Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So paź 21, 2017 12:21 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 381 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 26  Następna strona
 Jak działa Ofiara Jezusa? (wydz.) 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak działa Ofiara Jezusa? (wydz.)
Irbisol napisał(a):
dlaczego to Bóg miał cierpieć żeby zbawić ludzi, mimo że tysiące były przybijane do krzyża. Nie zawsze sprawiedliwie - zatem niewinnego cierpienia było sporo na odkupienie grzechów. Które nie wiadomo, od kogo były odkupowane

Po ludzku to nie ma sensu. Bierzesz wszystko tak jakby Jezus był człowiekiem.
Natomiast przyjęcie faktu, że Jezus był i jest Bogiem (lub dla ciebie niech będzie to hipoteza) zmienia wszystko. Bo przybicie się Boga do krzyża dla człowieka jest całkowicie innego rodzaju niż cierpienie człowieka. Bóg jest kimś innym niż człowiek i przystawiając do Niego ludzką miarę to rzeczywiście może nie mieć sensu.
Ale podobnie bez sensu może być dla małpy widok człowieka stukającego palcami po jakiejś dziwnej rzeczy i patrzącego się w świecącą rzecz i nie jedzenie bananów, które leżą obok.

Cz wrz 07, 2017 1:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Irbisol napisał(a):
Na innym forum jeden z wierzących utrzymuje, że zmartwychwstanie nie dość, że było zbędne, to wręcz przeszkadzało w krzewieniu wiary. A tu proszę - co za deklaracja.
to jakiś dziwny wierzący, a ściśle mówiąc albo niedoinformowany albo heretyk ;)

Cz wrz 07, 2017 5:29 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Irbisol napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
Pewnie dlatego, ze Bog nie mial innej mozliwosci aby uczynic robaczka wierzacym w transcendencje.

Zrobił tak z powodu takiego, że nie miał innej możliwości. Masło maślane.
Przecież pytam, dlaczego nie miał innej możliwości.
Cytuj:
I nagle nastepuje Zmartwychwstanie. Tego juz nie potrafie sobie wyjasnic i jest to jedyny i ostateczny dowod dlaczego wierze.

Na innym forum jeden z wierzącycm utrzymuje, że zmartwychwstanie nie dość, że było zbędne, to wręcz przeszkadzało w krzewieniu wiary. A tu proszę - co za deklaracja.

Myslalem, ze wyjasnilem. Czy mozesz mi podac inna mozliwosc abym uwierzyl w Boga, prosze.
Z tym innym wierzacym to juz zagadka dla Teka i mnie

Cz wrz 07, 2017 5:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
lekarstwo napisał(a):
Po ludzku to nie ma sensu. Bierzesz wszystko tak jakby Jezus był człowiekiem.

"Człowiekowatość" Jezusa nie ma tu nic do rzeczy.
Pytam o mechanizm, którego Jezus był elementem. I dlaczego Bóg MUSIAŁ coś zrobić w taki a nie inny sposób (tj. pozwalając się umęczyć), zamiast zrobić to w sposób prostszy.

-----------

robaczek2 napisał(a):
Myslalem, ze wyjasnilem.

Nie - odpowiedź na pytanie "dlaczego to zrobił?" w stylu "bo nie było innej możliwości" nie jest wyjaśnieniem. Wyjaśnieniem jest, dlaczego tych innych możliwości nie było. Jedną z nich sam wskazałem.

Cytuj:
Czy mozesz mi podac inna mozliwosc abym uwierzyl w Boga, prosze.

Mogę ci podać powody, dla których nie należy wierzyć.
Z prośbami typu j.w. kieruj się do fachowców, którzy cały ten biznes trzymają od stuleci.

Wt wrz 12, 2017 6:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Na początku chcę przeprosić za zwłokę ale muszę wyjaśnić, że czas na internet mam bardzo ograniczony.

Irbisol napisał(a):
Arwena napisał(a):
gdyby dziecko zostało porwane, wplątało się w niebezpieczną grupę nie wiem sektę, czy weszło w związki mafijne i jedynym wyjściem byłoby aby na zasadzie umowy z porywaczami, czy przywódcami grupy mafijnej, czy sekciarskiej uwolnić to dziecko z węzłów przynależności, dać mu wolność, gdyby jedynym wyjściem była zamiana: śmierć rodzica za to dziecko - to miłość matki, czy ojca gotowa byłaby to uczynić.

A ja pytam, kto tu grał rolę tej sekty.

Skoro Ibrisolu zgadzasz się na to kim w tej analogii jest dziecko ; rodzic i co symbolizuje miłość rodzica do dziecka to spróbuję wyjaśnić moje dalsze rozeznanie, przyrównanie tak jak ja to postrzegam, z tym , że nadal zastrzegam , iż to jedynie moja próba zobaczenia kto, co kryje się za sektą?

Tutaj mała dygresja , ktoś napisał , że są rodzice, którzy wypierają się dzieci, tak to prawda ale trudno mówić, że kierują się oni miłością do nich, my zakładamy tak jak powiedział Ibrisol. że rodzic bardzo kocha dzieci, dziecko.

Zatem kto co kryje się za sektą?

Otóż ja myślę, rozeznaję w ten sposób:

biorąc po ludzku sekta nie spada z nieba, ktoś, jacyś ludzie ( a więc tak jak rozeznaliśmy wcześniej w naszej analogii dziecko ( bo dziecko symbolizowało ludzkość ) kierowani takimi, a nie innymi swoimi decyzjami, swoją wolą zakładają taką organizację, która zniewala ich samych oraz podstępem zwabia/ zniewala innych.

Miłość rodzica do dziecka, logika takiej miłości nie pozwala na wyrzeknięcie się zabicie dziecka nawet takiego, które popełnia najcięższe przestępstwo ( tutaj od razu przychodzi mi na myśl taka realna sytuacja w naszym kraju, kiedy to być może pamiętacie młody chłopak, jedynak, który wplątał się w toksyczną miłość do dziewczyny nieakceptowanej przez jego rodziców zabija matkę i ojca gdyż ci nie pozwalali się mu z nią spotykać - nie pamiętam jego imienia, nazwiska ale sprawa była głośna, wiem, że podobno ojciec tego chłopaka pracował jako celnik na granicy wschodniej Polski).

Zatem moim zdaniem sekta w tej analogii to także ludzkość ( a wiec dziecko) , ludzkość, która swoimi decyzjami, swoimi wyborami, swoim grzechem odgradza się od miłości Bożej - zabija ją w sobie, tak jak ten chłopak w realnej rzeczywistości zabił matkę i ojca. Być może ta ofiara ich śmierci sprawi, że to dziecko w więzieniu nawróci się ... by nie zatracić się na wieczność.

Imho to logika Miłości Bożej do nas grzeszników, do nas sekciarzy zawiodła Chrystusa na krzyż to ten mechanizm miłości największej, która karze iść rodzicowi na śmierć, by ratować własne dziecko.

Wt wrz 12, 2017 9:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Irbisol napisał(a):
Nie - odpowiedź na pytanie "dlaczego to zrobił?" w stylu "bo nie było innej możliwości" nie jest wyjaśnieniem. Wyjaśnieniem jest, dlaczego tych innych możliwości nie było. Jedną z nich sam wskazałem.

Alez jest.
Wyprobowalem wszystkie znane mi metody aby zlowic szczupaka w stawie i nie bylo innej mozliwosci tylko potraktowac rejon gdzie przebywal granatem.
Nie badz taki pewny ze mozliwosc ktora wskazales byla by skuteczna. Ja mysle ze znacznie lepszym rozwiazaniem bylo by pomalowanie wszystkich ludzi na zielono.

Wt wrz 12, 2017 11:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Arwena napisał(a):
Irbisol napisał(a):
A ja pytam, kto tu grał rolę tej sekty.

Zatem moim zdaniem sekta w tej analogii to także ludzkość

Proste pytanie zatem:
Jak przed ludzkością obronił Jezus ludzkość umęczając się, zamiast scenariusza bez umęczania?
Pytam cały czas o mechanizm.

--------------
robaczek2 napisał(a):
Wyprobowalem wszystkie znane mi metody aby zlowic szczupaka w stawie i nie bylo innej mozliwosci tylko potraktowac rejon gdzie przebywal granatem.

Wiemy, jak działa granat wrzucony do wody i dlaczego da się dzięki niemu zdobyć ryby.
Właściwie to ja powinienem podać taki przykład i zapytać, co takiego było w poświęceniu Jezusa, co okazało się tak skuteczne w kwestii zbawienia, czego nie dało się osiągnąć bez tego poświęcenia.
Nawet na początku takie analogie podawałem, żeby wyjaśnić dokładnie o co mi chodzi. Ty jedynie podałeś kolejną.

Pt wrz 15, 2017 9:06 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pytasz ciagle o mechanizm, a czy potrafisz zrozumiiec mechanizm ludzkiej mentalnosci? Dlaczego ludzie prowadza wojny choc wiedza ze to tylko destrukcja? Dlaczego np. w imie demokracji zabija sie wiecej ludzi w ciagu roku niz podczas np. wieloletniej dyktatury?
Dlaczego czlowiek jest w stanie zabic innego tyllko dlatego ze ma inne poglady, czy inne potrzeby?

Pt wrz 15, 2017 11:05 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Irbisol napisał(a):
co takiego było w poświęceniu Jezusa, co okazało się tak skuteczne w kwestii zbawienia, czego nie dało się osiągnąć bez tego poświęcenia.

Moze niezbyt jasno przedstawilem swoj poglad. Nie chodzilo o poswiecenie tylko o zmartwychwstanie.

Pt wrz 15, 2017 7:18 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Pytasz ciagle o mechanizm, a czy potrafisz zrozumiiec mechanizm ludzkiej mentalnosci? Dlaczego ludzie prowadza wojny choc wiedza ze to tylko destrukcja? Dlaczego np. w imie demokracji zabija sie wiecej ludzi w ciagu roku niz podczas np. wieloletniej dyktatury?
Dlaczego czlowiek jest w stanie zabic innego tyllko dlatego ze ma inne poglady, czy inne potrzeby?

Świat nie jest symetryczny. Prócz relacji symetrycznych funkcjonują również relacje niesymetryczne, asymetryczne i o zgrozo antysymetryczne. Lekceważący stosunek do logiki a wiara w jakiejś wyimaginowane wizje jest jedną z przyczyn powyższych anomalii.

Pt wrz 15, 2017 11:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Irbisol - pytasz o mechanizm ofiary Chrystusa, jaki jest jej sens, co ona dała wobec tego jak by jej nie było.
Ludzie by zmieniać swe dotychczasowe zachowania i do nich przyzwyczajenia, muszą zobaczyć ciemną stronę tych zachowań. By pomyśleć w ogóle o zrezygnowaniu z nich. Inaczej przyzwyczajenia biorą górę. Ofiara Chrystusa była konieczną by wykazać jak głupich mają ludzie władców (mówił Jezus o sobie, królestwo moje jest nie z tego świata ). Którzy za nic mają takich samych ludzi jakimi sami są. Oni się bawili innymi ludźmi, wykorzystując ich jako siłę roboczą dla swej wygody. Było to bezprawie nadane przez tamtych władców jako prawo ponad wszystko inne. Czyli prawo to miało status prawa Bożego. Był ten status jednak fałszywy. Prawo Boże nie tak wygląda, teraz o tym wiemy już jasno.
Ofiara Chrystusa wykazała że to prawo jest bezprawiem. Bo gdy zabija się niewinnego zgodnie z prawem, to takie prawo jest bezprawiem. Nie dało się inaczej tego wykazać, jak naocznie to wszystkim ludziom zademonstrować. By zobaczyli skutek tego prawa. Bo władcy siłą wymusili sobie posłuszeństwo, oraz posłuszeństwo nadanemu przez siebie prawu. Z czasem to utrwaliło się u wszystkich ludzi, jako konieczność tego posłuszeństwa takiemu prawu. A z przyzwyczajeniami trudno walczyć inaczej jak poprzez drastyczne przykłady, świadczące tu o czyjejś nieprawości. Bo każde to i inne przyzwyczajenie do statusu już utrwalonego danego poglądu, jest nie do przemienienia na zasadzie tylko powiedzenia że jest to złe. Przyzwyczajenia biorą jednak górę nad rozumem. Ofiara Chrystusa była jedyna i ponadczasowa, bo otwarła zarówno tamtym ludziom, jak i obecnym i przyszłym pokoleniom oczy na to, jak powinna wyglądać władza nad ludźmi. zgodzisz się z tym że innej podobnej ofiary już nie ma potrzeby ponosić, by przekonać ludzi do tego jak wygląda władza i prawo Boże. Dało to także zaczątek do innego myślenia, by możliwe były także inne przemiany tego co szkodziło ludziom, utrwaliło się wszystkim jako konieczność. Innego myślenia żeby patrzeć i analizować każde inne zło na tym świecie. A jeśli tego zła nie da się inaczej usunąć z pośród ludzi. To jest już przykład Chrystusowej ofiary, jak to skutecznie usunąć raz na zawsze. Czyli poprzez samą ofiarę w danym temacie przemówić do rozumu tym którzy go nie mają. Innej równie skutecznej zasady przemiany nie ma, w tak skutecznej i prawdziwej metodzie. Wykluczam tu oszukańcze przekupstwo, bo ono ma wadę główną, wymaga ciągłego kłamstwa i przekupywania. A to jest bez sensu, taki sposób odbiera każdemu człowiekowi godność, stając się powodem męczarni psychicznej ludzi. Tej wady pozbawiona jest metoda poprzez ofiarę. Poprzez nią jeśli ktoś cierpi psychicznie, to tylko prawdziwy winowajca doprowadzający do tej ofiary. Taka jest prawda i sprawiedliwość z niej wynikła. Oczywiście do metody z wiary wynikłej, konieczny jest człowiek który chce być tą ofiarą dobrowolną. Jeśli jest ta ofiara dobrowolna, to nie ma ona znaczenia tragizmu dla tej osoby. Ona ma ten tragiczny wymiar dla pozostałych ludzi, głównie dla powodujących tą ofiarę ludzi.
Jeśli by spojrzeć na ten przykład krytycznie, bo takie samo zło dalej istnieje. Dalej przychodzą ludzie do władzy i podporządkowują sobie nią innych. To nie świadczy to przeciw tej ofierze jako ponad czasowej. A świadczy to na jej korzyść, bo się nie zdezaktualizowała. Ona - jej przesłanie jest nadal aktualne, świadcząc na jej plus. Przychodzenie nowych ludzi i ewentualne czynienie poprzez nich bezprawia jest nie do uniknięcia. Bo każdy z nas będąc człowiekiem jest też osobą, kimś innym wyróżniającym się z całego tłumu ludzi, zdawało by się myśleć że identycznych czy takich samych. Jednak tak nie jest. Każdy człowiek jest nie powtarzalny, Bóg nie tworzy dubli z ludzi. Zastąpić można każdego człowieka innym, lecz zastępstwo to nie to samo co oryginał. Coś o tym teraz wiemy mając mnóstwo zastępczych podróbek w handlowym obiegu. Dlatego muszą ci nowi i niepowtarzalni ludzie, na nowo uczyć się na tamtej ofierze Chrystusa tego co jest bezprawiem. Tego się nie da ominąć ani przeskoczyć, jest tego status o Bożym wymiarze. Czyli niedostępnym ludzkim możliwościom. Powinno być to oczywiste.

N wrz 17, 2017 10:20 am
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Jezus Chrystus musiał umrzeć, ponieważ Bóg jest sprawiedliwy. Jeśli miałby sądzić ludzi, to nikt by się nie ostał, bo nikt nie jest bez grzechu. Nie wejdziesz do Królestwa, w którym nie ma zła, jeśli jesteś upaprany brudem.

Dlatego albo kara jest wykonana na wszystkich winnych albo ktoś przejmuje tę karę, dając siebie jako okup - reszta jest zwolniona od kary. Chrystus dał siebie za nas, byśmy nie ponosi kary i mogli wejść do Królestwa oczyszczeni. Dlatego możesz uwierzyć, że to prawda, wyznać swoje grzechy, za które umarł Chrystus i tym samym zostać oczyszczonym i mieć prawo do dziedziczenia Królestwa.

N wrz 17, 2017 11:11 am
Milczek
Milczek

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Jak działa ofiara Jezusa?

Hebr. 9:11-15, UBG
(11) Lecz Chrystus, gdy przyszedł jako najwyższy kapłan dóbr przyszłych, przez większy i doskonalszy przybytek, nieuczyniony ręką, to jest nienależący do tego budynku;
(12) Ani nie przez krew kozłów i cieląt, ale przez własną krew wszedł raz do Miejsca Najświętszego, zdobywszy wieczne odkupienie.
(13) Jeśli bowiem krew wołów i kozłów oraz popiół z jałówki, którymi skrapia się nieczystych, uświęca aż do oczyszczenia ciała;
(14) To o ileż bardziej krew Chrystusa, który przez Ducha wiecznego ofiarował Bogu samego siebie bez skazy, oczyści wasze sumienie z martwych uczynków, by służyć Bogu żywemu?
(15) I dlatego jest pośrednikiem nowego testamentu, ażeby przez śmierć poniesioną dla odkupienia występków, popełnionych za pierwszego testamentu, ci, którzy zostali powołani, otrzymali obietnicę wiecznego dziedzictwa.

Wiersze 14-15 odpowiadają na pytanie, w jakim sensie Jezus złożył okup, ofiarę ze swego życia i odkupił ludzi. Jezus "ofiarował Bogu samego siebie bez skazy", tzn. żył dla Boga w świętości i w świętości dał się zabić dla Boga - przez to odkupił występki ludzi (w. 15). Zgodnie z Izajaszem:

Izaj. 53:10-12, BG
(10) Takci się Panu upodobało zetrzeć go, i niemocą utrapić, aby położywszy ofiarą za grzech duszę swą, ujrzał nasienie swoje, przedłużył dni swoich; a to, co się podoba Panu, przez rękę jego aby się szczęśliwie wykonało.
(11) Z pracy duszy swej ujrzy owoc, którym nasycon będzie. Znajomością swoją wielu usprawiedliwi sprawiedliwy sługa mój; bo nieprawości ich on sam poniesie.
(12) Przetoż mu dam dział dla wielu, aby się dzielił korzyścią z mocarzami, PONIEWAŻ wylał na śmierć duszę swoję, a z przestępcami policzon będąc, on sam grzech wielu odniósł, i za przestępców się modlił.

Aby zrozumieć sens odkupienia, trzeba zrozumieć udział Diabła w upadku. Ofiara Jezusa była konieczna nie dlatego, że Bóg żąda krwi, tylko dlatego, że Diabeł żąda prób, i to prób aż do śmierci (Hioba 2:4-5). Na żądania Diabła patrzą aniołowie, którzy tak jak Diabeł mają wolność woli, ale się nie zbuntowali. Bóg nie chce aniołów i ludzi przymuszać do posłuszeństwa. Bóg chce ich przekonać. Dlatego pozwala Diabłu, by się skompromitował, czyli pozwala Diabłu dowodzić swych racji. Pismo mówi, że Diabeł jest oskarżycielem ludzi. Bóg natomiast mówi: udowodnij, bo wie, że człowiek jako dzieło Boże jest dobry. I choć Diabłu udało się zwieść naszych prarodziców w Raju, to stało się tak dlatego, że byli jeszcze niedoświadczeni. Jezus stał się człowiekiem, aby odwrócić to, co zepsuł Adam. Nieprzypadkowo apostoł Paweł nazwał Jezusa "ostatni Adam" (1 Kor. 15:45). Skoro więc pierwszy Adam mimo kary śmierci wybrał nieposłuszeństwo, to ostatni Adam mimo kary krzyża wybrał posłuszeństwo. Stąd kluczowa rola śmierci Chrystusa. Posłuszeństwo aż do śmierci - to miał udowodnić wszystkim Chrystus. Diabeł uważał przeciwnie: człowiek jest dziełem złym, bo nie zachowa posłuszeństwa do śmierci, o ile się go odpowiednio podejdzie. Pierwszy Adam dał się skusić Diabłu mimo kary śmierci. Ostatni Adam mimo kary krzyża nie dał się Diabłu skusić. Pierwszy Adam upadł przez drzewo. Ostatni Adam zbawił przez drzewo krzyża siebie i tych, którzy pójdą za Nim. W ten sposób Chrystus wykazał rację Boga, a jednocześnie obnażył Diabła jako grzesznika, który nie tylko rzuca na ludzi oszczerstwa, ale też jest zabójcą, bo zabił bezgrzesznego Syna Człowieczego. Udowodnienie winy Diabła kończy jego spór z Bogiem. Odtąd Diabeł wie, że mało ma czasu. Odtąd jest dla wszystkich aniołów jasne, że ludzkość ocaleje. To znaczy ci, którzy odradzają się jako odnowiona ludzkość z nowego Adama przez Chrzest w wodzie i w Duchu Świętym. A nie tylko się odradzają, ale walczą o to, by trwać w tym odnowieniu przez posłuszeństwo przykazaniom Jezusa, który jest osobowym Słowem Ojca. Walczą, a w razie błędów, pokutują. To dzieło odkupieńcze Jezusa zostało zapowiedziane już w Raju. Bóg zapowiedział Diabłu:

Rodz. 3:15, BG
(15) Nieprzyjaźń też położę między tobą i niewiastą, i między nasieniem twoim, i między nasieniem jej; to potrze tobie głowę, a ty mu potrzesz piętę.

Nasieniem niewiasty jest Chrystus. Diabeł miał Go ukąsić w piętę zabijając na krzyżu. Tyle że ta pięta rozgniotła mu głowę.

Pismo Święte o tym, że z powodu upadku Adama ludzkość znajduje się pod władzą Diabła:

Dzieje Ap. 26:18, BW
(17) Wybawię cię od ludu tego i od pogan, do których cię posyłam,
(18) Aby otworzyć ich oczy, odwrócić od ciemności do światłości i od władzy szatana do Boga, aby dostąpili odpuszczenia grzechów i przez wiarę we mnie współudziału z uświęconymi.

Pismo o tym, że śmierć Jezusa wcielonego niszczy Diabła i odbiera mu władzę nad ludźmi:

Hebr. 2:14-15, UBG
(14) Ponieważ zaś dzieci są uczestnikami ciała i krwi, i on także stał się ich uczestnikiem, aby przez śmierć zniszczyć tego, który miał władzę nad śmiercią, to jest diabła;
(15) I aby wyzwolić tych, którzy z powodu lęku przed śmiercią przez całe życie podlegali niewoli.

Widać tu, że zniszczenie Diabła dokonało się przez śmierć Jezusa (w. 14). Śmierć Jezusa jest w tym sensie odkupieńcza, że niszczy ona Diabła i śmierć i przez to wyzwala ludzi od jego mocy. Więcej o tym, że ofiarna śmierć Jezusa niszczy Diabła:

Jana 12:31-33, BW
(31) Teraz odbywa się sąd nad tym światem; teraz władca tego świata będzie wyrzucony.
(32) A gdy Ja będę wywyższony ponad ziemię, wszystkich do siebie pociągnę.
(33) A to powiedział, by zaznaczyć, jaką śmiercią umrze.

1 Jana 3:8, UBG
(8) Kto popełnia grzech, jest z diabła, gdyż diabeł od początku grzeszy. Po to objawił się Syn Boży, aby zniszczyć dzieła diabła.

Kol. 2:15, UBG
(15) I rozbroiwszy zwierzchności i władze [diabelskie], jawnie wystawił je na pokaz, gdy przez niego [tj. Bóg przez Jezusa] odniósł triumf nad nimi.

Więcej o tym tutaj:

http://refleksje-ucznia-jezusa.bloog.pl/id,352395077,title,Podstawy-Ewangelii-cz-1,index.html

http://refleksje-ucznia-jezusa.bloog.pl/id,352395105,title,Podstawy-Ewangelii-cz-2,index.html

N wrz 17, 2017 12:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sapper napisał(a):
Pytasz ciagle o mechanizm, a czy potrafisz zrozumiiec mechanizm ludzkiej mentalnosci?

Nie muszę.
Natomiast w mechanizmie poświęcenia zawsze są TRZY czynniki:
- poświęcający się
- uratowany
- mechanizm, który spowodował że poświęcenie spowodowało uratowanie

Nie muszę tego mechanizmu rozumieć, ale niech go ktoś przynajmniej wskaże.

-----------------

witoldm napisał(a):
Ludzie by zmieniać swe dotychczasowe zachowania i do nich przyzwyczajenia, muszą zobaczyć ciemną stronę tych zachowań. By pomyśleć w ogóle o zrezygnowaniu z nich.

Świetnie, ale nie chcę, byś mi to tłumaczył.
Chcę odpowiedzi na pytanie w stylu "tym mechanizmem, które spowodowało że zbawienie musiało nastąpić poprzez ofiarę Jezusa jest ...".
Ja w ten sposób mogę odpowiedzieć na wiele pytań tego typu.
Twoja odpowiedź o zmianie myślenia niewiele tu da, bo wielu nie było świadomych lokalnych wydarzeń w których uczestniczył Jezus, a przecież zostali dzięki niemu zbawieni.
Zatem świadomość uratowanych nie ma tu znaczenia.

---------------

jotef napisał(a):
(14) To o ileż bardziej krew Chrystusa, który przez Ducha wiecznego ofiarował Bogu samego siebie bez skazy, oczyści wasze sumienie z martwych uczynków, by służyć Bogu żywemu?
(15) I dlatego jest pośrednikiem nowego testamentu, ażeby przez śmierć poniesioną dla odkupienia występków, popełnionych za pierwszego testamentu, ci, którzy zostali powołani, otrzymali obietnicę wiecznego dziedzictwa.

Wiersze 14-15 odpowiadają na pytanie, w jakim sensie Jezus złożył okup, ofiarę ze swego życia i odkupił ludzi. Jezus "ofiarował Bogu samego siebie bez skazy", tzn. żył dla Boga w świętości i w świętości dał się zabić dla Boga - przez to odkupił występki ludzi (w. 15).

Tyle to ja wiem.
Pytam, dlaczego takie postępowanie spowodowało odkupienie.

Cytuj:
Ofiara Jezusa była konieczna nie dlatego, że Bóg żąda krwi, tylko dlatego, że Diabeł żąda prób, i to prób aż do śmierci

To Jezus słuchał wymagań diabła?

Cytuj:
Skoro więc pierwszy Adam mimo kary śmierci wybrał nieposłuszeństwo, to ostatni Adam mimo kary krzyża wybrał posłuszeństwo. Stąd kluczowa rola śmierci Chrystusa.

Bóg posłuchał sam siebie, żeby nie być obrażonym na ludzi i naprawić ich błąd. Tyle wiedziałem.
Pytam:
Jaki mechanizm spowodował,
że
musiał posłuchać sam siebie,
żeby
nie być obrażonym na ludzi i naprawić ich błąd
?

Śr wrz 20, 2017 2:31 pm
Milczek
Milczek

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Irbisol napisał(a):
To Jezus słuchał wymagań diabła?

(...)

Bóg posłuchał sam siebie, żeby nie być obrażonym na ludzi i naprawić ich błąd. Tyle wiedziałem.
Pytam:
Jaki mechanizm spowodował,
że
musiał posłuchać sam siebie,
żeby
nie być obrażonym na ludzi i naprawić ich błąd
?

Gdybyś przeczytał uważnie poprzedni wpis i zawartość odnośników, nie zadałbyś tych pytań.

Śr wrz 20, 2017 3:26 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 381 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 26  Następna strona