Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr wrz 20, 2017 4:06 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 263 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona
 Prorok krzysiekniepieklo zaprasza 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Post Prorok krzysiekniepieklo zaprasza
W związku z tym, że moja wiara znalazła się w koszu, to apeluję do moderacji aby tej mojej wierze pozwoliła się wykrzyczeć w tym koszu. Ile jest warta moja wiara niech ocenią czytający.
Przekonałem prawie wszystkich, że moja wiara jest autentyczna - czyli nie udawana. Może trudno z taką wiarą dyskutować, skoro nigdy z taką wiarą się nie spotkaliscie. Apeluję do moderacji aby w tym koszu pozwoliła mi prowadzić swoje wątki. Może znajdą sie tacy, którzy w tym koszu znajdą coś co uznają za wartościowe. Nie zabijajcie mojej wiary.

Śr lip 26, 2017 3:57 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Post Re: Prorok krzysiekniepieklo zaprasza
W mojej kryształowej kuli widzę wszystkie manipulacje, ale teraz udaję, że nie doczytałam.
Zrobimy tak. W tym wątku możesz krzyczeć o swej wierze. Każdy forumowicz może wejść i też wykrzyczeć co o tym myśli. Uważam, że to uczciwe. Masz tu swe terytorium działania obejmujące całe forum.
Mam jednak warunek dotyczący istnienia wątku autorskiego. Proszę, byś zostawił w spokoju górną część forum (tematy biblijne), niech się tam sprzeczają zwykli śmiertelnicy, bez wsparcia proroczego.
Odnośnie wątków z kosza. Nie ma możliwości technicznych, by rozmawiać w koszu Niedługo je Admin zabierze z forum. Nasz regulamin zabrania też przenoszenia postów z kosza na forum, za to lecą od razu osty. Wyjściem jest podjęcie tematu, ale sprecyzowanie go w innej formie.

Przyjmujesz warunki, będzie jak napisałam. Dostaniesz wątek dla siebie. Poprzedni prorok też miał swój wątek (też pisal tylko w dolnej części forum), więc mogę i Tobie dać.

Możesz też podać propozycję innego tytułu wątku. Przemyślę, ale to ja zdecyduję..

Są oczywiście granice groteski, ale ja wychowałam się w teatrze, stąd dużo zniosę. :)

Śr lip 26, 2017 7:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

krzysiekniepieklo napisał(a):
W związku z tym, że moja wiara znalazła się w koszu, to apeluję do moderacji aby tej mojej wierze pozwoliła się wykrzyczeć w tym koszu. Ile jest warta moja wiara niech ocenią czytający.
Przekonałem prawie wszystkich, że moja wiara jest autentyczna - czyli nie udawana.
Niestety, szczerość to jeszcze nie wszystko.
Potrzabne jest odrobinę sensu.
Cytuj:
Może trudno z taką wiarą dyskutować, skoro nigdy z taką wiarą się nie spotkaliscie.
No coś Ty, ciągle tu wpadają jacyś nawiedzeni i przekonani o prawdziwości tego, co biorą za swój dr prorocki.
Jedyne co Cię wyróżnia to głupi, ośli upór i to, że jesteś absolutnie impregnowany na jakąkolwiek wiedzę. Poza tym jesteś dość zwyczajnym w kategorii gość-co-uważa-sam-siebie-za-proroka-i-opowiada-androny.
Cytuj:
Apeluję do moderacji aby w tym koszu pozwoliła mi prowadzić swoje wątki. Może znajdą sie tacy, którzy w tym koszu znajdą coś co uznają za wartościowe. Nie zabijajcie mojej wiary.
Masz na myśli wiarę w siebie?

Śr lip 26, 2017 8:24 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Barney; ten tytuł jest trochę mylący. To Merss zmieniła tytuł mojego postu. Nie wiem dlaczego tamten tytuł jej się nie podobał. Ja Ciebie nie zapraszam. Jesteś jedynym, z którym nie chcę rozmawiać. Po prostu nie pchaj się z butami tam gdzie Ciebie nie chcą.

Śr lip 26, 2017 8:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Krzysiu, ważna informacja:

To jest forum otwarte dla wszystkich. Zakładając temat godzisz się automatycznie na to, że każdy, w tym Barney, ma pełne prawo się w nim wypowiedzieć i skomentować dowolną wypowiedź. Także Twoją.

Mój blog: www.yarpen-zirgin.pl

Śr lip 26, 2017 8:35 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Barney; ten tytuł jest trochę mylący. To Merss zmieniła tytuł mojego postu. Nie wiem dlaczego tamten tytuł jej się nie podobał. Ja Ciebie nie zapraszam. Jesteś jedynym, z którym nie chcę rozmawiać. Po prostu nie pchaj się z butami tam gdzie Ciebie nie chcą.

Chciałbyś, Krzysztofie. Swoją drogą masz wymagania - osobne miejsce gdzie "mógłbyś mieć swoje wątki" (nawet nie piszesz o jednym), teraz jeszcze chciałbyś dobierać sobie komentatorów.
Powiem w skrócie: a figa :PPPP

Śr lip 26, 2017 8:45 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Barney; ja po prostu obawiam się o twoje zdrowie. Pisałeś, że jak mnie czytasz, to rosną Ci zęby jadowe. Ostatnio za dużo czytasz moich postów. Stąd moje obawy o Twoje zdrowie. Ja po prostu destrukcyjnie na Ciebie działam. Nie chciał bym żebyś z mojego powodu miał problemy. Na wężach nie bardzo się znam i nie wiem jakie mogą być konsekwencje takiej stymulacji. Jeśli mi obiecasz, ze nie będzies miał z tego tytułu do mnie pretensji, to sobie pisz.

Śr lip 26, 2017 9:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Barney; ja po prostu obawiam się o twoje zdrowie. Pisałeś, że jak mnie czytasz, to rosną Ci zęby jadowe. Ostatnio za dużo czytasz moich postów. Stąd moje obawy o Twoje zdrowie. Ja po prostu destrukcyjnie na Ciebie działam. Nie chciał bym żebyś z mojego powodu miał problemy. Na wężach nie bardzo się znam i nie wiem jakie mogą być konsekwencje takiej stymulacji. Jeśli mi obiecasz, ze nie będzies miał z tego tytułu do mnie pretensji, to sobie pisz.
A ja Twojej zgody nie potrzebuję, wiesz? ;)
Boisz się - to nie pisz. Nie boisz się - zastanów się, czy naprawdę masz coś do napisania.
Jak dotąd nie miałeś.

Śr lip 26, 2017 10:21 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Kazał mi mówić do kości.

