Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt gru 11, 2018 10:59 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Wieczne potępienie a dobroć Boga 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wieczne potępienie a dobroć Boga
HeresJohnny napisał(a):
sahcim napisał(a):
[Na tymże argumencie opiera się nauka...poza tym jest we Wszechświecie wiele bytów, których istnienie przyjmujesz na wiarę(słowa autorytetów)...
Bzdury. Nauka opiera się na tzw. metodzie naukowej.
Aha czyli nie korzystasz z wiedzy naukowej autorytetow tylko sam dochodzisz do wszystkiego metodą prób i błędów(doświadczeń)... :D
Cytuj:
Jeśli już to wierzę, że ewolucja jest faktem, co wynika chociażby z genetyki. Teoria ewolucji jest najlepszym modelem jakim dysponujemy opisującym to zjawisko, który niekoniecznie musi być w 100% zgodny z rzeczywistością, bo nauka polega na nieustannym weryfikowaniu wiedzy.
No proszę...czyli twój rozum pozwala ci przyjmować coś o czym mówisz, a co ma fundamentalne znaczenie dla twojego światopoglądu na wiarę autorytetom pomimo iż ani ty ani autorytety te nie macie pewności, że to o czym mówisz(piszesz) jest w 100% zgodne z rzeczywistością... :D
Cytuj:
Dlaczego więc muzułmanie nazywają chrześcijan "giaurami"(niewiernymi)?
Bo tym, którzy tak nazywają chrześcijan, wydaje się tak jak i tobie, że wierzymy w innego niż Stwórce Nieba i Ziemi Boga...poza tym mowa była o skazywaniu się za świadome odrzucanie Boga :D

Pn lip 30, 2018 9:54 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Aha czyli nie korzystasz z wiedzy naukowej autorytetow tylko sam dochodzisz do wszystkiego metodą prób i doświadczeń... :D

Jeśli chciałbym, mam taką możliwość. Dla porównania twierdzenia religijne nie dają takiej możliwości.
Cytuj:
No proszę...czyli twój rozum pozwala ci przyjmować coś o czym mówisz, a co ma fundamentalne znaczenie dla twojego światopoglądu na wiarę autorytetom pomimo iż ani ty ani autorytety te nie macie pewności, że to o czym mówisz(piszesz) jest w 100% zgodne z rzeczywistością... :D

Nie, bo teoria ewolucji nie jest fundamentalna dla mojego światopoglądu. Gdyby jutro została obalona, nadal nie miałbym powodu, by wierzyć w Boga.

Cytuj:
Bo tym, którzy tak nazywają chrześcijan, wydaje się tak jak tobie, że wierzymy w innego niż Stwórce Nieba i Ziemi Boga...poza tym mowa była o skazywaniu się

Zgodnie z doktryną islamu nie ma znaczenia, że Ty uważasz, że jesteś wyznawcą tego samego Boga, tylko istotne jest czy jesteś muzułmaninem. Jeśli nie jesteś, będziesz potępiony.

Pn lip 30, 2018 10:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
HeresJohnny napisał(a):
sahcim napisał(a):
Aha czyli nie korzystasz z wiedzy naukowej autorytetow tylko sam dochodzisz do wszystkiego metodą prób i doświadczeń... :D
Jeśli chciałbym, mam taką możliwość. Dla porównania twierdzenia religijne nie dają takiej możliwości.
A wiesz to z doświadczenia czy piszesz co ci ślina na język przyniesie... :D
Cytuj:
Nie, bo teoria ewolucji nie jest fundamentalna dla mojego światopoglądu. Gdyby jutro została obalona, nadal nie miałbym powodu, by wierzyć w Boga.
No pewnie...dał byś wiarę kolejnej teorii pomimo iż wyznajesz zasadę nie przyjmowania nic na wiarę... :D
Cytuj:
Zgodnie z doktryną islamu nie ma znaczenia, że Ty uważasz, że jesteś wyznawcą tego samego Boga, tylko istotne jest czy jesteś muzułmaninem. Jeśli nie jesteś, będziesz potępiony.
A kto mnie potępi...Bóg Abrahama w którego razem wierzymy czy doktryna islamu... :D

Pn lip 30, 2018 10:12 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):

Nie rozumiem pytania.
Cytuj:
No pewnie...dał byś wiarę kolejnej teorii pomimo iż wyznajesz zasadę nie przyjmowania nic na wiarę... :D

Przecież napisałem, że tez fundamentalnych dla mojego światopoglądu nie przyjmuję na wiarę. Poza tym, teorii ewolucji nie akceptuję w oparciu o wiarę, tylko o konkretne argumenty, które za nią stoją i które można poddać weryfikacji za użyciem metody naukowej.
Cytuj:
A kto mnie potępi...Bóg Abrahama w którego razem wierzymy czy doktryna islamu... :D

Cytując klasyka: Rżniesz głupa.

