Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt wrz 22, 2017 2:41 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Człowiek i jego seksualność 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sex przerywany jako metoda antykoncepcji
lekarstwo napisał(a):
Ghost in the Shell napisał(a):
Czyli każdy stosunek seksualny bez wytrysku nasienia do kobiecej pochwy jest grzechem?

Tak.
Nie każdy, bo nie zawsze technicznie mężczyzna jest zdolny do wytrysku.
Ghost, podnieca się takie babranie się? Tak to trochę wygląda...

So lip 29, 2017 4:03 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Człowiek i jego seksualność
Pomijając fakt, że Ghost chyba robi sobie po prostu jaja i testuje użytkowników forum...
To jestem ciekaw, dlaczego nie wolno stosować antykoncepcji? Jest coś o tym w Piśmie, czy to "wymysł" Kościoła?
Przecież prezerwatywy prócz niechcianej ciąży chronią przed chorobami wenerycznymi (choć to w sumie słaby argument, bo w końcu nie jesteśmy zwierzętami i nie odbywamy aktu z każdym kto się napatoczy - raczej wiemy czy partner(ka) ma takie problemy).
Poza tym lepiej, gdy antykoncepcja jest, niż gdy jej nie ma, co możemy wywnioskować na przykładzie krajów trzeciego świata - mam tu na myśli większość krajów afryki, gdzie AIDS to już plaga.
No i co by nie mówić, lepsze zaplanowane dzieci, niż niezaplanowane.

Nie łapię dlaczego seks który może doprowadzić do dziecka jest ok, a ten, który nie może jest zły. Szczególnie, że liczą się intencje. Czy lepsze jest małżeństwo używające prezerwatyw, czy młodzi którzy nie używają antykoncepcji bo "jakoś to będzie" i "może akurat nie ma dni płodnych".
Lepiej użyć antykoncepcji niż oddawać dziecko do domu dziecka, gdzie często taki wychowanek w.w. placówki żałuje, że w ogóle się urodził.

Nie rozumiem, dlaczego seks jest tak bardzo piętnowany przez religie. W końcu jeśli obie strony się godzą, to nikogo nie krzywdzi.

N sie 13, 2017 11:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Artem napisał(a):
Pomijając fakt, że Ghost chyba robi sobie po prostu jaja i testuje użytkowników forum...
To jestem ciekaw, dlaczego nie wolno stosować antykoncepcji? Jest coś o tym w Piśmie, czy to "wymysł" Kościoła?
Przecież prezerwatywy prócz niechcianej ciąży chronią przed chorobami wenerycznymi (choć to w sumie słaby argument, bo w końcu nie jesteśmy zwierzętami i nie odbywamy aktu z każdym kto się napatoczy - raczej wiemy czy partner(ka) ma takie problemy).
Poza tym lepiej, gdy antykoncepcja jest, niż gdy jej nie ma, co możemy wywnioskować na przykładzie krajów trzeciego świata - mam tu na myśli większość krajów afryki, gdzie AIDS to już plaga.

Nie łapię dlaczego seks który może doprowadzić do dziecka jest ok, a ten, który nie może jest zły. Szczególnie, że liczą się intencje. Czy lepsze jest małżeństwo używające prezerwatyw, czy młodzi którzy nie używają antykoncepcji bo "jakoś to będzie" i "może akurat nie ma dni płodnych".
Lepiej użyć antykoncepcji niż oddawać dziecko do domu dziecka, gdzie często taki wychowanek w.w. placówki żałuje, że w ogóle się urodził.

Nie rozumiem, dlaczego seks jest tak bardzo piętnowany przez religie. W końcu jeśli obie strony się godzą, to nikogo nie krzywdzi.

Jak sam napisales, ze z jedna-ym partnerem wie sie, wiec wiesz dobrze ze to nie AIDS, czy inne choroby roznooszone droga plciowa jest plaga, tylko jego rozprzestrzenianie, czyli seks pozamalzenski.

Pn sie 14, 2017 12:14 am
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Artem napisał(a):

Oczywiście że zakaz antykoncepcji to wymysł Kościoła. Nic przecież nie ma w Piśmie św o prezerwatywach i pigułkach tak jak nic nie ma o Iphonach. Klechy same nie mogą poruchać, więc nie dają innym, to znaczy muszą dawać bo kasa z baranów na tace jest potrzebna, więc całkowicie zakazać nie mogą, ale mogą zabronić go poza dziecioróbstwem w małżeńskim kieracie.

A mówiąc serio jest wiele aspektów dlaczego antykoncepecja jest grzechem w KK, ale wymienię tylko 2.

Po pierwsze: upodabnia związki heteroseksulane do homoseksualnych, które to charakteryzują sie tym, że są sterylne i przejściowe.

A drugi to taki, że antykoncepcja prowadzi do aborcji, bo wg najcześciej cytowanego czasopisma medycznego na świecie, połowa niechcianych ciąż, bierze się ze współżycia gdzie antykoncepcja zawiodła lub była źle użyta,
https://justpaste.it/ykf4
a niechciane ciąże skutkują czesto aborcją, bo ludzie wielce zdziwieni, że "jak to, przecież się zabezpieczaliśmy"
a Kościół zawsze będzie bronił życia.
Tak to już, jest, że kiedy próbujesz sztucznie oddzielić miłość od życia, często kończysz i bez tego i bez tego.

Pn sie 14, 2017 5:48 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Paweł VI
ENCYKLIKA HUMANAE VITAE
O zasadach moralnych w dziedzinie przekazywania życia ludzkiego

Zapraszam do poczytania.

Mój blog: www.yarpen-zirgin.pl

Pn sie 14, 2017 8:35 am
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3