Ożywienie wysuszonych kości Ezechiel 37----------------- 1 Potem spoczęła na mnie ręka Pana, i wyprowadził mnie On w duchu na zewnątrz, i postawił mnie pośród doliny. Była ona pełna kości. 2 I polecił mi, abym przeszedł dokoła nich, i oto było ich na obszarze doliny bardzo wiele. Były one zupełnie wyschłe. 3 I rzekł do mnie: «Synu człowieczy, czy kości te powrócą znowu do życia?» Odpowiedziałem: «Panie Boże, Ty to wiesz». 4 Wtedy rzekł On do mnie: «Prorokuj nad tymi kośćmi i mów do nich: "Wyschłe kości, słuchajcie słowa Pana!" 5 Tak mówi Pan Bóg: Oto Ja wam daję ducha1 po to, abyście się stały żywe. 6 Chcę was otoczyć ścięgnami i sprawić, byście obrosły ciałem, i przybrać was w skórę, i dać wam ducha po to, abyście ożyły i poznały, że Ja jestem Pan». 7 I prorokowałem, jak mi było polecone, a gdym prorokował, oto powstał szum i trzask, i kości jedna po drugiej zbliżały się do siebie. 8 I patrzyłem, a oto powróciły ścięgna i wyrosło ciało, a skóra pokryła je z wierzchu, ale jeszcze nie było w nich ducha. 9 I powiedział On do mnie: «Prorokuj do ducha, prorokuj, o synu człowieczy, i mów do ducha: Tak powiada Pan Bóg: Z czterech wiatrów przybądź, duchu, i powiej po tych pobitych, aby ożyli». 10 Wtedy prorokowałem tak, jak mi nakazał, i duch wstąpił w nich, a ożyli i stanęli na nogach - wojsko bardzo, bardzo wielkie2. 11 I rzekł do mnie: «Synu człowieczy, kości te to cały dom Izraela. Oto mówią oni: "Wyschły kości nasze, minęła nadzieja nasza, już po nas". 12 Dlatego prorokuj i mów do nich: Tak mówi Pan Bóg: Oto otwieram wasze groby i wydobywam was z grobów, ludu mój, i wiodę was do kraju Izraela, 13 i poznacie, że Ja jestem Pan, gdy wasze groby otworzę i z grobów was wydobędę, ludu mój. 14 Udzielę wam mego ducha po to, byście ożyli, i powiodę was do kraju waszego, i poznacie, że Ja, Pan, to powiedziałem i wykonam» - wyrocznia Pana Boga. -------------------------------- Jan 6 53 Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. 54 Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. 55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. 56 Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. 57 Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez9 Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. 58 To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki». 59 To powiedział ucząc w synagodze w Kafarnaum. ---------------------------------- Kto nie spożywa Ciała i Krwi Chrystusa jest trupem, a jego kości bieleją w słońcu. Kazał mi mówić do kości - bierzcie i jedzie, spożywajcie Ciało i Krew Chrystusa, a wasze kości znowu obrosną ciałem i wróci do was Życie. dlaczego ludzie się nie nawracają, a cały świat zmierza ku Sodomie? Jak trup ma się nawrócić? Najpierw trzeba tchnąć w niego Życie, a dopiero potem będzie w stanie się nawrócić. W przypowieści o uczcie król zaprosił wszystkich napotkanych. Nie wymagał od nich nic. Mieli tylko założyć strój weselny, który dawał król. Jeden nie założył, a starczyło tylko chcieć. Od Judasza też nic nie wymagał jak dawał mu Komunię. Komunia pomaga wyrwać się z grzechów. Ci co walczą ze swoimi grzechami bez Komuni, co najwyżej wybudują swoją pychę, a najczęściej jest to w ich wykonaniu syzyfowa praca. Jezus powiedział - Beze Mnie nic nie możecie uczynić.

Śr lip 26, 2017 10:48 pm
Dyskutant
Dyskutant

krzysiekniepieklo, od której osoby Trójcy Św masz te objawienia?

Cz lip 27, 2017 5:14 am
Dyskutant
Dyskutant

Komunia pomaga wyrwać się z grzechów. Ci co walczą ze swoimi grzechami bez Komuni, co najwyżej wybudują swoją pychę, a najczęściej jest to w ich wykonaniu syzyfowa praca. Jezus powiedział - Beze Mnie nic nie możecie uczynić.

Pełna zgoda, ale nie umniejszałbym Komunii do pozbywacza się grzechów, nie tylko kasuje minusy do zera (likwiduje grzechy), ale tez daje plusy ponad zero (rozwija cnoty).
Nie wiem tylko czy kasownie minusów do zera i dodawanie plusów do zera odbywa się jednocześnie, czy wpierw trzeba pozbyć się minusów (a przynajmniej większości), by można było zacząć zyskiwać plusy?