Pn lip 30, 2018 10:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
HeresJohnny napisał(a):
sahcim napisał(a):
Nie rozumiem pytania.
Ja też nie rozumiem skąd wiesz, że twierdzenia religijne nie dają możliwości o które ci chodzi... :D
Cytuj:
Poza tym, teorii ewolucji nie akceptuję w oparciu o wiarę, tylko o konkretne argumenty, które za nią stoją i które można poddać weryfikacji za użyciem metody naukowej.
Tiaaaa...HeresJohnny nie opiera się na wierze w to, co autorytety naukowe stwierdzą jako wiarygodne tylka sam poddaje weryfikacji dowody za i przeciw metodą naukową... :D
Cytuj:
Cytując klasyka: Rżniesz głupa.
[/quote]Zadałem ci pytanie kto mnie potępi ale widać za trudne dla ciebie... :D

Pn lip 30, 2018 10:37 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Ja też nie rozumiem skąd wiesz, że twierdzenia religijne nie dają możliwości o które ci chodzi... :D

No to podziel się metodą weryfikacji, którą stosujesz.
Cytuj:
Zadałem ci pytanie kto mnie potępi ale widać za trudne dla ciebie... :D

Bóg Abrahama potępiłby Cię za to, że nie jesteś muzułmaninem.

Pn lip 30, 2018 10:43 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
HJ napisał(a):

Bóg Abrahama potępiłby Cię za to, że nie jesteś muzułmaninem

Kpisz czy o drogę pytasz?

Pn lip 30, 2018 10:48 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
HJ napisał(a):
Wezmę przykład z Yarpena Zigrina i napiszę: Nie będę odrabiał za Ciebie zadania domowego. Użyj Google i Wikipedii i poczytaj o dziedziczeniu cech. Albo się wróć do szkoły, bo chyba spałeś na lekcjach biologii.

Czyli niejaki Johny nie potrafi udowodnić ewolucji. Tak jak z resztą Quinque myślał

Cytuj:
O nie, misiu. Ciężar dowodu jest Twój

Po pierwsze, nie jestem żadnym twoim misiem
Po drugie, czyli nie potrafisz przedstawić nazwisk wybitnych ateistycznych naukowców, tak jak z resztą Quinque myślał, bo takich była zaledwie garstka

Ps: proszę o scalenie

Pn lip 30, 2018 10:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
HeresJohnny napisał(a):
sahcim napisał(a):
No to podziel się metodą weryfikacji, którą stosujesz.
No proszę...i kto tu rżnie głupa twierdząc, że nie rozumie pytania... :D
Cytuj:
Bóg Abrahama potępiłby Cię za to, że nie jesteś muzułmaninem.
A wiesz to od Boga Abrahama czy zmyślasz i piszesz co ci ślina na język przyniesie...

Pn lip 30, 2018 10:54 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Quinque napisał(a):

Kpisz czy o drogę pytasz?

Jako że masz problem z czytaniem całości dyskusji:
Bóg Abrahama potępiłby Cię za to, że nie jesteś muzułmaninem, jeśli to Koran jest prawdziwym objawieniem.

Cytuj:
Czyli niejaki Johny nie potrafi udowodnić ewolucji. Tak jak z resztą Quinque myślał

A Ty nie potrafisz dowieść wyssanych z palca tez i przesuwasz ciężar dowodu na mnie.
Ty nigdy nie odpowiadasz na pytania, co pokazujesz po raz kolejny.

sahcim napisał(a):
A wiesz to od Boga Abrahama czy zmyślasz i piszesz co ci ślina na język przyniesie...

Tak twierdzą muzułmanie. Ty twierdzisz co innego. Jeśli muzułmanie mają rację, skazujesz się na potępienie. Prościej już się chyba nie da.

Pn lip 30, 2018 10:59 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
HJ napisał(a):
Jako że masz problem z czytaniem całości dyskusji:
Bóg Abrahama potępiłby Cię za to, że nie jesteś muzułmaninem, jeśli to Koran jest prawdziwym objawieniem.

To nawet nie jest śmieszne. Mieć tak poważne braki w wiedzy. Może sobie sprawdź kim był Abraham i kim jest Bóg Abrahama

Cytuj:
A Ty nie potrafisz dowieść wyssanych z palca tez i przesuwasz ciężar dowodu na mnie.

Jakich tez? Ja nie stawiam żadnej tezy, która nie byłaby zgodna z prawdą(mianowicie ta o naukowcach ateistach). Btw, wciąż czekam na dowód na ewolucję(biologiczną(?))

Cytuj:
Ty nigdy nie odpowiadasz na pytania, co pokazujesz po raz kolejny

Jakie pytania?

Pn lip 30, 2018 11:03 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Quinque napisał(a):

To nawet nie jest śmieszne. Mieć tak poważne braki w wiedzy. Może sobie sprawdź kim był Abraham i kim jest Bóg Abrahama

Proszę, cytat z tej dyskusji, do której jak zwykle ni z gruchy, ni z pietruchy się włączasz, nie znając kontekstu:
sahcim napisał(a):
A skąd taki wniosek, że skazywał bym się na potępienie jeżeli z Koranu wynika, że Bóg mahometan jest Bogiem Abrachama, ojca naszej wiary...

Cytuj:

Jakich tez? Ja nie stawiam żadnej tezy, która nie byłaby zgodna z prawdą(mianowicie ta o naukowcach ateistach). Btw, wciąż czekam na dowód na ewolucję(biologiczną(?))

Nie no, jasne. Quinque ma patent na prawdę i nie musi nigdy niczego udowadniać.
Cytuj:
Jakie pytania?

O dowód na poparcie wyssanych z palca tez. A w innym temacie o Twój system etyczny.

Ostatnio edytowano Pn lip 30, 2018 11:10 pm przez HeresJohnny, łącznie edytowano 1 raz

Pn lip 30, 2018 11:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
HeresJohnny napisał(a):
sahcim napisał(a):

Tak twierdzą muzułmanie. Ty twierdzisz co innego. Jeśli muzułmanie mają rację, skazujesz się na potępienie. Prościej już się chyba nie da.
Problem polega na tym, że w Koranie nie ma nigdzie zapisanych słów Boga Abrahama skierowanych do ojca naszej wiary - Abrahama, że jeżeli ktoś nie przyjmie islamu(nie będzie muzułmaninem), to Bóg go potępi zatem ci o których mówisz zmyślają, a ty powtarzasz za nimi bezmyślnie... :D

Pn lip 30, 2018 11:10 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Problem polega na tym, że w Koranie nie ma nigdzie zapisanych słów Boga Abrahama skierowanych do ojca naszej wiary - Abrahama, że jeżeli ktoś nie przyjmie islamu(nie będzie muzułmaninem), to Bóg go potępi zatem ci o których mówisz zmyślają, a ty powtarzasz za nimi bezmyślnie... :D

Dlatego mówiłem o doktrynie(nauczaniu) islamu, tak jak katolicy odnoszą się do doktryny katolickiej, gdy mówią o wiecznym potępieniu. No chyba że Ty jesteś konsekwentny i ignorujesz KKK, a za jedyne źródło dot. swojej religii uznajesz Biblię. No ale wtedy musisz swoje przemyślenia dot. "świadomego odrzucenia Boga" poprzeć cytatami z Pisma Świętego.

Pn lip 30, 2018 11:14 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Nie no, jasne. Quinque ma patent na prawdę i nie musi nigdy niczego udowadniać.

No cieszę się że się zgadzamy. A teraz udwodnisz ewolucję skoro glosisz iz jest ona prawdziwa?

Cytuj:
O dowód na poparcie wyssanych z palca tez.

Wykaż mi kłamstwo

Cytuj:
A w innym temacie o Twój system etyczny

A co ma do tego fakt, iż zabicie ateisty przez ateistę nie jest obiektywnie złe?

Cytuj:
. No chyba że Ty jesteś konsekwentny i ignorujesz KKK

Mówi to osoba która KKK nawet na oczy nie widziała

Pn lip 30, 2018 11:26 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona