Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn gru 10, 2018 11:49 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 239 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
 Korzeń antychrześcijaństwa 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Korzeń antychrześcijaństwa
wujo44 napisał(a):
A kto ci powiedział, że ten Trybunał przed którym staną zbawieni

A skadze Ty to wziales?
O ile sie nie myle to pisze "raz ludziom umrzec" a nie "raz zbawionym umrzec".

Ladnie to tak ograniczac Boga do Pisma? O komunikacji z Bogiem mozesz porozmawiac np z Edyta Stein. Lub z Teresa z Avilii. Lub z Janem Pawlem II Wielkim.

So sty 06, 2018 6:09 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Myślę, że dla wuja lepszy by był o. Pio. Tu sposobu by trzeba, grzechy mu wygarnąć przed spowiedzią i od razu byłby porzundek. Tylko z kim byście się kłócili, pffff prowadzili dysputy teologiczne? :D
Jest napisane niewidzialnym atramentem dla wuja.

So sty 06, 2018 6:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Myślę, że dla wuja lepszy by był o. Pio.

Rzeczywiscie. Duzo publikacji i w miare wspolczesna postac. Wujo moglby rowniez posluchac Gregora, ze z tym zbawieniem to nie takie czary-mary: "czekamy aby nasze zbawienie objawiło się w sposób widzialny"

So sty 06, 2018 6:34 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Bliskie są mi słowa konającego Jezusa: nie wiedzą co czynią. Iluzja staje między człowiekiem a Bogiem, między człowiekiem i człowiekiem. Bronili Boga i jednocześnie opowiadając się za Bogiem zabili Go. Skomplikowana natura ludzka narażona na widzenie inaczej. Wszyscy wypowiadający się chcą dobrze, każdy wierzy, że jego prawda biblijna została odczytana jak należy.
Korzeń zła? Ja znajduję go w owej iluzji na którą pozwala ludzka wolność...i historia życia.

So sty 06, 2018 6:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
wujo44 napisał(a):
A kto ci powiedział, że ten Trybunał przed którym staną zbawieni

A skadze Ty to wziales?
O ile sie nie myle to pisze "raz ludziom umrzec" a nie "raz zbawionym umrzec".

Ladnie to tak ograniczac Boga do Pisma? O komunikacji z Bogiem mozesz porozmawiac np z Edyta Stein. Lub z Teresa z Avilii. Lub z Janem Pawlem II Wielkim.

Ja swoje twierdzenie biorę z Pisma, a ty skąd bierzesz swoje ? Bo skoro Pism mówi do określonej grupy ludzi, że MAJA życie wieczne, to tak "trochę" nielogiczne, aby stawali na sąd, który ma dopiero określić czy maja, czy też nie mają życia wiecznego.
Co do komunikacji z Bogiem za pośrednictwem, czy też komunikacji z E. Stein, Teresą z Avill, lub WOjtyła, to niech Bóg broni.
Kontaktowanie się ze zmarłymi ludzmi, to proszenie się o kłopoty, zresztą skąd wiadomo, czy oni w ogóle dostąpili zbawenia, np. Wojtyła, całował Koran, modlił się z wyznawcami kultu węży, oddał się w niewolę "kólowej nieba" itp. Bóg jeden raczy wiedzieć gdzie on wylądował :?

merss napisał(a):
Bronili Boga i jednocześnie opowiadając się za Bogiem zabili Go.
I to jest m.in. skutek odrzucenia Pisma.
Co do korzenia zła:
merss napisał(a):
Korzeń zła? Ja znajduję go w owej iluzji na którą pozwala ludzka wolność...i historia życi
warto puszukać w Piśmie, bo ono mówi o korzeniu zła:1Tm 6:10 bw "Albowiem korzeniem wszelkiego zła jest miłość pieniędzy; niektórzy, ulegając jej, zboczyli z drogi wiary i uwikłali się sami w przeróżne cierpienia." Dlatego zamiast opowiadać swoje teorie i zajmować się pisaniem na forum, lepiej byś Pismo postudiowała.

So sty 06, 2018 10:42 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Czy nie pisalam, że pływasz a nie nurkujesz? To iluzja wikła człoweka i źle wybiera. Teraz to przystaw do Biblii i wyjdzie inny poziom.
Nurkowanie to wyższa szkoła jazdy, wymaga odwagi kochany Syneczku. :D

So sty 06, 2018 10:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Czy nie pisalam, że pływasz a nie nurkujesz? To iluzja wikła człoweka i źle wybiera. Teraz to przystaw do Biblii i wyjdzie inny poziom.
Nurkowanie to wyższa szkoła jazdy, wymaga odwagi kochany Syneczku. :D
A tak konkretnie to o co ci chodzi ? Bo tak piszesz, ale nic z tego konkretnego nie wynika.
Mówiłem ci, lepiej Pismo dziecko poczytaj, będzie może jakiś pozytyw.

So sty 06, 2018 10:57 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Szuka się przyczyn mozliwie pierwszych. Dlaczego człowiek tak a nie inaczej wybiera? Jezus prosił Ojca, by wybaczył ludziom (zignorowaleś ten fagment biblijny i wręcz zarzuciłeś mi niebiblijność :D ). On im już wybaczył i wziąl ich grzechy na siebie. Prosił dla nich o wybaczenie Ojca, bo są po prostu chorzy: na Boga i na człowieka. Stają wobec sytuacji, które ich przerastają. Przerastają ich Przykazania Miłości. Nie mając klucza odczytu siebie i bliźnich nie zobaczą bogactwa Biblii. Będzie więc ona niezwykle spłaszczona w odczycie i nie pozwoli na zrozumienie drugiego czlowieka. Nie zrozumież też swej ograniczoności (nie jest ad personam) w odczycie Biblii, bo czytać ją możesz poprzez iluzję i pewne treści będą zamknięte. Zawsze czytasz Biblię przez dotychczasowe doświadczenia. Przekonaj śJ, że Biblię zmienili...To wymaga pozbycia się iluzji i zmiany zawierzenia.
Poniżej treści biblijnych mamy człowieka z jego okularami odczytu. Nasze forum i rozmowy międzywyznaniowe najlepszym tego dowodem. :)

So sty 06, 2018 11:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
tak "trochę" nielogiczne, aby stawali na sąd, który ma dopiero określić czy maja, czy też nie mają życia wiecznego

To co - wykreslamy ten fragment?
Jak chcesz zmienic "my wszyscy musimy stanąć przed sądem Chrystusowym"?

So sty 06, 2018 11:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Szuka się przyczyn mozliwie pierwszych. Dlaczego człowiek tak a nie inaczej wybiera? Jezus prosił Ojca, by wybaczył ludziom (zignorowaleś ten fagment biblijny i wręcz zarzuciłeś mi niebiblijność :D ). On im już wybaczył i wziąl ich grzechy na siebie. Prosił dla nich o wybaczenie Ojca, bo są po prostu chorzy: na Boga i na człowieka. Stają wobec sytuacji, które ich przerastają. Przerastają ich Przykazania Miłości. Nie mając klucza odczytu siebie i bliźnich nie zobaczą bogactwa Biblii. Będzie więc ona niezwykle spłaszczona w odczycie i nie pozwoli na zrozumienie drugiego czlowieka. Nie zrozumież też swej ograniczoności (nie jest ad personam) w odczycie Biblii, bo czytać ją możesz poprzez iluzję i pewne treści będą zamknięte. Zawsze czytasz Biblię przez dotychczasowe doświadczenia. Przekonaj śJ, że Biblię zmienili...To wymaga pozbycia się iluzji i zmiany zawierzenia.
Poniżej treści biblijnych mamy człowieka z jego okularami odczytu. Nasze forum i rozmowy międzywyznaniowe najlepszym tego dowodem. :)
Szuka się tego co napisano w Piśmie, z tego wyciąga wnioski i buduje swoją wiarę i ogląda na świat, bo tam jest objawienie tego co trapi ludzi, a nie "opowiada intelektualne mądrości".
Ga 1:12 bw "albowiem nie otrzymałem jej od człowieka, ani mnie jej nie nauczono, lecz otrzymałem ją przez objawienie Jezusa Chrystusa."
Jezus wziął grzech na siebie, ale to nie znaczy, że możemy np. nie wierzyć. Skoro ludzie są chorzy, to zabrzmiało to tak, jakby byli bez winy ( choroba nie wybiera), a tak nie jest ( np. homoseksualiści tak argumentują, jestem taki jaki jestem i nic z tym nie mogę zrobić).
Stoimy wobec sytuacji, w której zbawienie mnie samego, przerasta moje możliwości, natomiast mogę otrzymać zbawienie jako dar o Boga w imieniu Jezusa.
Nic nie zignorowałem.
Miłość w chrześcijaństwie to decyzja, a nie uczucie ( co nie zmienia faktu, iż uczucia mamy). Nic nas w tym nie przerasta, mamy zapierać się samych siebie, postępować wbrew naszej cielesności i duszewności. Skoro miłość nas przerasta, to w zasadzie nie musimy miłować, no bo nas przerasta.
Oczywiście, że każdy rozumie swoją ograniczoność w odczycie Pisma, ale to nie znaczy, że nie możemy odczytać prawidłowo ( jako ludzie prowadzeni przez DŚ).
PS. Więcej argumentów z Pisma, jak coś twierdzisz to podaj referencje, bo inaczej to będzie takie ludzkie gadanie - i tyle.

Pt sty 12, 2018 7:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
wujo44 napisał(a):
tak "trochę" nielogiczne, aby stawali na sąd, który ma dopiero określić czy maja, czy też nie mają życia wiecznego

A który fragment chcesz wykreślić, a który to fragment ma mówić, iż wierzący zbawieni ludzie mają iść na sąd, na którym to będą sądzeni a wyrokiem będzie zbawienie, lub nie ?

Pt sty 12, 2018 7:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
wujo44 napisał(a):

A który fragment chcesz wykreślić, a który to fragment ma mówić, iż wierzący zbawieni ludzie mają iść na sąd, na którym to będą sądzeni a wyrokiem będzie zbawienie, lub nie ?

Skoro nie rozumiesz po polsku "my wszyscy musimy stanąć przed sądem Chrystusowym"? Twoj komputer umozliwia tlumaczenie na dowolny jezyk.

So sty 13, 2018 6:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
wujo44 napisał(a):
robaczek2 napisał(a):

Skoro nie rozumiesz po polsku "my wszyscy musimy stanąć przed sądem Chrystusowym"? Twoj komputer umozliwia tlumaczenie na dowolny jezyk.
Skoro zorozumiałeś, to pokaż nam teraz "paluszkiem" gdzie tam, a mówimy o II Kor. 5:1-10, jest mow o sądzie, w wyniku którego będzie zbawienie lub potępienie, bo o tym rozmawiamy.
Wystarczy przeczytać np. wer. Co 5:1 bw "(1) Wiemy bowiem, że jeśli ten namiot, który jest naszym ziemskim mieszkaniem, się rozpadnie, mamy budowlę od Boga, dom w niebie, nie rękoma zbudowany, wieczny." czy też wer. 2Co 5:8 bw "(8) Jesteśmy więc pełni ufności i wolelibyśmy raczej wyjść z ciała i zamieszkać u Pana. i odpowiedź sobie na pytanie, czy tak mówią i myślą ludzie, którzy mają iść na sąd w wyniku którego będą potępieni ?

N sty 14, 2018 4:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
[Skoro zorozumiałeś, to pokaż nam teraz "paluszkiem" gdzie tam, a mówimy o II Kor. 5:1-10,

Czyli wg Ciebie nalezy wykreslic: "my wszyscy musimy stanąć przed sądem Chrystusowym". Czy tak?

N sty 14, 2018 7:55 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 239 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16