Cz lip 27, 2017 5:21 am
Dyskutant
Dyskutant

Wespecjan; Nigdy się nie zastanawiałem nad tym, z którą osobą Trójcy Świętej rozmawiam. Często zwracam się do Jezusa ale jest powiedziane, że do Prawdy Duch Święty nas doprowadzi, więc to pewnie Duch Świety mnie poucza. Bóg Jest Jeden. Jak rozmawiam z Jedną Osobą, to równocześnie rozmawiam ze Wszystkimi Osobami Trójcy Świętej.

Cz lip 27, 2017 6:46 am
Dyskutant
Dyskutant

Przypowieść o siewcy1
Marek 4
1. Znowu zaczął nauczać nad jeziorem i bardzo wielki tłum ludzi zebrał się przy Nim. Dlatego wszedł do łodzi i usiadł w niej [pozostając] na jeziorze, a cały lud stał na brzegu jeziora. 2 Uczył ich wiele w przypowieściach i mówił im w swojej nauce:
3 «Słuchajcie: Oto siewca wyszedł siać. 4 A gdy siał, jedno padło na drogę; i przyleciały ptaki, i wydziobały je. 5 Inne padło na miejsce skaliste, gdzie nie miało wiele ziemi, i wnet wzeszło, bo nie było głęboko w glebie. 6 Lecz po wschodzie słońca przypaliło się i nie mając korzenia, uschło. 7 Inne znów padło między ciernie, a ciernie wybujały i zagłuszyły je, tak że nie wydało owocu. 8 Inne w końcu padły na ziemię żyzną, wzeszły, wyrosły i wydały plon: trzydziestokrotny, sześćdziesięciokrotny i stokrotny». 9 I dodał: «Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha!».

Cel przypowieści2

10 A gdy był sam, pytali Go ci, którzy przy Nim byli, razem z Dwunastoma, o przypowieść. 11 On im odrzekł: «Wam dana jest tajemnica3 królestwa Bożego, dla tych zaś, którzy są poza wami, wszystko dzieje się w przypowieściach,
12 aby
patrzyli oczami, a nie widzieli,
słuchali uszami, a nie rozumieli,
żeby się nie nawrócili i nie była im wydana
[tajemnica4]».
13 I mówił im: «Nie rozumiecie tej przypowieści? Jakże zrozumiecie inne przypowieści?

Tajemnicę królestwa Bożego posiedli ci, którzy należą do królestwa. To są ci, którzy mają w sobie Życie, to ci, którzy codziennie spożywają Ciało i Krew Chrystusa jako ofiarę przebłagalną ze skruchą z powodu swoich własnych grzechów. Ci, którzy nie należą do królestwa Bożego, sa trupami. Trup ani nie widzi ani nie słyszy. Aby trup się nawrócił, to najpierw trzeba tchnąć w niego Życie - Boże Życie. Trzeba mu dać najpierw do spożycia Ciało i Krew Chrystusa. Dopiero potem jest sens do niego mówić. Dopiero wtedy może zrozumieć to, co do niego mówi Bóg.
Tą glebą, na której może wyrosnąć wiara, jest Komunia Święta. Tą glebą Jest Chrystus w Swoim Ciele i Krwi. Siewca jak idzie siać, to najpierw przygotowuje glebę i nie rzuca ziarna gdzie popadnie ale rzuca ziarno w glebę. Komunia Święta musi być odkryta na nowo właśnie jako ta ostatnia deska ratunku dla ginącego grzesznika.

Cz lip 27, 2017 7:17 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Nigdy się nie zastanawiałem nad tym, z którą osobą Trójcy Świętej rozmawiam.
Tak myślałem. W ten sposób każdy duch, który zechce, może do Ciebie mówić, a Ty uniesiony "pychą objawień" łykasz to jak kaczka flaczki.

Cz lip 27, 2017 8:11 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

A Ty Barney, jak odróżniasz to co mówi do Ciebie Bóg, od tego co chce Ci wcisnąć szatan?
Może wyszedłeś z założenia, że Bóg już wszystko powiedział i więcej mówić nie będzie?

Cz lip 27, 2017 8:24 am
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 263 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona