe zmiany nie mogłyby kumulować się i z czasem tworzyć inne organizmy, tak jak wskazuje zapis kopalny.

N maja 14, 2017 9:26 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
jimmyblack napisał(a):
Nie czytałem jeszcze tekstu przytoczonego przez Petera, ale domyślam się, że właściwości tych cząsteczek wynikają z ich właściwości fizyczno-chemicznych i nie trzeba było ich programować. To tak, jakbyś powiedział, że ktoś musiał zaprogramować C+O2=CO2. Jeśli udowodnisz, że to równanie musiało być zaprogramowane przez kogoś, bez odnoszenia się do niewiedzy zacznę chodzić do kościoła, który mi wskażesz.
To, co podpowiada rozum nie zawsze jest poprawne. Fizyka potrafi rozłożyć na łopatki nasze "na chłopski rozum".

Matko i córko.. Jak to prosto brzmi. "Tylko" odpowiednie właściwości fizykochemiczne.. CO2 i H2O mają kilka swoich analogów (to znaczy związków złożonych z atomów leżących w tej samej grupie układu okresowego), ale CO2 w warunkach normalnych jest gazem, rozpuszczalnym w wodzie, jego analog to SiO2 - krzemionka, składnik skał, kiepsko się rozpuszczająca w czymkolwiek (w warunkach normalnych). H2O - ciecz w warunkach normalnych o bardzo dużym (najwyższym) cieple właściwym i ciepłach parowania i topnienia, jako jedyna ze wszystkich znanych substancji (woda znaczy się) po zestaleniu, ma gęstość mniejszą od formy ciekłej, reaktywna w sposób umiarkowany.. Jej analog - H2S - gaz w warunkach normalnych, bardzo agresywny chemicznie.. Jeśli te fakty uznajesz, za spoko, nie ma się co nad tym zastanawiać, no to cóż.. Trochę mi Ciebie żal - analogia ze ślepym któremu się opisuje zachód słońca nad zatoką..

Pn maja 15, 2017 12:13 am
Odpowiedz z cytatem
ja czesto uzywam przykladu miodu sztucznego i naturalnego. :-)
Wiemy w czym jest roznica, nawet nazwe jej wymyslilismy, ale jednak nie potrafimy tej roznicy przeskoczyc.
Ciekawa jest tez roznica miedzy alkocholem etylowym z fermentacji i alkocholem etylowym z uwodnienia acetylenu.
Chemicznie to samo, a w smaku jak woda do kwasu. :-)

Pn maja 15, 2017 12:44 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 239 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona